WordPress’te Satır İçi Reklamlar Nasıl Görüntülenir?

Birçok WordPress kullanıcısı, satır içi reklamları siteleri için daha kârlı bulur. Reklam platformları genellikle yayıncıları daha fazla tıklama için reklamları içerik alanına daha yakın bir yere yerleştirmeye teşvik eder. Satır içi reklamlar, milyonlarca web sitesinde kullanılan popüler bir reklamcılık biçimidir. Bu öğreticide, çeşitli yöntemleri kullanarak satır içi reklamları WordPress’te nasıl göstereceğinizi göstereceğim.


İlk yöntem, WordPress eklentisi kullanarak yayınlarınıza reklam ekleyebileceğiniz en kolay yöntemdir. Diğer üç yöntem, WordPress tema şablonlarınızı düzenlemenizi gerektirir, bu nedenle birçok benzer konuya değinirler. Bu nedenle, web sitenizdeki teknikleri nasıl uygulayacağınızı tam olarak anlayabilmeniz için satır içi reklam gösterme yöntemlerinin tamamını okumanızı öneririz.

WordPress’te Satır İçi Reklamlar Nasıl Görüntülenir – Kodlama Gerekmez

Birçok web yayıncısı, ilk birkaç paragraftan sonra reklam görüntülemek ister. Bunu kod değiştirerek yapmak çoğu kullanıcı için karmaşık olacaktır. Ama endişelenme, senin için mükemmel bir eklentiye sahibiz.

WordPress için iyi bir reklam yönetimi eklentisi kullanmak, yayınlarınızda satır içi reklamlar görüntülemenin en kolay ve en etkili yoludur. Bu yöntemi kullanmak için yapmanız gereken ilk şey, Yazı Reklamları Ekle Eklenti. Etkinleştirdikten sonra, WordPress yönetici menünüzde bir Post Adverts menü öğesi göreceksiniz..

Eklentiyi kurmak için şu adrese gitmeniz gerekir: İlan Ver »Ayarlar. Eklenti, yayınlara satır içi reklamlar ekleyebileceğiniz yayın türlerini görüntüler. Varsayılan olarak, yayınları ve sayfaları görürsünüz. Hem yazılarınızda hem de sayfalarınızda reklam görüntülemek istiyorsanız ikisini de tıklayın. Aksi takdirde, yayınların yanındaki kutuyu işaretleyin ve ayarlarınızı kaydedin.

Post reklam ayarları ekle

Bir sonraki adım, post reklamlarda reklam oluşturmaktır. Adresine git İlan Ver »Yeni Ekle. Reklamınız için bir başlık girin. Bu, ne tür bir reklam kodu olduğunu hatırlamanıza yardımcı olacak herhangi bir şey olabilir, ör. Orta Boy Dikdörtgen. Bunun altına, reklam platformunuz tarafından sağlanan kodu yapıştırmanız gerekir. Son olarak, reklamın ne zaman görünmesini istediğinizi seçmeniz gerekir. Varsayılan değer ilk paragraftan sonra.

Yeni bir reklam kodu ekleme

Hepsi bu, reklamınız ilk paragraftan sonra otomatik olarak gösterilecek.

Ancak, daha maceracı hissediyorsanız ve temaları değiştirmek için ellerinizi denemek istiyorsanız, okumaya devam edin. Ancak temanızda veya alt temanızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce. Sizi bir tam yedekleme veya en azından WordPress temanızı yedekleyin.

Tüm Yayınlarda veya Sayfalarda Satır İçi Reklamlar Nasıl Görüntülenir?

Satır içi reklamlar, WordPress tema şablonlarınızı doğrudan düzenleyerek tüm yayınlarınızda veya sayfalarınızda görüntülenebilir. Düzenlemeniz gereken şablon, reklamlarınızı yerleştirmek istediğiniz sayfaya bağlıdır. Bu eğitim için, blog yayınlarında ve sayfalarında satır içi reklamlar görüntülemek istediğinizi varsayacağım; ancak, aşağıda ayrıntıları verilen teknikler içerik yayınlayan tüm şablonlarla çalışır.

İçerik alanınızın üstüne satır içi reklam yerleştirmek için, işlevi bulmanız gerekir içerik(). Bu işlev, bir WordPress yayını veya sayfası için içerik çeker. Her zaman WordPress döngüsü içinde bulunur.

Sayfalar için page.php şablonunu düzenlemeniz gerekir. Yirmi Onüç’de the_content () işlevini çevreleyen kod şöyle görünür:

<?php the_content (); ?>
<?php wp_link_pages (dizi (‘önce’ => ”. __ (‘Sayfalar:’, ‘yirmi onüç’). ”, ‘after’ => ”, ‘link_before’ => ”, ‘link_after’ => ”)); ?>

Blog gönderileri single.php şablonu aracılığıyla denetlenir. Birçok tema, WordPress döngü kodunun tamamını single.php şablonuna yerleştirir. Son birkaç yılda, birçok WordPress tema geliştiricisi WordPress döngüsünün parçalarını özel şablonlara taşıdı. Bu öncelikle uyum sağlamak içindir yazı biçimleri daha düzenli bir şekilde.

The_content () işlevi doğrudan single.php şablonunun içine yerleştirilmezse, single.php şablonunda kendisine bağlanan kodu görüntüleyebilir ve bundan hangi şablonu düzenleyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Örnek olarak, varsayılan WordPress temasının Yirmi Onüç öğesinin nasıl işlediğine bakalım. Single.php şablonu içindeki WordPress döngü kodu şöyle görünür:

<?php / * Döngü * / ?>
<?php while (have_posts ()): the_post (); ?>

<?php get_template_part (‘içerik’, get_post_format ()); ?>
<?php yirmi onüç_post_av (); ?>
<?php comments_template (); ?>

<?php endwhile; ?>

Get_template_part () için şablon çağrısı, içeriği içerik şablonlarından içe aktarır. Normal blog gönderileri için bu şablon content.php’dir. Content-quote.php (tırnak işaretleri), content-image.php (resimler) ve content-status.php (durumlar) gibi şablonlar diğer yazı biçimleri için kullanılır.

Content.php dosyasında, the_content () işlevini çevreleyen kod şöyle görünür:

<?php the_content (__ (‘Okumaya devam et →’, ‘yirmi onüç’)); ?>
<?php wp_link_pages (dizi (‘önce’ => ”. __ (‘Sayfalar:’, ‘yirmi onüç’). ”, ‘after’ => ”, ‘link_before’ => ”, ‘link_after’ => ”)); ?>

Reklamınızı içerik alanının üstüne yerleştirmek için, reklam kodunuzu the_content () işlevinin üstüne eklemeniz gerekir. Ardından, reklamınızı sol veya sağ tarafa kaydırmak için bir CSS şamandıra kullanarak içeriğinizin etrafına sarıldığından emin olabilirsiniz.

Aşağıdaki kod, reklamınızı, reklamınızın sol ve alt tarafında beş piksellik bir dolgu ile makalelerinizin sağ üst tarafında gösterir.

Aşağıda, Yirmi Onüç sayfa.php şablonundaki the_content () işlevine yukarıdaki reklam kodunun eklenmesine bir örnek verilmiştir:

<?php the_content (); ?>
<?php wp_link_pages (dizi (‘önce’ => ”. __ (‘Sayfalar:’, ‘yirmi onüç’). ”, ‘after’ => ”, ‘link_before’ => ”, ‘link_after’ => ”)); ?>

Bu aşağıdakileri üretecektir:

Reklamı Sağa Kaydır

CSS kayan reklamını sağdan sola değiştirerek, reklamlarınız içerik alanınızın sol tarafında gezilebilir. Dolguyu da, aralığın reklamınızın sol ve alt tarafı yerine sağ ve alt tarafında gösterileceği şekilde değiştirmeniz gerekir.

Aşağıda, Yirmi Onüç content.php şablonundaki the_content () işlevine reklam kodu ekleme örneği verilmiştir. Kod, blog yayınlarında reklamları sol tarafa kaydırır.

<?php the_content (__ (‘Okumaya devam et →’, ‘yirmi onüç’)); ?>
<?php wp_link_pages (dizi (‘önce’ => ”. __ (‘Sayfalar:’, ‘yirmi onüç’). ”, ‘after’ => ”, ‘link_before’ => ”, ‘link_after’ => ”)); ?>

Nihai sonuç şöyle görünür:

Reklamı Sola Kaydır

Yukarıdaki örneklerde reklamlarımızı doğrudan CSS bölümünün içinde şekillendirdim. Alternatif olarak, bir CSS sınıfı oluşturabilir ve CSS stil sayfanıza ekleyebilirsiniz (style.css şablon dosyasıdır).

Örneğin, satır içi adında bir CSS sınıfı oluşturabilirsiniz:

.satır içi {float: right; dolgu: 0 0 5px 5px;}

Ardından, reklam kodunun içindeki sınıfa bağlantı verin:

Sonuç aynıdır, ancak stil sayfanıza stil yerleştirmek, reklamlarınızın stilini değiştirir gibi (örneğin bir kenarlık ekleyin veya arka plan rengini değiştirin) daha pratik bir çözümdür, yalnızca stildeki kodu değiştirmeniz gerekir. css şablonu. Bu, sizi birkaç şablonu düzenlemekten kurtarır.

Her zaman olduğu gibi, temalarınızı yeni bir sürüme güncellemeden önce şablonlarınızda yaptığınız değişiklikleri yedeklemeyi unutmayın. Aksi takdirde, yaptığınız tüm değişiklikler kaybolacak.

Koşullu Etiketleri Kullanarak Seçili Yayınlarda veya Sayfalarda Satır İçi Reklamlar Nasıl Görüntülenir?

Şablon kodumuzu daha da genişletebilir ve kullanabiliriz WordPress koşullu etiketleri yalnızca seçili yayınlarda ve sayfalarda satır içi reklamlar göstermek için.

Blog gönderileri için koşullu etiket işlevi is_single şeklindedir. Bir gönderi, gönderi başlığı, gönderi bilgisi veya gönderi kimliği kullanılarak işleve parametre olarak iletilebilir. Posta sümük, hatırlayabileceğiniz gibi, URL’nin kalıcı bağlantı kısmıdır. Ancak yazı kimliği, WordPress veritabanınızdaki gönderinin kimlik numarası ile ilgilidir. Koşullu etiketler, boole veri değerleri kullanır; bu nedenle bir değerin doğru veya yanlış olması gerekir.

“Aralık Ayı için Son Blog Haberleri” başlıklı haber tabanlı bir gönderiyi ele alalım. Gönderinin URL’si www.yourwebsite.com/news-post-seven/ ve kimlik numarası 7’dir. Bu postayı is_single koşul etiketini üç yoldan biriyle kullanarak belirtebiliriz:

 • is_single (December Aralık için En Son Blog Haberleri ’)
 • is_single (“yedi haber sonrası”)
 • is_single (“7”)

Koşullardan herhangi biri karşılanırsa true sonucunu iletecek bir dizi de kullanabilirsiniz.

 • is_single (dizi (December Aralık için Son Blog Haberleri ’, seven yedi sonrası haber’, 7))

Koşullu etiketler her zaman if ifadeleriyle birlikte kullanılır. Aşağıdaki kod, yalnızca “Aralık için En Son Blog Haberleri” blog yayınında satır içi bir reklam gösterecektir. Başka bir yayında gösterilmeyecek.

<?php if (is_single (‘haber-yedi-sonrası’)) { ?>

<?php}?>

Web sitenizdeki tek bir blog yayınında satır içi reklam göstermek istemeniz olası değildir. Genellikle, web sitesi sahipleri blog yayınlarının çoğunda reklam görüntülemek ister. Koşullu etiketler, özellikle hariç tuttuğunuzlar dışındaki tüm yayınlarda reklam görüntülemek için kullanılabilir. Bu NOT mantıksal operatör (!) Kullanılarak yapılır.

Aşağıdaki kod, onbeş sonrası hariç tüm blog yayınlarında satır içi reklam gösterecektir.

<?php if (! is_single (15)) { ?>

<?php}?>

Sayfalar için koşullu etiket is_page şeklindedir. İs_single ile aynı şekilde çalışır. Sayfa başlığı, sayfa bilgi sayfası ve sayfa kimliği parametre olarak iletilebilir.

NOT mantıksal işleci sayfalarla da kullanılabilir. Diyelim ki tüm içerik sayfalarınızda satır içi reklamlar göstermek istiyorsunuz, ancak yaklaşık sayfanız gibi bilgilendirici sayfalarda görünmüyoruz. Tek yapmanız gereken hariç tutmak istediğiniz her sayfayı belirtmektir. Bunu OR mantıksal işlecini (||) kullanarak yapabiliriz.

Aşağıdaki kod, WordPress’e listelenen sayfaların hiçbirinde reklamımızı göstermek istemediğimizi bildirir. Diğer tüm sayfalarda satır içi reklam gösterilecektir.

<?php if (! (is_page (‘Hakkında’) || is_page (‘İletişim’) || is_page (‘Gizlilik Politikası’))) { ?>

<?php}?>

Ayrıca bir dizi kullanarak sayfaları hariç tutabiliriz:

<?php if (! is_page (dizi (‘Hakkında’, ‘İletişim’, ‘Gizlilik Politikası’))) { ?>

<?php}?>

Diğer ve elseif ifadeleri, web sitenizin bir bölümünde belirli reklamları ve başka bir reklamında diğer reklamları görüntülemek için de kullanılabilir. Örneğin, aşağıdaki kod blog yayınlarında bir tür reklam ve tüm sayfalarınızda başka bir reklam türü görüntüler.

<?php if (is_single ()) { ?>

<?php} elseif (is_page ()) { ?>

<?php}?>

WordPress’deki koşullu etiketler kullanılarak elde edilebileceklerin yüzeyine sadece dokunduk. Web sitenizin tamamında farklı reklamlar gösteren koşullu etiketler kullanarak karmaşık ifadeler oluşturmak mümkündür. Kavram basit. Yalnızca if ifadelerini kullanarak reklamların nerede gösterilmesini ve nerede gösterilmesini istemediğinizi belirtmeniz gerekir.

Özel Alanlar Kullanarak Seçili Yayınlarda veya Sayfalarda Satır İçi Reklamlar Nasıl Görüntülenir?

Özel Alanlar WordPress kullanıcılarının yayınlara ve sayfalara özel alanlar atamasına izin ver. Yazılarınızda ve sayfa düzenleyici ekranlarınızda özel alan alanını görmek için sayfanızın üst kısmındaki ekran seçenekleri kutunuzu açmanız ve “Özel Alanlar” onay kutusunun etkin olduğundan emin olmanız gerekir.

Ekran Seçenekleri

Özel alanların iki bölümü vardır: Özel alanın adı ve karşılık gelen değeri.

Özel Alan Kutusu

Tema şablonlarındaki özel alanlardan bilgi alınabilir. Bu, tek tek yayınlara ve sayfalara özel alanlar eklememize ve bu özel alanlara dayalı olarak tema şablonlarından belirli bilgiler almamıza olanak tanır.

WordPress’teki özel alanlardan veri çekmek için, get_post_meta işlevi. Fonksiyonun üç parametresi vardır.

get_post_meta ($ post_id, $ anahtar, $ single)

Diğer iki parametre isteğe bağlı iken $ post_id parametresi gereklidir.

 • $ post_id – Veri almak istediğiniz yayının kimliği.
 • $ key – Yayınınızdaki veya sayfanızdaki özel alan kutusunda tanımlanan dizenin adı.
 • $ single – true veya false olarak ayarlanabilen bir boolean parametresi. True olarak ayarlanırsa, özel alan kutusuna değer olarak girilen dize döndürülür. False olarak ayarlanırsa, özel alanların bir dizisi döndürülür.

Belirli yayınlarda ve sayfalarda satır içi reklamları nasıl gösterebileceğimize bir örnek verelim. Bir reklam görüntülemek istediğimiz herhangi bir yazı veya sayfa için, adı reklam_boyutu olarak tanımlayabilir ve ardından 300 × 250 gibi bir değer tanımlayabiliriz.

Özel Alan Kutusu Örneği

Aradığımız takdirde (get_post_meta ($ post)->ID, $ key, true) yukarıdaki yazıda (bir şablon aracılığıyla) çıktı “300 × 250” olur. Bu çıktıyı, web sitemizde hangi tür reklamları görüntülemek istediğimizi kontrol etmek için kullanabileceğimiz için yararlıdır.

Örneğin, blog yayınlarımızda üç boyutta reklam göstermek istediğimizi varsayalım. Bir dizi if ve elseif ifadesi aracılığıyla hangi reklamın görüntüleneceğini kontrol edebiliriz.

Bunun nasıl başarılabileceğini görmek için aşağıdaki kodu inceleyin. Bu kodun tema şablonunuzdaki the_content () işlevinin üzerine eklenmesi gerektiğini unutmayın (ör. Page.php, single.php, content.php vb.).

<?php $ anahtar ="ad_size";
eğer (get_post_meta ($ post->Kimlik, $ anahtar, doğru) == "300×250") { ?>

<?php} elseif (get_post_meta ($ gönderi)->Kimlik, $ anahtar, doğru) == "250×250") { ?>

<?php} elseif (get_post_meta ($ gönderi)->Kimlik, $ anahtar, doğru) == "200×200") { ?>

<?php} ?>

Yukarıda yaptığımız ilk şey $ key parametresini “ad_size” olarak tanımlamaktır. Bu, üç reklamımızdan birinin yalnızca bir yayın veya sayfa için “ad_size” özel alanı girilmişse gösterilmesini sağlar. $ sonrası->ID, yayının kimliğini çekmek için kullanılır ve $ single, true değerine ayarlanır ve böylece bir dize çıkarılır. Yazılarınızdan veya sayfalarınızdan birine gidip ad alanına “ad_size” ve değer alanına “200 × 200” girerseniz; 200 × 200 reklam gösterilecek.

Bu yöntemi kullanmak, web sitenizde hangi reklamların gösterileceğini kontrol etmenizi sağlar. Koşullu etiketlerle, bir web sitesindeki hangi sayfaların ve yayınların reklamları doğrudan tema şablonu aracılığıyla görüntülediğini kontrol ettik. Özel alanlarla, hangi yayınların ve sayfaların reklamları doğrudan yayın ve sayfa düzenleyici sayfaları aracılığıyla görüntülediğini kontrol ettik. Bir yöntem diğerinden daha iyi değildir. Her şey nasıl ayarlamak istediğinize iniyor.

Umarım bu makale WordPress yayınlarınızda ve sayfalarınızda satır içi reklamlar göstermenize yardımcı olmuştur.

Bu makaleyi beğendiyseniz, bize katılın heyecan ve Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map