WordPress Sitenizi Bakım Moduna Alma (Eklenti Olup Olmadan)

wordpress'te bakım modunu etkinleştirme


WordPress web sitenize bir bakım modu sayfası eklemek istiyorum?

Sitenize bir bakım modu sayfası eklemek, web siteniz bakım için kapalı olduğunda kırılmış sayfaları ziyaretçilerinizden gizlemenin harika bir yoludur. Ziyaretçilerinizin bakım işleminiz için kullandığınız somunları ve cıvataları görmelerine izin vermeden, web sitesi ayarlarınızı, temanızı veya eklentilerinizi sitenin arka ucunda normal olarak ayarlamanıza yardımcı olur..

Ve sadece bu değil, aynı zamanda web sitenizin bakım için kapalı olduğunu arama motorları sinyal vererek SEO kaydetmek için harika bir yoldur. Böylece, arama motorları sitenizi her taradığında, eksik görünen tüm değişiklikleri dizine eklemeyi atlayarak SEO sıralamalarınızın sağlam kalmasını sağlar..

Bu makalede, WordPress web sitenizi bakım moduna nasıl geçireceğinizi göstereceğiz. Ancak bundan önce, bu sayfanın size nasıl fayda sağlayacağına hızlıca bir göz atalım.

İçindekiler – WordPress’de Bakım Modunu Etkinleştir

Web Sitenizde Neden Bir Bakım Sayfası Kullanmalı?

Bakım sayfasının birkaç avantajına bakalım. Bir bakım sayfası ile şunları yapabilirsiniz…

  • ziyaretçilerinizden bozuk sayfaları gizle
  • ziyaretçilerinizi sitenize geldiklerinde başka bir hedefe yönlendirin
  • sıralamaların sağlam kalmasını sağlamak
  • kullanıcıların e-posta adreslerini topla
  • siteniz tekrar yayınlanır yayınlanmaz tüm abonelerinizi bilgilendirin
  • sosyal takipçilerinizi artırın

Varsayılan olarak, WordPress web sitenize bir bakım modu sayfası ekleme seçeneği sunar. Ama onun görsellerini arttırmak için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ve insanlar bu sayfayı görmekten nefret ederler çünkü çok profesyonel değil.

wordpress bakım modu mesajı

Ama endişelenme. Artık kullanmak zorunda değilsiniz.

SeedProd bakım sayfanızın görünümü ve hissi açısından size büyük esneklik sunan inanılmaz bir eklenti. Artık WordPress’in sunduğu varsayılan düz görünümlü bakım modu sayfasıyla uğraşmanıza gerek yok. Bunun yerine, sadece birkaç dakika içinde çarpıcı bir tane oluşturabilirsiniz..

Eklenti ile Bakım Modunu Etkinleştirme – SeedProd

SeedProd

SeedProd, tek bir satır kodlamadan güzel bakım modu sayfaları tasarlamanızı sağlayan tamamen duyarlı ve süper esnek bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi, ziyaretçilerinizin web sitenizin bakım için kapalı olduğunu bilmelerini sağlayan canlı ve ilgi çekici bir sayfa oluşturmak için kullanabilirsiniz..

Marka logonuzu eklemekten sayfanızın her bitini özelleştirmeye kadar, bu eklenti ile her şey çok basit ve kolaydır. Ziyaretçileri daha uzun süre meşgul etmek için bu sayfaya bir video da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, e-posta formu, geri sayım sayacı, ilerleme çubuğu, sosyal simgeler, CTA’lar ve daha fazlası gibi sayfadaki diğer çeşitli öğeleri de destekler..

Bunu söyledikten sonra, WordPress sitenizi bakım moduna nasıl geçireceğinizi kontrol edelim. Hadi başlayalım.

Adım 1: SeedProd Yakında Eklentisini Yükleyin ve Etkinleştirin

İlk adım, SeedProd eklentisi WordPress sitenizde. WordPress’e nasıl eklenti yükleyeceğinizi bilmiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra lisans anahtarınızı doğrulamanız gerekir. Anahtarı, ürünü satın alırken oluşturulan SeedProd hesabınızda bulabilirsiniz. Anahtarı boş alana yapıştırın ve onaylamak için lisans onay kutusunu tıklayın.

İdeal olarak, etkinleştirme işlemini tamamladıktan sonra sizi otomatik olarak “lisans anahtarı” sayfasına götürmelidir. Aksi takdirde, WordPress kontrol panelinize »Ayarlar» Çok Yakında Pro »Lisansına giderek manuel olarak yapabilirsiniz.

Sayfayı aşağı kaydırırsanız, eklentiyi nasıl kullanacağınızı gösteren bir video bulacaksınız.

İşiniz bittiğinde, eklentiyi kullanmaya hazırsınız. Şimdi tıklayın Ayarlara git oluşturmaya başlamak için düğmesine basın.

2. Adım: Temanızı Seçin

Şimdi bakım modu sayfanızı oluşturma zamanı. Ayarlara Git sayfasına tıkladığınızda, aşağıdaki pencereye yönlendirilirsiniz. Burada şunu seçmelisiniz Bakım Modunu Etkinleştir seçeneği. Bundan sonra, sayfa oluşturucuya gitmek için Çok Yakında / Bakım Modu Sayfasını Düzenle düğmesine tıklayın.

yakında pro

Ancak bundan önce, hemen başlayabilmeniz için bir tema seçebileceksiniz. SeedProd, seçim yapabileceğiniz 60’tan fazla tamamen özelleştirilebilir önceden oluşturulmuş şablon sunar.

SeedProd yakında temalar

En sevdiğiniz temayı seçin. Şimdi temanızı özelleştirmek için çalışabileceğiniz görsel sayfa oluşturucuda olacaksınız. Ekranınızın sol tarafında, özelleştirme seçeneklerine sahip olacaksınız ve sağınızda sayfanızı önizleyebilirsiniz. Değişiklikleri yaparken önizleme ekranında değişikliklerinizi görebilirsiniz.

İlk seçenek Temalar seçeneğidir. İsterseniz temanızı değiştirmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Ancak sayfamız için yeni bir tema seçtiğimizden, şimdilik bu adı atlayıp bir sonraki seçeneği seçeceğiz – İçerik.

İçerik seçeneği, sayfanızdaki metni değiştirmenize olanak tanır.

seedprod içerik sekmesi

Bu seçenek altında sayfa adınızı, başlığınızı ve açıklamanızı özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, bu sekme altında logonuzu yükleme seçeneğiniz de vardır. Biraz aşağı doğru kaydırırsanız, başka seçenekler de görürsünüz.

seedprod elemanları sipariş

Öğelerinizin sırasını değiştirmek istiyorsanız, öğeleri istediğiniz sırayla sürükleyip bırakın. Bölüm Sırası seçeneği. Ayrıca bir sık ​​kullanılan simgesi ekleyebilir ve SEO başlığınız ve açıklamanız, sosyal medya küçük resimleriniz üzerinde çalışabilir ve bu bölümün altına Google Analytics kodunu ekleyebilirsiniz..

Tüm temalar varsayılan bir arka plan resmiyle gönderilse de, isterseniz değiştirebilirsiniz. SeedProd ekstra bir şey ödemeden erişebileceğiniz stok görüntüleri ile dolu bir kütüphane ile birlikte gelir. Sadece tıklayın Stok Resmi Seç seçeneğini belirleyin ve en sevdiğiniz resmi seçin.

İstediğiniz belirli bir resmi bulmak için arama alanını da kullanabilirsiniz.

Burada arka plan görüntüsü konumu ve boyutu üzerinde de çalışabilirsiniz. Daha ilgi çekici hale getirmek için bir video ve slayt gösterisi ekleme seçeneğiniz de var.

Bir sonraki seçenek İçerik Kabı’dır. Hangi seçeneği en iyi gördüğünüzü düşünürseniz içerik kabınızı opak veya şeffaf yapmak için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Ayrıca konumlandırabilir, animasyon ekleyebilir ve yarıçapını özelleştirebilirsiniz.

Görüntüyü arka planında tamamladığımız gibi tamamlamak için bir renk de seçebilirsiniz.

Bir sonraki seçenek Eleman Rengi ve Tipografi’dir. Bunları şimdilik atlayacağız ve öğeleri düzenleyebilmemiz için önce öğeleri ekleyeceğiz.

3. Adım: Sayfanıza Öğe Ekleme

SeedProd sayfanıza eklemek için 6 farklı öğe sunar. Bunları kolayca ekleyebilir ve ardından görünümlerini markanıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. İşte sahip olduğunuz seçenekler.

Bir eleman eklemek için sadece ilgili seçeneğe tıklayın. Örneğin, bir e-posta seçeneği eklemek istiyorsanız, E-posta Formu Ayarları ve formu etkinleştirin. Daha sonra form genişliğini ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bir e-posta pazarlama servis sağlayıcısı seçmenize izin verme seçeneği de vardır. Seçim için 23’den fazla seçenek ile geliyor.

Sosyal bağlantılar eklemek istiyorsanız, sosyal profili tıklamanız ve açılır oku tıklayarak sosyal simgenizi seçmeniz yeterlidir. daha sonra bağlantılarınızı ekleyebilir ve düğme boyutunu ve rengini özelleştirebilirsiniz.

Benzer şekilde, sosyal paylaşım düğmelerinizi, geri sayım sayacınızı ve ilerleme çubuğunuzu da seçebilirsiniz. Hepsini ekledikten sonra şöyle görünür.

4. Adım: Öğelerinizin Rengi ve Tipografisini Özelleştirin

Artık sayfanıza tüm öğeleri eklediğinize göre, sayfanıza geri dönebilirsiniz. Öğelerin Rengi seçeneğinin hemen altında bulunan seçenek İçerik Kabı çıkıntı.

Burada en sevdiğiniz rengi seçebilir ve öğelerinizin opaklığını ayarlamak için küçük siyah çubuğu kullanabilirsiniz. Ayrıca formun arka planının rengini de değiştirebilirsiniz.

Metninizi özelleştirmek istiyorsanız, bunun için de bir seçenek vardır. Böylece tasarımınız neredeyse hazır. Özel tasarımınızı eklemek istiyorsanız, Özel CSS ve Gelişmiş Komut Dosyaları bunun için seçenekler.

5. Adım: Sayfanızın Duyarlılığını Kontrol Edin

Artık sayfa hazır olduğuna göre, tasarım sürecinizin son adımı sayfanın yanıt verebilirliğini kontrol etmektir. Farklı cihazların ekranında nasıl göründüğünü kontrol etmek için Masaüstü ve Mobil düğmelerini tıklamanız yeterlidir..

6. Adım: Bakım Modu Sayfanızı Yayınlayın

Artık sayfanızı yayınlamaya hazırsınız. Bunun için önce ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın. Şimdi tıklayın Ayarlara Dön seçenekler. Bu sizi etkinleştirmeyi seçtiğiniz pencereye götürür Bakım Modu seçeneği. Şimdi tıklayın Tüm Değişiklikleri Kaydet düğmesine basın. Sayfanız ziyaretçilerinize şu şekilde görünecek.

seedprod yakında sayfa

Artık arka uca giriş yapabilir ve bakım görevinize devam edebilirsiniz.

Eklenti Olmadan Bakım Modunu Etkinleştir

WordPress’e ilk kez kod parçacıkları ekliyorsanız, lütfen WordPress’e kod parçacıklarının nasıl düzgün bir şekilde ekleneceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın, böylece sitenizi yanlışlıkla kırmazsınız.

WordPress sitenizi eklenti olmadan bakım moduna geçirmek için kullanabileceğiniz kolay bir kod snippet’i oluşturduk.

Tek yapmanız gereken bu kodu temanızın function.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye eklemek:

function maintenance_mode () {

if (! current_user_can (‘edit_themes’) ||! is_user_oked_in ()) {wp_die (‘Bakım.’);}

}
add_action (‘get_header’, ‘bakım_modu’);

Bakım modunu devre dışı bırakmak ve kullanıcıların web sitenize erişmesine izin vermek için, son satırı şu şekilde yorumlamanız yeterlidir:

// add_action ();

Web siteniz için bir bakım sayfası oluşturmak bu kadar basittir. Ayrıca en iyi bakım modu eklentilerini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me