WordPress’te Geri Sayım Sayacı Oluşturma (Adım Adım)

wp içinde geri sayım sayacı


WordPress web sitenize bir geri sayım sayacı eklemek istiyorsunuz, ancak nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Geri sayım sayacı, sitenizde bir aciliyet duygusu oluşturmanıza ve kullanıcıları teklifi kaçırmadan önce bir ürün satın almak gibi istenen işlemi yapmaya teşvik etmenize yardımcı olur. Geri sayım sayacı kullanmak, yaklaşan bir satış, web semineri, kilometre taşına ulaşma veya işletmeniz için önemli olan yaklaşan bir etkinlikle ilgili heyecanı artırmak için etkilidir.

Kitlenize yaklaşan etkinliklerinizi hatırlatmak için bu geri sayım zamanlayıcı widget’larını kullanabilirsiniz, böylece büyük etkinliği ne zaman elde edeceğinizi veya gözlemleyeceğinizi tam olarak ne zaman sitenize geri döneceklerini bilebilirler..

Geri Sayım Zamanlayıcısı Ne Zaman Kullanılmalı

Sitenize bir geri sayım sayacı eklemek isteyebileceğiniz birçok durum vardır. Ancak aşağıdaki durumlarda en iyi sonucu verir.

 • web sitenizi başlatmadan önce çok yakında bir sayfada
 • ziyaretçilere web sitesinin bakım için kapalı olduğunda ne zaman tekrar kullanılabilir olacağını bildirmek için.
 • bir etkinliğe veya konferansa ev sahipliği yaparken
 • yeni bir ürün veya hizmet sunmadan önce
 • satış olaylar

WordPress’e Geri Sayım Sayacı Ekleme

WordPress’te, web sitenize çeşitli şekillerde geri sayım zamanlayıcıları ekleyebilirsiniz. Bu makalede yaklaşık 2 yol açıklayacağız.

 1. OptinMonster ile Geri Sayım Sayacı Ekleme
 2. SeedProd ile Geri Sayım Sayacı Ekleme

Yöntem 1: OptinMonster ile Geri Sayım Sayacı Ekleme

Geri sayım zamanlayıcınızı web sitenizdeki bir widget biçiminde görüntülemek istiyorsanız bu yöntem yararlıdır. İle OptinMonster, geri sayım sayacı widget’ı eklemek çok kolay.

optinmonster-pop-up

Geri sayım sayacı eklemek için OptinMonster’ı kullanmanın en iyi yanı, kurulumunun kolay olması ve kodlama gerektirmemesidir. Web sitenizin dönüşüm hedeflerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olan en güçlü olası satış yaratma uygulamalarından biridir. Bu uygulama ile en gelişmiş pop-up kampanyalardan bazılarını oluşturabilir ve bunları hedef kitlenize doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

OptinMonster hakkındaki incelememizi okuyun ve hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tek yapman gereken OptinMonster ile hesabınızı oluşturun ve ardından web sitenize OptinMonster eklentisini yükleyip etkinleştirin.

Adım 1: OptinMonster Uygulamasını Eklenti ile Bağlama

Eklentinin WordPress siteniz ve uygulama arasında bir bağlayıcı görevi gördüğüne dikkat edilmelidir. Devam edin ve OptinMonster eklentisi sitenizde.

Eklenti etkinleştirildikten sonra WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın OptinMonster ekranınızın sol tarafında. Burada iki seçenek göreceksiniz.

 • OptinMonster’ı edinin
 • OptinMonster hesabınıza bağlanın

İle bir hesap oluşturmadıysanız OptinMonster zaten 1. seçeneğine tıklayın. Hesabı zaten ayarladıysanız, ikinci seçeneği tercih edin. Yazan bir seçenek göreceksiniz OptinMonster’ı yetkilendirin. Üstüne tıkla.

Optinmonster'ı yetkilendir

Şimdi yeni bir pencereye yönlendirileceksiniz; burada bir seçenek göreceksiniz WordPress ile iletişime geç. Bu seçeneğe tıklayın, uygulamanız otomatik olarak WordPress kontrol panelinize bağlanacaktır.

Adım 2: OptinMonster ile Geri Sayım Sayacınızı Oluşturma

Artık geri sayım sayacı widget’ınızı oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Bu nedenle, önce WordPress kontrol panelinize gitmeniz ve OptinMonster »Kampanyalar» Yeni kampanyalar oluşturma.

optinmonster kampanyaları

Şimdi kampanya türünüzü seçin ve ardından istediğiniz bir şablonu seçin. Size teklif edilenlerden herhangi bir kampanya türünü seçebilir ve daha sonra bu kampanyaya bir geri sayım sayacı entegre edebilirsiniz. Kampanya türü olarak bir Kayan çubuk seçelim.

Şablonları bulmak için aşağı kaydırın ve en çok beğendiğinizi seçin.

Bir sonraki adımda, kampanyanıza bir ad vermeniz istenecektir. Bu geri sayım sayacını görüntülemek istediğiniz web sitesini de seçmelisiniz.

Tamamlandığında, İnşaata başla sekmesi. Bu, kampanyanızı tasarlayabileceğiniz sürükle ve bırak oluşturucusunu başlatır. İşte altında tasarlamak sekmesinde, Blok ekle çıkıntı.

Şimdi bulmak için aşağı kaydırın. Eleman blokları. Göreceksin geri sayım seçeneği. Bu öğeyi sürükleyin ve ekranınızın sağ tarafındaki tasarım panelinize bırakın.

Şimdi sağdaki tasarımınıza tıklayabilir ve öğelerinizin her birini mükemmel bir görünüm vermek için özelleştirebilirsiniz. Metinleriniz, yazı tipleriniz, renkleriniz vb.Dahil olmak üzere herhangi bir öğeyi özelleştirebilirsiniz..

Geri sayım sayacını düzenlemek için tasarım panelinizdeki öğeleri tıklamanız yeterlidir; soldaki düzenleme panelinizde birkaç düzenlenebilir seçenek görürsünüz. seçmek Geri sayım »Ayarlar.

Burada geri sayım zamanlayıcısının nasıl görünmesini istediğiniz üzerinde çalışabilirsiniz. Geri sayımın başlamasını ve bitmesini istediğiniz zamanı seçebilirsiniz. Kullanıcılarınızın küresel geri sayımınızın başlangıcını ve sonunu anlamasını kolaylaştırmak için ziyaretçinin yerel saatini de ekleyebilirsiniz. Gün, saat, dakika, saniye vb. Gibi birim görüntüleme türünü de ekleyebilirsiniz. Belirli bir öğeden memnun değilseniz, kaldırmak için sil seçeneğini kullanın..

Sonra şuraya gidin: Görüntüleme Kuralları Kampanyanın nerede ve ne zaman gösterileceğine karar verebileceğiniz bir sekme.

optinmonster, karşılama kapısı, wp karşılama kapısı, liste oluşturma

Kullanabilirsiniz bütünleşme sekme kampanyanızı entegre edin e-posta pazarlama servisi ile.

2. Adım: Geri Sayım Sayacınızı Yayınlama

Tüm ayarlarla işiniz bittiğinde Kayıt etmek buton. Şimdi ekranınızın üst kısmında bir Evet Hayır seçeneği. Üzerine tıklayın ve şimdi aktifleştir buton.

Ardından, Yayınla sekmesi. Kampanyayı yayınlamak için, Canlı.

optinmonster, karşılama kapısı, wp karşılama kapısı, liste oluşturma

Şimdi WordPress kontrol panelinize gidin ve Çıktı ayarlarını düzenleme.

Bu size adlı bir seçeneği gösterecektir Sitede kampanyayı etkinleştir. Yanındaki kutuyu seçin. Bunun altında, karşılama kapınızı kimlerin görebileceğini de özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, Kaydet düğmesine basın;.

optinmonster, karşılama kapısı, wp karşılama kapısı, liste oluşturma

Ve bu kadar. Kampanyanız şimdi yayınlanmalıdır. Artık web sitenizi ön uçtan ziyaret edebilir ve geri sayım sayacını çalışırken görebilirsiniz. İşte yeni oluşturduğumuz şeyin bir önizlemesi.

Yöntem 2: SeedProd ile Geri Sayım Sayacı Ekleme

Bu yöntem, yeni bir site başlatıyorsanız veya zaten kurulmuş olan siteniz bakım altındaysa ve ziyaretçilerinizin sitenin yakında yayınlanacağını bilmelerini istiyorsanız.

SeedProd birkaç dakika içinde çarpıcı bir gelecek ve bakım modu sayfaları oluşturmanıza olanak tanıyan inanılmaz bir yakında eklentidir. Eklenti, yakında gelecek sayfanıza geri sayım sayacı da dahil olmak üzere çeşitli öğeler eklemenize olanak tanır.

SeedProd

SeedProd ile adım adım nasıl geri sayım ekleneceğini görelim.

Adım 1: SeedProd’u Yükleme

İlk adım, SeedProd sitenizdeki eklenti.

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra lisans anahtarınızı doğrulamanız gerekir. Anahtarınız, ürünü satın alırken oluşturulan SeedProd hesabınızda mevcuttur. Anahtarı boş alana yapıştırın ve onaylamak için lisans onay kutusunu tıklayın.

Lisans anahtarınız doğrulandıktan sonra şu adrese gidin: SeedProd »Ayarlar. Şimdi ekranınızda aşağıdaki pencereye sahip olacaksınız.

seedprod incelemesi - yakında sayfayı etkinleştir

İşte tıklayın Yakında etkinleştir sayfası seçenek ve ardından Yakında / Bakım Sayfasını Düzenle. Artık ekranınızda birkaç tema olacak. Öyleyse devam edin ve en beğendiğiniz temayı seçin.

SeedProd yakında temalar

İşiniz bittiğinde, geri sayım sayacınızı oluşturmaya başlayabileceğiniz sayfa oluşturucuya yönlendirilirsiniz.

2. Adım: Geri Sayım Sayacınızı Oluşturma

Sayfa oluşturucunuza girdikten sonra SeedProd, solunuzdaki tüm düzenleme seçeneklerini ve sağınızdaki görsel oluşturucuyu göreceksiniz. Solunuzdaki bu sekmelerin her birine gidebilir ve yakında gelecek sayfanızın görünümü üzerinde çalışabilirsiniz. Bakım modunun nasıl açılacağını ve çok yakında nasıl oluşturulacağını kontrol edin.

Adresine giderek arka planınızı özelleştirebilirsiniz. Arka plan ayarları sekmesi. Rengini değiştirebilir, arka plana bir görüntü veya video ekleyebilir ve burada çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Sayfanın metni üzerinde çalışmak istiyorsanız içerik Arka Plan sekmesinin hemen üzerindeki sekme.

Ayrıca, yakında gelecek sayfanıza sosyal simgeler, e-posta formu, bir ilerleme çubuğu ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Geri sayım sayacını eklemek için geri sayım bölümüne gidin. Şimdi takas et Geri Sayımı Etkinleştir seçenek.

Daha sonra geri sayım saat dilimini seçebilir, bir bitiş tarihi seçebilir ve geri sayımınızın biçimini ayarlayabilirsiniz. Bitiş tarihinize bağlı olarak, zamanlayıcı belirtilen tarihte sitenizden otomatik olarak kaybolacaktır. İşiniz bittiğinde, ekranınızın sol üst köşesindeki Kaydet düğmesine basın.

3. Adım: Geri Sayım Sayacınızı Yayınlama

Yakında gelecek olan sayfa geri sayım sayacıyla hazır olduğuna göre artık web sitenizde yayınlama zamanı. Hemen üstünde Kayıt etmek düğmesini tıkladığınızda, soldaki bir seçeneği görürsünüz. Ayarlara Dön.

Bu sizi seçtiğiniz pencereye götürecektir. Çok Yakında Etkinleştir başlangıçta seçenek. Şimdi tıklayın Tüm Değişiklikleri Kaydet sayfanın yayınlanması için düğme.

seedprod incelemesi - yakında sayfayı etkinleştir

Sayfanız ziyaretçilerinize şu şekilde görünecek.

Geri sayım saati

Bu kadar!

Bu kılavuzun sitenizde bir geri sayım sayacı oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, kullanıcıların güvenini kazanmak ve dönüşüm hedeflerinizi artırmak için WordPress sitenize nasıl sosyal kanıt ekleyeceğinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map