15 En İyi Canlı Sohbet Yazılımı Eklentileri Karşılaştırıldı (2020)

En İyi Canlı Sohbet Yazılımı


Web sitenizin ziyaretçileri sitenizdeyken iletişim kurmak ister misiniz? Sitenize canlı sohbet kutusu eklemek, anında yardım sağlayarak web sitenizin ziyaretçilerini doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olur. Bu makalede, en iyi canlı sohbet yazılımlarından bazılarını karşılaştıracağız ve hangisinin ihtiyaçlarınız için doğru çözüm olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Web Siteniz için Canlı Sohbet Yazılımı Kullanma

Sitenize canlı bir sohbet kutusu eklemek, web sitenizin ziyaretçileriyle iletişim kurmanıza yardımcı olur. Canlı bir sohbet kutusuyla, ziyaretçilerinizin ürününüzü satın almak gibi istenen işlemleri yapmalarını engelleyen ilgili sorularına anında yanıt verebilirsiniz.

Web siteniz için canlı bir sohbet yazılımı seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

amaç:

Sitenize neden canlı sohbet kutusu eklediğinizi anlamanız gerekir. Bazı kullanımlar:

 • Satışları artırın: Müşterilerinizle iletişim kurun ve ürünlerinizi satın almalarını neyin engellediğini anlayın. Daha fazla satış ve gelir elde etmek için anında yardım sağlayın.
 • Olası satış yaratma: Sohbet kutunuzu e-posta pazarlama hizmetinize entegre edin ve olası satışları yakalayın. Kullanıcılarınız hemen sizinle iş yapmaya hazır olmasa bile, daha sonra dönüştürmek için onları takip edebilirsiniz..
 • Net destekçi puanını (NPS) ölçün: NPS, müşterilerinizin sadakatini ölçen önemli bir metriktir. Bir sohbetten sonra, müşterilerinizin ürünlerinizi arkadaşlarına önerme olasılığının ne olduğunu anlamak için kullanıcılarınızı bir NPS anketi göndermeye ikna edin.

Özellikleri:

Hangisinin ihtiyaçlarınıza mükemmel bir şekilde uyduğunu belirlemek için farklı canlı sohbet yazılımı tarafından sunulan çeşitli özellikleri karşılaştırın.

bütünleşme:

Bir WordPress canlı sohbet eklentisi seçmeden önce, favori web uygulamalarınızla sorunsuz entegrasyon sunduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, WordPress sitenize bir WordPress canlı sohbet kutusu eklemenize yardımcı olan yerel bir entegrasyon olup olmadığını da kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Daha fazla oku: Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Yapılır

1. LiveChat

canlı sohbet

LiveChat en iyi canlı sohbet aracıdır. Web sitenizin ziyaretçileriyle iletişim kurmanızı ve onları doğru yönde göstermenizi sağlar.

Fiyatlandırma, LiveChat hesabınıza aynı anda giriş yapabilen aracıların sayısını temel alır. Ancak, ekip üyelerinizi düzenlemek için ihtiyaç duyduğunuz sayıda temsilci hesabı oluşturabilirsiniz. Müşterilerin yazdığı her şey sohbet penceresinde anında görünür ve bu da müşterilerinize hızlı yardım sağlamanıza yardımcı olur.

Araç ayrıca güçlü yerleşik raporlar ve analitiklerle birlikte gelir. LiveChat’in işiniz üzerindeki etkisini ölçmek için Google Analytics hesabınızla bile entegre edebilirsiniz. Ayrıca web sitenize yüklemek için ücretsiz bir WordPress canlı sohbet eklentisi sunuyor.

LiveChat, Inc. tüm favori web uygulamalarınızla entegrasyonu destekler.

LiveChat ile bugün başlayın.

2. Sendinblue Sohbeti

Sendinblue

Sendinblue, sohbet kutusu, e-posta listesi ve daha fazlasını ayarlamanıza izin veren hepsi bir arada bir dijital pazarlama paketidir.

Sendinblue Chat, potansiyel müşterileriniz ve müşterilerinizle gerçek zamanlı iletişim kurmak için premium canlı sohbet eklentisidir. Sendinblue Chat ile adınız ve logonuzla tamamen özelleştirilmiş bir sohbet kutusu oluşturabilirsiniz.

Ekibinizi organize etmenize ve ajanlara sohbetler atamak için bir iş akışı oluşturmanıza olanak tanır.

Canlı sohbet yazılımını e-posta ve SMS pazarlama gibi diğer Sendinblue hizmetleriyle birleştirerek, kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde güven oluşturabilirsiniz.

Sendinblue chat ile bugün başlayın.

3. Olark

olark

Olark, en basit canlı sohbet araçlarından biridir, ancak ziyaretçileriniz ve ekibiniz için sorunsuz bir sohbet deneyimi sunacak kadar kapsamlıdır. Olark, sohbet kutusu widget’ınızı markanızla eşleşecek şekilde özelleştirmenizi sağlar, böylece sitenizde tutarlı bir deneyim sunabilirsiniz.

Otomatik mesajlaşma işleviyle, ziyaretçilerinizin davranışlarına göre mesaj gönderebilirsiniz. Bu şekilde, en az çabayla doğru mesajları doğru zamanda teslim edebilirsiniz.

Fiyatlandırma, kurmak istediğiniz acente hesabı sayısına bağlıdır.

Olark ile bugün başlayın.

4. Zendesk Sohbeti

zendesk sohbet

Eskiden Zopim olarak bilinen Zendesk Chat, pazardaki önde gelen canlı sohbet servislerinden biridir. Size canlı sohbet üzerinden müşterilerinizle konuşma olanağı sağlar. Herkesin web sitesine canlı bir sohbet kutusu eklemesine izin veren sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir planla birlikte gelir.

Otomatik sohbetleri kolayca kurabilir ve ziyaretçilerinize davranışlarına göre özel olarak uyarlanmış bir sohbet deneyimi sağlayabilirsiniz.

Web sitenizin ziyaretçilerini Zendesk Sohbet kontrol panelinizde izleyebilir veya daha fazla analiz için Google Analytics hesabınızla entegre edebilirsiniz.

Zendesk Chat ile bugün başlayın.

5. Comm100 Canlı Sohbet

Comm100

Comm100, gerçek zamanlı destek sunarak web sitesi ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan kurumsal düzeyde bir canlı sohbet hizmetidir.

Chatbot özelliğiyle, normal sorgulara otomatik yanıtlar verebilir ve Chatbot’unuzun işlediği sorular ve cevaplar üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Chatbot, kullanım sürelerinizi kısaltmanıza, servis maliyetlerini azaltmanıza ve temsilcilerinizi daha üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Hatta canlı bir sohbet oturumu sırasında sesli / görüntülü sohbetler sunarak sitenizde en iyi satış öncesi müşteri deneyimini sunabilirsiniz. Tüm bunların ötesinde Comm100, bir ziyaretçinin masaüstüne izin verildikten sonra uzaktan erişmenize ve kontrol etmenize olanak tanır.

6. SnapEngage

snapengage

SnapEngage, web sitenizde kolayca ayarlayabileceğiniz başka bir canlı sohbet hizmetidir. Düzinelerce CRM aracı, yardım masası, proje yönetimi ve pazarlama çözümleri de dahil olmak üzere yüzlerce üçüncü taraf hizmetiyle sorunsuz entegrasyonlar sunar.

Web sitenizde canlı sohbet sunmanın yanı sıra, size SMS yoluyla mükemmel müşteri hizmeti sunma olanağı sağlar. Bir müşteri kısa mesaj gönderdiğinde, temsilcileriniz SnapEngage sohbet portalı üzerinden yanıt verebilir.

Ayrıca, müşterilerin gönder düğmesine basmadan önce yazdıklarına hızlı bir göz atabilirsiniz..

SnapEngage ile bugün başlayın.

7. Sohbet Odası

sohbet odası

Sohbet odası WordPress web sitenizde bir sohbet odası oluşturmanıza ve giriş yapmış kullanıcılarla canlı görüşmeler yapmanıza olanak tanıyan bir WordPress canlı sohbet eklentisidir..

Burada sunulan diğer WordPress canlı sohbet çözümleriyle karşılaştırıldığında, Sohbet Odası farklı çalışır. Tüm ziyaretçileriniz için canlı destek sunacak şekilde tasarlanmamıştır. Bunun yerine, WordPress web sitenizde yalnızca giriş yapan ziyaretçiler için bir sohbet odası oluşturmanıza olanak tanır.

Sohbet Odası ile herhangi bir üçüncü taraf sitesinde hesap oluşturmanız gerekmez. Topluluk destekli bir site çalıştırıyorsanız ve giriş yapmış kullanıcılar için canlı bir iletişim kanalı kurmak istiyorsanız, Sohbet Odası eklentisi web siteniz için mükemmel bir çözümdür.

Sohbet Odası’na bugün başlayın.

8. Hızlı Sohbet

hızlı sohbet

Hızlı sohbet web sitenize canlı bir WordPress canlı sohbet kutusu eklemenizi ve mesajlara doğrudan WordPress kontrol panelinizden yanıt vermenizi sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Kendi kendine barındırılan bir sohbet çözümüdür, bu nedenle herhangi bir üçüncü taraf platformunda hesap oluşturmanıza gerek yoktur.

Eklenti, WordPress kenar çubuğunuza kolayca yerleştirebileceğiniz hızlı bir WordPress canlı sohbet widget’ı ile birlikte gelir. Daha sonra ziyaretçilerinizi sizinle iletişim kurmaya davet edebilirsiniz.

Ayrıca, WordPress web sitenize yalnızca web sunucularınızın kapasitesi ile sınırlanan sınırsız sayıda sohbet odası da ekleyebilirsiniz..

Bugün Hızlı Sohbet ile başlayın.

9. LivePerson

LivePerson

LivePerson hem yerinde hem de dışarıda müşterilerinizle iletişim kurmanıza olanak tanıyan lider bir mesajlaşma ve bot platformlarıdır.

Ziyaretçileriniz, web siteniz, mobil web veya uygulamanız dahil olmak üzere istedikleri kanaldan mesaj gönderebilir.

Facebook Messenger entegrasyonu ile, görüşmeyi takip ederken müşterilerinize bire bir müşteri hizmeti sunabilirsiniz. Tüketiciler zaten Messenger’a alışkın olduğundan, sitenize LivePerson eklemek, onlar için tanıdık ve sorunsuz bir sohbet deneyimi sağlamanın en iyi yoludur.

En iyisi, müşteri hizmetleri uzmanları, tamamlanmış katılım ve ortalama katılım uzunluğu gibi günlük performans KPI’larını (Ana Performans Göstergeleri) doğrudan çalışma alanlarından görüntüleyebilir.

LivePerson ile bugün başlayın.

10. Kalın360

bold360

Bold360 sohbet, e-posta yönetimi ve web sitenizin ziyaretçilerine ve müşterilerinize yardımcı olacak bir tıkla ve ara aracı içeren canlı bir iletişim yazılımı paketidir. Daha hızlı tepki süresi için yapay zeka ve ajan etkileşimi çözümlerini birleştirir.

Sürtünmesiz, doğal dil anlayışıyla Bold360 AI müşterilerinizin niyetini anlar ve yararlı belgelere bir bağlantı sağlar veya bunları canlı bir ajana bağlar.

Ayrıca en iyi müşteri hizmeti deneyimini sunabilmeniz için Facebook Messenger ve SMS kullanarak müşterilerinizle sohbet etmenizi sağlar..

Bold360 ile bugün başlayın.

11. İnterkom

interkom-canlı-sohbet-yazılım

interkom satış, pazarlama ve destek için hepsi bir arada canlı sohbet yazılımıdır. Intercom ile, otomatik olarak daha fazla potansiyel müşteriye hak kazanmak ve dönüştürmek, hedeflenen bir e-posta göndermek, uygulama içi ve müşterileri meşgul etmek için mesajları göndermek için botları ve canlı sohbeti kullanabilirsiniz. Müşterilerin sorunları hızlı bir şekilde çözmelerine yardımcı olmak için entegre bir yardım masası ve bilgi tabanı da alabilirsiniz..

Sadece canlı sohbet yazılımı için, Intercom 38 $ / ay için önemli bir plan ve 78 $ / ay için akıllı otomasyon gibi gelişmiş özellikleri içeren bir profesyonel plan sunuyor. Intercom’un destek, olası satış yaratma ve müşteri katılım planlarına ilişkin tüm çözümlerine erişmek istiyorsanız, 38 $ / ay ile 153 $ / ay arasında değişir..

Canlı bir sohbet aracı arıyorsanız, Intercom, ek pazarlama özellikleri nedeniyle sizin için en iyi seçim olmayabilir. Ekstra özellikleri kullanmayacaksanız, yalnızca canlı sohbet için tasarlanmış daha uygun fiyatlı bir yazılım seçmeniz daha iyi olur.

Intercom’u bugün kullanmaya başlayın.

12. ClickDesk

clickdesk-canlı-sohbet-yazılım

ClickDesk yalnızca metin tabanlı canlı sohbete değil, sesli ve görüntülü canlı sohbete de odaklanan canlı bir sohbet yazılımıdır. Böylece, gerçek zamanlı canlı sohbetin yanı sıra, müşterileriniz sizinle bağlantı kurmak için seslerini veya videolarını kullanabilir. Sesli sohbet ve görüntülü sohbet de tarayıcı tabanlıdır, bu nedenle kurulum gerekmez.

ClickDesk’in sunduğu diğer özellikler arasında otomatik olarak entegre edilmiş bir yardım masası yazılımı, sosyal araç çubukları, favori uygulamalarınız ve eklentilerinizle tek tıklamayla entegrasyonlar ve hareket halindeki müşterilerinizle konuşmak için bir mobil uygulama yer alır. Raporlama ve analiz ile birlikte gelir.

Ne yazık ki, ClickDesk ile tasarım özelleştirme önceden hazırlanmış birkaç tema ile sınırlıdır, bu nedenle canlı sohbetinizi markanıza uyacak şekilde özelleştiremezsiniz.

ClickDesk, ajan başına ayda 30 sohbet için ücretsiz bir sürüm sunar. Aylık $ 14,99’dan aylık $ 39,99’a sınırsız sohbet aralığına sahip ücretli planlar.

ClickDesk ile bugün başlayın.

13. Taze sohbet

freshchat-canlı-sohbet

Freshchat by Freshworks satış, pazarlama ve destek sohbetleri için modern bir canlı sohbet yazılımıdır. Freshchat ile konuşmaları düzenli ve odaklanmış tutmak için dağıtım, fiyatlandırma veya demo gibi birden fazla sohbet dizisi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçinizin web sitesinde gezinmesinin tam geçmişi gibi kullanıcı ayrıntılarını da görüntüler.

Freshchat, botlar, çok dilli mesajlaşma, zengin medya ve ClearBit entegrasyonu gibi başka birçok özellik sunar. Ekip üyelerinizin beceri düzeyine göre konuşmaları yönlendiren IntellAssign’a sahiptir. Freshchat’ın eksik olduğu tek özellik ekran paylaşımı.

Freshchat, ücretsiz bir planın yanı sıra, ekip üyesi başına aylık 19 $ ‘dan ekip üyesi başına 99 $ / ay’ a kadar değişen ücretli planlar sunar..

Freshchat ile bugün başlayın.

14. SmartSupp

smartsupp-canlı-sohbet

SmartSupp, müşterilerinizle ilişki kurmayı kolaylaştıran popüler bir Avrupa canlı sohbet yazılımıdır ve tüm Avrupa’da yaklaşık 300.000 şirket tarafından kullanılmaktadır.

SmartSupp, canlı sohbetinizin görünümünü markanızla eşleşecek şekilde özelleştirmenizi sağlar. Web sitenizin ziyaretçilerine web sitenizin arkasında gerçek kişilerin olduğunu göstermek için kişisel bir fotoğraf da yükleyebilirsiniz. Ayrıca, sitenize kimlerin göz attığını görebilmeniz ve tüm ziyaretçi bilgilerinizi tek bir yerde toplayabilmeniz için bir web panosu sunar..

SmartSupp ayrıca video kayıtları, otomatik mesajlar, mobil uygulama, e-Ticaret platformu entegrasyonları ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir. SmartSupp’u 3 temsilci, sınırsız sohbet sohbeti ve birincil özellikler için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Daha gelişmiş özellikler için, temsilci başına aylık 8 ABD doları tutarındaki Standart plana veya temsilci başına aylık 19 ABD doları tutarındaki Pro planına geçmeniz gerekir..

SmartSupp ile bugün başlayın.

15. Kayma

sürüklenme-canlı-sohbet

sürüklenme canlı sohbet yeteneklerinin yanı sıra sohbet botları da sunan etkileşimli bir pazarlama platformudur. Chatbot’larla, siz veya temsilcileriniz yanınızda olmasanız bile müşterilerinizle konuşabilirsiniz. Böylece, Drift’in sohbet botu ziyaretçilerinizi otomatik olarak nitelendirebilir, hangi satış temsilcisiyle konuşmaları gerektiğini belirleyebilir ve bir toplantı rezervasyonu yapabilir.

Sohbet botlarının yanı sıra Drift, hesap tabanlı pazarlama, anonim ziyaretçi istihbaratı, sohbet açılış sayfaları, e-posta pazarlama entegrasyonu ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir.

Drift küçük işletmeler için en iyi seçenek olmayabilir. Temel canlı sohbet için ücretsiz bir plan sunuyorlar. Ancak, daha fazla özellik elde etmek için Standart planın aylık maliyeti 50 ABD dolarıdır. Sohbet botları almak için ayda 500 dolara mal olan Pro planını seçmeniz gerekir..

Drift ile bugün başlayın.

İhtiyaçlarınız İçin En İyi Canlı Sohbet Yazılımı?

Karşılaştırmadan sonra, Canlı Sohbet’in web sitenizde sahip olabileceğiniz en iyi canlı sohbet yazılımı olduğunu gördük. Canlı Sohbet, web sitenizin ziyaretçileriyle iletişim kurmanızı kolaylaştırmak için tüm özellikler ve entegrasyonlarla birlikte gelir.

LiveChat’i kardeş web sitelerimizde kullanıyoruz ve kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bu makalenin, gereksinimleriniz için en iyi canlı sohbet yazılımını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, karşılaştırılan en iyi 7 WordPress potansiyel müşteri oluşturma eklentisini de okumak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map