WordPress Sipariş Formlarınıza Kupon Kodu Alanı Ekleme


WordPress sipariş formlarınıza indirim kuponu kodu alanı eklemek istiyor musunuz??

Müşterilerinize indirim sağlamaya başlamak için gelişmiş bir e-Ticaret eklentisi yüklemenize gerek yoktur. Bu öğreticide, WordPress sipariş formlarınızda bir kupon kodu alanını nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

WordPress Sipariş Formlarınıza Kupon Kodu Alanı Ekleme

Web sitenizde yalnızca birkaç ürün satıyorsanız, ödemeleri toplamak ve kupon kodlarıyla indirimler sunmak için WooCommerce gibi ağır bir eklenti yüklemek istemeyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir WordPress form eklentisi yüklemek, örneğin WPForms ve bunu bir ödeme ağ geçidiyle entegre edin.

WPForms, WordPress için en iyi iletişim formları eklentisidir. Bir iletişim formu, ödeme formu, sipariş formu, bağış formu veya diğer WordPress formlarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

En iyi bölüm, WPForms ile sipariş formlarınıza bir kupon kodu alanı da ekleyebilirsiniz.

Şüphesiz, sipariş formlarınıza bir indirim kupon kodu alanı eklemek, dönüşümlerinizi ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Adım 1: WPForms’u Yükleme

wpforms-bakış-temas-form-eklentisi

Sipariş formunuza bir kupon kodu eklemek için, önce kupon kodunu yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. WPForms sitenizdeki eklenti.

2. Adım: Sipariş Formunuzu Oluşturma

Bir sonraki adım, sipariş formunuzu WPForms. Formunuzu oluşturmak için şu adrese gidin: WPForms »Yeni Ekle. Şimdi bir şablon seçebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. İşte seçin Fatura / Sipariş Formu şablon.

WPForms şablonları

Artık soldaki tüm alanları ve sağdaki formu içeren form oluşturucuya yönlendirileceksiniz. Form alanlarını sürükleyip sipariş formuna bırakabilirsiniz. Bir alanı düzenlemek için alanı tıklayıp girişinizi formunuzun sol tarafına ekleyebilirsiniz.

WPForms alanı

Sipariş formu şablonu size bir başlangıç ​​sağlarken, WPForms’un güzelliği onu istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir.

Adım 2: Kupon Kodu Alanı Eklemek için Koşullu Mantık Kullanma

En iyi sonuçlar için, kupon kodu alanının yalnızca gerçekten kullanmak üzere bir kupon kodu olan müşteriye gösterilmesi önerilir.

Müşterinin kupon kodu olup olmadığını sormak için formunuzda bir açılır alan oluşturalım. Bunu yapmak için, Yıkılmak alanı altında formunuza Standart Alanlar Bölüm.

Şimdi bu alanı özelleştirmeniz gerekecek. Alan seçeneğini tıklayın ve etiketi şu şekilde değiştirin: İndirim kupon kodunuz var mı. Ardından, şunu değiştirin:

 • İlk seçim için seçmek
 • İkinci şans için Evet
 • Üçüncü seçenek için Hayır

WPForms

Ardından, kullanıcının indirim kupon kodunu girebileceği bir alan eklemeniz gerekir. Öyleyse sürükleyin Tek Satırlı Metin alanını soldan girin ve formunuzdaki Evet / Hayır alanının hemen altına bırakın.

WPForms koşullu mantık

Şimdi bu alanı şu şekilde yeniden adlandırın: İndirim Kupon Kodu. Bunu yapmak için, alanı tıklayın ve ekranınızın sağ tarafındaki metni değiştirin.

WPForms indirim kupon kodu

Şimdi koşullu mantığı etkinleştirme zamanı. Bunun için, ekranı bulmak için ekranı aşağı kaydırın. Şartlılar seçenek.

WPForms indirim kupon kodu

Hemen altında koşullu mantığı etkinleştirmek için onay kutusunu seçin. Koşullu mantığınızın belirtmesi gerekir “İndirim Kodunuz Var mı?” Evet ise bu alanı göster tıpkı aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi.

Bu demektir ki İndirim Kupon Kodu alanı yalnızca kullanıcı, kullanmak için bir kupon koduna sahip olduğunu onayladığında görüntülenir.

Koşullu Mantık, wpformlar

4. Adım: Kupon Kodu Alanınız için Doğrulamalar Oluşturma

Bir sonraki adım, oluşturduğunuz formunuza doğrulamalar eklemektir. WPForms. Bu adımla kullanıcılarınıza kupon kodlarının geçerli olup olmadığını gösterebilirsiniz. Bunun için Ödeme Alanları sekmesi. Şimdi ekle Tek Öğe alanlarınızın 2 katı İndirim Kupon Kodu alan.

Şimdi bu alanların her birini tıklayın. Kupon kodu doğru değilse ilk alanı kuponu kullanmak ve ikinci alanı bir hata mesajı görüntülemek için kullanalım.

İlkinde, etiketi düzenlemek için Senin fiyatin. Altında Açıklama alanında, sunmak istediğiniz indirimi açıklayın. İçinde Ürün fiyatı, indirimli fiyat ekle.

Ardından, ekranın Şartlılar sekmesini tıklayın ve onay kutusunu seçin Koşullu mantığı etkinleştir seçeneği. Burada insanların bunu ne zaman görmesi gerektiğini ayarlayabilirsiniz Tek Öğe alan. Şimdi indirim kodunuzun olmasını istediğiniz her şeyi ekleyin. Diyelim ki kodunuz % 100 KAPALI.

İndirim kodu WPForms

Şurayı tıklayarak birden fazla indirim kodu ekleyebilirsiniz: Yeni grup ekle hemen altındaki seçenek.

Yukarıda belirtildiği gibi, kupon kodu doğru değilse bir hata mesajı görüntülemek için ikinci alanı kullanalım.

Bunu yapmak için, ikincisi için Tek satır öğesi, etiketi Fiyatınız olarak ekleyin. Açıklamada diyelim ki İndirim kodu geçersiz. Kupon kodu geçersiz olduğunda bu alanın gösterilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu yapmak için aşağı kaydırın Şartlılar ve onay kutusunu seçin Koşullu Mantığı Etkinleştir seçenek.

WPForms indirim kupon kodu alanı

Bunun altında, İndirim kuponu% 100 KAPALI DEĞİLSE alanı göstermesine izin verin. Daha fazla indirim kuponu kodunuz varsa, Yeni grup ekle buton.

Koşullu mantık 2

Bir kez bittiğinde, Kayıt etmek düğmesini tıklayın. Formunuz artık yayınlanmaya hazır.

Adım 5: Formunuzu WordPress’te Yayınlama

Bir sonraki adım formunuzu yayınlamaktır. Bunun için formunuzu görüntülemek istediğiniz sayfaya veya yayın düzenleyicisine gidin. Şimdi tıklayın + ekranınızın sol üst köşesinde işaretini tıklayın. Ardından arama düğmesini kullanarak WPForms.

WPforms yayınlanıyor

Bulduğunda WPForms, üstüne tıkla. Artık açılır oku tıklayarak formunuzu seçebilirsiniz. Formunuz artık sayfanıza eklenecek. Ardından, yayınınızı güncelleyerek formu yayınladığınızdan emin olun.

Bu kadar. WordPress sipariş formunuza başarıyla bir kupon kodu alanı eklediniz.

wp kupon kodu alanları ekleme

Bu makaleyi beğendiyseniz, WPForms hakkındaki tam incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map