WordPress’te Özel Kullanıcı Kayıt Formu Nasıl Oluşturulur

Özel Kullanıcı Kayıt Formu


WordPress’te özel bir kullanıcı kayıt formu oluşturmak mı istiyorsunuz? İyi fikir! Varsayılan olarak, WordPress’in kullanıcı kayıt formu oldukça sıkıcıdır. Neden kişisel markanıza renk katmıyorsunuz??

Bu makalede, adım adım WordPress’te nasıl özel kullanıcı kayıt formu oluşturacağınızı göstereceğiz.

Özel Kullanıcı Kayıt Formu Eklemek Neden Zahmet Ediyor??

Her şey marka hakkında, Bebek! Varsayılan WordPress kullanıcı kayıt formu size ait değil markasını gösterir. Web sitenizin geri kalanının genel “görünümü” ile örtüşmüyor.

WordPress web sitenizdeki herhangi bir sayfaya özel bir kullanıcı kayıt formu da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıları kaydolduktan sonra yönlendirmeleri için ayarlayabilirsiniz; yani kullanıcıları istediğiniz herhangi bir açılış sayfasına gönderebilirsiniz. Bu, kullanıcıları e-posta tercih sayfanıza yönlendirirseniz olası satışları toplamanın harika bir yoludur.

Şimdi, “neden” i bildiğinize göre, “nasıl” adımına geçelim. Buradan sonra, WordPress’de özel bir kullanıcı kayıt formu oluşturmak için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu öğreteceğiz.

WordPress’te Özel Kullanıcı Kayıt Formu Nasıl Oluşturulur

İndirerek başlayın WPForms eklentisi. Ardından yükleyin ve etkinleştirin. Nasıl olduğundan emin değil misiniz? Sorun değil. Hepsini sıralamak için bir WordPress eklentisini nasıl yükleyeceğimize dair kılavuzumuza atlayabilirsiniz..

Unutmayın ki ihtiyacınız olacak WPForms’un pro planı (veya daha iyisi) WordPress’te özel bir kullanıcı kayıt formu oluşturmak için. Yine de korkma. Kupon kodumuzu kullanarak, SAVE10, Yarasadan hemen% 10 indirim alabilirsiniz.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra WPForms »Eklentiler Kullanıcı Kayıt Eklentisini yüklemek için. “Addon” u tıklayın ve kurulduktan sonra “Activate” e basın.

Her şey hazır mı? Muhteşem. WordPress’te özel kullanıcı kayıt formunuzu oluşturmaya başlamanın zamanı geldi.

WPForms oluşturucuyu WPForms »Yeni Ekle.

Formunuza bir ad verin ve ardından “Kullanıcı Kayıt Formu” şablonunu seçin.

Bu örnek / şablon önceden eklenmiş aşağıdaki kullanıcı kayıt alanlarına sahip olacaktır:

 • ad
 • Kullanıcı adı
 • E-posta
 • Parola
 • Kısa Özgeçmiş

Gördüğünüzü beğenirseniz, bir sonraki adıma neşeli yolunuzda olabilirsiniz.

Alanları yeniden düzenlemek istiyorsanız, bunu sürükle bırak özelliğiyle yapabilirsiniz. Veya sol sütundan sürükleyerek ek alanlar ekleyebilirsiniz. Veya memnun olmadığınız alanları kaldırabilirsiniz. WPForms özelleştirme özellikleriyle bilinir. Onunla eğlenin.

Hazır olduğunuzda Kaydet’e basın ve sonraki adıma geçin.

Kullanıcı Kayıt Formunuza Özel Alanlar Ekleme

WPForms, kullanıcı kayıt formunuza özel kullanıcı profillerini bağlamanızı sağlayan şık bir özelliğe sahiptir. Ancak, bunu yapmak için WordPress sitenizde ayarlamalar yapmanız gerekir: yani, ek kullanıcı profili alanları eklemeniz gerekir.

Bunu yapmak için ek bir WordPress eklentisine ihtiyacınız olacak.

Meta veri eklemek ve depolamak için standart WordPress özel alanlarını kullanan herhangi bir eklenti WPForms ile çalışır. Ancak, bu eğitim için şunu kullanacağız: Kullanıcı Meta Yöneticisi.

Kullanıcı Meta Yöneticisi eklentisini indirin, yükleyin ve etkinleştirin. Etkinleştirildikten sonra, Kullanıcılar »Kullanıcı Meta Yöneticisi sayfasında “Özel Meta Ekle” yi tıklayın.

Özel kullanıcı profili alanının dahili olarak tanınması için bir anahtar girmeniz gerekir. Ardından, bir alan türü seçmeniz gerekir. Bu eğitici videoda, bir Facebook profil adresi eklemek için bir URL alanı kullanıyoruz.

“Etiket” altında, alanın ne olduğunu açıklamak için bir etiket girmeniz gerekir. Bu, formunuzu doldururken web sitenizdeki kullanıcılar tarafından görülebilir.

Özel meta alanını eklemek için “Gönder” i tıklayın. Sonra şuraya git Kullanıcılar »Profiliniz büyüyü iş başında görmek.

Artık özel bir kullanıcı profili alanı oluşturduğunuza göre, WPForms aracılığıyla WordPress’teki özel kullanıcı kayıt formuna eklemenin zamanı geldi. Bunu yapmak için şu adrese gitmeniz gerekir: WPForms »Tüm Formlar ve daha önce kaydettiğiniz formu düzenleyin (veya yeni bir form oluşturun).

Formunuzu ekrana getirdikten sonra, sol sütundan bir alanı tıklayın ve formunuza sürükleyin. Bu öğretici için forma bir Web sitesi / URL alanı ekleyeceğiz.

Ardından, kullanıcılarınız için bir Facebook profili URL seçeneği eklediğinizden, yeni alanın bunu yansıtmasını istersiniz. Düzenlemek için alanı tıklayın. Ardından sol taraftaki Alan Seçenekleri bölümünden etiketi “Web Sitesi / URL” yerine “Facebook Profil URL’si” olarak değiştirin. Gerekirse bir açıklama da ekleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde formunuzu kaydedin.

Ardından, Gelişmiş form ayarlarına ve alan eşlemesine erişmek için Ayarlar düğmesini tıklamanız gerekir. Bu sayfada, Kullanıcı Kaydı sekmesine tıklayın.

WPForms artık form alanlarınızı, altında eşleştirmek için WordPress kayıt alanını seçmek üzere altında bir açılır menü ile gösterecektir.

WPForms, Ad, E-posta, Parola vb. Varsayılan alanlarınızı otomatik olarak eşler. Ayrıca, formu gönderdikten sonra kullanıcıların yönlendirilmesini istediğiniz bir sayfa da seçebilirsiniz..

Buradan aşağıya doğru “Özel Kullanıcı Meta” bölümüne gidin. Daha önce oluşturduğunuz özel meta anahtarını yazın ve ardından eşlemek istediğiniz form alanını seçin.

Bu tamamlandıktan sonra Kaydet’i tıklayın ve son adıma gidin.

WordPress’e Özel Kullanıcı Kayıt Formunuzu Ekleme

Bu kolay kısmı. Bu noktadan itibaren pürüzsüz yelken.

İle WPForms, WordPress web sitenizin yayınlarına, sayfalarına veya kenar çubuğu widget’larına kolayca ve hızlı bir şekilde form ekleyebilirsiniz.

Bu örnek için yeni bir Sayfa oluşturacağız.

Sayfa düzenleme ekranında, araç çubuğunuzun hemen üstünde bir WPForms düğmesi bulacaksınız. O enayi sert bir tıklama verin.

Şimdi, ekranınızda bir pop-up olması gerekir. Açılır menüden yaptığınız formu seçin ve ardından Form Ekle düğmesine tıklayın.

Bam! Artık formunuz için bir kısa kod sayfanızda. “Yayınla” ya (veya eski bir Sayfayı düzenliyorsanız “Güncelle”) basın, formunuz sitenizde yayınlanacak.

Kenar çubuğu widget’ını mı tercih ediyorsunuz? Sorun değil. Sadece git Görünüm »Widget’lar ve WPForms widget’ını kenar çubuğu alanınıza sürükleyin.

Widget ayarlarındaki açılır menüden yaptığınız formu seçin. Ardından, Kaydet’i tıklayın. Bu kadar! Şimdi kullanıcı kayıt formunuz kenar çubuğunuzda.

widget oluştur

Ayrıca, WordPress’te AMP formunun nasıl oluşturulacağını kontrol edin.

Bu makalenin, WordPress’te nasıl özel bir kullanıcı kayıt formu oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Yapabileceğiniz daha harika şeyler arıyorsanız WPForms, WordPress’te anket oluşturma hakkındaki makalemize göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map