WordPress’te İçerik Kilitlemeyi Etkinleştirme (Adım Adım)

içerik kilitlemeyi etkinleştir


WordPress web sitenizde içerik kilitlemeyi etkinleştirmek istiyor musunuz??

İçerik kilitleme, okuyucu bir e-posta adresine kaydolma gibi belirli bir harekete geçirici mesaj tamamlayana kadar içeriğinize erişimi reddeder. İçeriği özel yapmak, web sitenizin ziyaretçilerinin size e-posta adreslerini vermeleri için ihtiyaç duydukları itme olabilir.

Bu öğreticide, e-posta listenizi büyütmek gibi pazarlama hedeflerinize ulaşmak için içerik kilitleme tekniğini nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı göstereceğiz.

Web Sitenizde İçerik Kilidini Ne Zaman Kullanmalısınız??

içerik kilitleme, optinmonster

İçerik kilitleme son derece etkili bir pazarlama stratejisi olsa da, doğru kullanmazsanız ziyaretçilerinizi rahatsız edebilirsiniz. Bu yüzden nasıl ve ne zaman kullanacağınızı bilmelisiniz, böylece en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Genel olarak, bu teknik en iyi, ücretsiz bir kurs, bir e-kitap indirme, bir indirim, vb. Gibi çok değerli içerik sunduğunuzda işe yarar. Bu nedenle, materyallerinize erişmek için genellikle e-posta adreslerini göndermeyi veya bu abone ol düğmesini kullanmazlar..

WordPress’te İçerik Kilitlemeyi Etkinleştirme

Gibi bir araca sahip olduğunuzda WordPress’te içerik kilitlemeyi etkinleştirmek kolaydır OptinMonster.

OptinMonster, olası satış yaratma, pazarlama aracı, e-posta listesi oluşturma

OptinMonster, içerik kilitlemeyi kolayca etkinleştirmenizi sağlayan en iyi olası satış yaratma çözümlerinden biridir. OptinMonster ile çarpıcı optin formlarıyla yüksek dönüşüm sağlayan potansiyel müşteri oluşturma kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Bu muhteşem araç hakkında daha fazla bilgi için detaylı OptinMonster incelemesi.

Şimdi sitenizde içerik kilitlemeyi etkinleştirmek için OptinMonster’ın nasıl kullanılacağını kontrol edelim.

Adım 1: İçerik Kilitleme için OptinMonster’ı Yükleme ve Etkinleştirme

İlk adım, WordPress sitenize OptinMonster eklentisini yüklemektir.

Bu eklenti, OptinMonster hesabınız ile WordPress siteniz arasında bir bağlayıcı görevi görecektir. Bu yüzden emin ol hesabını oluştur önce OptinMonster ile.

Eklenti etkinleştirildikten sonra WordPress kontrol panelinize gidin ve ekranınızın sol tarafındaki OptinMonster’ı tıklayın. Burada iki seçenek göreceksiniz. Biri diğeri ise OptinMonster hesabınıza bağlanın.

Henüz bir hesap oluşturmadıysanız, OptinMonster Al seçeneğini tıklayabilirsiniz. Başka ikincisini seçin. Eklentiyi yüklemeden önce hesabınızı oluşturduğunuzu varsayıyoruz, bu nedenle ikinci seçeneği tercih edeceğiz.

Artık OptinMonster hesabınızı yetkilendirmeniz istenecek yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz.

içerik kilitleme optinmonster yetkilendirmesi

Tıkla OptinMonster’ı yetkilendirin buton. Şimdi giriş bilgilerinizi kullanarak OptinMonster hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Yeni bir pencere açılacaktır. WordPress’e bağlan seçeneği. Sadece üzerine tıklayın. Şimdi gösterge tablonuzda olmanız gerekir; burada optin formunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

2. Adım: İlk İçerik Kilitleme Optin’inizi Oluşturma

OptinMonster ile ilk Optin’inizi oluşturmak için şu adrese gidin: OptinMonster »Kampanyalar» Yeni Kampanya Oluştur.

Şimdi kampanya türünüzü seçin. Adlı bir seçenek bulacaksınız Çizgide. Üstüne tıkla. Ardından, tercihiniz için bir şablon seçebilirsiniz.

Yeni Bir Kampanya Oluşturun

İstediğiniz şablonu seçin. Daha sonra kampanyanıza ad verebilir ve tercihin görünmesini istediğiniz web sitesini seçebilirsiniz..

Tamamlandığında, İnşaata Başla buton. Artık yazı tipini, rengini vb. Değiştirerek tercihinizi özelleştirebilirsiniz. Tüm özelleştirme seçenekleri ekranınızın sol tarafında görünür. Oluşturucunuzdaki seçeneği tıklayın ve düzenleyicinin sol tarafında özelleştirin.

Şimdi altında tasarlamak sekmesini seçin Satır İçi Ayarlar seçenek.

Ekranınızın sol tarafında farklı seçenekler göreceksiniz.

Açık / kapalı Kampanyanın altındaki içeriği kilitle seçeneği. Sonra seçin Gizleme içeriğinizi bulanıklaştırmak istiyorsanız açılır menüden veya uzaklaştırma içeriğinizi optin’in altında tamamen kaldırmak için.

Gereksinimlerinize bağlı olarak, istediğiniz seçeneklerden herhangi birini seçebilirsiniz. Bu öğreticide, gizleme seçeneğiyle devam edelim.

Ardından, e-posta pazarlama hizmetinizi bağlamanız ve ayrıca analitik ayarlarını da yapılandırmanız gerekir. Bunun için, üst menüdeki Entegrasyon’u ve Analytics sekmelerini kullanabilirsiniz. Bu sekmeleri, ekranınızın üst kısmındaki Tasarım sekmesinin hemen yanında bulabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydedin ve WordPress kontrol panelinize dönün ve OptinMonster.

Altında az önce oluşturduğunuz seçeneği göreceksiniz Kampanyalar. Tıkla Çıktı ayarlarını düzenleme bağlantı. Bir sonraki sayfada, Sitede kampanyayı etkinleştir seçenek.

Vurmayı unutma Kayıt etmek her adımdan sonra düğmesi.

3. Adım: Gönderinizde İçerik Kilitleme Seçeneğini Görüntüleme

Gönderinizde içerik kilitleme optin formu görüntülemek için bu alandan kısa kodu kopyalayın: Bu kampanya için kısa kod ve yayınınızda veya sayfanızda herhangi bir yere yapıştırın.

Neredeyse bitti. Değişiklikleri kaydedin ve yayının yayınlanması için Yayınla düğmesine basın. Artık içerik kilidinin çalışırken olduğunu göreceksiniz. İşte bir örnek.

Bu kadar.

İçerik kilitleme, e-posta listenizi artırmak için harika bir stratejidir.

Listenizi büyütmenin daha fazla yolunu öğrenmek istiyorsanız, e-posta listenizi nasıl hızlı bir şekilde büyüteceğinizle ilgili kılavuzumuzu izleyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map