WordPress’te Maksimum Dosya Yükleme Boyutunu Artırma (Açığa Çıktı)

wordpress'te maksimum dosya yükleme boyutu nasıl artırılır


WordPress’te maksimum dosya yükleme boyutunu artırmak mı istiyorsunuz? Düşük dosya yükleme sınırları dosya adınız bu site için maksimum yükleme boyutunu aşıyor hatası alıp medya kitaplığınıza dosya yüklemenizi veya büyük boyutlu eklentiler ve temalar yüklemenizi engeller.

Bu makalede, WordPress sitenizdeki maksimum dosya yükleme boyutunu nasıl artıracağınızı göstereceğiz.

WordPress’te Maksimum Dosya Yükleme Boyutu Sınırınızı Kontrol Etme

Maksimum dosya yükleme sınırı nedeniyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, önce siteniz için dosya yükleme sınırını kontrol etmeniz gerekir. WordPress kontrol panelinizden kolayca kontrol edebilirsiniz.

Bunu yapmak için şu adrese gitmeniz gerekir: Medya »Yeni Ekle sayfanıza ekleyin. Ardından, WordPress siteniz için maksimum dosya yükleme boyutu sınırını göreceksiniz.

wordpress-maksimum-dosya yükleme boyutu

Devam edelim ve sorunları çözmek için maksimum dosya yükleme boyutunu nasıl artıracağımızı kontrol edelim. Önce hızlı düzeltme seçenekleriyle başlayacağız.

Not: İlk 3 yöntem, maksimum dosya yükleme boyutu sınırlarının neden olduğu sorunları hızlı bir şekilde düzeltmek içindir. Ancak, bazı paylaşılan ana bilgisayarlarla çalışmayabilir. Bu durumda, dördüncü seçeneği tercih etmeniz gerekir, yani barındırma sağlayıcınızla iletişim kurun.

1. Tema İşlevleri Dosyanızı Düzenleyin

Maksimum dosya yükleme boyutu sınırını artırmanın ilk yolu, temanızın işlevlerini düzenlemektir. Php dosyası.

Bunu yapmak için şu adrese gitmeniz gerekir: Görünüm »Editör kontrol panelinden. Ardından, functions.php bağlantısını tıklayın ve tıklayın. Dosya açıldığında, sayfanın en altına gidin ve yeni bir satır oluşturun. Ardından, aşağıdaki kodu kopyalamanız ve buraya yapıştırmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra dosyayı güncellemeyi unutmayın.

@ini_set (‘upload_max_size’, ‘256M’);
@ini_set (‘post_max_size’, ‘256M’);
@ini_set (‘max_execution_time’, ‘400’);

edit-tema-fonksiyonlar

Bunu yaptıktan sonra, sitenizde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Başlamazsa, aşağıdaki diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

2. Varolan Bir PHP.INI Dosyasını Oluşturma veya Düzenleme

Bu yöntem için, barındırma hesabınızın cPanel panosunda bir FTP veya Dosya Yöneticisi uygulaması kullanarak WordPress sitenizin kök klasörüne erişmeniz gerekir.

Ardından, kök klasörünüzdeki php.ini dosyasını aramanız gerekir. Bulamazsanız, php.ini adlı bir dosya oluşturmanız ve kök klasöre yüklemeniz gerekir. Çoğu durumda, paylaşılan bir ana bilgisayardaysanız, onu görmezsiniz.

Ardından, php.ini dosyasını açın ve aşağıdaki kodu ekleyin:

upload_max_filesize = 256 milyon
post_max_size = 256 milyon
max_execution_time = 400

Örnekte yukarıda tanımlanan dosya boyutu ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir.

3. .htaccess dosyasını düzenleyin

Bu yöntemle maksimum dosya yükleme boyutu sınırını artırmak için, yöntem 2’deki gibi sitenizin kök klasörüne erişmeniz gerekir.

Sitenizin kök klasörünü açın ve içindeki .htaccess dosyasını bulun. Ardından, dosyayı düzenlemek için açın ve aşağıdaki kodu ekleyin:

php_value upload_max_filesize 256M
php_value post_max_size 256M
php_value max_execution_time 400
php_value max_input_time 400

Bu kadar. Medya yükleme seçeneğine tekrar gidebilir ve çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, bir sonraki yöntemde önerildiği gibi barındırma sağlayıcınıza başvurmanız gerekir.

4. Barındırma Sağlayıcınızdan Maksimum Dosya Yükleme Boyutunu Arttırmasını İsteyin

Yukarıdaki çözümler sizin için işe yaramadıysa, nihai çözüm için WordPress barındırma sağlayıcınızla görüşmeniz gerekir..

WordPress dosya yükleme sınırınız temel olarak barındırma sağlayıcınızın siteniz için ayırdığı kaynaklarla ilgilidir. Barındırma hizmetleri bazen kendi yükünüz için dosya yükleme boyutunu sınırlar. Örneğin; dosya yükleme boyutunu sınırlandırarak kullanıcılarınızın büyük dosyalar, videolar vb. yüklemelerini engelleyebilirsiniz..

Ancak, bazen, sitenize yararlı dosyalar yüklemenizi ve WordPress eklentilerini yüklemenizi kısıtlayabilir. Böyle bir sorun oluştuğunda, yukarıdaki yöntemlerden birini deneyebilir veya barındırma sağlayıcınızdan siteniz için maksimum dosya yükleme boyutunu artırmasını isteyebilirsiniz.

Örneğin, bazı projelerimiz için Bluehost kullanıyoruz ve bunlar gibi sorunları hızlı bir şekilde çözüyorlar.

bluehost-hosting-ücretsiz-iş-postalar

Bluehost IsItWP kullanıcıları için özel bir indirim sunuyor. WordPress’i ayda sadece 2,75 $ karşılığında barındırabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bir alan adı da alırsınız.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tam Bluehost incelememiz.

Bunun, WordPress’te maksimum dosya yükleme boyutunu artırmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca, WordPress’te özel bir giriş sayfasının nasıl düzgün bir şekilde oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu okumak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map