WordPress ile Shopify Nasıl Kurulur (Adım Adım)

shopify'ı wordpress ile nasıl entegre edebilirim?


Shopify’ı WordPress ile nasıl entegre edeceğinizi merak ediyor musunuz? WordPress yeni başlayanlar için WordPress sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmek zor görünebilir, ancak değil. Shopify ve WordPress ile çevrimiçi bir mağaza açmak hiç olmadığı kadar kolay. Herkes hemen güzel bir çevrimiçi mağaza inşa edebilir ve kod hakkında bir şey bilmeden hemen satışa başlayabilir.

Yani, kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmaya ve hemen satış yapmaya başlamaya hazır mısınız??

Bu makalede, Shopify’ı adım adım WordPress ile nasıl entegre edeceğinizi göstereceğiz.

Shopify’ı WordPress ile Neden Entegre Edin?

WordPress, çevrimiçi bir mağaza açmanıza yardımcı olmak için WooCommerce gibi çeşitli e-Ticaret eklentileri sunar.

Belki de neden diğer e-Ticaret eklentileri üzerinden Shopify’ı seçmeniz gerektiğini merak ediyorsunuz? Shopify’ı mağazanız olarak kullanmanın birkaç avantajı:

 • Kullanım kolaylığı : Shopify’ı kullanmaya başlamak, yerel WordPress e-Ticaret eklentilerini kullanmaktan çok daha kolaydır. Tek yapmanız gereken, çevrimiçi mağazanızı çalıştırmak ve açmak için Shopify’da bir hesaba kaydolmaktır. Ayrıca sitenin hızı veya güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü Shopify bunların hepsini sizin için halleder.
 • Azalan yük: Shopify bulut tabanlı bir çözümdür, bu nedenle işletmeniz büyüdükçe trafik kesintileri yaşamayacaksınız. Bu, sunucu kaynaklarının tükenmesi ve daha pahalı WordPress barındırma sürümüne yükseltme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.
 • Kolay sosyal medya entegrasyonu: Çevrimiçi mağazanızı sosyal medyaya entegre etmek, işletmenizi ve ürünlerinizi pazarlamak için önemlidir. Shopify’ın uygulama mağazası bunu kolaylaştırıyor. Instagram özet akışınızı sitenize entegre etmek, sosyal medya paylaşım düğmeleri eklemek ve daha fazlası için uygulamaları var. Tek yapmanız gereken, seçtiğiniz uygulamaları indirmektir, kodlamaya gerek yoktur.
 • Daha iyi alışveriş sepeti seçenekleri: Shopify, Visa, Mastercard, Discover ve American Express’ten anında ödeme alabilmeniz için yerleşik ödeme seçenekleri sunar. Ayrıca PayPal gibi birden fazla ödeme ağ geçidi sunarlar ve sizin için gönderim ücretlerini ve vergileri otomatik olarak hesaplarlar, böylece dünyanın herhangi bir yerine kolayca gönderebilirsiniz.

İlişkili: Multivendor Pazarları için 6 En İyi e-Ticaret Platformu

WordPress ile Shopify’ı Kimler Kullanmalı?

Shopify, çevrimiçi satışa yeni başlayanlar ve deneyimli satıcılar için iyi bir seçimdir. Ancak Shopify özellikle yeni başlayanlar için harika, çünkü kullanımı çok daha kolay. WooCommerce’den farklı olarak, hiçbir şey yüklemenize gerek yoktur ve hemen başlayabilirsiniz.

Ayrıca anlaşılması kolay fiyatlandırma planları var. Shopify’ın temel planı aylık 29 dolardan başlıyor. Çevrimiçi mağazanız için e-Ticaret barındırma planlarına ve optimizasyonuna çok fazla para harcama konusunda endişelenmenize gerek yok. Temel planları ile bir çevrimiçi mağaza açma riskini en aza indirebilirsiniz. Çevrimiçi işiniz büyüdükçe, planınızı ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yükseltebilirsiniz..

Shopify tamamen sizin için bir çözüm istiyorsanız sorunsuz ve bir ölçeklenebilirlik açısından sınırsız online mağazanız için.

wordpress'e shopify nasıl eklenir

Hala WordPress ile WooCommerce kullanmayı tercih ediyorsanız, öğreticimize göz atın: WooCommerce ile Çevrimiçi Mağaza Nasıl Oluşturulur – Adım Adım.

Şimdi, Shopify’ı WordPress ile nasıl entegre edeceğimize bakalım.

WordPress ile Shopify Kurulumu – Adım Adım

Shopify’ı WordPress sitenize entegre etmek, kod snippet’ini gömmek kadar kolaydır. Aşağıdaki adım adım kılavuza bakalım.

İlişkili: Shopify incelememizin tamamını okuyun.

Adım 0: WordPress’te Bir Web Sitesi Başlat

Zaten bir WordPress web siteniz yoksa, Shopify ile çevrimiçi bir mağaza başlatmak için bir tane oluşturmanız gerekir. WordPress, dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusudur, bir web sitesi başlatmak için en iyi platformdur. Kod hakkında hiçbir şey bilmeden kolayca bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi yerleşik özellik ile birlikte gelir.

Ayrıca, neden WordPress kullanıldığına dair bu makaleye göz atın.

WordPress’te bir web sitesi başlatmak için birkaç adım var. İlk olarak, işletmeniz için bir alan adı seçmeniz gerekir. Bir alan adı veya URL, sitenizin çevrimiçi adresidir. Çevrimiçi mağazanız için mükemmel alan adını bulmanıza yardımcı olması için alan adı üreticimizi kullanmanızı öneririz.

Ardından, bir web sitesi barındırıcısı seçmeniz gerekir. Bir web barındırma bir web sitesi internette görüntülenmesi gereken teknolojileri ve hizmetleri sağlayan bir iştir. Web sitesi dosyalarınızın saklandığı yer burasıdır. Başka bir deyişle, alan adınız adresinizse; web hosting eviniz.

Çevrimiçi mağazanızı kurmak için Bluehost kullanmanızı öneririz. Bluehost, mevcut en iyi web sitesi barındırma hizmetlerinden biridir ve çevrimiçi alışverişinizi süper hızlı bir şekilde oluşturabilmeniz için 1 tıklama WordPress yüklemesi sunar.

start-a-web-Bluehost

Bluehost ile kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve WordPress hostinginde% 60’ın üzerinde indirim sunmak için bir anlaşma müzakere ettik. Bluehost Kupon sayfamızdaki tüm ayrıntıları kontrol edin.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Henüz memnun değil misiniz? Bu eksiksiz Bluehost incelemesini okuyun.

WordPress’te bir web sitesinin nasıl başlatılacağı hakkında daha ayrıntılı talimatlar istiyorsanız, bir web sitesinin nasıl oluşturulacağı ile ilgili adım adım eğiticimize göz atın – adım adım.

Bir alan adı, web barındırma, WordPress yükledikten ve web sitenizi oluşturduktan sonra, Shopify’ı entegre etmeye ve satmaya başlamaya hazırsınız.

1. Adım: Bir Shopify Mağazası oluşturun

Shopify’ı WordPress ile entegre etmenin ilk adımı Shopify ile bir hesap oluşturmaktır. Shopify web sitesine gidin. Ana sayfalarında, 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne başlamak için e-posta adresinizi girebileceğiniz bir alan görürsünüz. E-posta adresinizi yazdıktan sonra, Başlamak buton.

kurulum-Shopify hesap

Ardından, hesabınız ve mağaza adınız için bir şifre seçmeniz istenir. Bilgileri girmeyi tamamladığınızda, Mağazanızı oluşturun buton.

-Shopify bütünleştirmektedir nasıl yapılır-ile-wordpress

Ardından, ihtiyaçlarınızı daha iyi tanıyabilmeleri için Shopify’dan birkaç soruyu yanıtlamanız istenecektir. Sorulara cevaplarınızı seçmek için açılır oku tıklayın ve ardından Sonraki.

kurulum-Shopify-ile-wordpress

Bir sonraki alanda adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve web sitesi adresinizi girmeniz istenecektir. Bu bölümü doldurmayı tamamladığınızda, Mağazama gir formun altındaki düğme.

kurulma-Shopify-hesap

Ardından Shopify hesabınızın ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Shopify mağazanız artık sizin için hazır.

Shopify-pano

2. Adım: Shopify Mağazanız için Ödemeleri ve Nakliye Ayarlayın

Müşterilerden gelen ödemeleri kabul etmek için Shopify mağazanız için ödeme yapmanız gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar ana sayfanızın alt köşesine tıklayın ve ardından Ödeme sağlayıcıları.

Shopify-kurulum-ödemeler

Shopify hesabınız PayPal Express Checkout ile PayPal ödemelerini otomatik olarak alacak şekilde ayarlanmıştır. Shopify hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresiyle önceden ayarlanmış bir PayPal hesabınız varsa, ödemeleri kabul etmeye hazır olmalısınız. PayPal hesabınız yoksa, Shopify paranızı talep etmek için nasıl bir PayPal Satıcı hesabı oluşturacağınıza ilişkin talimatları içeren bir e-posta gönderir.

Ayrıca kontrol edin: En İyi WordPress PayPal Eklentileri.

Kredi kartı gibi müşterilerden gelen diğer ödeme şekillerini kabul edebilmek için, Hesap kurulumunu tamamla Shopify’a işletmeniz hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek için.

nasıl yapılır-seti-up-Shopify ödemeler

Ayrıca BitPay ve GoCoin gibi alternatif ödeme şekillerini kabul etmeyi de seçebilirsiniz..

Shopify mağazanızı satmaya başlamaya hazır olacak şekilde ayarlamanın son adımı, gönderi ayarlamaktır. Tıkla Ayarlar düğmesine tekrar basın ve ardından Nakliye.

Shopify-nakliye-set-up

Varsayılan olarak, gönderim kaynağı Shopify hesabınızı ayarlarken girdiğiniz mağaza adresine ayarlanacaktır. İsterseniz gönderim kaynağını düzenleyebilirsiniz. Gönderim kaynağını değiştirin buton.

Bu alanda ayrıca gönderim bölgelerini ve bu yerlere gönderim ücretlerini tanımlayabilirsiniz. Gönderim için ne kadar ücret alacağınızı bilmiyorsanız, bazı tavsiyeler almak için yerel postaneye başvurmayı deneyin.

3. Adım: Shopify’a Ürünlerinizi Ekleyin

Ardından, ürünlerinizi Spotify hesabınıza eklemeniz gerekir. Ürünlerinizi eklemek için Ürün:% s sekmesini sağ tıklayın ve ardından Ürün ekle.

shopify'a ürün ekle

Ardından, ürününüzün adı / başlığı, ürün açıklaması, fiyatı ve daha fazlası dahil olmak üzere ürününüzle ilgili tüm bilgileri doldurun. Buraya ürününüzün yüksek kaliteli bir resmini de yükleyin. Mağazanızda bulmayı kolaylaştırmak için ürünü bir koleksiyona da ekleyebilirsiniz. Ürününüzle ilgili tüm ayrıntıları doldurmayı tamamladığınızda, Kayıt etmek buton.

eklenti ürünleri-to-your-Shopify hesap

Sunduğunuz tüm ürünler için bu adımı tekrarlayın.

4. Adım: Shopify Fiyatlandırma Planınızı Seçme

Artık Shopify hesabınızın temellerini yapılandırdığınıza göre, çevrimiçi mağazanızı çalışır duruma getirmek için bir fiyatlandırma planı seçmeniz gerekecek. Tıkla Bir plan seçin ekranınızın altındaki başlıkta bulunan.

Shopify plan

Daha sonra size 3 farklı plan seçeneği sunulur. Yeni başlıyorsanız ve çevrimiçi satış yapmaya yeni başlıyorsanız, ayda 29 ABD doları karşılığında Temel Shopify planını seçmenizi öneririz. Daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa veya çevrimiçi mağazanız hızla büyürse, planınızı istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Temel Shopify planını seçmek için Bu planı seç buton.

wordpress ile shopify kurulumu

Ardından kredi kartı bilgilerinizi girin ve Başlangıç ​​planı buton.

Shopify’a Bugün Başlayın!

Artık Shopify ve WordPress sitenizle çevrimiçi para kazanmaya hazırsınız.

Adım 5: Shopify Satın Al Düğmesini Kullanma

Şimdi Shopify’ı WordPress sitenizle Satın Alma Düğmeleri ile entegre etme zamanı. Shopify kasanıza Düğmeler Satın Al bağlantısı eklenir ve bunlar tüm Shopify planlarına dahil edilir. Satın Al Düğmeleri, ürünlerinizi web sitenizde veya blog yayınlarında satmanıza olanak tanır. Müşterilere e-posta mesajlarında veya sosyal medyada göndermek için bir ödeme bağlantısı oluşturmak için Satın Alma Düğmeleri’ni de kullanabilirsiniz. Yan e-posta mesajları boyunca bir satış CRM aracı gelir
olası satışları ve müşteri ilişkilerini yönetmede kullanışlı.

Satın Al Düğmesi satış kanalı Shopify yöneticinizin Satış Kanalı bölümünde görünmüyorsa eklemeniz gerekir. Satın Al Düğmesi satış kanalı eklemek için tıklayın Ayarlar ve ardından Satış kanalları buton.

buyify düğmesi ile wordpress'e shopify ekleme

Tıkla Satış kanalı ekle buton. Ardından, kullanılabilir satış kanallarının bir listesini görürsünüz. Satın Al Düğmesi kanal. Bulduğunuzda maviyi tıklayın + yüklemek için düğme.

shopify ve wordpress'i entegre etmek için satın al düğmesi nasıl kurulur

Satın Al Düğmesi satış kanalını kurduktan sonra, Satın Al Düğmesi Oluştur buton.

shopify satın al düğmesi

Ardından, satın alma düğmesi oluşturmak istediğiniz ürünü seçin ve Ürünü seç buton. Şimdi Satın Al Düğmenizin görünümünü yapılandırabilirsiniz. Bir şablon seçebilir, düğme rengini ve metnini ve müşteri düğmeyi tıkladığında gerçekleşecek eylemi özelleştirebilirsiniz. Düğmenizin görünümünü özelleştirmeyi tamamladığınızda, Kodunu oluşturun buton.

shopify ürün wordpress için satın al düğmesi

Sonraki adım, kodu kopyalayıp WordPress sitenize eklemektir..

Adım 6: WordPress Sitenize Shopify Satın Alma Düğmeleri Ekleyin

Şimdi ürünlerinizi WordPress sitenize eklememiz gerekiyor, böylece onları satmaya başlayabilirsiniz. Tıkla Kodu panoya kopyala bu ürün için yeni oluşturduğunuz kodu kopyalamak için.

eklenti Shopify-ürünü-to-wordpress

Bu kodu web sitenizde Satın Al Düğmesinin görünmesini istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Örneğin, Satın Alma Düğmelerinizi görüntülemek için WordPress sitenizde bir sayfa oluşturabilirsiniz. Sayfayı WordPress’te oluşturun, adlandırın ve kodu yapıştırın.

wordpress için shopify satın düğmeleri nasıl eklenir

Kodu da yapıştırabilirsiniz blog yazıları veya WordPress kenar çubuğunuzda.

Bu kadar! Shopify’ı WordPress ile entegre etmek bu kadar kolay. Shopify’ı WordPress sitenize nasıl ekleyeceğinizi bildiğinize göre, müşterileri çekecek ve hemen bir ton satış yapacaksınız.

BigCommerce ile WooCommerce arasındaki bu ilginç karşılaştırmayı kaçırmayın veya https://www.isitwp.com/shopify-vs-woocommerce/WooCommerce vs Shopify ‘da okuyun. Ayrıca, Shopify alternatifleri ve rakiplerimizin tam listesine göz atmak isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Eğer yaptıysanız, en iyi WooCommerce barındırma ve Web Sitenizin Trafik, Hızlı Büyümek için 9 En İyi SEO Araçları makalelerimize bir göz atın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map