WordPress ile Randevu Rezervasyon Sistemi Nasıl Yapılır

randevu rezervasyon sistemi nasıl yapılır


Çevrimiçi randevu rezervasyon sistemi mi arıyorsunuz? Hizmetleriniz için randevuları yönetmek zor olabilir. Bir randevu rezervasyon sistemi kurarak müşterilerinizin katılımınız olmadan web sitenizdeki randevuları kolayca planlamasına izin verebilirsiniz..

Bu makalede, WordPress ile nasıl randevu rezervasyon sistemi yapacağınızı göstereceğiz.

WordPress için Randevu Rezervasyon Eklentisi Seçme

Orada tüm farklı randevu rezervasyon eklentileri ile, WordPress ile bir randevu rezervasyon sistemi yapmak kolaydır. En iyi sonuçlar için BirchPress veya WPForms randevu planlama için.

Siteniz için eksiksiz bir randevu rezervasyon eklentisine ihtiyacınız varsa BirchPress en iyi seçimdir. Randevularınızı doğrudan WordPress kontrol panelinizden yönetmenize olanak tanır.

Seçebilirsiniz WPForms randevularınızı favori bağımsız randevu rezervasyon platformunuzla entegre etmek istiyorsanız. WPForms eksiksiz bir çevrimiçi form oluşturucudur. Zapier entegrasyonu ile randevu rezervasyon formunuzu Zapier’i destekleyen herhangi bir web uygulamasına bağlayabilirsiniz..

İşte hakkında bir eğitim WPForms ile müşteri rezervasyon formu nasıl yapılır örneğin Google Takvim ile randevularınızı yönetin.

Eğitimimizde, BirchPress’i WordPress ile randevu rezervasyon sistemi yapmak için kullanacağız.

Randevu Rezervasyon Sistemine Başlarken

WordPress ile bir randevu rezervasyon web sitesi oluşturmak için bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir.

Alan adı, Google.com ve IsItWP.com gibi web sitenizin İnternet’teki adresidir ve web barındırma, web sitesi içerik dosyalarınızın çevrimiçi depolandığı yerdir..

Web sitenizi, dünyanın en iyi barındırma sağlayıcılarından biri olan Bluehost’ta başlatmanızı öneririz. Ayrıca WordPress’in resmi olarak tavsiye ettiği bir barındırma sağlayıcısıdır.

Bluehost ile kullanıcılarımıza ÜCRETSİZ alan adı ve web barındırma hizmetlerinde% 60’ın üzerinde indirim sunmak için bir anlaşma yaptık. Bluehost ile web sitenizi aylık 2,75 $ gibi düşük bir fiyata başlatabilirsiniz.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Adım 1: BirchPress’i Yükleme ve Yapılandırma

Yapmanız gereken ilk şey BirchPress eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Etkinleştirmeden sonra, adresine giderek eklenti ayarlarına gidin. Randevular »Ayarlar ve rezervasyon sisteminizi yapılandırmaya başlayın.

genel ayarlar- randevu rezervasyonu

Ayarlar sayfasında birkaç farklı bölüm bulabilirsiniz:

 • Genel: Saat dilimi, para birimi, varsayılan takvim görünümü vb. Gibi genel seçenekleri özelleştirin.
 • Form oluşturucu: Burada randevu formlarınızı özelleştirebilirsiniz.
 • Bildirimler: Servis sağlayıcılara ve müşterilerinize bir bildirim ayarlayın. Bir randevu rezerve edildiğinde, yeniden planlandığında veya iptal edildiğinde e-postalar gönderilir.
 • Ödemeler: Ödemeler sekmesinde ödeme ayarlarınızı yapabilirsiniz. BirchPress, PayPal üzerinden ödeme almanıza olanak tanır. Daha fazla ödeme ağ geçidi için WooCommerce entegrasyonunu yüklemeniz gerekir.
 • WooCommerce: Bu bölümde WooCommerce entegrasyonunu etkinleştirin.
 • Özel kod: BirchPress eklentinize özel kod ekleyin.

2. Adım: Konumlarınızı Ekleyin

Hizmetinizi birden fazla konumda sunuyorsanız, WordPress yöneticinizden tüm konumlarınız için randevuları yönetebilirsiniz. Tek yapmanız gereken BirchPress’e konum eklemek ve kullanıcıların randevu alırken doğru konumu seçmelerine izin vermektir.

Konum eklemek için şu adrese gidin: Randevular »Mekanlar. Sonra tıklayın Konum ekle.

Genel Ayarlar

Ardından, telefon numarası, adres, posta kodu vb. Dahil konumunuz hakkında daha fazla ayrıntı belirtebilirsiniz..

En iyi iş telefonu hizmetleri ve sistemleri hakkındaki makalemize göz atmak istiyorsunuz.

3. Adım: Servis Sağlayıcıları Ekleyin

Ardından, servis sağlayıcıları veya personelinizi eklemek istersiniz. Bir solopreneur iseniz, kendinizi sadece servis sağlayıcı olarak eklemeniz gerekir.

Vergi danışmanlığı işiniz için tüm firmanız için randevuları yönetmek istiyorsanız, rezervasyon sisteminize her bir danışmanı eklemeniz gerekir.

Rezervasyon sisteminize sağlayıcı eklemek kolaydır. Şu yöne rotayı ayarla Randevular »Sağlayıcılar ve sağlayıcılarınızın ayrıntılarını belirtin.

sağlayıcı için hizmet atama

Editörde her bir sağlayıcının adını ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. Ardından, her sağlayıcının gerçekleştirebileceği hizmetleri Hizmetler kutusuna atayın. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda, aşağıdaki gibi birkaç meta kutu görürsünüz:

 • İlave bilgi: Sağlayıcının e-posta adresini belirtin.
 • Takvim entegrasyonu: BirchPress, Google, iCal, iPhone, Android ve Outlook dahil olmak üzere zaten sahip olduğunuz takvimlerle çalışır. Randevularınızı otomatik olarak içe aktarabilir ve senkronize edebilirsiniz.
 • İzin günleri: Takvimde izin günlerinizi belirtin
 • Çalışma programı: Bir şehir seçin ve her sağlayıcı için bir program ekleyin.

4. Adım: Hizmetlerinizi Ekleyin

BirchPress’e hizmet eklemek için şu adrese gidin: Randevular »Hizmetler ve bilgilerinizi belirtin. Sağ tarafta, bu hizmeti gerçekleştireceğiniz konumları ve bu hizmeti üstlenebilecek sağlayıcıları belirleyebilirsiniz.

servis ayarları

Ardından sayfayı aşağı kaydırın ve servis ayarlarınızı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın.

5. Adım: Rezervasyon Formunuzu Yayınlayın

Artık hizmetlerinizle ilgili tüm ayrıntıları ayarladığınıza göre, randevu rezervasyon formunuzu yayınlama zamanı.

Bir rezervasyon formu, bir sayfa yayınına ve widget’lara kısa kod yoluyla gömülebilir. Yayımlandıktan sonra müşterileriniz uygunluk durumunuzu kolayca kontrol edebilir ve randevularınızı çevrimiçi olarak kolayca ayırt edebilir.

Bir rezervasyon formu yayınlamak için WordPress’te yeni bir sayfa oluşturun. Ardından, formu katıştırmak istediğiniz yere aşağıdaki kısa kodu düzenleyiciye ekleyin: [Bpscheduler_booking_form]

Alternatif olarak, doğrudan WordPress kontrol panelinizden bir randevu ekleyebilirsiniz. Randevular »Yeni Randevu.

Örnek bir rezervasyon formu şuna benzer:

randevu rezervasyon formu

Ayrıca, rezervasyonlarınızı görüntülemek ve yönetmek için takvime göz atabilirsiniz. Randevular »Takvim.

takvim birchpress

Bu kadar!

Bu kılavuzun WordPress ile randevu rezervasyon sistemi yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Daha fazla eklenti için, en iyi randevu rezervasyon eklentileri hakkındaki kılavuzumuza göz atabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map