WordPress Web Sitesini Özelleştirme [Başlangıç ​​Kılavuzu]

özelleştir-wordpress


WordPress’i nasıl özelleştireceğinizi merak ediyor musunuz? WordPress, web siteleri ve bloglar oluşturmak için en popüler platformdur. WordPress’in bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, temaları, eklentileri ve daha fazlasını kullanarak sonsuz özelleştirme olanaklarından kaynaklanıyor. WordPress web sitenizi özelleştirmek de zor değil, kod hakkında bir şey bilmeyen yeni başlayanlar bile bunu yapabilir.

Bu makale uzun olduğundan, size yol göstermek için bu içindekileri kullanın.

 1. WordPress Özelleştirmesi: Başlarken
 2. WordPress Temanızı Özelleştirme & Site Sayfaları
 3. SEO’yu Artırmak için WordPress’i Özelleştirin
 4. Katılımı Artırmak için WordPress’i Özelleştirin & İlanlar
 5. WordPress Sitenizi Test Edin

1. WordPress Özelleştirmesi: Başlarken

Bir web sitesi yaptığınızda, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesi gerekir. İster bir e-ticaret web sitesi, ister küçük işletme web sitesi, kişisel web sitesi veya blog oluşturun, farklı web sitelerinin her biri farklı özelliklere ve benzersiz bir görünüme ihtiyaç duyacaktır. WordPress özelleştirme burada devreye giriyor.

Ayrıca, WordPress’i özelleştirmek sadece web sitenizi istediğiniz gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda yardımcı olur:

 • WordPress sitenizi daha güvenli hale getirin
 • Sitenizi arama motorları için optimize edin
 • Sitenizi yönetmeyi kolaylaştırın
 • Site ziyaretçileriniz için kullanıcı deneyimini iyileştirin

Neyse ki, WordPress süper özelleştirme dostudur. Şimdi, WordPress web sitenizi nasıl özelleştireceğiniz konusunda bu adım adım kılavuzla başlayalım.

1.1. WordPress Yedekleme Eklentisi Yükleme

Başlamadan önce web sitenizi yedeklemeniz önemlidir.

Web sitenizde kötü bir şey olması durumunda, yedek almak size zaman, para ve baş ağrısından tasarruf sağlayacaktır. Demişler, en pahalı yedekleme hiç yapmadığınızdır!

Web sitenizi oluşturmak için çok çalıştınız ve örneğin bir bilgisayar korsanından veya sunucu çökmesinden kaynaklanan bir saldırı nedeniyle tüm sıkı çalışmanızı kaybetmek istemiyorsunuz. Ancak, bir yedek eklenti kullanmak sizi bu tür durumlardan kurtaracaktır.

Yedekleme eklentisi, sitenizi her gün otomatik olarak yedekleyerek içinizin rahat etmesini sağlar. Piyasada bir ton WordPress yedekleme eklentisi var.

Yedekleme eklentileri için popüler seçimlerimizden biri UpdraftPlus.

updraftplus-backup-eklentisi

UpdraftPlus, 2 milyondan fazla WordPress web sitesi tarafından güvenilen popüler bir yedekleme çözümüdür. Bu kullanıcı dostu çözüm, her 4, 8 veya 12 saatte bir, günlük, haftalık vb..

UpdraftPlus, tüm WordPress dosyalarınız, veritabanlarınız, eklentiler ve temalarınız dahil olmak üzere web sitenizdeki her şeyi yedekler. Ayrıca, UpdraftPlus, Google Drive, Dropbox, Amazon S3 ve daha fazlası gibi çok sayıda uzak depolama seçeneğini destekler.

Ücretsiz sürümü geliyor tüm temel özellikleri olacaktır. Klonlama ve taşıma işlemleri, artımlı yedeklemeler ve ön güncelleme yedeklemeleri gibi daha gelişmiş özellikler için premium sürümlerine yükseltebilirsiniz.

UpdraftPlus’ı bugün kullanmaya başlayın.

En iyi WordPress yedekleme eklentileri için en iyi önerilerimizden bazıları BackupBuddy ve VaultPress.

2. WordPress Temanızı Özelleştirin

2.1. Eklentilerle Tema Özelleştirme

Özelleştirme seçenekleriniz, seçtiğiniz WordPress temasına bağlı olarak biraz sınırlı olduğundan, WordPress özelleştirmenizi daha da artırmak için bir eklenti kullanmaya yardımcı olur. -beaver builder, css kahraman

Önerdiğimiz ilk eklenti Beaver Builder. Beaver Builder, piyasadaki en iyi sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucularından biridir.

kunduz-oluşturucu-özelleştir-wordpress

Beaver Builder herhangi bir WordPress temasıyla çalışır ve sitenizin içeriği ve özelleştirmesi üzerinde tam kontrol sağlar. Bu, sürükle ve bırak oluşturucularını kullanarak bir kod satırına dokunmadan web sitenizi tam olarak istediğiniz şekilde tasarlamayı süper kolaylaştırır.

Kullanabileceğiniz bir dizi muhteşem önceden tasarlanmış şablon sunuyorlar. Sadece görüntüleri ve metni kendi metninizle değiştirin ve yayınlayın. Ayrıca, WordPress editörü ile metin ve görüntüyü konumlandırmak zordur, ancak Beaver Builder ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Bu eklenti ile sitenizin düzeni ve görünümü üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız, böylece WordPress’i herhangi bir sınırlama olmadan özelleştirebilirsiniz.

Beaver Builder’ı bugün kullanmaya başlayın.

Önerdiğimiz bir başka WordPress özelleştirme aracı CSS Hero. CSS Hero, web sitenizin görünümünü kolayca özelleştirmek için en iyi eklentilerden biridir..

css-kahraman-özelleştir-wordpress

CSS Hero, WordPress sitenizin görünümünü anında değiştirmenizi sağlayan kolay ve sezgisel bir nokta ve tıklama arayüzüne sahiptir. Ayrıca, canlı olarak gerçekleşir, böylece değişiklikleri yaparken görebilirsiniz.

Bu araç, tema dosyalarınızdan hiçbirini değiştirmeden çalışır, böylece hiçbir şeyi kırma konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve karmaşık CSS basitçe işaretleyerek ve tıklayarak.

Kaydırmalı animasyonları kolayca ekleyebilir, ölçüleri ayarlayabilir, renkleri yönetebilir, tipografiyi seçebilir, UnSplash’tan görüntüler ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

CSS Hero ile bugün başlayın.

Şimdi bir eklenti kullanmadan temanızı nasıl özelleştireceğinize bakalım.

Tabii ki, WordPress kullanmanın avantajlarından biri, WordPress blogunuzu veya web sitenizi temaları kullanarak özelleştirebilmektir. Bir WordPress teması, web sitenize anında profesyonel bir görünüm kazandırabilir. Ancak WordPress temalarıyla ilgili en iyi şey, bunları tamamen özelleştirebileceğiniz, böylece tamamen size ait bir web sitesi oluşturabilmenizdir..

Bir WordPress teması seçtikten sonra, WordPress yönetici kontrol panelinizde şu adrese gidin: Görünüm, sonra tıklayın Özelleştirmek.

WordPress temalarını burada özelleştirmenin birkaç yolu vardır, bu yüzden birkaç tanesinden geçelim.

2.2. Eklenti Olmadan Özelleştirme – Özel Başlık

Başlığınız, web sitenizin en çok tanınan öğelerinden biri olacaktır. Başlık, sayfanızın üst kısmında çalışır ve genellikle web sitenizin her sayfasında görünür. Bu nedenle, sizi veya şirketinizi en iyi temsil eden özelleştirilmiş bir başlık seçmek istersiniz.

Bunu yapmak için şu adrese gidin: Görünüm, sonra Başlık. Seçtiğiniz WordPress temasına bağlı olarak, başlığınız için farklı seçenekleriniz olabilir. Örneğin, aşağıdaki WordPress temasıyla bir video üstbilgisi veya bir resim üstbilgisi seçebilirsiniz. Üstbilginin görüntüsünü değiştirmek için Görüntüyü Değiştir’i tıklamanız ve medya kitaplığınızdan yüksek kaliteli bir görüntü seçmeniz veya bilgisayarınızdan yüklemeniz yeterlidir.

özelleştirmek-WordPress-başlık

Başlık resminizin de doğru boyutta olduğundan emin olmanız önemlidir. Yeni bir başlık resmi seçtiğinizde, WordPress, resminizin temayla en iyi şekilde görünmesini sağlamak için size önerilen resim boyutlarını verecektir. Neyse ki, görüntü boyutunuzu değiştirmek kolay bir çözümdür. Basitçe tıklayın Seç ve Kırp.

bitki-başlık

Yeni bir pencere açılacaktır, burada görüntüyü istediğiniz gibi kırpabilir ve işlemi tamamlamak için Görüntüyü Kırp düğmesine basabilirsiniz. Şimdi istediğiniz görüntü başlığınıza mükemmel şekilde uyuyor.

özelleştir-wordpress-blog-başlığı

Vurmayı unutma Yayınla değişikliklerinizi kaydetmeyi tamamladığınızda.

2.3. Logonuzu ve Favicon’unuzu Seçin

Ardından, logonuzu ve favori simgenizi (veya site simgesini) seçebilirsiniz. Bunu yapmak, WordPress sitenizi kendi kişisel veya şirket markanızla daha da özelleştirmenizi sağlar.

Adresine git Görünüm, sonra Özelleştirmek, ve tıklayın Site Kimliği Bölüm. Buradan logonuzu yükleyebilir, site başlığınızı ve kısa açıklamalarınızı seçebilirsiniz.

özelleştir-logo-site-simge

Logo bölümünün altında Site Simgesi bölümü bulunur. Site simgesi, tarayıcı sekmelerinde, yer işareti çubuklarında ve WordPress mobil uygulamalarında gördüğünüz küçük resimdir. Genellikle logonun daha küçük bir sürümüdür. Web sitenizi kolayca tanımlamak için site simgenizi buraya yükleyebilirsiniz.

2.4. widget’lar

WordPress sitenizi veya blogunuzu widget’larla da özelleştirebilirsiniz. WordPress widget’ı, belirli bir işlevi gerçekleştiren küçük bir bloktur. Bu widget’ları WordPress temanıza bağlı olarak kenar çubukları, altbilgiler ve widget’a hazır diğer alanlar da dahil olmak üzere web sitenizin çeşitli alanlarına ekleyebilirsiniz..

Bir widget eklemek için Özelleştirme bölümüne tıklayın ve tıklayın widget’lar. Ardından, web sitesi eklemek istediğiniz alanı tıklayın, ardından Site Ekle Araç buton.

özelleştir-widget'ları

Sitenize ekleyebileceğiniz birçok farklı widget vardır:

 • arşiv
 • Ses
 • Takvim
 • Kategoriler
 • galeri
 • yakın zamanda Gönderilenler
 • Arama Formu
 • Ve dahası

Hangi temayı seçtiğinize bağlı olarak, WordPress Özelleştirici bölümünde arka plan görüntüsü, renkler, tipografi, üstbilgi, altbilgi, sosyal, düğmeler ve daha pek çok seçenek elde edebilirsiniz. WordPress temanızı tam olarak istediğiniz gibi özelleştirmek için bu ayarlarla oynayabilirsiniz.

2.5. Kullanıcı Profilinizi Özelleştirin

Özellikle blogcular için WordPress’te kullanıcı profilinizi özelleştirmek önemlidir. WordPress blogunuzu bir kullanıcı profiliyle özelleştirerek, bir ziyaretçi yayınlarınızdan birini her okuduğunda, kim olduğunuzu öğrenebilir. Bu, okuyucularınız ve web sitesi ziyaretçilerinizle ilişki kurmanın anahtarıdır.

Kullanıcı profilinizi özelleştirmek için WordPress yönetici kontrol panelinde şu adrese gidin: Kullanıcılar, sonra tıklayın Senin profil. Burada renk şeması tercihlerinizi, adınızı, takma adınızı, adınızı herkese açık olarak görüntülemek istediğinizi vb. Ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Biyografik Bilgi alanına kendiniz hakkında biraz yazabilir ve profil fotoğrafınızı Gravatar ile ayarlayabilirsiniz. Tıkla Profili Güncelle düğmesine basın..

wordpress-your-profil

Artık hedef, blog yayınlarınızda profilinizin görüntülenmesi, böylece okuyucularınızın sizinle daha iyi bir bağlantı kurabilmeleri. Yani, bu eğiticiye göz atın WordPress yazılarına bir yazar bilgi kutusu nasıl eklenir.

2.6. WordPress Sayfalarınızı Oluşturun

Herhangi bir web sitesinin sayfalara ihtiyacı vardır, yalnızca 1 sayfalık bir web sitesi görmek nadirdir. Bu nedenle, web siteniz için ihtiyacınız olan tüm sayfaları oluşturmanız gerekir. Kişilerin oluşturduğu en yaygın sayfalar şunlardır:

 • Ev
 • hakkında
 • Hizmetler / Ürünler
 • Portföy
 • Müşteri Görüşleri
 • İçerik Arşivi / Blog
 • İletişim
 • SSS / Destek

WordPress siteniz için hangi sayfalara ihtiyacınız olduğuna karar verin ve bunları oluşturmaya başlayın. Sayfa oluşturmak için şu adrese gidin: Sayfalar, ve ardından Yeni ekle buton. Yeni bir sayfa açılacaktır. Burada sayfanızı adlandırabilir, sayfanın tüm içeriğini ekleyebilir ve tıklayabilirsiniz. Yayınla sayfayı oluşturmayı bitirdikten ve nasıl göründüğünden memnun olduğunuzda.

create-sayfalar-wordpress

Ayrıca ana sayfanızı ayarlamak istersiniz. Genellikle, WordPress ana sayfanızı varsayılan olarak en son yayınlarınızı gösterecek şekilde ayarlar. Blogcu iseniz bu iyi olabilir, ancak birçok web sitesi sahibi uygun bir ana sayfayı tercih eder. Bu nedenle, ana sayfanızı ayarlamak için WordPress kontrol panelinizde Görünüm, sonra Özelleştirmek. Bu menüden şunu seçin: Ana Sayfa Ayarları. Burada ana sayfanızı statik bir sayfa olarak görüntüleme seçeneğini belirleyebilir, ardından Ana Sayfa altındaki açılır listeden ana sayfanız olmasını istediğiniz sayfayı seçebilirsiniz..

özelleştir-wordpress-anasayfa

Aynı alanda, aşağıdaki açılır listeden sayfayı seçerek web sitesi sayfalarınızdan hangilerinin blog yayınlarınızı görüntülemek istediğinizi de seçebilirsiniz. Yayınlar sayfası.

2.7. Menü Yapısını Ayarla

Tüm önemli sayfalarınızı oluşturduktan sonra, WordPress web sitenizi bir menü yapısıyla özelleştirmeniz gerekir. Menü, web sitesi ziyaretçilerinizin sitenizde nasıl gezineceğini gösterir. Ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerini düşünün, sayfanın üstünde, yolunuzu kolayca bulmanıza yardımcı olmak için genellikle ana sayfaya, hizmetler, blog, vb..

Bu yüzden, kendi menü yapınızı ayarlamanız gerekir.

Bunu yapmak için WordPress yönetici kontrol panelinde şu adrese gidin: Görünüm, sonra Menüler. Burada, sol tarafta, WordPress web sitenizde yayınladığınız tüm sayfaların bir listesini göreceksiniz. İlk önce menünüz için bir ad seçin ve Menü Oluştur buton. Ardından, menünüze eklemek istediğiniz sayfalara bir onay işareti ekleyin ve ardından Menüye Ekle buton.

özelleştir-wordpress-menü

Sayfalarınız daha sonra oluşturduğunuz menünün altında ekranın sağ tarafında görünecektir. Artık sayfaları istediğiniz sırayla koymak için sürükleyip bırakabilirsiniz.

Son olarak, menünüz için görüntüleme konumunu seçin. En yaygın seçim, üstte yer alan birincildir. Ancak menünüzü altbilgide ve isterseniz diğer konumlarda da görüntüleyebilirsiniz.

Ekran-konum-menü

İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmek için Kaydet Menüsü düğmesini tıklayın.

3. SEO’yu artırmak için WordPress’i özelleştirin

3.1. Sitenizin Google tarafından Görünür Olduğundan Emin Olun

WordPress sitenizi özelleştirmenin ilk adımı, sitenizin Google tarafından görünür olduğundan emin olmaktır. Sonuçta, web sitenizi oluşturmak için zaman harcadınız, böylece çevrimiçi kullanıcılar tarafından bulunmasını istiyorsunuz.

Google, web siteleri için en çok trafik ve ziyaretçi kaynağı olduğundan, web sitenizin Google’da en kısa zamanda listelenmesini istersiniz. Web siteniz Google tarafından görünmüyorsa, web siteniz arama motoru sonuçlarında sıralanmaz.

Google’ın web sitenizi listelemesini sağlamak için WordPress yönetici kontrol panelinizde Ayarlar. Sonra şuraya git Okuma ve Arama Motoru Görünürlülüğü Bölüm.

WordPress-hakkında görünürlük

Arama motorlarının web sitenizi dizine ekleyebilmesi için bu kutunun işaretli olmadığından emin olun.

3.2. SEO Eklentisi ile SEO’yu Artırın

WordPress web sitenizin SEO’sunu daha da artırmak için bir SEO eklentisi kullanmanız gerekir. Yardımcı olacak bir dizi harika SEO WordPress eklentisi var:

 • Web sitenize gelen organik trafiği artırın
 • Sitenizdeki arama sıralamanıza zarar verebilecek güvenlik açıklarını keşfedin
 • Kampanyalarınızı optimize edin ve geliştirin
 • Genel SEO sürecini hızlandırın

En popüler WordPress SEO eklentisi Yoast SEO. Yoast SEO, WordPress web sitenizi daha iyi arama motoru sıralamaları için kolayca optimize etmenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir.

özelleştir-wordpress-seo

Yoast SEO, içeriğinizi katil arama motoru sonuçları için optimize etmenize yardımcı olur. Ücretsiz eklenti, SEO dostu içerikleri kolayca yazmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, yayınınızın veya sayfanızın arama sonuçlarında nasıl görüneceğini görmek için bir snippet önizlemesi, bir düğmeyi 1 tıklamayla gelişmiş XML Site Haritaları işlevselliği, daha iyi markalama ve tutarlı arama sonucu snippet’leri için başlık ve meta açıklama içeren bir ton özellik ve Daha.

Yoast SEO ayrıca haber SEO, video SEO, yerel SEO ve WooCommerce SEO uzantıları gibi gelişmiş SEO özelliklerini içeren Yoast SEO Premium sunar. Ayrıca otomatik dahili bağlantı önerileri, sosyal önizlemeler, yönlendirme yöneticisi ve çok daha fazlası gibi diğer gelişmiş özellikler.

Yoast SEO (Premium) ile bugün başlayın.

SEMrush gibi bir SEO aracı da kullanabilirsiniz. SEMrush, SEO fırsatlarınızı denetlemenize ve site trafiğinizi artırmak için rakiplerinizden bilgi almanıza olanak tanıyan hepsi bir arada bir SEO aracıdır.

semrush-SEO-aracı

Bu SEO aracı, bir PPC anahtar kelime aracı, sayfa SEO denetleyicisi, backlink denetim araçları, içerik analizörü, reklam araştırma araçları ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir..

SEMrush ile bugün başlayın.

3.3. Açıklayıcı URL’lerle SEO’yu geliştirin

SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olacak bir başka WordPress özelleştirmesi, doğru kalıcı bağlantı yapısını ayarlamaktır. Kalıcı bağlantı, içeriğinize bağlanmak için kullanılan web adresidir. SEO’yu artırmak ve ayrıca web sitenizin ziyaretçileri için daha keyifli ve kolay anlaşılır olmasını sağlamak için yayınlarınız ve sayfalarınız için açıklayıcı URL’ler ayarlamak istersiniz..

WordPress, düz, sayısal vb. Dahil kalıcı bağlantılar için bir dizi seçenek sunar, ancak bu seçeneklerin tümü SEO için optimize edilmemiştir. Bu nedenle, WordPress yönetici kontrol panelinize gidin. Ayarlar, ve sonra Kalıcı. Burada, Posta adı seçenek.

wordpress-kalıcı bağlantılar

Posta adı seçeneği, arama motorlarının ve web sitesi ziyaretçilerinizin yayınınızın veya sayfanızın ne hakkında olduğunu hemen belirleyebilmesi için size en açıklayıcı URL’yi verecektir..

4. Sitenizi Olası Satışlar ve Dönüşümler için Optimize Edin

WordPress web sitenizde herhangi bir şey satıyorsanız veya bir blogunuz varsa ve e-posta listenizi oluşturmanız gerekirse, WordPress’i olası satışlar ve dönüşümler için de özelleştirmek istersiniz. OptinMonster gibi birkaç eklentiyle olası satışlar ve dönüşümler oluşturmak için sitenizi kolayca optimize edebilirsiniz.

4.1. Analytics ile Web Sitesi Trafiğinizi İzleme

Potansiyel müşteriler ve dönüşümler oluşturmak istiyorsanız, web sitenizin trafiğini izlemek ilk yapmanız gereken adımlardan biridir.

Trafiğinizi izleyerek, sitenizin kaç ziyaretçiyi aldığını, nereden geldiğini, web sitenizde ne kadar kaldığını ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz..

Google Analytics, web sitenizin trafiğini izlemek için en popüler araçtır ve kullanımı ücretsizdir. Ancak Google Analytics’i WordPress sitenize entegre etmek oldukça zordur. Ayrıca, Google Analytics ile site trafiğinizi WordPress kontrol panelinden analiz edemezsiniz.

Neyse ki, benzer bir araç kullanarak web sitesi analizinizi doğrudan WordPress panosunun içinde görmek için WordPress’i kolayca özelleştirebilirsiniz. MonsterInsights.

monsterinsights-özelleştir-wordpress

MonsterInsights, piyasadaki en iyi WordPress analiz çözümlerinden biridir. Bu kullanıcı dostu eklenti, web sitenizin tüm gerçek zamanlı istatistiklerini kolayca izlemek için WordPress sitenizi Google Analytics’e yalnızca birkaç tıklamayla bağlamanızı sağlar.

MonsterInsights ile aşağıdaki gibi metrikleri izleyebilirsiniz:

 • Sitenizdeki en popüler sayfalar ve yayınlar
 • Sitenize geri bağlantı veren en popüler tavsiye siteleri
 • Sitenizden en iyi giden bağlantılar
 • Form izleme ile form görünümleri, gönderimler ve dönüşümler
 • WooCommerce, Easy Digital Downloads ve MemberPress mağazalarınız için satışlar
 • Ve daha fazlası

MonsterInsights ile bugün başlayın.

4.2. WPForms ile İlgi Çekici Bir Form Oluşturun

wpforms-temas-form-eklentisi

Piyasada birçok WordPress form oluşturucu eklentisi var, ancak WPForms en popüler ve en kullanıcı dostu. WPForms ile sürükle ve bırak oluşturucularını kullanarak birkaç dakika içinde web siteniz için formlar oluşturabilirsiniz – herhangi bir kodla uğraşmanıza gerek yok.

Basit bir iletişim formu, bir teklif formu, bağış formu, ödeme talimatı formu, abonelik formu ve daha pek çok şey dahil başlamanız için önceden oluşturulmuş bir dizi şablon sağlarlar..

Ayrıca, WPForms akıllı koşullu mantık, dosya yüklemeleri, kullanıcı kaydı, PayPal, Stripe ve daha fazlası ile ödeme entegrasyonları, e-posta pazarlama hizmeti entegrasyonu, konuşma formları ve çok daha fazlası gibi birçok harika özelliğe sahiptir..

WPforms ile bugün başlayın.

4.3. OptinMonster ile Adaylıklarınızı Artırın

Ardından, olası satışlarınızı ve dönüşümlerinizi artırmak için OptinMonster’ı kullanmanızı öneririz. OptinMonster açık ara en iyi olası satış yaratma eklentilerinden biri.

optinmonster-kurşun nesil-eklentisi

OptinMonster ile sürükle ve bırak oluşturucularını kullanarak siteniz için hızlı bir şekilde göz alıcı pop-up’lar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin ziyaretçilerini potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüştürdüğü kanıtlanmış son derece etkili önceden oluşturulmuş şablonlarla birlikte gelir.

Işık kutusu açılır pencereleri, kayan çubuk, tam ekran karşılama minderi ve daha pek çok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, OptinMonster, ziyaretçinin konumuna göre kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturmanıza olanak tanıyan coğrafi yer hedefleme de dahil olmak üzere güçlü pop-up’lar oluşturmanıza olanak tanıyan bir dizi özellik ile birlikte gelir. Göze çarpan bir başka özellik de, bir kullanıcı sitenizden ayrılmak ve onlara tam olarak doğru zamanda hedefli bir mesaj göstermek üzereyken izleyebilen çıkış amacı teknolojisidir..

OptinMonster ile bugün başlayın.

4.4. Sitenizi Sosyal Medya ile Bağlayın

Sosyal medya, WordPress web sitenize trafik çekmenin başka bir harika yoludur. Web sitesi ziyaretçilerinizin sitenizi ve içeriğinizi sosyal medyadaki arkadaşlarıyla ve takipçileriyle kolayca paylaşmasını istersiniz. Bu nedenle, sitenizi sosyal medyaya bağlamanız gerekir.

Neyse ki, sosyal medya eklentilerini kullanarak sitenizi kolayca sosyal medyaya bağlayabilir ve WordPress’i özelleştirebilirsiniz.

Birkaç harika WordPress sosyal medya eklentisi var, bu yüzden birkaç favorimizi öneriyoruz. İlk olarak Paylaşılan Sayımlar.

Paylaşılan-sayımları-eklentisi

Shared Counts, SharedCount.com API’sını kullanarak çeşitli sosyal paylaşım sayılarını hızla alan, önbelleğe alan ve görüntüleyen bir sosyal medya eklentisidir. Böylece, tüm web sitesi içeriğinizde, sosyal medyada kaç kez paylaşıldığını görüntüleyebilirsiniz, bu da yeni ziyaretçilerinizi içeriğinizi de paylaşmaya teşvik eder.

Facebook, Twitter, Pinterest, Yummly ve daha fazlası için düğmeler alabilirsiniz.

Ayrıca, bu eklenti site performansı göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur, bu nedenle web sitenizi yavaşlatmaz.

Önerilerimizden bir diğeri de Monarch.

hükümdar-sosyal-medya-eklentisi

Monarch, Elegant Themes ekibi tarafından geliştirilen premium bir sosyal medya paylaşım eklentisidir. Monarch ile Pinterest, Twitter, Reddit ve daha pek çok sosyal ağ arasından seçim yapabilirsiniz..

İçeriğin üstünde ve altında, kayan kenar çubuğunda, görüntülerde ve videoda, otomatik açılır pencere ve otomatik içeri aktarma dahil olmak üzere 5 farklı konuma sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz. Artı, Monarch süper özelleştirilebilir; sosyal paylaşım düğmenizin rengini, şeklini ve fareyle üzerine gelme efektlerini seçebilirsiniz.

Monarch ile bugün başlayın.

5. WordPress Sitenizi Test Edin

WordPress sitemizi özelleştirdikten ve tam olarak istediğiniz gibi görünmesini ve gerçekleştirilmesini sağladıktan sonra, iş henüz bitmedi. Web sitenizi dünyaya göstermeden önce, önce bazı testler yapmanız gerekir.

Yapmanız gereken ilk test, her şeyin doğru göründüğünden emin olmaktır. Web sitenizi farklı tarayıcılarda ziyaret edin ve her şeyin nerede olması gerektiğini kontrol edin.

Ayrıca, web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Birçok kişi web sitelerini akıllı telefonlarından doğrudan ziyaret eder, bu nedenle hem görünüm hem de işlev açısından mobil cihazlar için optimize edilmesi gerekir. Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için ücretsiz Google’dan Mobil Uyumluluk Testi.

google mobil uyumlu test

Web sitenizin URL’sini girin, Test URL’si düğmesine basın ve sonuçları bekleyin. Araç, sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını söyler ve sitenizin mobil cihazlarda nasıl göründüğüne dair bir ekran görüntüsü sunar. Yalnızca ana sayfayı değil, web sitenizin tüm önemli sayfalarını test ettiğinizden emin olun.

Ayrıca sitenizin hızını da test etmelisiniz. WordPress sitenizi birçok resim, animasyon, video veya eklenti ile özelleştirdikten sonra sitenizi gerçekten yavaşlatabilirsiniz. Site hızınız SEO’nuz ve kullanıcı deneyimi için önemlidir. Bu nedenle, sitenizin hızlı olduğundan emin olmanız gerekir.

Web sitenizin hızını kendi aracımız olan Ücretsiz Web Sitesi Hız Test Aracı’nı kullanarak test edebilirsiniz..

Web sitesi hızlı test-aracı

Web sitenizin URL’sini girin ve ANALİZ SİTESİ buton. Araç, web sitenizin hızını derecelendirecek ve hızınızı nasıl artıracağınıza dair önerilerinizi verecektir..

Umarız WordPress’i nasıl özelleştireceğinizle ilgili bu makaleden keyif aldınız ve yakında Amazon bağlı kuruluş mağazanızı özelleştirebileceksiniz ya da herhangi bir web sitesi ihtiyaçlarınız için özel olarak hazırlanacaktır. Bu makaleyi beğendiyseniz, İş Web Siteleri için WordPress Eklentileri Olmalıdır konusundaki yazımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me