WordPress’te Çevrimiçi Portföy Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

Çevrimiçi portföy nasıl oluşturulur


Potansiyel müşterilerinizi etkilemek için çevrimiçi bir portföy oluşturmak ister misiniz? İdeal bir portföy, çalışmalarınızı güzel ve profesyonel bir şekilde sunar. WordPress kullanarak, daha fazla iş almak ve gelirinizi artırmak için portföyünüzü web sitenize çevrimiçi koyabilirsiniz.

Bu makalede, WordPress ile kolayca nasıl çevrimiçi portföy oluşturabileceğinizi göstereceğiz.

Neden Online Portföy Yapmalısınız??

Online bir portföy birçok fırsatı beraberinde getiriyor. İyi bir şekilde sunulduğunda, sitenizin ziyaretçilerini etkileyecek olan işinizin kalitesi gerçekten artacak ve bunlar büyükelçileriniz olacak.

Çevrimiçi bir portföy oluşturmanın birçok nedeni vardır. Kendi portföy sayfanıza sahip olmanın temel avantajlarını anlayabilmeniz için aşağıda birkaçını listeliyoruz:

 • Bir işletme web siteniz varsa, büyük olasılıkla sunduğunuz hizmetleri paylaşırsınız. Ayrıca potansiyel müşterilerinize önceki başarılarınızı göstermek için portföyünüzü görüntülemeniz gerekir. Portföy, sunduğunuz hizmetleri gerçekleştirebileceğiniz görsel bir kanıttır.
 • Birisi size portföyünüzü sorduğunda, posta veya faks yoluyla onlara göndermeniz gerekmez. Portföy sayfanızın bağlantısını kolayca paylaşabilirsiniz.
 • Çevrimiçi portföy sayfası, web sitenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirir.

İlişkili: Kurumsal Web Siteleri için En İyi Eklentiler.

Çevrimiçi portföyünüz yalnızca size daha fazla iş getirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmelerini aynı yönde genişletmek isteyen benzer düşünen insanlarla bağlantı kurar. Ancak, bu avantajlardan yararlanmak için portföyünüzün profesyonel ve ilginç göründüğünden emin olmanız gerekir..

İyi Bir Online Portföy Neye benziyor?

Portfolyolar her işletme veya niş için farklı olabilir. Örneğin, bir web sitesi geliştirme ajansı yaptıkları web sitelerini gösterebilir; bir emlak sektörü inşaat projelerini gösterirken.

Görsel içeriğin ilgi çekici bir şekilde kullanılması, düz ve düz metinden daha fazla etkiye sahip olabilir. İlk olarak en iyi çalışmanızı göstererek göz alıcı bir portföy oluşturabilirsiniz.

Portföy örneği

Bir WordPress web sitesi ile portföyünüzü sunmak için bir resim galerisi veya fotoğraf kaydırıcısı kullanabilirsiniz. Bir resim galerisi eklentisi kullanıyorsanız, çalışmanızı açıklamak için resimlerle birlikte metin de ekleyebilirsiniz. Ne kadar hazır bir portföy oluşturursanız, kullanıcılarınızla o kadar fazla etkileşime girersiniz.

Ayrıca şunları da kontrol edin: Fotoğrafçılar için En İyi WordPress Eklentileri.

Bununla birlikte, WordPress ile nasıl güzel bir çevrimiçi portföy oluşturabileceğinize bir göz atalım.

WordPress ile Çevrimiçi Portföy Oluşturma

Artık neden çevrimiçi bir portföye ihtiyacınız olduğunu ve portföyünüzün iyi görünmesini sağlayan şeyi bildiğinize göre, çevrimiçi bir portföy oluşturmanın her adımında size yol göstermenin zamanı geldi.

Not: Zaten bir web siteniz varsa, doğrudan 3. adıma geçebilirsiniz.

Adım 1: Bir Alan Adı ve Web Hosting Seçme

Yeni başlıyorsanız, ihtiyacınız olan ilk şey bir alan adı ve web barındırmadır. Piyasadaki en iyi alan adı tescil şirketlerinden herhangi birinden bir alan adı satın alabilirsiniz. Basit bir alan adı genellikle yıllık 11 ABD dolarıdır.

Ardından, farklı tekliflere sahip birçok web barındırma şirketi bulacaksınız.

Bluehost kullanmanızı öneririz. En popüler web barındırma sağlayıcısı ve resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma iş ortağıdır.

Bluehost kayıt-alan-adı-free

Kullanıcılarımız için, ücretsiz bir alan adı ve web barındırmada büyük bir indirim sunuyorlar. Çevrimiçi portföyünüzü oluştururken size bir ton para kazandıracak.

Adım 2: WordPress’i Yükleme

WordPress, büyük esnekliği ve özellikleri sayesinde dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusudur. Tam olarak nasıl istediğiniz bir çevrimiçi portföy oluşturmanıza olanak tanır.

Bir alan adı ve web barındırma satın aldıktan sonra WordPress’i yüklemeniz gerekir. Bluehost kullanıyorsanız, hosting hesabınıza WordPress yüklemek için tek tıklamayla yükleyicilerini kullanabilirsiniz.

Kurulduktan sonra, WordPress ile devam edebilir ve bir web sitesi yapabilirsiniz.

Ardından, sitenizi oluşturmak ve özelleştirmek için en iyi WordPress temalarına ve eklentilerine göz atabilirsiniz. Çok basit ve kodlama bilgisi gerektirmiyor.

Adım 3: WordPress Portföy Temalarını Kullanma

WordPress, ücretsiz ve premium portföy temalarından oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. WordPress.org web sitesinde ücretsiz temalar bulabilirsiniz. “Portföy” terimini aramanız yeterlidir; çevrimiçi portföy oluşturmak için kullanılabilecek tüm temaları görüntüler.

Portföy temalarını arayın

İnternette yüzlerce başka tema / şablon da bulabilirsiniz.

Bu kılavuz için MyThemeShop’un Portföy temasını kullanacağız. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress temasının nasıl yükleneceği ile ilgili bu makaleye göz atmalısınız..

Kurulduktan sonra, bir düzen seçebilirsiniz. Blog portföyü ve varsayılan portföy olmak üzere 2 tasarım sunar. Varsayılan portföy şablonu, resimlerinizi ana ekranda büyük küçük resimlerle gösterir.

Portföy teması

Portföy öğelerini WordPress yönetici arka ucundan ekleyebilirsiniz. Tema, portföyünüze filtreler eklemenizi ve ziyaretçilerinizi gezinmeyi kolaylaştırmak için çalışmanızı organize etmenizi sağlar. Görüntüleri görüntülemek için sütun sayısını da seçebilirsiniz.

Temada görüntüleri yeniden boyutlandırma, portföy gezinme, kenar çubuğu widget’ları (kayan kenar çubuğu widget’ıyla da çalışır) vb. Gibi birçok yararlı özellik vardır. Potansiyel müşterilerinizden dikkat çekmek için güçlü bir çevrimiçi portföy oluşturabilirsiniz..

Örnek temamızın hayranı değil misiniz? Telaşa gerek yok. Portföyünüzü oluşturmak için hemen hemen her WordPress portföy temasını kullanabilirsiniz. Seçenekler ve ayarlar her tema için farklı olacaktır, ancak yine de istenen sonucu elde edebileceksiniz..

Adım 4: WordPress Portföy Eklentilerini Kullanma

WordPress portföy temaları yalnızca çevrimiçi bir portföy web sitesi oluşturmaya odaklanmış olsa da, çok amaçlı bir tema kullanabilir ve ardından portföyünüzü web sayfanıza eklemek için eklentileri kullanabilirsiniz. WordPress sitenize nasıl portföy ekleyeceğinize dair kılavuzumuza göz atın..

Ücretsiz portföy eklentilerini WordPress.org eklentileri deposunda arayabilirsiniz.

Portföy eklentileri

Portföyünüze premium özellikler eklemek isterseniz, internette ücretli WordPress eklentileri de bulabilirsiniz. Tüm bu eklentilerin farklı özellikleri ve seçenekleri olacaktır. Biraz araştırma yapmanız ve gereksinimlerinize uygun mükemmel portföy eklentisini seçmeniz gerekir.

Çevrimiçi Portföy Yaptıktan Sonra Ne Yapmalı

Çevrimiçi portföyünüz hazır olduğunda, burada durmamalısınız.

Daha fazla insanın çalışmanızı görebilmesi için tanıtmanız gerekir. E-posta pazarlaması, sosyal medyada paylaşma ve nişinizdeki en iyi etkileyicilerden ağızdan ağza çığlık atmak gibi bunu yapmanın birçok yolu vardır. Ayrıca bir blog başlatabilir ve deneyiminizi ilgi çekici, profesyonel bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Ayrıca, portföy web sitenizi veya sayfalarınızı arama motorları için optimize etmeniz gerekir. Daha fazla organik trafik almanıza yardımcı olur. SEO, benzer bir iş türünü aktif olarak arayan portföyünüze doğru kişileri yönlendirecektir. Web sitenizin trafiğini artırmak için en iyi SEO araçları hakkındaki eksiksiz kılavuzumuza göz atın.

Bu kadar. Bu kılavuzun, WordPress ile nasıl çevrimiçi portföy oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. WordPress’te Google Optimize’in nasıl kullanılacağı ile ilgili makalemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map