WordPress’te Özel Giriş Sayfası Nasıl Düzgün Oluşturulur (Adım Adım)

wordpress'te özel bir giriş sayfası nasıl oluşturulur


WordPress’te özel bir giriş sayfası oluşturabileceğinizi hiç merak ettiniz?

Özel bir giriş sayfası oluşturmak, kullanıcılarınıza tutarlı bir marka göstermenize yardımcı olur, bu da sitenize daha profesyonel bir görünüm verir.

Bu makalede, WordPress’te nasıl özel bir giriş sayfası oluşturacağınızı göstereceğiz.

Özel bir WordPress Giriş Sayfası Oluşturma – İçindekiler

Neden Özel Giriş Sayfası Oluşturmalı??

Forum, üyelik sitesi, niş sosyal ağ veya kullanıcıların hesap açıp oturum açmasını gerektiren başka bir web sitesi gibi topluluk tarafından desteklenen bir web sitesi çalıştırıyorsanız, özel bir giriş sayfası oluşturmanız gerekir.

Varsayılan WordPress giriş sayfası genel ve sıkıcı görünüyor. Özel bir giriş sayfası ile formdaki sayfadaki tüm öğeleri kişiselleştirebilirsiniz.

Özel bir giriş sayfanız varsa, isterseniz varsayılan giriş sayfasını gizleyebilirsiniz. Giriş spam’ini azaltabilir ve WordPress sitenizi güvende tutabilir.

Özel Giriş Sayfası Oluşturmak için Doğru Eklentiyi Seçme

Resmi WordPress eklenti deposunda, kolayca özel bir giriş sayfası oluşturmanıza yardımcı olan düzinelerce farklı eklenti bulabilirsiniz. Bu makalede, 2 farklı eklentiye bakacağız: WPForms ve Tema Giriş.

WPForms’u seçin Kayıt formları, ödeme formları, iletişim formları vb.Dahil olmak üzere her türlü çevrimiçi formu kolayca oluşturmanıza yardımcı olan tam özellikli bir WordPress form eklentisine ihtiyacınız varsa.

WPForms’un birkaç avantajı:

 • Giriş formunuzu herhangi bir kısıtlama olmadan istediğiniz şekilde özelleştirin.
 • Giriş formunuzu yayınlarda veya sayfalarda yayınlayın.
 • Giriş formunuzu kenar çubuğuna veya widget’lı altbilgiye gömün.

Tema Seçin Girişim kolaylıkla basit bir giriş sayfası oluşturmak istiyorsanız.

Theme My Login temasının bazı özellikleri aşağıdadır:

 • Özel bir giriş sayfası oluşturmak için yapılandırma gerekmez.
 • Varsayılan giriş sayfasını otomatik olarak gizler ve yeni oluşturulan giriş sayfasına yönlendirir.
 • Özel bir giriş widget’ıyla kenar çubuğunuza bir giriş sayfası bağlantısı ekleyin.

Dezavantajı, WPForms’un aksine, Oturum Açma Temam, giriş formunuzu sitenizin herhangi bir yerine yerleştirmenize izin vermiyor ve yalnızca giriş sayfanızda görünecek. WPForms gibi tam özellikli bir form eklentisi olmadığından, giriş formunuzu özelleştirme yeteneği sınırlıdır.

Yöntem 1: bir giriş sayfası oluşturmak için WPForms kullanma

WPForms

WPForms ile nasıl giriş sayfası oluşturulacağına bakalım.

1. Adım: Sitenize WPForms yükleyin

Yapmanız gereken ilk şey, yüklemek ve etkinleştirmektir WPForms eklentisi. Adresine giderek lisans anahtarınızı doğruladığınızdan emin olun. WPForms »Ayarlar. Lisans anahtarını WPForms web sitesindeki hesabınızdan alabilirsiniz.

WPForms ile özel bir giriş sayfası oluşturabilmek için, Kullanıcı Kaydı eklentisi giderek WPForms »Eklentiler. Tıklayın Eklentiyi Yükle Kullanıcı Kaydı Eklentisi’nin yanındaki Etkinleştir’i tıklayın..

Eklenti etkinleştirildikten sonra WPForms ile bir kullanıcı giriş formu oluşturabilirsiniz.

2. Adım: Özel Giriş Formu oluşturun

WPForms’un güçlü sürükle ve bırak oluşturucusuyla, tek bir kod satırı yazmadan saat değil, birkaç dakika içinde bir giriş formu oluşturabilirsiniz.

Bir giriş formu oluşturmak için şu adresi ziyaret edin: WPForms »Yeni Ekle. Form ayarları sayfasında, Kullanıcı Giriş Formu giriş formu oluşturmak için şablon.

kullanıcı giriş formu şablonu

Artık giriş formu alanlarını ekleyebileceğiniz, özelleştirebileceğiniz ve kaldırabileceğiniz form oluşturucuyu göreceksiniz. Varsayılan olarak, giriş formu şablonu aşağıdaki form alanlarını ekler: Kullanıcı adı ve Parola.

wordpress kullanıcı giriş formu

Herhangi bir alanı sayfa oluşturucuda üzerine tıklayarak özelleştirebilirsiniz. Ardından, sol panelde istediğiniz özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

3. Adım: Form Yapılandırması

Genel ayarları yapılandırmak için şu adrese gidebilirsiniz: Ayarlar »Genel. Bu sayfada, form adını, açıklamasını, düğme metnini vb. Özelleştirebilirsiniz..

genel ayarlar giriş formu

İçinde hiçbir şey yapmanıza gerek yok Bildirimler sekmesini tıklayın. Varsayılan olarak bildirimler kapalıdır, bu nedenle birisi sitenize her giriş yaptığında e-posta almazsınız.

Bir kullanıcı özel giriş formunuzu kullanarak oturum açtığında, web sitenizin ana sayfasına yönlendirilir. İsterseniz yönlendirme URL’sini şuradan değiştirebilirsiniz: Onay Yönlendirme URL’si alan.

onay ayarları özel giriş sayfası

Adım 4: WordPress Formunuzu Yayınlayın

Bir giriş formu oluşturmak için WPForms’u kullanmanın temel avantajlarından biri, formunuzu yayınlar, sayfalar, kenar çubuğu widget’ları veya widget’lı altbilgi alanları dahil olmak üzere sitenizde herhangi bir yere gömmenize izin vermesidir..

Formunuzu yayınlarda veya sayfalarda nasıl yayınlayacağınıza bir göz atalım.

WordPress’te yeni bir gönderi veya sayfa oluşturun ve ardından + Gutenberg blok düzenleyicide simgesi. WPForms bloğunu arayabilir ve tıklayabilirsiniz.

Form ekle

Ardından, WPForms bloğunda giriş formunuzu seçin, otomatik olarak yayınınıza / sayfanıza yüklenir.

Giriş formunu seçin

Formu ekledikten sonra yayınınızı / sayfanızı yayınlayabilirsiniz.

Giriş formunu kenar çubuğu widget’ınıza aşağıdaki gibi de ekleyebilirsiniz. Başını aşmak Görünüm »Widget’lar ve kenar çubuğunuza WPForms widget’ını ekleyin.

Giriş formu widget'ı

Widget ayarlarından özel giriş formunuzu seçin ve Kayıt etmek değişiklikleri kaydetme düğmesi.

Yöntem 2: Bir Giriş Sayfası Oluşturmak için Oturum Açma Temasını Kullanma

tema giriş eklentim

Tema Giriş eklentisi, WordPress sitenizde özel bir giriş formu yayınlamayı süper kolaylaştırır. Basit bir giriş sayfası oluşturmak için tek yapmanız gereken Login My Login eklentisini kurmak ve etkinleştirmek..

Eklenti, başka bir yapılandırma olmadan kutudan çıkar.

Bununla birlikte, eklenti ayarlarını özelleştirmeniz gerekiyorsa, WordPress kontrol panelinizde Tema Girişim menüsünü tıklayabilirsiniz.

tema giriş ayarlarım

Daha sonra oturum açma ve kayıt türlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca oturum açma, oturum kapatma, kayıt, kayıp şifre ve şifre sıfırlama sayfaları için URL sülüklerini ayarlayabilirsiniz.

Yöntem 3: Eklenti Olmadan Mevcut WordPress Giriş Sayfasını Özelleştirme

Mevcut giriş sayfanıza yepyeni bir tane oluşturmaktan değişiklik yapmak veya özel stil eklemek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bu kodu temanızın function.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye eklemeniz yeterlidir:

WordPress’e ilk kez kod parçacıkları ekliyorsanız, lütfen WordPress’e kod parçacıklarının nasıl düzgün bir şekilde ekleneceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın, böylece sitenizi yanlışlıkla kırmazsınız.

// Özel giriş sayfası
işlev clp_login_head () {

Eko ”; // Özel stillere başla
echo ‘.login #nav a, .login #backtoblog a {renk: #! önemli; } ‘; // Giriş sayfası bağlantı rengi
echo ‘.login h1 a {arka plan: url ("’. get_bloginfo (‘stylesheet_directory’). ‘/ images / GÖRÜNTÜ BURAYA GİDİYOR"); genişlik: px; yükseklik: px; } ‘; // Giriş sayfası logosu
echo ‘.login .button-birincil {background: #; sınır rengi:#; } ‘; // Giriş sayfası düğme rengi
Eko ”; // Özel stilleri sonlandır

}
add_action (‘login_head’, ‘clp_login_head’);

WordPress giriş sayfası için özel stilinizi eklemek üzere yukarıdaki koddaki CSS ve resim URL’sini değiştirebilirsiniz..

Yöntem 4: WordPress Giriş Formunu Eklenti Olmadan Her Yerde Gösterme

WordPress giriş formunu herhangi bir sayfada, kenar çubuğunda veya altbilgi alanında görüntülemek istiyorsanız, bu kodu temanızın şablon dosyasına ekleyebilirsiniz:

Yukarıdaki yöntem gibi, WordPress’e ilk kez kod parçacıkları ekliyorsanız, WordPress’e kod parçacıklarının nasıl düzgün bir şekilde ekleneceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın, böylece sitenizi yanlışlıkla kırmazsınız.

<?php
wp_login_form ();
?>

Yukarıdaki kod, yalnızca kodu eklediğiniz konumda genel WordPress giriş sayfasını görüntüler. Ek alanlar ve seçeneklerle özel bir WordPress form sayfası ekleyebilirseniz, bu kodu kullanabilirsiniz:

<?php $ args = dizi (
‘echo’ => doğru,
‘yönlendirme’ => ‘Http://wpsnipp.com’,
‘form_id’ => ‘Giriş Formu’,
‘label_username’ => __( ‘Kullanıcı adı’ ),
‘label_password’ => __( ‘Parola’ ),
‘label_remember’ => __( ‘Beni hatırla’ ),
‘label_log_in’ => __( ‘Oturum aç’ ),
‘id_username’ => ‘Kullanıcı Girişi’,
‘id_password’ => ‘Kullanıcı geçiş’,
‘id_remember’ => ‘Beni hatırla’,
‘id_submit’ => ‘Wp-submit’,
‘hatırla’ => doğru,
‘value_username’ => BOŞ,
‘value_remember’ => yanlış );
wp_login_form ($ args);
?>

Bu kadar!

Bu kılavuzun WordPress’te özel bir giriş sayfası oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, WordPress için en iyi iletişim formu eklentileri hakkındaki makalemizi de okumak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map