WordPress’te AdBlocking Nasıl Tespit Edilir ve Durdurulur (Adım Adım)

reklam engelleyicileri tespit et


WordPress’te reklam engelleme yazılımını algılamak ve durdurmak istiyorum?

Web sitenizi desteklemek için reklam geliri kullanan bir web sitesi sahibiyseniz, reklam engelleyiciler sizin için önemli bir endişe kaynağı olabilir.

Reklam engelleme veya reklam filtreleme, İnternet’teki reklamların engellendiği veya kaldırıldığı popüler bir tekniktir, böylece kullanıcının tarama deneyimini etkilemez.

Ziyaretçiniz bu tekniği kullanıyorsa, sitenizde gösterdiğiniz reklamları görmesinin bir yolu yoktur. Bunu yaparak, kullanıcılarınız kesinlikle kesintisiz bir tarama deneyimine sahip olacaklar, ancak web sitenizin geliri ve büyüme stratejiniz ciddi bir sorunla karşı karşıya kalacak. Bu nedenle reklam engelleyicileri tespit etmeniz ve reklamlarınızı engellemelerini önlemeniz önemlidir.

Yayıncı Olarak Reklam Engelleme Hakkında Ne Yapmalı??

Bir yayıncı olarak, reklam engelleme yazılımının gelir biçiminizi etkilememesini sağlamak için alabileceğiniz çeşitli önlemler vardır. Bazılarına bakalım.

1. Hiçbir şey yapma yaklaşımı

Başlığın kendisi bu yaklaşımda ne yapılacağını söylüyor. Sadece hiçbir şey yapmazsınız ve kaybınıza katlanırsınız.

2. Pasif Yaklaşım

Bu yaklaşımda, kullanıcıdan web sitenizi beyaz listeye eklemesini ve onlara yüksek kaliteli ve rahatsız edici olmayan reklamlarla söz vermesini isteyebilirsiniz. Bu kulağa hoş ve basit gelse de, bu yaklaşımın ne kadar başarılı olacağına dair kesin bir bilgi yok.

Daha iyi bir alternatif olarak üyelik siteleri oluşturmayı ve ücretli abonelik planları sunmayı deneyebilirsiniz. Böylece kullanıcılarınız bu planlara abone olabilir ve reklamsız bir bölgenin keyfini çıkarabilir ve gelişmiş içerik ve ekstra özelliklere de erişebilir.

3. Agresif Yaklaşım

Bu, tarayıcılarında reklam engelleyicileri kullanan tüm kullanıcıları engellemenizi gerektirir. Bunlardan herhangi biri yine de sitenize erişmek istiyorsa, daha fazla ilerleyebilmeleri için reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmaları gerekecek.

Bu yaklaşımı kullanarak, bir daha asla sitenize dönmek istemeyebilecek kullanıcılarınızı kaybedebilirsiniz. Bu yüzden onları çok sert olarak korkutmak yerine, pasif yaklaşımı kullanmanızı tavsiye ederiz..

WordPress’te Adblock Kullanıcıları Nasıl Tespit Edilir

Birçok kullanıcı aktif olarak reklam engelleyicileri kullanıyor olsa da, WordPress pazarında bu yazılımı tespit etmenize yardımcı olabilecek birçok eklenti vardır. Bu öğreticide, WordPress’teki adblocker’ları nasıl adım adım atlayacağınızı göstereceğiz. Bunu yaparken, en popüler iki eklentiyi kullanacağız..

  1. OptinMonster
  2. Adsanity

Ancak bu eklentileri nasıl kullanacağınızı göstermeden önce WordPress kontrol panelinize gidin ve her iki eklentiyi de yükleyip etkinleştirin. Şimdi bunları nasıl kullanacağımıza bakalım.

Yöntem 1. OptinMonster Kullanarak Reklam Engelleme Kullanıcılarını Tespit Etme ve Hedefleme

OptinMonster, dönüşüm hedeflerinize ulaşmanıza ve web sitenizden para kazanmanıza yardımcı olan en popüler olası satış yaratma araçlarından biridir. Bu uygulama ile, kullanıcının dikkatini çekmek ve dönüşüm hedeflerinize ulaşmak için kolayca etkili açılır pencere kampanyaları oluşturabilirsiniz. OptinMonster hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bu aracın en önemli özelliklerinden biri, bir adblocker yüklü herhangi bir cihazı tanımlayabileceğiniz yerleşik AdBlock dedektörleridir. Ancak aracı kullanmak için önce OptinMonster hesabınızı WordPress sitenize bağlamanız gerekir.

Bunu yapmak için yapmanız gerekenler OptinMonster hesabınızı oluşturun. Bu ücretli bir plan, bu yüzden bunun için ödeme yapmanız gerekecek. Tıkla Başlamak düğmesini tıkladığınızda farklı fiyatlandırma planları görürsünüz. Bir plan satın almak için Başlamak buton. AdBlock algılama özelliğini kullanmak için, Büyüme plan.

optinmonster fiyatlandırma

Bir sonraki adımda bilgilerinizi girin ve ardından ödemeyi yaptıktan sonra ödeme yapın.

Önceden yüklediğiniz eklenti, ikisi arasında bir bağlayıcı görevi görür. Yükleme tamamlandıktan sonra WordPress kontrol paneline gidin ve tıklayın OptinMonster.

Şimdi tıklayın Hesabınızı Bağlayın çıkıntı.

Bu sizi OptinMonster hesabınızı yetkilendirebileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirecektir. Tıkla OptinMonster’ı yetkilendirin çıkıntı.

Yeni bir pencere açılır. WordPress sitenize bağlanın. Bu sekmeyi tıklayın, kontrol panelinizde olacaksınız. Şimdi OptinMonster altında tıklayın kampanyalar »yeni kampanya oluştur.

optinmonster kampanyaları

Bu sizi kampanyanızı seçebileceğiniz OptinMonster uygulamasına götürür. Kullanılabilir çeşitli kampanya türleri vardır. Pasif yaklaşımı benimsemek istiyorsanız, ışık kutusu açılır kampanya türüne gidin. AdBlock kullanıcılarını agresif bir şekilde kilitlemek istiyorsanız, Tam Ekran kampanya türünü kullanabilirsiniz.

OptinMonster kampanya türleri

Ardından, bir şablon seçmeniz gerekiyor. Mevcut olanlardan birini seçebilirsiniz.

Ardından, kampanyanızı adlandırmanız gereken yeni bir ekran göreceksiniz. Birden çok web sitesini yönetiyorsanız, bu kampanyayı görüntülemek istediğiniz web sitesini de seçebilirsiniz. Bir kez bitti vurmak İnşaata Başla devam etmek için sekme.

Şimdi kampanyayı tasarlayabileceğiniz sürükle ve bırak oluşturucunuzda olacaksınız. Tıkla Evet Hayır seçeneğine tıklayın (ekran görüntüsünde gösterildiği gibi) üzerine tıklayın ve ardından etkinleştirme buton.

optinmonster ayarları

Şimdi metin bölümünde öğeleri ayrı ayrı tıklayın ve düzenleyin. İsterseniz bir resim de ekleyebilirsiniz.

Blok eklemek için blok ekle düğmesine basın. Kampanyanızı tasarladıktan sonra, Görüntüleme Kuralları sekmesinin yanındaki tasarlamak buton. İlk kural altında seçmeniz gerekir ziyaretçinin reklam engellemesi etkin.

Bundan sonra aşağı kaydırın ve ayarlarınızı herhangi bir sayfa.

Kampanyanız yayınlanmaya neredeyse hazır. Son adım yayınlamaktır. Bu yüzden Yayınla düğmesine basın. Yeni bir ekran göreceksiniz. Bu sayfada durum düğmesini canlı olarak değiştirin.

Şimdi WordPress kontrol paneline geri dönün ve OptinMonster »Kampanyalar. Kampanyanızın burada göründüğünü göreceksiniz. Tıkla Çıktı ayarlarını düzenleme bağlantı.

Şimdi kontrol ettiğinizden emin olun. Sitede kampanyayı etkinleştir seçenek.

Ve bu kadar. Kampanyanız, reklam engelleyicileri etkinleştiren kullanıcıların sitelerinde görünmeye başlamalıdır.

Yöntem # 2. AdSanity ile AdBlocking Kullanıcılarını Tespit Etme ve Hedefleme

Adsanity, WordPress için eklenti içeren bir reklam algılama özelliği de sunan mükemmel bir reklam yönetimi eklentisidir. Bu eklenti, reklam engelleme yazılımlarını algılar ve Reklam engelleme kullanıcılarının reklam engellemeyi devre dışı bırakana kadar web sitenize erişmesini kısıtlar. Eklentinin kullanımı çok kolaydır. Adsanity hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın AdSanity »Ayarlar sayfasına gidin ve Eklentiler sekmesini tıklayın.

Burada birkaç eklenti göreceksiniz. Aramak Reklam Bloğu Tespiti addon ve tıklayınDaha fazla bilgi sekmesi. Artık eklentinin bir kopyasını satın alabileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Eklenti sitenize yüklendikten sonra şu adrese gidin: Adsanity »Ayarlar» Eklentiler. Burada ilk alana uyarının site genelinde gösterilmesi için yayınlar ve sayfalar ekleyin. Bir sonraki seçenekte, Uyarı Kipi. Şimdi, sitenize gelen Adblock kullanıcılarına göstermek istediğiniz mesajı ekleyin. Son olarak, Uyarı Modu seçeneğinin altında, Zorunlu alan.

adsanite eklentisi

Ve bu kadar. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra Değişiklikleri Kaydet düğmesine basmanız yeterlidir. Bir Adblocker yüklü olarak sitenizi ziyaret eden herkes yukarıdaki ayarlarda eklediğiniz iletiyi görür.

Umarız bu makale size yardımcı olmuştur. Blogdan para kazanmanın diğer yollarını öğrenmek istiyorsanız göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map