2020’de Fotoğrafçılar için 19 En İyi WordPress Eklentisi

en çok wordpress-plugins-için-fotoğrafçılar


Fotoğraflarınızı sitenizde güzel bir şekilde sergilemenin bir yolunu mu arıyorsunuz? WordPress kullanıyorsanız, fotoğraflarınızı eklemenize ve çevrimiçi görüntülemenize yardımcı olacak birçok eklenti var.

Bu makalede, siteniz için doğru eklentiyi kolayca keşfetmenize yardımcı olmak için fotoğrafçılar için en iyi 19 WordPress eklentisini seçtik.

Ayrıca, her web sitesi için yararlı olan popüler ve en iyi WordPress eklentilerinin bir listesini oluşturduk. Onlara da bakmalısın.

1. Envira Galerisi

envira-galeri-wordpress-eklentisi

Envira Gallery, piyasadaki en iyi WordPress galeri eklentisidir. Eklenti, siteniz için anında duyarlı resim galerileri, video galerileri ve fotoğraf albümleri oluşturmanıza olanak tanır. Basit ve kullanımı kolay bir sürükle ve bırak arayüzü ile gelir, böylece herhangi bir kod kullanmadan galerileri kolayca yapabilirsiniz.

Envira Gallery, galerinizin görünümünü anında özelleştirmenize yardımcı olacak bir dizi güzel önceden oluşturulmuş galeri şablonu sunar. Resim galerilerini oluşturduktan sonra, bunları albümlerde düzenleyebilir, etiketlerle sıralayabilir ve kapak fotoğrafları da ekleyebilirsiniz.

Envira Gallery’nin bir başka harika özelliği de galerilerinizi süper SEO dostu yapmanıza olanak tanıyan derin bağlantı ve sayfalamadır. Envira Gallery, fotoğrafınızı sergilemek için mükemmel bir eklentidir.

2. Dayanışma

soliloquy-WordPress-kaydırma-eklentisi

Kaydırıcılar, fotoğraflarınızı web sitenizde harika bir şekilde sergilemenizi sağlar. İster tam genişlikli kaydırıcılar ister küçük boyutlu kaydırıcılar ekleyin, güzel animasyonlar ekleyebilir ve fotoğraflarınızı zarif bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ve Soliloquy iş için en iyi araçtır.

Piyasadaki en iyi WordPress kaydırıcı eklentisidir. Tüm ekranlarda ve cihazlarda harika görünen tamamen duyarlı ve mobil uyumlu kaydırıcılar oluşturmanıza olanak tanır. Soliloquy ile, sadece birkaç tıklamayla güzel görüntü ve video kaydırıcıları oluşturmak için basit bir sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

Kaydırıcı şablonlar, dinamik kaydırıcılar, ürün kaydırıcılar, tam ekran ışık kutusu, Flickr, Instagram’dan yetenekleri içe aktarma ve çok daha fazlasını içeren tonlarca özellik ile birlikte gelir. Tutkulu fotoğrafçıların çalışmalarını daha geniş bir kitleye sergilemesi için harika bir eklenti.

3. WooCommerce Fotoğrafçılık

WooCommerce-fotoğrafçılık-eklentisi-fotoğrafçılar için

WooCommerce Photography, profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış başka bir WordPress fotoğraf eklentisidir. WooCommerce eklentisinin bir uzantısı olarak gelir, bu nedenle sitenizde çekirdek WooCommerce eklentisinin yüklü olması gerekir. Ardından, bu uzantıyı kolayca yükleyebilir ve fotoğraflarınızı sitenize satışa eklemeye başlayabilirsiniz.

WooCommerce Fotoğrafçılık, etkinlikleriniz veya sanat eserleri için fotoğraflarınızın günlük yönetimi ve satışında size yardımcı olur. Eklenti ile fotoğraflarınızı kolayca yükleyebilir, satılık fotoğraflar ayarlayabilir ve kullanıcılarınızın ihtiyaçları için kolayca satın almalarını sağlayabilirsiniz..

Bu eklentiyi kullanarak, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları da dahil olmak üzere her türlü ekrana iyi uyum sağlayan tamamen duyarlı çevrimiçi fotoğraf mağazaları oluşturabilirsiniz. Özetle, hem fotoğrafçılara hem de müşterilere yardımcı olan harika bir fotoğraf e-Ticaret eklentisidir..

4. Medya Satışı

satış medya eklentisi-fotoğraf için

Sell ​​Media, WordPress için başka bir harika e-ticaret fotoğraf eklentisidir. Fotoğrafları, videoları ve yeniden baskıları tek tek veya abonelik planları olarak satmanıza yardımcı olur. Fotoğraf baskılarının satışı ve sevkiyatı için, sevkıyat için ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri sunan uzantıları olan Yeniden Basmaları kullanabilirsiniz.

Medya Satışı eklentisini kullanarak, müşteriler, etkinlikler veya ilgili konular için birkaç dakika içinde çarpıcı resim galerileri oluşturabilirsiniz. Lightroom veya Diyaframdan görüntüleri içe aktarabilir ve iş akışınızı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, sürükle ve bırak yüklemesini kullanarak fotoğrafları toplu olarak yükleyebilir ve ayrıca toplu olarak düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca, Sell Media eklentisini kullanarak resim galerilerimizi şifre ile koruyabilir, fiyat grupları ve indirim kodları oluşturabilirsiniz.

5. EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer

Hız, sitenizin SEO’su ve kullanıcı deneyimi için çok önemlidir. Sitenize çok sayıda büyük boyutlu görüntü dosyası eklediyseniz, sitenizi yavaşlatabilir ve bu da sitenizin SEO’suna ve kullanıcı deneyimine zarar verebilir. Tüm resimlerinizin optimize edildiğinden emin olmanız gerekir.

Bu nerede EWWW Image Optimizer kullanışlı geliyor. WordPress için harika bir görüntü optimizasyonu eklentisidir. Eklenti, yeni resim yüklemelerinizi otomatik olarak optimize eder ve resimlerinizin minimum boyutta ve görsel kalitede en iyi olmasını sağlar. Ayrıca önceden eklediğiniz tüm görüntüleri optimize edebilir ve görüntülerinizi en iyi dosya biçimine dönüştürebilirsiniz.

EWWW Image Optimizer’ı kullanarak, piksel açısından mükemmel sıkıştırma veya görsel olarak kayıpsız olan yüksek sıkıştırma seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Her şeyden önce, herhangi bir eklenti tarafından yüklenen ve oluşturulan görüntüleri destekler.

6. WPForms

WPForms

İletişim formları, fotoğraf siteleri dahil olmak üzere her türlü web sitesi için gereklidir. İletişim formu ile kullanıcılarınıza sizinle bağlantı kurmak için sorunsuz bir yol sunabilir ve size geri bildirimde bulunabilirsiniz.. WPForms sitenize iletişim formları eklemek için en iyi çözümü sunar.

Piyasadaki en iyi ve en kullanıcı dostu iletişim formu eklentisidir. Sezgisel sürükle ve bırak form oluşturucu arayüzü ve kolayca ve hemen form oluşturmak için birçok yararlı form alanı ile birlikte gelir. Bahsetmemek gerekirse, ilk formunuzla başlamak için önceden hazırlanmış bir örnek form sağlar. Çoğu zaman, örnek form ihtiyaçlarınız için iyi çalışır, böylece kolayca kaydedebilir ve kullanabilirsiniz.

WPForms ile basit bir iletişim formu veya sipariş formları, ödeme formları ve abonelik formları gibi gelişmiş formlar oluşturabilirsiniz. Formları oluşturduktan sonra, bunları sitenize kolayca ekleyebilirsiniz. Eklenti bir Form Ekle formunuzu yayınlara ve sayfalara kolayca yerleştirebilmeniz için yayın düzenleyicinizde.

7. MonsterInsights

monsterinsights-eklentisi-wordpress

Web sitesi analizi, bilinçli iş stratejileri oluşturmak ve işletmenizi geliştirmek için çok önemlidir. Web sitenizin ziyaretçileri / müşterileri ve sitenizdeki davranışları hakkında ayrıntılı veriler ve metriklerle siteniz için bilinçli pazarlama kararları alabilirsiniz..

WordPress’te, MonsterInsights tüm web sitenizin trafiğini izlemeyi ve sitenizi geliştirmek için eyleme geçirilebilir metrikler toplamayı kolaylaştırır. Kullanıcılarınız ve fotoğraf sitenizle etkileşimleri hakkında tüm önemli bilgileri izlemek için kullanabileceğiniz en iyi Google Analytics WordPress eklentisidir. Kullanıcılarınızın nereden geldiğini, neyi sevdiklerini, en çok hangi sayfaları ziyaret ettiklerini, hangi bağlantıları tıkladıklarını vb. Öğrenebilirsiniz..

Ayrıca, fotoğraf indirmelerini ve satışlarını kolayca izleyebilirsiniz. Kullanmak e-Ticaret eklentisi, yaptığınız satışlar, toplanan toplam gelir, dönüşüm oranları, en iyi ürünler ve çok daha fazlası hakkında eksiksiz veri alabilirsiniz.

8. BirchPress

birchpress-WordPress-eklentisi

BirchPress en iyi premium WordPress randevu rezervasyon eklentisidir. Rezervasyon formları oluşturmanıza ve bunları WordPress sitenize kolayca eklemenize yardımcı olur. Bir rezervasyon formuyla, kullanıcılarınızın uygunluk durumunuzu kontrol etmesine ve randevu almasına veya çevrimiçi rezervasyon yapmasına izin verebilirsiniz..

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, müşterilerinizin ideal bir süre için randevu alabilmesi için günlük programınızı çevrimiçi görüntülemek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Rezervasyon formları, daha fazla ücretli proje alma şansınızı artırır.

BirchPress, Google takvim ile takvim senkronizasyonu ve randevularınızı içe aktarma, e-posta bildirimleri, bir randevu alındığında hatırlatmalar ve ödemeleri kabul etme seçenekleri gibi birçok şaşırtıcı özellik ile birlikte gelir.

9. OptinMonster

optinmonster-WordPress-eklentisi

OptinMosnter her tür iş web sitesi için harika bir pazarlama aracıdır. E-posta listenizi daha hızlı büyütmenize ve e-posta pazarlama stratejilerinizi artırmanıza yardımcı olacak en iyi WordPress potansiyel müşteri oluşturma eklentisidir. OptinMonster’ı kullanarak, yüksek dönüşüm sağlayan optin formları oluşturabilir ve daha fazla potansiyel müşteri toplamak için bunları stratejik olarak sitenizde görüntüleyebilirsiniz.

Eklenti, formları hızlı bir şekilde başlatmak için kullanabileceğiniz güzel tasarlanmış optin form şablonları paketi ile birlikte gelir. Gibi yüksek dönüşümlü optimler ayarlayabilirsiniz Exit-Intent® teknolojisi ve vazgeçen ziyaretçilerinizi abonelere dönüştürün. Buna ek olarak, ışık kutusu açılır pencereleri, yüzen çubuklar, tam ekran karşılama paspaslar gibi birden çok form türü oluşturmanıza olanak tanır, Yerinde yeniden hedefleme, vb.

Genişletilmiş bir e-posta listesi oluşturduktan sonra, e-posta listesi üyelerinize çekici e-postalar gönderebilir ve fotoğraf satışlarınızı artırabilirsiniz.

10. Kelime çit

wordfence

Her tür web sitesi için güvenlik, büyük bir endişe kaynağıdır. Sitenizi bilgisayar korsanlarından ve spam içeren botlardan güvenli ve güvenli tutmazsanız, sitenizin tamamen bozulmasına veya önemli verilerinizin kaybolmasına her zaman maruz kalabilirsiniz. Şimdi, sizi bir güvenlik saldırısının neden olduğu bir felaketten kurtarmak için bir eklenti var: Wordfence.

Wordfence, güvenlik duvarı koruması ve kötü amaçlı yazılım taramaları için güçlü bir WordPress güvenlik eklentisidir. Güvenlik duvarı tüm kötü amaçlı trafiği tanımlar ve engeller ve sitenize virüs bulaşmasını önler. Kötü amaçlı yazılım tarayıcısı WordPress temel dosyalarınızı, temalarınızı ve eklentilerinizi kötü amaçlı yazılımlar, kötü URL’ler, SEO spam’ı, kod enjeksiyonları vb..

Buna ek olarak, kaba kuvvet saldırısı koruması, yorum spam filtresi, saldırganları IP, ana bilgisayar adı, kullanıcı aracısı veya ülke tarafından engelleme.

Üst düzey WordPress güvenliği için rehberimize de göz atın.

11. Kolay Dijital İndirme

kolay dijital indirme

Easy Digital Downloads, dijital ürünler satmanıza yardımcı olan WordPress için güçlü bir e-ticaret eklentisidir. Bu eklentiyi resimler, sanat eserleri, e-kitaplar ve WordPress eklentileri gibi her türlü dijital ürünü satmak için kullanabilirsiniz. Dijital ürün mağazanızı kolayca kullanabilmeniz için güçlü özellikler sunar.

Easy Digital Downloads’ı kullanarak müşterilerinizin alışveriş sepeti sistemini kullanarak aynı anda birden fazla indirme satın almalarına izin verebilirsiniz. Ayrıca, vergi oranınızı ayarlayabilir, indirim kodları ayarlayabilir, müşterilerinizin bir veritabanını oluşturabilir ve tüm ödeme işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Eklenti, fotoğraflarını kolayca satmalarına yardımcı olduğundan fotoğrafçılar için çok yararlıdır.

Daha fazla oku:2020 için En İyi WordPress e-Ticaret Eklentileri.

12. W3 Toplam Önbellek

W3 Toplam Önbellek

WordPress hızı söz konusu olduğunda, önbellekleme önde gelen bir çözümdür. Önbellekleme, SEO’nun yanı sıra sayfa yükleme hızınızı ve genel site performansını artırmanıza yardımcı olabilir. Önbellek eklentisi olarak, W3 Toplam Önbellek fotoğrafçılık web sitenizi hızlandırmak için bir dizi güçlü özellik sunar.

W3 Total Cache, en hızlı ve en iyi WordPress önbellekleme ve performans eklentisidir. Eklenti, bellekte, diskte veya CDN’de sayfalar, yayınlar, JavaScript, CSS, beslemeler vb. Dahil olmak üzere sitenizin her yönünü önbelleğe alarak web sitenizin yükleme süresini iyileştirmeye yardımcı olur..

Ayrıca, sunucu performansınızı artırmak için medya kitaplığı, tema dosyaları ve çekirdek WordPress dosyalarıyla şeffaf bir içerik dağıtım ağı (CDN) yönetimi sağlar. Bir fotoğraf sitesi için olmazsa olmaz bir eklentidir çünkü görüntüler WordPress’i yavaşlatır.

13. BJ Tembel Yük

BJ-tembel-yük wordpress-eklentisi

WordPress’teki görüntüler için tembel bir yük ayarlamak, sayfa yükleme hızınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabilir. Tembel yüklemeyi etkinleştirdiğinizde, siteniz yalnızca kullanıcı belirli bir resme geçtiğinde resim yükler. Böylece bant genişliğinden tasarruf sağlar ve sayfanızı hızlandırır.

Bj tembel yük eklentisi, fotoğraf sitenize tembel bir yükleme özelliği eklemenize yardımcı olur. Tüm yayın resimlerinizi, küçük resimlerinizi, Gravatar resimlerinizi ve içerik iframe’lerinizi bir yer tutucu ile değiştirir ve yalnızca kullanıcı belirli bir resim konumuna ilerlediğinde yüklenir. Ayrıca tembel YouTube, Vimeo, vb..

Fotoğraf web sitenize çok sayıda resim ekleyeceğiniz için, bu eklenti daha iyi web sitesi hızı için olmazsa olmaz bir eklentidir.

14. CDN Etkinleştirici

cdn-etkinleştirici-WordPress-eklentisi

CDN, İçerik Dağıtım Ağı’nın kısaltmasıdır. Web sitenizin ziyaretçilerine en yakın CDN sunucusu konumundan önbelleğe alınmış statik içerik sunan, tüm dünyaya yayılmış bir sunucu ağıdır. CDN, en yakın sunucudan statik içerik sunduğundan, siteniz normalde ana makinenizden yüklüyorsanız normalden daha hızlı yüklenir.

Dolayısıyla, web sitenizin içeriğini bir CDN sağlayıcısına bağlamak için eklentiyi kullanabilirsiniz CDN Etkinleştirici. Bir CDN’yi WordPress sitenize zahmetsizce entegre etmenize yardımcı olur.

Eklenti KeyCDN sağlayıcısı tarafından geliştirilmiştir, bu nedenle onunla bütünleşir. MaxCDN, Rackspace, Amazon vb. Gibi başka CDN sağlayıcıları kullanıyorsanız, W3 Total Cache’in CDN modülünü kullanabilirsiniz.

15. Küçük Resimleri Yeniden Oluşturma

regenerate-küçük resimler-wordpress-eklentisi

Küçük Resimleri Yeniden Oluştur fotoğrafçılar için çok kullanışlı bir eklentidir. Medya kitaplığınızdaki bir veya daha fazla görüntü için tüm küçük resim boyutlarını yeniden oluşturmanıza olanak tanır. Bu, geçmiş yüklemeleriniz için küçük resimleri yeni bir küçük resim boyutunda yeniden oluşturma işlemini otomatikleştirir.

Medya ayarlarınız aracılığıyla mevcut bir küçük resim boyutunun boyutlarını değiştirdiyseniz bu yararlıdır. Ardından, bu eklentiyi kullanarak eski küçük resimlerinizi yeni boyutlarda yeniden oluşturabilir ve “mevcut olmayan fotoğraflar” sorunlarından kurtulabilirsiniz. Bu, sitenizi farklı boyutta küçük resimler kullanan yeni bir temaya geçirdiğinizde yararlıdır.

Küçük Resimleri Yeniden Oluştur küçük resimleri yeniden oluşturma işlemini basitleştirir, bu nedenle web sitesi tasarımlarını değiştirmeyi seven dinamik fotoğrafçılar için gerçekten yararlı bir eklentidir.

16. Görüntü Widget’ı

görüntü widget wordpress-eklentisi

Sitenizin kenar çubuklarına veya widget’a hazır herhangi bir alana fotoğraf eklemek istiyorsanız, Resim Widget’ı sizin için doğru eklentidir. Image Widget, bir widget ile kenar çubuğu alanınıza resim eklemenizi sağlayan basit bir WordPress eklentisidir.

Görüntü widget’ini herhangi bir kenar çubuğuna veya widget’a hazır alana kolayca sürükleyip bırakabilir ve sürükleyip bırakarak dilediğiniz gibi yeniden sıralayabilirsiniz. Ardından, WordPress medya kitaplığınızdan bir görüntü seçebilir veya bilgisayarınızdan bir görüntü yükleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Kenar çubuğunuza resim eklemek için yapmanız gereken tek şey bu.

Eklenti, sitenize resim widget’ları eklemek için yerel WordPress medya yöneticisini kullanır.

17. İmsanlık

imsanity-WordPress-eklentisi

Imsanity resim boyutlarınızı otomatik olarak azaltmak için ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Eklentiyi sitenize resim yüklemeleri için maksimum genişlik, yükseklik ve kalite ile yapılandırabilirsiniz. Dolayısıyla, bir katılımcı tanımlı boyuttan daha büyük bir resim yüklediğinde, otomatik olarak yapılandırılan boyuta yeniden boyutlandırır ve orijinal resmin yerine geçer.

Ayrıca, diskte yer açmak için önceden yüklenmiş görüntüleri seçerek yeniden boyutlandırmak için toplu yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.

Sitenizdeki hafif görselleri kullanarak sitenizin bant genişliğinden tasarruf edebilir ve web sitenizin yükleme hızını önemli ölçüde artırabilirsiniz. Fotoğrafçılar için çok kullanışlı bir eklenti.

18. Yoast tarafından WordPress SEO

Yoast SEO

SEO daha organik trafik ve sadık müşteriler kazanmak için her türlü web sitesi için önemlidir. Arama motorlarının artan popülaritesi göz önüne alındığında, arama sonucu sayfalarında daha iyi sıralama gerçekten önemlidir.

Yoast SEO piyasadaki en iyi WordPress SEO eklentisidir. Arama sonuçlarında daha iyi sıralama için fotoğraf web sitenizi optimize etmenize yardımcı olur. Meta etiketler, odak anahtar kelimeler, site haritası, sosyal meta veriler ve çok daha fazlasını ekleyerek sayfalarınızı optimize etmenize olanak tanır.

Ayrıntılı bilgi için tam Yoast SEO incelememiz.

19. Pinterest Pin It Düğmesi

pinterest-pin it-button-wordpress-eklentisi

Pinterest, en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve fotoğraf paylaşmak için harika bir yerdir. Site ziyaretçilerinizin resimlerinizi sabitlemesine izin vererek, fotoğraflarınızı daha geniş bir kitleyle paylaşmayı kolaylaştırabilir ve sitenize sosyal trafik çekebilirsiniz.

Pinterest Pin It Buttton Instagram Hesabındaki Takipçileri eklenti eklemenize yardımcı olur İğnele kullanıcıların Pinterest hesap kartlarına sabitleyebilmeleri için web sitenizin resimlerindeki düğmeler. Görüntü üzerine, yayınlara ve sayfalara Sabitle düğmesini gösterebilirsiniz.

PinP düğme ayarlarını WordPress panonuzdan istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Eklenti, sitenizi fotoğraflarınızı Pinterest kullanarak daha geniş bir kitleye bağlamaya yardımcı olduğu için fotoğrafçılar için gerçekten yararlıdır.

Takipçilerinizi artırmak için fotoğraf sitenizde nasıl başarılı bir hediye oluşturacağınızla ilgili bu kılavuzu kaçırmayın.

Bu kadar. Bu kılavuzun fotoğrafçılar için en iyi WordPress eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca en iyi WordPress anket eklentileri listemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map