WordPress ile Özel Twitter Beslemesi Nasıl Oluşturulur

Kırık Twitter YemiTheme Lab’daki en popüler WordPress ile ilgili olmayan yayınlarımdan biri eklenti olmadan özel bir Twitter widget’ı oluşturma.


Bu … idi üç yıldan fazla önce. Ve artık işe yaramıyor çünkü Twitter, API sürümünü kullanımdan kaldırdı eskiden tweetleri çekerdi.

Bu yüzden Theme Lab’ı ve bir dizi başka siteyi Twitter yayınlarında işlevsellik kaybettiğini fark etmiş olabilirsiniz. Ama endişelenme, düzeltilebilir (bana inanmıyorsanız, şu anda sitemin altbilgisine bakın).

İlk adım

Kötü haber, “eklenti olmadan” artık pek iyi sonuç vermeyecek. İyi haber, şimdi tweet görüntülemek için kullanabileceğimiz harika bir WordPress eklentisi var. Buna uygun olarak denir, Ekran Tweetleri.

Bu eklentiyi al ve yükle. Ardından, gerekli kimlik doğrulama bilgilerini almak için bir Twitter uygulamasına kaydolmanız gerekir. Endişelenme, bedava.

Zaten bir Twitter uygulamam vardı önceki proje, bu yüzden yeni bir tane kaydetmek yerine bunu kullandım.

Ölümcül hata?

Display Tweets WordPress eklentisi sunucunuzda CURL’nin etkinleştirilmesini gerektirir. Yerel olarak test ederken aşağıdaki önemli hata ile karşılaştım, ancak bu herhangi bir iyi web host bir sorun olmayacak:

Önemli hata: \ line \ wordpress \ wp-content \ plugins \ display-tweets-php \ include \ Twitter \ twitteroauth \ twitteroauth.php yolundaki tanımsız işleve curl_init () çağrısı 199

ben XAMPP’de çözdü benim php.ini dosyamda extension = php_curl.dll satırını uncommenting tarafından.

Tekrar, muhtemelen bu sorunla karşılaşmayacaksın, ama ne olur ne olmaz… şimdi biliyorsun.

Kimlik Doğrulama ve Yapılandırma

Görüntülü Tweetler eklentisini yükledikten sonra, umarım hatasız, Ayarlar sayfasına (Ayarlar → Twitter Beslemesi) gidin ve Twitter uygulamanızdan aldığınız aşağıdaki bilgileri girin.

 • Tüketici anahtarı
 • tüketici mahremiyeti
 • Erişim Simgesi
 • Token Secret’a erişin

İçinde “Gizli” kelimesi olanları saklayın… gizli. Ardından, aşağıdaki yapılandırma seçeneklerini ayarlamanız gerekir:

 • Ekran Adı: Benim durumumda, “themelab”
 • Miktar: Kaç tweet gösterilecek, 200’e kadar (benim durumumda, 2).
 • Retweet’leri Dahil Et: Açıklayıcı
 • Yanıtları Hariç Tut: Yine, açıklayıcı.

Not: “Sayım” ayarı, retweet ve yanıtları filtrelemeden önce tweet sayısını alacağından, retweet ve yanıtları hariç tutmak görüntülenen gerçek tweet sayısını etkileyebilir..

Tweetleri Yerleştirme

Şimdi tweet’leri WordPress sitenize nereye ve nasıl yerleştireceğinize karar vermeniz gerekecek. Burada, kısa kodlu (gönderilere yerleştirmek için yararlı) veya şablon etiketi de dahil olmak üzere birkaç seçeneğiniz var.

Benim durumumda, aşağıdaki şablon etiketini kullandım ve eski kırık Twitter feed’imin olduğu yere koydum.

<?php if (işlev_var ( "display_tweets" )) {display_tweets (); } ?>

Tweetleri Şekillendirmek

Görüntülü Tweetler eklentisinden çıkan tweet’lerin biçimlendirmesi, eski tweet görüntüleme yöntemi.

Doğrudan mevcut sitemden kaldırılan tek bir tweet’in yeni işaretlemesinin bir örneği:

WordPress’i yeni bir URL’ye taşıdıktan sonra widget’ların kaybolmasıyla ilgili bir sorun hakkında yazdım. İşte nasıl düzelttim: http://t.co/Zl7YzkF2JD
– Pazar 7 Temmuz – 01:00

İşte eski yöntem işaretlemesinin bir örneği:

Temel olarak, paragraflar ve listeler. Eski kodu kullandıysanız, CSS seçicilerinizin bazılarının ayarlanması gerekecek yeni biçimlendirme stiline uygulamak.

Hangisinin daha iyi veya daha kötü olduğunu söylemek zor, ama en azından Görüntülü Tweetler’in varsayılan biçimlendirmesinde topal satır içi stiller kullanılmıyor stil gibi ="yazı tipi boyutu:% 85;".

Ayrıca, Görüntülü Tweetler eklentisinde, tweet HTML’sini değiştirmek istemeniz durumunda bir displaytweets_tweet_template kancası var gibi görünüyor, daha önce üzerinde çok fazla kontrolünüz olmayan bir şey.

Sonuç

Twitter eski API’ları kullanımdan kaldırdığında ve bir sürü şeyi bozduğunda biraz sinir bozucu olsa da, umarım bu yeni sürüm bir süre daha yapışır. Bu yeni yöntem kimlik doğrulaması kullandığından, herkes için ücretsiz değildir ve umarım Twitter kaynaklarındaki yükü azaltır.

Son olarak, çok teşekkürler Ekran Tweetleri geliştiren Michael Ruddy. Eklentiye, özellikle gelecekteki kanıtlama söz konusu olduğunda, çok fazla düşünce gitti gibi görünüyor. Ayrıca bir GitHub repo eğer projeye katkıda bulunmak istiyorsanız.

Ayrıca, bir zaman çizelgesini web sitenize yerleştirmek için daha hızlı ve daha kolay (ancak özelleştirilebilir değil) bir yol arıyorsanız, Twitter’ın kendi gömülü zaman çizelgeleri özellik. Belki de gelecekteki bir blog gönderisinde araştırılacak bir şey.

Her neyse, okuduğunuz için teşekkürler ve henüz yapmadıysanız bu kırık Twitter yayınlarını düzeltin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map