2020 için 9 En İyi ve Ucuz ClickFunnels Alternatifleri (Karşılaştırma)


Daha ucuz bir ClickFunnels alternatifi olup olmadığını merak ediyor musunuz??

ClickFunnels, ürünlerinizi çevrimiçi olarak pazarlamanıza, satmanıza ve sunmanıza olanak tanıyan bir satış hunisi oluşturucusudur. Web barındırma, sürükle bırak oluşturucu, e-posta pazarlama aracı ve daha fazlası gibi bir satış hunisi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte gelen pahalı (veya overpriced?) Hepsi bir arada bir pakettir..

ClickFunnels, satış hunisi oluşturmak için tek güvenilir çözüm olarak agresif bir şekilde pazarlanmaktadır. Ancak, kendi dezavantajları vardır.

 1. Fiyat: $ 297 / ay. Dürüst olmak gerekirse, özellikle başlangıçta çok para var
 2. Buggy platformu: Birçok ClickFunnel kullanıcısı platformun hatalı olduğunu ve desteğin yeterli olmadığını söylüyor.
 3. Vasat özellikler: Tıpkı hepsi bir arada platformlarda olduğu gibi, ClickFunnels da her şeyin temel özelliklerini sunmaya çalışır. Gelişmiş özellikler için üçüncü taraf bir hizmetle tümleştirmeniz gerekir.

Bu makalede, size en iyi ClickFunnels alternatiflerinden bazılarını göstereceğiz ve markalarınız için kolaylıkla sınırsız satış hunileri oluşturmayı göstereceğiz.

Ve bu çok daha ucuz!!

Satış hunisi oluşturmak için bu ürünleri tamamen kullandığınızdan emin olun.

Satış Hunisi Oluşturmak için ClickFunnels Alternatiflerini Kullanma

WordPress ile bir ClickFunnels alternatifi oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız şeylerin listesi. Aşağıdaki bölümde size bunlar için en iyi seçenekleri sunacağız.

 1. Bluehost: Ücretsiz bir alan adı ve web hosting alın.
 2. Divi: Satış huninizi bir sürükle ve bırak üreticisi ile tasarlayın.
 3. WooCommerce: Satış huninizden ürün ve hizmet satmanıza olanak tanıyan eksiksiz bir e-ticaret çözümü.
 4. CartFlows: Dönüşüm huninizi oluşturmak için bir dönüşüm hunisi oluşturucu eklentisine ihtiyacınız olacak.
 5. WPForms: Huniniz için kolay iletişim formu eklentisi
 6. Sürekli İletişim: E-posta pazarlama hizmetini entegre edin.
 7. OptinMonster: Ziyaretçilerinizi potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüştürün.
 8. MonsterInsights: Google Analytics ile web sitenizin performansını izleyin.

Artık hangi ClickFunnels alternatiflerine ihtiyacınız olduğunu bildiğinize göre, adım adım girip onlarla nasıl satış hunisi oluşturacağınıza bir göz atalım.

1. Adım: Bluehost’a kaydolun ve Satış Huninizi başlatın

Bluehost İndirim Kodu, bluehost web hosting

Bir satış hunisi kurmak için gereken ilk şey, web hosting için Bluehost’a kaydolmaktır. Bluehost, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısıdır.

Kaydolduktan sonra oluşturmak istediğiniz satış hunisi için bir alan adı seçin. Ardından, bir satış hunisi oluşturmaya başlamak için WordPress’i yükleyin. Ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL, sınırsız disk alanı, garantili çalışma süresi, mükemmel destek ve tek tıklamayla WordPress kurulumu sunar.

İşte Bluehost ile web sitenizi sıfırdan veya satış hunisinden oluşturmak için adım adım kılavuz.

Bluehost Fiyatı: $ 2.75 / ay

Tüm Bluehost incelemesine göz atın.

Adım 2: Divi, Sürükle ve Bırak Oluşturucu Temasını Yükleme

divi oluşturucu, web sitesi oluşturucu

WordPress’i yükledikten sonra, satış hunisiyle web siteniz için iyi bir tema seçmeniz gerekir. Divi, yüzlerce web sitesi paketinden seçim yapmanızı sağladığı için sizin için mükemmel bir seçenektir. Yerleşik sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusunun yardımıyla web sitesi paketlerinden birini yükleyin ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

Divi’nin görsel oluşturucu, kolayca bir satış hunisi oluşturmanıza olanak tanır. Özelleştirirken tasarımın gerçek zamanlı önizlemesini görmenizi sağlar.

Oluşturucu süper esnektir ve tasarımınıza çeşitli modüller eklemenizi sağlar. Sitenizi önceden deneyim yaşamadan bile biçimlendirmek için kolayca kullanabilirsiniz. İşte Divi hakkında daha fazla bilgi.

Divi Fiyatı: $ 89 / yıl (bu da ayda sadece 7,41 ABD doları ödediğiniz anlamına gelir)

3. Adım: Ürünlerinizi Satmak için WooCommerce’i Yükleme

WooCommerce

Bir sonraki adım, WooCommerce eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Bu eklenti, web sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmenizi sağlar. Eklenti ile dijital veya fiziksel ürünler ve hatta üyelik aboneliği satabilirsiniz. Nakliye, ödeme işleme, envanter yönetimi ve çok daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

Eklenti etkinleştirildikten sonra kurulum sihirbazından geçebilirsiniz. Tamamlandığında, devam edip ürünlerinizi ekleyebilir, ödeme ağ geçitleri ayarlayabilir ve ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

WooCommerce Fiyatı: Bedava

4. Adım: Ürünlerinizi WooCommerce’e Ekleme

Ürünlerinizi eklemek için şu adrese gidin: WooCommerce »Ürünler» Yeni Ekle. Artık ürünlerinizi ekleyebileceğiniz yeni bir arayüz göreceksiniz. Sadece ürün adınızı ve açıklamanızı ekleyin.

WooCommerce

Şimdi ürün veri alanlarını eklemek için aşağı kaydırın. Fiziksel ürünler değil, çevrimiçi kurslar satıyorsanız, Gerçek Onay kutusu. Bir e-Kitap gibi indirilebilir bir ürün sunuyorsanız, seçmeyi unutmayın İndirilebilir ayrıca.

woocommerce ürün detay

Artık aşağıdaki sekmelerin her birine gidebilirsiniz Ürün bilgileri ve bilgilerinizi ekleyin. Ekranı daha aşağı kaydırdıktan sonra, ürün açıklamanızı, resimlerinizi ve hatta incelemelerinizi eklemek için seçenekler görürsünüz.

Daha fazla ürün eklemek için aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

woocommerce ürün açıklaması

Her şey eklendiğinde, ayarları kullanarak ayarları kaydetmeniz gerekir. Kayıt etmek sağdaki düğme.

5. Adım: Dönüşüm Hunilerinizi CartFlows ile Ayarlama

Cartflows

Şimdi dönüşüm hunilerinizi oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Bunun için, CartFlows Eklenti. WordPress deposundan indirebileceğiniz ücretsiz bir eklentidir.

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, ekranınızın üst kısmında kurulum sihirbazını çalıştırmak isteyip istemediğinizi soran bir bildirim görürsünüz. Bu bildirime tıklayarak sihirbazı çalıştırın. Şimdi ekranınızda aşağıdakileri göreceksiniz.

CartFlows sihirbazı

Tıkla Hadi gidelim sekmesi. Burada, dönüşüm yollarınızı tasarlamak için bir sayfa oluşturucu seçmeniz gerekir. Bunun için 4 seçeneğiniz var:

 1. Elementor
 2. Kunduz Oluşturucu
 3. Divi
 4. Diğer

Divi’yi zaten yüklediğimizden (adım 2) Divi’yi seçin. Alternatif olarak, ücretsiz bir seçeneğe ihtiyacınız varsa, Kunduz Oluşturucu lite. Ancak, seçim tamamen size aittir. Ancak tasarımlarda iyiyseniz bu adımı atlayabilirsiniz..

CartFlows sayfa oluşturucu

Bir sonraki adımda, bir ödeme seçeneği isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. Tıklamak Evet Eğer onu istiyorsan. Ardından, bir eğitim kursuna erişmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu adımı atlayıp ilerlemek isteyebilirsiniz.

Son adımda, 1. akışınızı oluşturmaya hazırsınız. Yani tıklayın Akış Oluşturun çıkıntı.

CartFlows son kurulum adımı

Akış Fiyatı: Bedava

6. Adım: İlk Akışınızı Oluşturma

Daha fazla ilerlemeden önce, önce sayfa oluşturucuyu etkinleştirmeniz istenir. Bu amaçla Divi’yi zaten yükledik ve etkinleştirdik.

Henüz etkinleştirmediyseniz, yapmak için ekranınızdaki bağlantıyı kullanın.

Divi'yi etkinleştir

Şimdi ekranınızda bir dizi hazır şablon göreceksiniz. Beğeninize göre, onlardan birini seçin ve tıklayın İthalat.

Akış çizelgesi şablonları

Şimdi akışınızı adlandırabileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz.

cartflow dönüşüm hunileri

Artık açılış sayfanızı, ödeme sayfanızı ve teşekkür sayfanızı düzenleyebilirsiniz. Düzenle simgesini tıklayın. Bu sayfaları, görünmelerini istediğiniz sırada sürükleyip bırakarak da yeniden düzenleyebilirsiniz..

Düzenleme simgesini tıkladığınızda Divi Oluşturucu sayfanızı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz bölümü tıklayıp özelleştirmeye başlayabilirsiniz..

Divi oluşturucu, araba akışları

Bir kez bittiğinde, Yayınla akışını ve yaşatmasını sağla.

Clickfunnels alternatifiniz yayınlanmaya hazır olmasına rağmen, işletmeniz için en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için tamamlamanız gereken birkaç adım daha var.

Adım 7: WPForms ile İletişim Formu Ekleme

wpforms-form-oluşturucu

WPForms satış dönüşüm huninize bir iletişim formu eklemenize yardımcı olan bir form oluşturucu eklentisidir. Aslında istediğiniz herhangi bir formu oluşturmanıza izin verir. Eklentinin sunduğu sürükle ve bırak oluşturucu son derece kullanıcı dostudur.

Bağışları, ödemeleri toplamak, hatta bir e-posta pazarlama hizmetiyle entegre etmek için kullanabilirsiniz. WPForms ile nasıl form ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Eklentinin, siteniz için basit bir iletişim formu oluşturmanıza yetecek ücretsiz bir sürümü var. Ancak gelişmiş özellikler istiyorsanız, bunu bir prim planı.

WPForms Fiyatı: Bedava

Adım 8: Bir E-posta Listesini Satış Huninizle Entegre Edin

Sürekli İletişim, e-posta pazarlama

Bir e-posta listesini satış dönüşüm huninize entegre etmek için Sabit İletişim gibi bir e-posta pazarlama hizmetini seçin. Yeni başlayanlar için piyasadaki en iyi e-posta pazarlama hizmetleri.

Sürekli İletişim ile e-posta listenizi büyütmek kolaydır. Otomatik karşılama e-postaları oluşturabilir, listenizi katılımlarına göre segmentlere ayırabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Sürekli İletişim hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Sabit Temas Fiyatı: 20 $ / ay

Adım 9: OptinMonster ile E-posta Listenizi Skyrocket Edin

OptinMonster, olası satış yaratma, pazarlama aracı, e-posta listesi oluşturma

OptinMonster işinizi katlanarak büyüten güçlü bir potansiyel müşteri oluşturma ve müşteri edinme eklentisidir. İster e-posta listenizi büyütmek, ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmek, ister sayfa görüntülemelerinizi artırmak isteyin, OptinMonster sizin için en iyi seçenektir.

Dönüşüm hunimizde, e-posta listenizi büyütmek için OptinMonster’ı kullanalım.

İşte OptinMonster hakkında ayrıntılı bir inceleme. Siteniz için çarpıcı potansiyel müşteri oluşturma kampanyaları oluşturmak için OptinMonster’ı nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

OptinMonster Fiyatı: 9 $ / ay

10. Adım: Satış Huninizin Performansını İzleme

monsterinsights, pazarlama otomasyon araçları, kullanıcı giriş ve kayıt eklentileri

MonsterInsights satış dönüşüm huninizin performansını doğrudan WordPress kontrol panelinizden kontrol etmenizi sağlayan WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir.

Bu eklentiyi kullanarak kullanıcılarınızı, tıklamalarınızı, kayıtlarınızı, satışlarınızı ve çok daha fazlasını izleyebilirsiniz. Monsterinsights hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

MonsterInsights Fiyatı: $ 79.60 / yıl (yani ayda yalnızca 6.63 $ ödediğiniz anlamına gelir)

Bu kadar. En iyi ClickFunnels alternatifleriyle ilgili makalemizi yararlı bulduğunuzu umarız. Yukarıdaki adımları uygulayarak ayda yalnızca 54,4 ABD doları tutarında bir satış hunisi oluşturabilirsiniz. Bu, her ay neredeyse 243 ABD doları tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir.

Web sitenize daha fazla özellik eklemek istiyorsanız, kontrol edebileceğiniz bazı eklentiler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me