7 En İyi WordPress A / B Bölünmüş Test Eklentileri ve Araçları (2020)

En İyi WordPress A / B Bölünmüş Test Eklentileri ve Araçları


En iyi WordPress A / B split test eklentilerini mi arıyorsunuz??

A / B / testi, dönüşümler açısından en iyi varyasyonu bulmak için bir web sayfasının, e-postanın vb. İki veya daha fazla sürümünü tek bir değişken öğeyle karşılaştırmanıza olanak tanır.

Bu makalede, en iyi WordPress A / B bölünmüş test eklentileri ve araçları ile ilgili seçilmiş listemizi paylaşacağız.

En İyi WordPress A / B Bölünmüş Test Eklentisini Seçme

A / B ayrık testi, pazarlama materyallerinizin birden çok sürümünü kullanıcılarınıza görüntülemenize olanak tanır, böylece ziyaretçilerinizin hangisini en çok sevdiğini izleyebilirsiniz.

Piyasada düzinelerce WordPress A / B bölünmüş test eklentisi ve aracı olduğundan, en iyi eklentiyi seçmek kafa karıştırıcı olabilir.

Bir WordPress bölünmüş test eklentisinde aramanız gerekenler:

 • İhtiyaçlarınızı karşılayın: Her A / B test eklentisi eşit yaratılmadığından, aldığınız eklentinin ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olduğundan emin olun. Örneğin, bir optin formunu test etmek istiyorsanız, satın almak üzere olduğunuz eklentinin optin form testi sunduğundan emin olun.
 • Kolay kurulum: Sadece bir A / B testi oluşturmak için çok fazla engel atlamanızı gerektiren eklentilerden kaçının
 • Test sonuçları: Eklentinin sadece istatistikleri göstermek yerine kazananın kendisini beyan ettiğinden emin olun.

1. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster kullanıcılarınız için neyin işe yaradığını anlamak için güçlü bir A / B bölünmüş test özelliği ile birlikte gelen en iyi WordPress kurşun nesil eklentisidir.

OptinMonster ile sadece çarpıcı optin formları ve diğer pazarlama kampanyaları oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda size ayrıntılı dönüşüm analizi ve A / B test sonuçları verir.

Bir yayıncıysanız, OptinMonster pazarlama kampanyalarınızın mobil ve masaüstü ile farklı coğrafi yerler gibi farklı kitle segmentleri için nasıl performans gösterdiğini anlamanıza olanak tanır.

E-Ticaret satıcıları için, OptinMonster aşağıdakileri hedefleyen test kampanyalarını ayırmak için kullanılabilir:

 • Daha fazla satış yapmak
 • Bir sadakat programı için abone çekmek
 • Müşterilerden anket yanıtı alma

2. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights Google Optimize ile sorunsuz entegrasyon sağlayan en iyi WordPress Google Analytics eklentisidir, böylece herhangi bir kodu düzenlemeden A / B split testlerini optimize edebilirsiniz.

MonsterInsights ile sitenize Google Optimize kurmak ve A / B testlerini yapmak kolaydır. Bölünmüş test sonuçları WordPress kontrol panelinizde görünür ve web sitenizi hemen geliştirmek için harekete geçebilirsiniz.

3. Nelio Yazılımı

Nelio A / B Testi

Nelio A / B Test Yazılımı, piyasadaki mükemmel bir WordPress A / B split test çözümüdür. WordPress panonuzda en üst düzey bölünmüş test araçlarıyla birlikte gelir.

Yazılım, sitenizi güncellemek ve kazanan varyasyonu görüntülemek için otomatik bir sisteme sahiptir. Nelio A / B Test Yazılımı ile şunları test edebilirsiniz:

 • Sayfalar
 • Gönderiler
 • Ürün:% s
 • Özel yayın türleri
 • haber başlıkları
 • widget’lar
 • Gezinme menüleri
 • Heatmaps
 • Ve dahası.

Ayrıca, gelişmiş WordPress kullanıcıları için yerel bir dönüşüm optimizasyonu hizmeti sunar. Nelio Software, tüm popüler WordPress hosting şirketleriyle harika çalışıyor.

4. VWO Deneyim Platformu

VWO Deneyim Platformu

VWO Deneyim Platformu fantastik bir WordPress A / B split test hizmetidir. Web sitenizin 2 sürümünü aynı anda farklı kullanıcılara görüntülemenizi sağlar ve hangi varyantın daha fazla ziyaretçiyi müşteriye dönüştürdüğünü izler.

VWO Experience Platform ile sitenizde A / B testini yapabilirsiniz:

 • haber başlıkları
 • Altyazı
 • Tasarım ve düzen
 • Gezinme menüleri
 • Formlar
 • Eylem çağrısı
 • Sosyal kanıt

VWO, bölünmüş test sonuçlarını yüzde artışı, güven seviyesi, doğrudan ve dolaylı etki vb.Dahil olmak üzere birçok biçimde gösterir. 2 varyantınızın bir kazananını bulabilir ve ardından web sitenizin performansını artırmak için değişiklikleri uygulayabilirsiniz..

5. Basit Sayfa Test Cihazı

Basit Sayfa Test Cihazı

Basit Sayfa Test Cihazı ücretsiz bir WordPress A / B split test eklentisidir. Sitenizde 3 basit adımda bir bölme testi oluşturmanıza olanak tanır: Bir sayfayı düzenleme, bölme testi oluşturma ve kazanan varyantı bildirme.

Her varyasyonun benzersiz ziyaretçilerini izlemek için Google Analytics hedefleriyle uyumludur, böylece sitenizin hangi sürümünün daha fazla kullanıcıyla etkileşime girdiğini belirleyebilirsiniz. Eklentinin, dönüşüm izleme ve tam istatistiksel analiz gibi daha fazla özelliğe sahip premium bir sürümü de var.

6. WordPress için A / B Testi

WordPress için A / B Testi

WordPress için A / B Testi siteniz için başka bir ücretsiz split test eklentisidir. WordPress’teki Klasik metin düzenleyicisini kullanarak A / B bölme testi ayarlamanızı sağlar.

Sayfalarınıza, yayınlarınıza ve özel posta türlerinize kolayca bölünmüş testler eklemek için kısa kodları destekler. Eklenti tam istatistiksel sonuçları gösterir, böylece bir kazanan varyanta karar verebilir ve daha sonra A / B testi kısa kodunu tek bir tıklamayla kaldırabilirsiniz.

7. Hotjar

Hotjar

Hotjar web sitenizin birden çok varyantını denemek ve kitlenizle en iyi yankıyı göstermek için birinci sınıf bir A / B bölünmüş test aracıdır. Web sitenizin ziyaretçileri için belirli bir renk veya düzen stilinin çalışıp çalışmadığını belirlemeniz en iyisidir.

Sitenizde veri toplamak ve müşteri deneyimini geliştirmek için birçok başka özellik ile birlikte gelir. Ayrıca, ziyaretçilerin farklı web sitesi sürümleriniz hakkında geri bildirim bırakmalarını da isteyebilirsiniz.

Bu makalenin en iyi WordPress A / B bölünmüş test eklentilerini ve araçlarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, dönüşümleri artırmak için WordPress formlarınızı nasıl A / B ayırma testi yapacağımıza dair makalemize göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map