WordPress Nasıl Kurulur – Başlangıç ​​Kılavuzu (Adım Adım)


Web sitenizi oluşturmak için WordPress’i kullanmaya başlamak ister misiniz? WordPress, dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi (CMS) ve web sitesi oluşturucusudur.

Bu makalede, birden çok platform kullanarak WordPress’in nasıl yükleneceğini paylaşacağız.

WordPress, dünyadaki web sitelerinin% 30’undan fazlası tarafından kullanılır ve bu da bir web sitesi oluşturmak için en çok kullanılan yazılım olmasını sağlar. Kurulumu kolaydır ve web sitelerinin veya blogların hızlı bir şekilde başlatılmasına yardımcı olur. WordPress’in 2 türü vardır: barındırılan bir çözüm olan WordPress.com; ve kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinen WordPress.org.

Bu kılavuzda kendi kendine barındırılan WordPress kullanacağız. Birçok iyi WordPress hosting şirketi, WordPress için tek tıklamayla kurulum kurulumu sunar. Ancak, kurulum işlemi her barındırma paneli için farklıdır.

Bu kılavuz için, MOJO Marketplace, Fantastico, Softaculous, SimpleScripts ve diğer kontrol panellerini kullanarak WordPress’i nasıl kuracağınızı göstereceğiz. Bu kapsamlı bir kılavuz olacaktır, bu nedenle aradığınız yükleme işlemini kolayca bulmanıza yardımcı olmak için içindekiler bölümünü yazıyoruz:

WordPress Kurulumu: İçindekiler

ben. WordPress Kurulumu: Önkoşul
II. Çeşitli Web Hosting Sağlayıcılarına WordPress Kurulumu

 1. WordPress Nasıl Kurulur Bluehost
 2. WordPress Nasıl Kurulur SiteGround
 3. WordPress Nasıl Kurulur WPEngine

III. Tek Tıkla Yükleyiciler ile WordPress Kurulumu

 1. WordPress Nasıl Kullanılır Fantastico
 2. WordPress Nasıl Kullanılır Softaculous
 3. WordPress Nasıl Kullanılır Hızlı kurulum
 4. WordPress Nasıl Kullanılır MOJO Pazar Yeri

IV. Daha fazla WordPress Kurulum Eğitimi

 1. WordPress Nasıl Kullanılır FTP
 2. WordPress Nasıl Kurulur Kendi Dilinizde
 3. Nasıl Kurulur WordPress Çoklu Site Ağı
 4. WordPress Nasıl Kurulur Senin bilgisayarın
 5. WordPress Yüklendikten Sonra Yapılacaklar

WordPress’i Kurmadan Önce Yapılması Gerekenler

WordPress’i yüklemeden önce bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir.

Web barındırma için Bluehost’u öneriyoruz. Dünyanın en popüler barındırma şirketlerinden biridir ve WordPress tarafından resmen tavsiye edilir.

Kullanıcılarımız için web barındırma hizmetinde ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve% 60 indirim sunuyorlar.

Bluehost'ta blog oluşturma

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Alan adınızı ve web barındırma hizmetinizi satın aldıktan sonra WordPress’i yüklemeye hazırsınız.

Bluehost’ta WordPress Kurulumu

Hosting hizmetleri söz konusu olduğunda Bluehost en popüler isimlerden biridir. WordPress’i Bluehost ile kurmak çok hızlı ve kolaydır. Aslında, fazla bir şey yapmanız gerekmez, çünkü Bluehost’a kaydolduğunuzda otomatik olarak alan adınıza WordPress’i yükleyecektir.

Böylece doğrudan hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Sitelerim sekmesini tıklayın ve WordPress’e Giriş sağdaki düğme.

wordpress'i bluehost'a yükle

Bu, WordPress’i normal şekilde yaptığınız gibi kullanmaya başlayabileceğiniz WordPress yönetici alanına götürür. WordPress’i birden fazla siteye yüklemek istiyorsanız, bu da mümkündür.

Bluehost, WordPress’i temel olan hariç tüm barındırma planları için sınırsız sayıda siteye yüklemenizi sağlar. Şuraya tıklayarak barındırma sitenize daha fazla site ekleyebilirsiniz. Site Oluştur düğmesinin altındaki Sitelerim seçenek.

wordpress'i bluehost'a yükle

Bluehost rehberli WordPress kurulum sihirbazı şimdi başlayacak. Artık site adını ve sloganını girerek yeni bir WordPress sitesi oluşturabilirsiniz. Tamamlandığında Sonraki buton.

Bir sonraki adımda, satın aldığınız alan adını seçin. Bir alan adınız yoksa, alan adınıza giderek bir alan adı satın alabilirsiniz. Alanlar kontrol panelindeki bir sayfa.

Etki alanınız eklendiğine göre, dizin alanını boş bırakın. Bluehost bu alanı sizin için otomatik olarak ekleyecektir. Yükleyici, tercih edebileceğiniz birkaç eklenti görüntüleyecek.

Şimdi Sonrakibuton. Birkaç dakika içinde WordPress, Bluehost yükleyici tarafından kurulacaktır. Kurulum tamamlandığında bir başarılı mesajı göreceksiniz.

Bluehost Yükleyici

Bu ayrıntıları e-posta yoluyla da alacaksınız. Şimdi tıklayın WordPress’e Giriş düğmesine basarak yeni sitenizin yönetici alanına girin. Bu kolay, değil mi?

SiteGround’a WordPress Kurulumu

SiteGround, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için popüler bir barındırma seçeneğidir. SiteGround hakkında daha fazla bilgi. Hostingleri WordPress için son derece optimize edilmiştir ve kurulumu çok kolaydır.

SiteGround’a kaydolduktan sonra, hoş geldiniz mesajı içeren bir açılır ekran görürsünüz. Sitenizi şimdi kurmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır..

wordpress'i site alanına kurma

Seçin Yeni Bir Web Sitesi Açın seçeneğini seçin ve seçin WordPress. Şimdi WordPress kurulum ayrıntılarınızı girmeniz gereken yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Kimlik bilgilerinizi girin ve Onaylamak buton.

wp'yi site alanına yükle

Bu sizi yeni bir ekrana götürecektir. Bu sayfadaki ayarları atlayabilir ve Kurulumu Tamamla buton.

SiteGround kurulumu

Yükleyici harekete geçecek ve bittiğinde ekranınızda bir başarı mesajı göreceksiniz. Ayrıca bir seçenek görürsünüz Müşteri Alanına Geç buton.

Müşteri alanında Hesaplarım sekmesi. Burada adlı bir seçenek göreceksiniz Yönetici Paneline Git. WordPress yönetici paneline girmek için bu sekmeyi tıklayabilirsiniz..

Ve bu kadar. WordPress, SiteGround barındırma hesabınıza başarıyla yüklendi.

WP Engine’de WordPress Kurulumu

WPEngine, tüm WordPress hosting ihtiyaçlarınızı karşılayan yönetilen bir WordPress hosting sağlayıcısıdır. WordPress site güncellemelerinizi, kurulumunuzu ve performans optimizasyonunuzu yönetir, böylece işinizi kolayca büyütebilirsiniz. WP Engine hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

WPEngine yönetilen bir WordPress barındırma olduğundan, kaydolduğunuzda sizin için otomatik olarak WordPress’i yükleyecektir.

İsterseniz daha fazla web sitesi de ekleyebilirsiniz. Bunun için oturum açarak WP Motoru kontrol paneline gidin ve Siteler.

Tüm sitelerinizin adlarının ekranınızda göründüğünü göreceksiniz. Şimdi tıklayın Site Ekle yeni bir WordPress kurulumu eklemek için buton.

Bir sonraki ekranda, üretim ortamınızın adını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tercihinizin adını ekleyin ve Çevre Yaratın buton.

Şimdi eylem başlayacak. DNS değişikliklerinin yayılması biraz zaman alacaktır. Bunu yaptıktan sonra kenar çubuğundaki bağlantıyı tıklayarak WordPress yönetici alanına erişebileceksiniz..

Kullanabilirsiniz Alan Adı Ekleweb sitenize bir alan adı eklemek için bağlantısını tıklayın. Ancak WP Engine, alan adları sunmuyor. Dolayısıyla, alan adınızın DNS ayarlarını WP Engine’e yönlendirmeniz gereken alan adı kayıt şirketlerinden birinden bir alan adı satın almanız gerekir.

Bunun için sitenizin IP adresi ve CNAME gerekir. Bu bilgileri sitenizin genel bakış sayfasında bulabilirsiniz. Temel ayar tüm alan adı kayıt siteleri için aynıdır. Burada bu bilgileri Domain.com’da nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Domain.com’a DNS Bilgisi Ekleme

Başlamak için domain.com hesap kontrol paneline giriş yapın ve tıklayın DNS ve Ad Sunucuları.

Şimdi bir sonraki ekranda Düzenle WP Engine tarafından sağlanan IP adresinizi eklemek için.

Tamamlandığında, DNS’yi Güncelle buton.

WPEngine güncelleme DNS

Ardından, bir CNAME adı olarak www ile kayıt. Bunu yaparsanız, o CNAME kaydını düzenlemeniz gerekir. Aksi takdirde, devam edin ve DNS Kaydı Ekle buton. Şimdi değer alan ekle CNAME WPEngine tarafından sağlanan alt alan adını ve ardından DNS ekle düğmesi.

Ve işte bu kadar. Alan adınız şimdi WP Engine tarafından barındırılan WordPress sitenize başarıyla yönlendirildi.

Fantastico Kullanarak WordPress Kurulumu

Fantastico birden fazla web barındırma kontrol panelinde mevcuttur. WordPress’i hızlı bir şekilde yüklemek için kullanabileceğiniz bir otomatik yükleyicidir.

Web barındırma kontrol panelinizde, yazılımı bulmak için Yazılım bölümünü aramanız gerekir. Fantastico yükleyici.

Fantastico Yükleyici

Tıkla Fantastico simgesini tıkladığınızda otomatik yükleyici seçeneklerini açar.

Not: Farklı web hosting şirketleri Fantastico’nun farklı versiyonlarını kullanır. Bazıları hala eski sürümleri kullanırken, diğerleri en son otomatik yükleyici yazılımına güncellenir. Fark tasarım ve renklerde olacaktır. Ancak, WordPress için temel kurulum adımları tüm sürümlerde benzerdir.

Soldaki menüde WordPress de dahil olmak üzere tüm uygulamaların bir listesini görürsünüz. Sadece Bloglar »WordPress.

Popüler CMS pazar payı hakkında okuma şansını kaçırmayın.

Ardından, WordPress’e genel bakışı ve yüklenecek WordPress sürümünü gösteren büyük bir Yükle düğmesini göreceksiniz..

Fantastico WordPress

WordPress Yükle düğmesini tıklamanız gerekir.

Daha sonra, alan adınızı, alt dizini seçmeniz istenir (bu bilgileri yalnızca bir alt dizine WordPress yüklemek istiyorsanız ekleyin; değilse, bu alanı boş bırakabilirsiniz), kullanıcı adı, şifre ve e-posta devam etmek.

Fantastico otomatik yükleyici

Gerekli bilgileri ekledikten sonra, Sunmak buton.

Yükleme işlemi başlar ve aynı ekranda bir ilerleme çubuğu görünür. Kurulum tamamlandıktan sonra bir başarı mesajı görürsünüz.

Not: WordPress’in en son sürümü yüklü değilse, endişelenmenize gerek yoktur. WordPress yönetici hesabınıza giriş yaptıktan sonra, en son sürüme güncelleme bildirimi alırsınız.

Softaculous Kullanarak WordPress Nasıl Kurulur

Softaculous, birden çok web barındırma şirketi tarafından kullanılan başka bir WordPress otomatik yükleyici komut dosyasıdır. Fantastico’ya benzer şekilde çalışır ve WordPress’i hemen yüklemenize yardımcı olur. SiteGround, InMotion Hosting, vb.Gibi birçok büyük hosting şirketi, web barındırma panolarında Softaculous sunar.

Web barındırma kontrol panelinize giriş yapmanız ve Yazılım bölümünde Softaculous’ı aramanız gerekir. Bazı kontrol panellerinde, gösterge tablonuzda görünen tüm uygulamaların bulunduğu ayrı bir Softaculous Apps Installer bölümü de bulacaksınız. WordPress’e doğrudan tıklayıp yüklemenize izin verir.

Softaculous

WordPress’i yüklemek için herhangi bir seçeneği belirleyebilirsiniz. Softaculous Apps Installer bölümünün altındaki WordPress simgesine tıklarsanız, WordPress’e genel bir bakış gösterilir. Yükle, Özellikler, Ekran Görüntüleri vb. Gibi başka sekmeler de vardır. Başlamak için Yükle sekmesine gidin..

WordPress'i Softaculous'den yükleyin

İlk olarak, Http: // veya Http: // www protokollerini seçmeniz gerekir. SSL ve HTTPS kullanıyorsanız, protokol açılır menüsünden Https: // veya Https: // www seçin.

Protokol seçin

Ardından, WordPress’i yüklemek istediğiniz alan adını seçmeniz gerekir. Alan adını seçtikten sonra, WordPress’in yüklenmesini istediğiniz bir alt dizin (örneğin: mywebsite.com/wp) eklemeniz gerekir. Tanımladığınız adla otomatik olarak bir dizin oluşturulur ve WordPress oraya yüklenir.

Bununla birlikte, kök dizininize WordPress yüklüyorsanız (örneğin: mywebsite.com), Dizin İçinde alanını boş bırakın.

Artık Yazılım Kurulumu’nu tamamladığınıza göre, Site Ayarları’na gidin.

Site ayarları

Site adını ve site açıklamasını eklemeniz gerekir. Bu ayrıntılar kalıcı değildir ve daha sonra WordPress yönetici kontrol panelinizden değiştirebilirsiniz.

Bundan sonra, WordPress yönetici alanınız için kimlik bilgileri oluşturmak için bir kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresi sağlamanız istenir. Güçlü bir şifre eklemek için Softaculous tarafından şifre oluşturucuyu kullanabilir veya ücretsiz güçlü şifre oluşturucumuzu kullanabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı adının sözlük dışı bir kelime olduğundan emin olmanız gerekir.

Ancak, kullanıcı adını veya şifreyi ayarlamak için belirli bir kural yoktur. İstediğiniz bir kullanıcı adını ve kolayca hatırlayabileceğiniz bir şifre seçmekte özgürsünüz. Güçlü bir şifre tutmanızı öneririz, böylece siteniz bilgisayar korsanlarından korunur. Şu kılavuzu incelemeniz gerekir: şifreler nasıl yönetilir daha ayrıntılı bilgi için.

Tüm bildirimler burada verdiğiniz e-posta adresine gönderileceğinden e-posta alanı önemlidir. Bu bildirimler güncelleme uyarıları, şifre sıfırlama ve daha fazlasını içerir.

İsteğe bağlı ayarlar

Site Ayarları’nı tamamladıktan sonra, eklentileri ve temayı seçmek için ilerleyebilirsiniz. Bunlar isteğe bağlı ayarlardır ve kurulumdan sonra WordPress yönetici kontrol panelinizden de yönetebilirsiniz. Yükle düğmesine tıklayın.

Birkaç dakika içinde WordPress kurulumu için bir başarı mesajı göreceksiniz. İlerleme çubuğunda% 100 gösterilene kadar, sorunlardan kaçınmak için kurulum ekranında kalmanız önerilir.

Başarılı WordPress kurulumu

Başarılı kurulumdan sonra, web sitenizin URL’si ve WordPress yönetici erişim URL’si gibi ayrıntıları görürsünüz.

QuickInstall Kullanarak WordPress Kurulumu

QuickInstall, WordPress ve diğer birçok uygulama için bir otomatik yükleyicidir. HostGator ve diğerleri de dahil olmak üzere birden çok web barındırma kontrol panelinde kullanılabilir. Farklı barındırma panoları QuickInstall için farklı bir görünüme sahip olabilir, ancak WordPress’i yükleme özellikleri ve süreci neredeyse aynı.

Web barındırma kontrol panelinize giriş yapmanız ve Yazılım bölümünü aramanız gerekir. Orada bulacaksınız Hızlı kurulum simgesi. Devam etmek için QuickInstall’ı tıklayın.

QuickInstall cPanel

QuickInstall sayfasını WordPress de dahil olmak üzere tüm uygulamalarıyla Tek Tıkla Yükleme bölümünün altında başlatır. Başlamak için WordPress bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

WordPress kurulumu

Diğer birçok kurulum komut dosyası gibi, WordPress’e genel bakış ve kurulum için bir düğme gösterir. Tıklamanız gerekecek WordPress’i yükleyin buton.

WordPress'i yükleyin

Ardından, WordPress kurulumu için gerekli ayrıntıları eklemeniz gerekecek.

WordPress’i yüklemek istediğiniz alan adını seçerek başlayın. Bir sonraki alana bir alt dizin eklemeniz gerekir. WordPress’i kök dizininize (example.com) yüklemek istiyorsanız, bu alanı boş bırakın.

QuickInstall'a WordPress yükleyin

İleride, yönetici e-posta adresini, blog başlığını veya site adını, yönetici kullanıcı adını, adını ve soyadını girmeniz gerekir. Bu ayrıntılar, WordPress kurulumunuz için bir yönetici kullanıcı oluşturmak için kullanılacaktır.

Kullanıcı bilgilerinizi ekledikten sonra, WordPress Yükle düğmesini tıklamanız gerekir..

WordPress kurulumu başlayacak ve işlemi tamamlamak birkaç dakika sürecektir. Yükleme başarıyla tamamlandıktan sonra, web sitenize ve WordPress yönetici alanına ilişkin URL’lerle giriş ayrıntılarını görürsünüz.

MOJO Marketplace Kullanarak WordPress Kurulumu

MOJO Marketplace, WordPress gibi uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için birden çok web barındırma şirketi tarafından kullanılan 1 tıklatma yükleyici aracını destekler. Web barındırma kontrol panelinde mevcuttur.

Bluehost web barındırma kullanıyorsanız, barındırma kontrol panelinize giriş yapmanız ve web sitesi bölümüne gitmeniz gerekir.

MOJO tek tıklama yükler

Buradan, WordPress Yükle veya Tek Tıkla Yükle simgesini tıklamanız gerekir. WordPress Yükle simgesini tıklarsanız alan adınızı seçmek ve bir dizin adı eklemek için yönlendirilirsiniz (yalnızca WordPress’i example.com/wp gibi bir alt dizine yüklemek istiyorsanız).

Bundan sonra, Sonraki buton.

Alan adı ve dizin seçin

Şimdi, Site başlığı, yönetici kullanıcı adı, yönetici şifresi ve yönetici e-posta adresi gibi yönetici bilgileri eklemeniz istenecektir. Ayrıca, şartlar ve koşulları işaretlemeniz gerekir. Ardından, Sonraki buton.

Yönetici kullanıcı bilgileri

Ekranın üstünde bir ilerleme çubuğu görünür ve WordPress kurulduktan sonra size bildirilir. Giriş kimlik bilgilerinizi görüntülemek için bağlantıyı tıklamanız gerekir.

yükleme tamamlandı

Bağlantıyı tıkladığınızda, size bir başarı mesajı ve WordPress yönetici erişiminiz (kullanıcı adı ve şifre) gösterilir.

WordPress yönetici erişimi

FTP Kullanarak WordPress Nasıl Kurulur

WordPress’i bir FTP istemcisi kullanarak manuel olarak yüklemek istiyor musunuz? Yükleme işlemine birkaç adım daha ekleyecektir. Bu kılavuza bir göz atmanızı öneririz. WordPress dosyalarını yüklemek için FTP nasıl kullanılır daha ayrıntılı bilgi için.

Başlamadan önce, En son WordPress sürümü resmi sitesinden. WordPress dosyalarını kök dizininize yüklemek için dosyayı açın ve FileZilla gibi bir FTP istemcisi kullanın. Genellikle kök dizini / public_html /.

WordPress’i bir alt dizine yüklemek istiyorsanız (Örneğin: mywebsite.com/wp), kök dizininizde ilgili ada sahip bir klasör oluşturabilir ve WordPress dosyalarınızı buraya yükleyebilirsiniz. Bu durumda, FTP istemcisindeki uzantınız / public_html / wp olacaktır.

WordPress'i yüklemek için FTP istemcisini kullanma

WordPress dosyalarını yükledikten sonra, yeni bir veritabanı oluşturmak için web barındırma kontrol panelinize giriş yapmanız gerekir. CPanel’inizde, Veritabanları bölümünü aramanız ve MySQL Veritabanları ikon.

MySQL veritabanları

Yeni Veritabanı alanına veritabanınızın adını eklemeniz gerekir. Bundan sonra, Veritabanı yarat buton.

Yeni Veritabanı

Veritabanınız oluşturulduktan sonra MySQL kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Bu kimlik bilgileri veritabanınıza ait olacak ve WordPress yapılandırma dosyanızda kullanılacak.

Kullanıcı adını ve şifreyi ekledikten sonra, Bir kullanıcı oluşturun buton.

Bir kullanıcı oluşturun

Bir kullanıcı oluşturmak yeterli değildir. Veritabanınıza bağlanmak için bu yeni kullanıcıya erişim vermeniz gerekir. Kullanıcıyı tüm izinleriyle veritabanınıza eklemeniz yeterlidir.

Bunu yapmak için şu adrese gitmeniz gerekir: Veritabanına Kullanıcı Ekleme bölümünü aynı sayfada görebilirsiniz. Kullanıcı açılır menüsünde, oluşturduğunuz yeni kullanıcıyı seçin ve Veritabanı açılır menüsünden veritabanınızı seçin. Bundan sonra, Ekle buton.

Veritabanına kullanıcı ekle

Size kullanıcı ayrıcalıkları sayfasını gösterecektir. Veritabanınızda değişiklik yapabilmesi için bu yeni kullanıcının tüm ayrıcalıklarını işaretlemeniz gerekir..

Bundan sonra, kurulum işlemine gidin. Yüklemeye başlamak için WordPress URL’sine göz atmanız gerekir. WordPress dosyalarını ana kök dizine yüklediyseniz, alan adınız WordPress URL’si olacaktır (örneğin: www.mywebsite.com)

İlk olarak, bir dil seçmenizi isteyecektir. Dilinizi seçtikten sonra, Devam et buton. Şimdi, WordPress kurulum sürecinin tamamı aynı dilde olacak. Dil seçiminizden memnun değilseniz, daha sonra WordPress yönetici ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.

Dil Seçin

Ardından, hoş geldiniz mesajını ve yeni WordPress kurulumunuzla ilgili bilgileri görüntüler. WordPress düzgün bir şekilde başlatmak için veritabanı kimlik bilgilerinize erişeceğinden bu bilgileri okuyun.

Tıklamanız gerekecek Hadi gidelim! buton.

WordPress'i Manuel Olarak Yükleme

Şimdi, veritabanı adınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi eklemeniz gereken bir form göreceksiniz. Bundan sonra, Gönder düğmesine tıklayın.

WordPress Yapılandırma Dosyası Oluştur

Veritabanıyla başarılı bir bağlantı kurduğunuzda, WordPress’ten bir mesaj görürsünüz ve tıklamanız gerekir. Kurulumu çalıştırın devam etmek için düğme.

Kurulumu çalıştırın

WordPress, veritabanınızda tablolar oluşturmayı ve sizi bir sonraki adıma götürmeyi içeren arka plan işlemini çalıştırır..

WordPress sitenizi kurmak için Site başlığınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve e-posta adresinizi girmeniz gerekir.

Geliştirme aşamasında, arama motorlarının web sitenizi görmesini istemeyeceğiniz için arama motoru görünürlüğü seçeneğindeki işareti işaretlemeniz gerekir. Bu ayarı daha sonra WordPress yönetici hesabınızdan değiştirebilirsiniz.

WordPress site ayarları

WordPress Yükle düğmesini tıkladığınızda, yükleme işlemini tamamlar ve bir başarı mesajı görüntüler. WordPress yönetici hesabınıza erişmek için oturum açma kimlik bilgilerini de görürsünüz..

WordPress'in başarıyla yüklenmesi

WordPress’i Kendi Dilinizde Yükleme

WordPress neredeyse dünyadaki tüm dillere çevrilmiştir. WordPress’i kendi dilinizde kolayca kurabilirsiniz.

WordPress birkaç isim vermek için İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince (Han), Japonca, Arapça, Korece, Almanca, İbranice, Hintçe ve daha fazlası gibi dilleri içerir.

WordPress’i yüklerken, bir dil seçmenizi isteyecek ve daha sonra seçilen dilde daha fazla kurulum yapılacaktır. Ancak, önce İngilizce’yi seçer ve daha sonra dili değiştirmek isterseniz, o zaman ziyaret etmeniz gerekir. Ayarlar »Genel WordPress yönetici hesabınızdaki sayfa.

Site dili

Ayrıca şu kılavuzu da kontrol etmelisiniz: WordPress’de çok dilli bir web sitesi nasıl oluşturulur daha fazla ayrıntı için.

WordPress Çoklu Site Ağı Nasıl Kurulur

Varsayılan olarak, WordPress’in çoklu site özellikleri vardır. Tek bir WordPress yüklemesi altında birden fazla web sitesi oluşturmak ve yönetmek için çok bölgeli ağı kullanabilirsiniz. WordPress çok bölgeli ağı güçlüdür ve yeni sitelerinizi alt dizinlerde veya alt alanlarda kolayca yönetir.

Büyük işletmeler, devlet kurumları, üyelik web siteleri, eğitim kurumları, seyahat şirketleri ve daha fazlası için yararlıdır.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress çok bölgeli ağın kurulması ve ayarlanmasıyla ilgili bu tam kılavuzu izlemelisiniz.

WordPress’i Bilgisayarınıza Yükleme

WordPress’i bilgisayarınıza kurmak istiyor musunuz? Yeni başlayanlar, başkalarına göstermeden önce web sitelerini yerel bir sunucu ortamında oluşturmak istiyorlar. Ancak, arama motorlarını sitenizi görmeye teşvik ederek web sitenizi canlı bir ortamda da oluşturabilirsiniz..

Bunun dışında, temaları, eklentileri geliştirmek veya kodu test etmek için bilgisayarlarına WordPress yüklemek isteyen birçok kişi var.

Bilgisayarınıza WordPress yüklemek, alan adınızda yayınlanana kadar herkes tarafından görülemez.

Windows kullanıcıları için, WordPress’i yüklemek için WAMP’ı indirmeniz ve kurmanız gerekir. Ancak, Mac kullanıcılarının yerel WordPress yüklemesi için bilgisayarlarında Mamp kurmaları gerekir.

Adım adım talimatlar için WordPress’in yerel sunucudan canlı bir siteye nasıl aktarılacağı ile ilgili kılavuzumuza da göz atmalısınız..

WordPress Yüklendikten Sonra Yapılacaklar

WordPress başarıyla kurulduktan sonra, web sitenizi düzgün bir şekilde başlatmak için temanızı ve eklentileri seçmeniz gerekir.

Bir WordPress Teması Seçme

Bir tema veya web sitesi şablonu, WordPress sitenizin tasarımı / stili olacaktır. İnternette ve WordPress deposunda yüz binlerce WordPress teması bulacaksınız. Ancak, bu kadar çok seçeneğiniz olduğunda bir tema seçmek zordur. WordPress temalarını iş nişinize göre sıralamanızı ve ardından en iyi WordPress temalarından uzman seçimimize göz atmanızı öneririz..

Bu listeyi güncel tutuyoruz, böylece web siteniz için en yeni ve en şaşırtıcı WordPress temalarını bulacaksınız.

En İyi WordPress Eklentilerini Seçme

WordPress esnektir ve kurulumu kolaydır. WordPress eklentilerini kullanarak web sitenizde istediğiniz herhangi bir özelliği eklemenizi sağlar. Bir iletişim formu eklemek, web sitenizi arama motorları için optimize etmek, web sitenizi bilgisayar korsanlarından veya sitenizdeki başka herhangi bir işlevsellikten korumak istiyorsanız, WordPress dizininde bir eklenti bulma şansınız oldukça yüksektir.

WordPress deposu dışında, web sitenizdeki işlevleri genişletmek için internette üçüncü taraf araçları olarak kullanılabilen premium eklentiler bulabilirsiniz.

WordPress sitenize hangi eklentileri yüklemeniz gerekeceğini karıştırdınız mı? Kurulumdan hemen sonra web sitenize eklemeniz gereken ayrıntıların yer aldığı eklentilerin bir listesi:

 • İletişim formu ekle: WordPress web sitenize bir iletişim formu eklemeniz gerekir. Ayrıca en iyi WordPress iletişim formu eklentilerini kontrol etmek isteyebilirsiniz.
 • Google Analytics izleme ekleyin: Google Analytics izlemeyi, yeni WordPress sitenize MonsterInsights eklentisi.
 • WordPress Güvenliği: En iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazılarını yükleyerek WordPress web sitenizi güvenli hale getirin. Ayrıca, daha fazla ayrıntı için nihai WordPress güvenlik kılavuzunu okumalısınız.
 • WordPress SEO’yu Geliştirin: En iyi WordPress SEO eklentilerini kullanarak web sitenizi SEO için optimize edin.
 • WordPress performansı: En iyi WordPress önbellekleme ve diğer WordPress performans eklentilerini yükleyerek WordPress sitenizi hızlandırın.
 • Spam yorumlarını önleme: WordPress blogunuza Akismet eklentisini yükleyerek spam yorumlarından uzak durun.
 • Web sitenizi büyütün: En iyi WordPress potansiyel müşteri oluşturma eklentilerini kullanarak web sitenizin trafiğini ve müşterilerinizi kolayca artırın.

Alan adlarını değiştirmeyi planlıyorsanız, WordPress sitenizi yeni bir alan adına nasıl taşıyacağınızla ilgili bu ilginç adım adım makaleye göz atın. Ve eğer CMS’nizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, en iyi WordPress rakiplerini listeleyen WordPress alternatifleri makalemizi okuyun..

Bu makalenin WordPress’i nasıl yükleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, WordPress web sitesini sıfırdan nasıl başlatacağımızla ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz (adım adım).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map