WordPress ile Reddit gibi bir web sitesi nasıl oluşturulur (Adım Adım)

WordPress ile Reddit Benzeri Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


WordPress ile Reddit gibi bir web sitesi oluşturmak ister misiniz??

Reddit, içeriğinizi paylaşmak ve web sitenize trafik çekmek için en popüler sosyal ağlardan biridir. WordPress’i kullanarak kendiniz için benzer bir site oluşturabilir ve daha geniş bir kitleye katılabilirsiniz..

Bu makalede, WordPress ile Reddit gibi bir web sitesinin nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Reddit gibi bir web sitesi için temel özellikler

Reddit gibi bir web sitesi oluşturuyorsanız, kullanıcılarınızın bekleyebileceği birkaç özellik aşağıdadır:

 • Kayıtlı kullanıcıların hikaye gönderebilmesi
 • En iyi içeriğin zirveye çıkmasına yardımcı olmak için yayınları ve yorumları yukarı veya aşağı indirin
 • Sohbete katılmak için herhangi bir yayına yorum yapın.

Reddit Benzeri Bir Web Sitesi Oluşturma Gereksinimleri

Reddit gibi bir web sitesi oluşturmak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 • Bir alan adı: Bu, kullanıcıların web sitenize erişmek için tarayıcılarına yazacakları URL adresidir (Örneğin, google.com veya isitwp.com)
 • Ağ sağlayıcısı: Burası, fotoğraflar da dahil olmak üzere web sitesi dosyalarınızı sakladığınız yerdir.
 • WordPress: Bir geliştirici kiralamak veya kod yazmak zorunda kalmadan çarpıcı web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan bir platformdur
 • Reddit’in görünümünü ve hissini veren bir WordPress teması: Bir WordPress teması veya şablonu web sitenizin kaplamasıdır. Ayrıca sitenin amacını destekleyen özellikler ve seçenekler içerir.

WordPress ile Reddit Gibi Bir Web Sitesi Oluşturma

Reddit popüler bir sosyal haber toplama ve içerik derecelendirme web sitesidir. Pazarlamacılar tarafından içerik paylaşmak ve web sitesi trafiğini artırmak için kullanılan bir kullanıcı etkileşimi platformudur..

Bir Reddit benzeri web sitesi oluşturmak istiyorsanız, piyasada çeşitli araçlarla birçok web sitesi üreticisi vardır. En çok önerilen çözüm WordPress.

Neden WordPress? Daha fazla bilgi edinmek için WordPress incelemesinin tamamını inceleyin!

Yeni başlayanların kafasını karıştırabilecek iki tür WordPress web sitesi vardır. Barındırılan bir çözüm olan WordPress.com ve kendi kendine barındırılan bir platform olan WordPress.org. Daha fazla ayrıntı için WordPress.com ile WordPress.org arasındaki fark hakkındaki eksiksiz kılavuzumuzu okumalısınız..

Reddit gibi bir web sitesi kurmak için, daha esnek olan ve harika özellikler sunan, kendi kendine barındırılan WordPress.org’u kullanmanız gerekir..

WordPress ile Reddit gibi bir web sitesi oluşturmak için adım adım işleme girelim.

1. Adım: Alan Adı ve Web Hosting Satın Alın

Yapmanız gereken ilk şey bir alan adı ve web hosting satın almak.

Bluehost kullanmanızı öneririz. En popüler web barındırma sağlayıcılarından ve resmi bir WordPress barındırma iş ortağıdır.

IsItWP kullanıcıları için ayrıca ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırmada büyük bir indirim sunuyorlar.

Bluehost incelemesi

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Bu eksiksiz Bluehost incelemesine de göz atmak isteyebilirsiniz!

Bluehost web sitesini ziyaret edin ve Başlamak buton. Ardından, bir barındırma planı seçmeniz istenir. Reddit benzeri bir web sitesi için, daha yeni başladığınız gibi temel planı seçelim (ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası içerir). Siteniz büyüdükçe daha sonra istediğiniz zaman yeni sürüme geçebilirsiniz.

Bir Bluehost Planı seçin

Şimdi alan bilgisini girmeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz mevcut bir alan adıyla devam edebilir veya ücretsiz olarak yeni bir alan satın alabilirsiniz. Durumunuza en uygun seçeneği belirleyin.

Bluehost Alan Adı Seçin

Bir alan adı seçtikten sonra hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir. Kolay kayıt için Google ile oturum açabilir ve kurulumu birkaç tıklamayla tamamlayabilirsiniz.

Bluehost hesabı oluşturma

Ardından, paket bilgi kutusunu bulana kadar aşağı kaydırın. Temel planı 12 ay, 24 ay veya 36 ay boyunca seçebilirsiniz. Ayrıca, birkaç eklentinin önceden seçildiğini ve toplam fiyatı eklediğini gösterir. Bunlara hemen ihtiyacınız olmadığından eklentilerin işaretini kaldırmanızı öneririz. Daha sonra istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

36 aylık planı seçmek size paranızın karşılığını en iyi şekilde verecektir.

Bluehost paket bilgileri

Son olarak, sayfayı daha aşağı kaydırmanız ve ödeme ayrıntılarınızı girmeniz gerekir. Hizmet Şartlarını kabul etmeniz ve ardından Sunmak buton.

Bu kadar!

Bir barındırma planına başarıyla abone oldunuz. Devam edin ve hesabınız için bir şifre oluşturun.

Bundan sonra, web barındırma kontrol panelinize (cPanel) nasıl giriş yapılacağına dair ayrıntılar içeren bir e-posta alırsınız; burada web dosyaları, e-postalar ve destek dahil her şeyi yönetebilirsiniz.

Adım 2: Bir Reddit Like Web Sitesi için WordPress Kurun

WordPress ile Reddit gibi bir web sitesi kurmak kolaydır.

Bluehost, kontrol panelinde tek tıklamayla WordPress kurulumu sunar. Bluehost hesabınızı ziyaret etmeniz ve web sitesi ayrıntılarınızı girmeniz gerekir. WordPress’i birkaç dakika içinde yükleyecek.

Bluehost ile manuel bir WordPress kurulum sürecinden geçmeniz gerekmez. Bu size zaman ve emek tasarrufu sağlar. Web sitenizin adını ve sloganını ekleyin, bir tema seçin, anında WordPress’i kullanmaya hazır olacaksınız.

Tüm ayarları daha sonra WordPress yönetici kontrol panelinizden değiştirebilirsiniz.

3. Adım: Reddit’in Görünüm ve Hissesini Sunan bir WordPress Teması Seçin

Bir Reddit’in görünümü ve hissi veren bir temaya ihtiyacınız olacak. Reddit’in görünümünü sunan birçok farklı WordPress teması bulabilirken, UpVote teması diğerlerinden öne çıkıyor. Bu tema, web sitenizi, kullanıcı kaydını da kabul eden bir sosyal destek platformuna dönüştürür. Kullanıcılarınız kaydolabilir ve URL’lerini veya hikayelerini web sitenize gönderebilir. Kullanıcılar ayrıca hikayeleri ve bağlantıları güncellemek için oturum açabilirler. Tüm özellikler Reddit ile aynıdır.

Yapmanız gereken ilk şey, UpVote temasını yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress temasının nasıl yükleneceğiyle ilgili kılavuzumuza göz atmalısınız..

Etkinleştirmeden sonra ziyaret edebilirsiniz Ayarlar »Olumlu oy WordPress yöneticinizden. Altında Genel sekmesinde, sayfaları seçmenize ve diğer ayarları yönetmenize olanak tanır.

Olumlu oy Genel Ayarlar

UpVote teması, renkler ve tipografi için birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir. Ziyaret edebilirsin tema ayarları WordPress yönetici kontrol panelinizdeki sol menüden seçin ve yazı tipleri, renkler, bağlantı renkleri vb. ayarlarını değiştirin..

Tema Özelleştirme

Şimdi, Reddit gibi web siteniz hazır. Kullanıcılar sitenize kaydolduktan sonra öykülerini ve URL’lerini ön uçtan gönderebilir.

Hikaye Gönder

Reddit Benzeri Web Siteniz için Yararlı WordPress Eklentileri

WordPress eklentileri web sitenize daha fazla özellik ve işlevsellik ekler. UpVote teması, tüm popüler eklentilerle son derece uyumludur.

En iyi WordPress eklentilerindeki eksiksiz kılavuzumuza göz atmalısınız..

Reddit gibi web siteniz için önerilen eklentilerden bazıları aşağıda listelenmiştir:

 • WPForms: Yeni başlayanlar için en uygun WordPress iletişim formu eklentisidir. WPForms’u bir kullanıcı kayıt formu eklemek, anket / anket oluşturmak ve daha fazlası için kullanabilirsiniz..
 • MonsterInsights: En iyi Google Analytics WordPress eklentisidir. Bu eklenti, kullanıcılarınızı izlemenize, kullanıcı davranışlarını izlemenize ve WordPress kontrol panelinizde ayrıntılı bilgileri görmenize olanak tanır.
 • Sucuri: En iyi WordPress güvenlik eklentisidir. Web siteniz çok sayıda kullanıcı gönderimi sunduğundan, bu eklenti onu kötü amaçlı yazılımlardan, kötü amaçlı içeriklerden ve bilgisayar korsanlarından korumak için bir güvenlik duvarı oluşturur.
 • Yoast SEO: Popüler bir WordPress SEO eklentisidir. Bu eklentiyi web sitenizi arama motorları için optimize etmek ve sıralamanızı yükseltmek için kullanabilirsiniz.
 • TrustPulse: WordPress için en iyi sosyal kanıt eklentisidir. Potansiyel kullanıcılarınıza web sitenizin ne kadar popüler olduğunu göstermek için bu eklentiyi web sitenize ekleyebilirsiniz.
 • AdSanity: En iyi WordPress reklam yerleşimi eklentisidir. Bu eklenti, web sitesinin çeşitli bölümlerinde reklam banner’ları görüntülemenize ve satış ortağı iş ortaklarınızı tanıtmanıza olanak tanır.

Bu makalenin WordPress ile Reddit gibi bir web sitesi oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca WordPress’de yakında bir sayfanın nasıl oluşturulacağı ile ilgili adım adım kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me