2020 için 12 En İyi WordPress Slider Eklentisi (Karşılaştırma)

en çok kaydırıcı-eklentileri


WordPress sitenize güzel bir kaydırıcı eklemek ister misiniz? Doğru araçla oluşturulduğunda, WordPress kaydırıcıları sitenizi daha çekici, daha etkileşimli ve daha eğlenceli hale getirebilir. Ancak mükemmel eklentiyi seçmek oldukça zor olabilir, çünkü piyasada çok farklı sürgü eklentileri var. Bu yüzden, sizin için en iyi olanlardan bazılarını seçtik.

Bu makalede, 2019 için en iyi WordPress kaydırıcı eklentilerini paylaşacağız.

Doğru WordPress Slider Eklentisi Nasıl Seçilir

Kaydırıcılar ekleyerek sitenizi daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz, ancak bazen güvenliği ihlal edilmiş hız ve diğer sorunlarla sizi hayal kırıklığına uğratabilirler. Bir kaydırıcı eklentisi seçerken çok dikkatli olmanız gerekir.

Web sitenizde kullanmanız gereken en iyi WordPress eklentileri hakkındaki makalemizi takip etmeyi kaçırmayın.

Temel olarak, bir kaydırıcı eklentisinde aramanız gereken 3 şey vardır:

İlk olarak, kaydırıcı eklentinizin tamamen olduğundan emin olmanız gerekir duyarlı. Duyarlılık, her web sitesinin sürdürmesi gereken temel bir özelliktir, çünkü giderek daha fazla insan internette gezinmek için küçük ekranlı el cihazları kullanıyor. Kaydırıcılarınız bu tür cihazlara iyi uymuyorsa, çok şey kaçırırsınız.

İkincisi kullanım kolaylığı. Birkaç eklenti piyasada, ancak sadece birkaç eklenti kullanıcı dostu arayüzler sunuyor. Asla karmaşık bir eklenti seçmeyin çünkü kaydırıcı eklentinizi nasıl kullanacağınızı öğrenirken çok önemli şeyleri kaybedeceksiniz.

Üçüncüsü ve muhtemelen en önemli şey hız. Genellikle, kaydırıcı eklentilerinin web sitelerini yavaşlattığı ve web sayfalarınız için yükleme süresini artırdığı bildirilmektedir. Bir kaydırıcı sitenizi yavaşlatırsa, bu eklentiyi kullanmanın bir anlamı yoktur. Web sitesi hızı SEO, kullanıcı deneyimi ve genel iş büyümesi için gerçekten önemli olduğundan.

Bu nedenle, bir kaydırıcı eklentisi seçerken en az bu 3 şeyi (yanıt hızı, kullanım kolaylığı ve hız) kontrol etmeniz gerekir..

Şimdi devam edelim ve WordPress için en iyi 11 kaydırıcı eklentisini görelim.

1. Dayanışma

soliloquy-WordPress-kaydırma-eklentisi

Soliloquy, piyasadaki en iyi duyarlı WordPress kaydırıcı eklentisidir. Eklentiyi yukarıda belirtilen 3 gereklilik ile test ettiğimizde, hepsi üzerinde mükemmel performans gösterdi. Tamamen duyarlı, kullanımı kolay ve hafif. Yüksek kaliteli kodlama ve en iyi teknolojiyi kullanan bir WordPress uzman ekibi tarafından oluşturulan, güzel kaydırıcılar oluşturmak için en iyi özellikleri sunar.

Soliloquy, kaydırıcıları kolayca oluşturmanıza yardımcı olacak basit ve kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte gelir. WordPress arayüzünüzle iyi bütünleşir ve medya kitaplığınızdaki görüntüleri kullanmanıza olanak tanır. Görüntüleri kolayca ekleyebilir, kaydırıcı ayarlarınızı yapılandırabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Bir kaydırıcı oluşturduktan sonra, kaydırıcıyı sayfalarınıza ve yayınlarınıza kolayca Kaydırıcı Ekle düğmesine basın. Veya, bir kısa kod, widget veya şablon etiketi kullanarak kaydırıcıyı sitenizin farklı bölümlerine ekleyebilirsiniz.

Soliloquy incelememizi okuyun.

2. Akıllı Kaydırıcı 3

smart slider 3 incelemesi

Smart Slider 3, WordPress için en güçlü slider eklentilerinden biridir. Bu WordPress kaydırıcı eklentisi, herhangi bir WordPress teması için tamamen duyarlı, SEO için optimize edilmiş kaydırıcılar sunan ücretsiz bir sürüme sahiptir. Ücretsiz sürüm ayrıca son yayınları veya öne çıkan yayınları vurgulamanızı sağlayan dinamik bir yazı kaydırma çubuğu ile birlikte gelir.

Eklentinin profesyonel sürümünde, slaytlarınızı sayfa oluşturucularda yaptığınız gibi düzenleyebilirsiniz. Kullanımı kolay sürükle ve bırak özellikleri sayesinde bir kaydırıcıyı istediğiniz gibi kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca son derece özelleştirilmiş bir WordPress kaydırıcısı oluşturmak için 6 benzersiz katman ile birlikte gelir.

Smart Slider 3 incelememizin tamamını okuyun.

3. Slider Devrimi

kaydırıcı-devrim-yorumu

Slider Revolution, CodeCanyon pazarındaki en çok satan WordPress slider eklentisidir. WordPress’te kaydırıcıları kolayca oluşturabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz güçlü bir görsel düzenleyici ile birlikte gelir.

Eklenti tamamen duyarlı olduğundan, kaydırıcılarınız masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere her cihazda harika görünecek. Bir başka ilginç özellik ise gerçek bir çoklu ortam destek kaydırıcısıdır, yani WordPress yayınlarını ve özel yayınlarını olduğu gibi görüntüleri, videoları, sosyal medya beslemesini de kullanabilirsiniz.

Harika kaydırıcılar oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü özellikler ve işlevler sunsa da, kullanıcı dostu olmanın bazı yönlerini gözden kaçırır. Örneğin, kaydırıcınızı eklemek için bir kod bulmak için kaydırıcılarınızın listesine gitmeniz gerekir, Soliloquy ile Kaydırıcı Ekle düğmesine basın. Ayrıca, arayüzü WordPress UI’nin geri kalanından farklı görünüyor, bu yüzden yeni başlayanlar ilk başta biraz zor bulabilir.

Tüm Slider Revolution incelememizi okuyun.

4. LayerSlider

layerslider-WordPress-eklentisi

LayerSlider, CodeCanyon pazarındaki bir diğer popüler eklentidir. Kaydırıcılar, efektli resim galerileri, animasyonlu açılış sayfaları, sayfa blokları ve hatta tam bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan birçok güçlü seçeneğe sahip gelişmiş bir eklentidir..

Slider Revolution’a benzer şekilde, LayerSlider ayrıca sürgü oluşturmak için kendi sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Yani, onunla başlarken, arayüzünü öğrenmek için birkaç gün harcamanız gerekebilir.

Eklentinin gücü, kaydırıcılarınıza çeşitli geçişler ve animasyonlar eklemenize izin vermesidir. Önceden tanımlanmış 200’den fazla slayt geçişi, paralaks ve farklı animasyonlar kullanabilirsiniz. Ayrıca, kişisel ihtiyaçlarınız, profesyonel iş web siteleriniz, yaratıcı çalışmalarınızın sunumu vb. İçin kullanabileceğiniz çok sayıda premium kaydırıcı şablonu bulabilirsiniz..

LayerSlider incelememizin tamamını okuyun.

5. RoyalSlider

royalslider-WordPress-eklentisi

RoyalSlider, CodeCanyon pazarındaki bir diğer en çok satan kaydırıcı eklentisidir, ancak yukarıdaki iki CodeCanyon eklentisiyle karşılaştırıldığında daha az özelleştirme seçeneği, geçiş ve animasyon efektine sahiptir. Ancak, WordPress siteleri için kaydırıcılar yapmanız gereken tüm standart özelliklere sahiptir..

RoyalSlider, sezgisel bir arayüze ve daha iyi performansa odaklanır. Kolay gezinme için dokunmaya duyarlı ve duyarlı kaydırıcılar oluşturmanızı sağlar. Sayfa hızınızı artırmanıza yardımcı olacak tembel bir yükleme seçeneği vardır. Ayrıca, SEO için optimize edilmiştir.

RoyalSlider ile Instagram ve Flickr fotoğraflarınızı WordPress kaydırıcılarınıza kolayca entegre edebilirsiniz. Ayrıca, daha ilgi çekici kaydırıcılar oluşturmak için YouTube ve Vimeo videolarını destekler.

6. WD tarafından kaydırıcı

sürgü-by-wd-eklentisi

WD tarafından kaydırıcı duyarlı kaydırıcılar oluşturmak için ücretsiz bir premium WordPress eklentisidir. Eklenti, web sitesi yayınlarınıza, sayfalarınıza, tema başlıklarına, kenar çubuklarına ve diğer konumlara kolayca ekleyebileceğiniz hızlı yükleme ve SEO dostu kaydırıcılar oluşturmanıza olanak tanır.

Farklı geçiş efektlerine sahip hem resim hem de video kaydırıcıları ekleyebilirsiniz, ancak ücretsiz sürümünde daha gelişmiş özellikler mevcut değildir. Film şeridi, atlıkarınca ve paralaks efektleri yalnızca ücretli sürümde mevcuttur. Ayrıca, eklentinin ücretli sürümü ile metin, görüntü, video, sıcak nokta ve sosyal medya düğme katmanlarıyla çok işlevli kaydırıcılar oluşturabilirsiniz.

WD eklentisi Slider ayrıca dokunmatik ekranlı cihazlar için kaydırma kontrolünü de destekler ve bu da güçlü yanlarından biridir. Ancak, kaydırıcı yerleştirme seçenekleri Soliloquy kadar kolay değildir. Kaydırıcıyı yazılara ve sayfalara gömmek için kaydırıcı kısa kodunu kopyalayıp yapıştırmanız gerekirken, Soliloquy doğrudan yayın düzenleyicisinden Kaydırıcı Ekle buton.

7. WonderPlugin WordPress Kaydırıcı

wonderplugin-WordPress-kaydırma

WonderPlugin WordPress Kaydırıcı basit ve duyarlı bir WordPress kaydırıcı eklentisidir. Hem ücretsiz hem de premium sürümlerde mevcuttur. Ücretsiz sürümü seçerseniz, eklentinin ana sayfasına bağlantı veren bir filigran eklenir.

WonderPlugin WordPress Kaydırıcı WordPress yayınlarının yanı sıra görüntüleri, YouTube, Vimeo, mp4 ve WebM videolarını destekler. Küçük resimlerle hem yatay hem de dikey slayt gösterileri oluşturabilir ve bunları sitenize kolayca yerleştirebilirsiniz.

Dahası, çekici sürgü oluşturmak için yerleşik ışık kutusu efekti gibi çarpıcı geçiş efektleri ile birlikte gelir. En önemlisi, bir kaydırıcıyı adım adım yapmanıza yardımcı olan sihirbaz tarzı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir..

8. Pürüzsüz Kaydırıcı

düz-kaydırma-wordpress teraziden

Pürüzsüz Kaydırıcı eklentisi, WordPress siteleri için pürüzsüz ve hoş sürgü ve atlıkarıncalar oluşturmanıza yardımcı olur. WordPress CMS için özel olarak tasarlanmıştır, bu nedenle WordPress kullanıcıları için gerçekten basit ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar.

Eklenti, yazı kaydırıcıları, görüntü kaydırıcıları ve video kaydırıcıları gibi çeşitli kaydırıcılar oluşturmanıza yardımcı olur. WordPress medya galerinizdeki görüntüleri kullanabilir ve görüntü kaydırıcıları oluşturabilirsiniz. Kaydırıcılarınızın benzersiz görünmesini sağlamak için tipografi, geçiş hızı, efekt, arka plan rengi, kaydırıcı yüksekliği, genişlik vb..

Kaydırıcıları oluşturduktan sonra, kısa kod, widget veya şablon etiketini kullanarak sitenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, ayarların eksiksiz olduğu kaydırıcıları diğer sitelere de aktarabilirsiniz.

9. Ana Sürgü

Ana sürgü-eklentisi

Master Slider, saf kaydırma hareketi ile dokunmatik navigasyonu destekleyen güzel bir WordPress dokunmatik kaydırıcı eklentisidir. Tüm cihazlara ve ekranlara iyi uyum sağlayan tamamen duyarlı ve mobil uyumludur.

Herhangi bir HTML içeriğini (metin ve resimler gibi) katmanlara dönüştürme yeteneğine sahip harika bir katman kaydırıcıdır. Görüntüleri, videoları, WordPress yayınlarını, WooCommerce ürünlerini, Facebook albümlerini ve Flickr galerilerini destekler. Her şeyden önce, sitenizde kullanabileceğiniz 90’dan fazla önceden oluşturulmuş kaydırıcı sağlar.

Eklentinin içine Visual Composer entegre edilmiştir, bu yüzden sürükle ve bırak ön uç düzenleyicisini kullanarak kaydırıcılar oluşturmak basittir.

10. MetaSlider

metaslider-WordPress-eklentisi

MetaSlider, kısa sürede tamamen duyarlı slayt gösterileri oluşturmanızı sağlayan basit ama güçlü bir WordPress kaydırıcı eklentisidir. Video desteği, küçük resim navigasyonu, yayın sonrası slaytları, animasyonlu katman slaytları vb.Gibi tonlarca güçlü özellik ile birlikte gelir..

Eklenti 4 eklentinin gücünü birleştirir: Flex Slider, Nivo Slider, Responsive Slides ve Coin Slider. Böylece, tüm özelliklerini 1 eklentide seçebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca, tüm büyük WordPress eklentileri ve temalarıyla uyumludur.

MetaSlider hem ücretsiz hem de premium sürümlerde mevcuttur, böylece kullanılabilirliğini kontrol etmek için önce ücretsiz sürümünü deneyebilirsiniz.

11. Meteor Slaytları

meteor slaytlar-eklentisi

Meteor Slaytları WordPress için resmi WordPress eklenti deposundan indirebileceğiniz ve istediğiniz kadar web sitesinde kullanabileceğiniz ücretsiz bir kaydırıcı eklentisidir. WordPress’te basit resim slayt gösterileri oluşturmanıza yardımcı olur.

Meteor Slaytlar, herhangi bir cihaza uyacak şekilde ölçeklenen ve cep telefonları ve tabletler için dokunmatik navigasyonu destekleyen mobil uyumlu bir eklentidir. Kaydırıcıları sitenize yerleştirmek için bir kısa kod, şablon etiketi veya widget kullanmanız gerekir.

Bu listedeki diğer eklentilerle karşılaştırıldığında, çeşitli seçeneklerden ve işlevlerden yoksundur. Kaydırıcılarınıza video ekleyemezsiniz. Ancak, basit resim slayt gösterileri için kullanabilirsiniz.

12. FlexSlider

FlexSlider-wordpress-eklentisi

FlexSlider, WordPress kaydırıcıları oluşturmak için başka bir ücretsiz eklentidir. Eklenti, kolayca tam olarak yanıt veren jQuery kaydırıcıları oluşturmanıza olanak tanır.

Bu eklentiyi kullanarak hem yatay hem de dikey slayt ekleyebilir ve animasyonları soluklaştırabilirsiniz. Tüm büyük tarayıcıları, dokunmatik navigasyonu destekler ve jQuery’nin en son sürümüyle uyumludur.

Eklenti, basit kaydırıcılar için kullanabileceğiniz basit bir jQuery kaydırıcı araç takımıdır.

Bu makalenin en iyi WordPress kaydırıcı eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca en iyi resim galerisi WordPress eklentileri kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map