7 En İyi WordPress Üyelik Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

En İyi WordPress Üyelik Eklentileri


WordPress sitenizi tamamen işlevsel bir üyelik sitesine dönüştürmek istiyor musunuz? Sonra bir WordPress üyelik eklentisine ihtiyacınız var. Üyelik sitesi eklentisi ile premium içerik kitaplığı oluşturabilir ve yalnızca kayıtlı üyeleriniz tarafından erişilebilir hale getirebilirsiniz..

İşletmeniz için doğru üyelik eklentisini seçmek çok önemlidir, çünkü kararınızın yanlış çıkması durumunda geri çekilmesi zordur.

İster yinelenen gelir elde etmek, çevrimiçi kurslar satmak veya sadece sadık kayıtlı üyelerin listesini oluşturmakla ilgileniyor olun, aşağıdaki kılavuz gereksinimleriniz için en iyi WordPress üyelik eklentisini seçmenize yardımcı olacaktır..

WordPress Üyelik Eklentisi ile Üyelik Sitesi Oluşturma

Üyelik sitesi oluşturmak, indirmelere, çevrimiçi içeriğe, forumlara ve yalnızca kayıtlı kullanıcılarınıza desteği sınırlandırmanıza olanak tanır.

Üyelik sitesi oluşturmanın birkaç nedeni:

 • İlgi çekici bir e-posta listesi oluşturun: Bir içerik kütüphanesi oluşturabilir ve bu kütüphaneyi yalnızca kayıtlı kullanıcılarınız için erişilebilir hale getirebilirsiniz. Bu kullanıcıları e-posta listenize de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hiperaktif kullanıcıların e-posta adreslerini toplayabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, e-posta listenizi nasıl hızlı bir şekilde büyüteceğinizle ilgili kılavuzumuza göz atın.
 • Otoritenizi gösterin: Bir üyelik sitesi oluşturmak ve ödeme duvarınızın arkasında mükemmel içerik sağlamak, kendinizi nişinizde bir otorite olarak kurmanıza yardımcı olur. Ayrıca üyelerinizle iyi bir ilişki kurmanıza ve hatta sadık bir müşteri tabanı için temel oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Yinelenen gelir elde edin: Kullanıcıları abonelik için ödeme yapmaya ve tekrar eden gelir elde etmeye ikna et.

Daha fazla oku: WordPress Üyelik Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Siteniz için WordPress Üyelik Eklentisi Nasıl Seçilir

Doğru WordPress üyelik eklentisini seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Dalış yapmadan önce, siteniz için bir WordPress üyelik eklentisi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey aşağıdadır.

Kullanım kolaylığı:

Üyelik sitenizi oluşturmak için bir geliştirici kiralamak istemiyorsanız, kullanımı kolay bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır. Bazı eklentiler, kutudan çıkarılmış eksiksiz bir özellik setiyle birlikte gelir. Bu ilk başta kulağa hoş gelse de, olumsuz, kullanıcı arayüzünün asla ihtiyacınız olmayacak çok fazla seçenekle şişirilmiş olması.

Bununla birlikte, kutudan sadece önemli özellikleri sağlayarak arayüzünüzü şişirmeyecek birçok hafif eklenti var. Ek özellikler istiyorsanız, ilgili eklentileri kolayca yükleyebilirsiniz.

uygunluk:

Üyelik eklentisini üretim sitenize yüklemeden önce, eklentinin yerel bir WordPress yüklemesinde test ederek eklentinin mevcut WordPress üyelik temanızla ve eklentilerle uyumlu olduğundan emin olun. Her şey yolunda giderse, eklentiyi üretim sitesine yükleyebilirsiniz.

Tasarım ve Özellikler:

Üyelik eklentileri, sitenizi benzersiz kılmak için genellikle çok sayıda fiyatlandırma sayfası şablonu ve diğer özelliklerle birlikte gelir. Sitenizde ihtiyaç duyacağınız önemli özellikleri not edin ve düşündüğünüz üyelik eklentisinin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağını öğrenin.

En iyi WordPress üyelik eklentilerini karşılaştıralım, böylece hangisinin siteniz için doğru seçim olduğuna karar verebilirsiniz.

1. MemberPress:: All-in-one Üyelik Eklentisi

memberpress

MemberPress en eksiksiz WordPress üyelik eklentisidir ve kolaylıkla güçlü bir üyelik sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir. Diğer eklentilerin aksine MemberPress, mevcut web sitenizi sorunsuz bir şekilde tam özellikli bir üyelik sitesine dönüştürmenizi sağlar.

Tek yapmanız gereken, mevcut sitenize MemberPress eklentisini yüklemek, ödeme ağ geçidi ayrıntılarınızı girmek, ürünlerinizi kurmak ve ziyaretçilerinizi üyelik sitenize katılmaya davet etmeye başlamaktır.

MemberPress ile belirli sayfalara, yayınlara, özel posta türlerine veya normal ziyaretçilerinizdeki mevcut dosyalara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Eklenti, AWeber, MailChimp, GetResponse vb.Gibi popüler e-posta pazarlama hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir..

MemberPress, PayPal, Stripe ve Authorize.net gibi ödeme ağ geçitleri için yerleşik destek sunar. Hızlı ve kolay bir şekilde dinamik fiyatlandırma sayfaları da oluşturabilirsiniz. Bu popüler WordPress eklentisi, benzersiz bir görünüm oluşturmak için çeşitli fiyatlandırma sayfası şablonları ile birlikte gelir.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yılda 129 $ ‘dan başlar.

MemberPress ile bugün başlayın.

2. LearnDash: Çevrimiçi Kurs Üyeliği Eklentisi

learndash

LearnDash, WordPress sitelerinizde çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için oluşturuldu.

Üyelerinize sağlam bir öğrenme deneyimi sunmanıza olanak tanır ve en yeni oyunlaştırma, sosyal öğrenme ve mikro içerik eğilimlerini destekler.

LearnDash sayesinde kurs satmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çevrimiçi kurslarınızı satmanın birkaç farklı yolu:

 • Üyelikler: Tüm çevrimiçi kurslarınıza geleneksel erişim sağlayın
 • Bir kerelik fiyat: Ziyaretçilerin bireysel kurslar satın alabileceği bir alışveriş sepeti uygulayın.
 • abone: Aboneliğe dayalı satış yoluyla yinelenen ödemeler kazanın.

LearnDash, öğrencilerin kurslarını tamamlarken kazandıkları puanlara göre yeni kursların kilidini açmasına olanak tanır. Bu, elde tutmayı artırmanıza ve kullanıcıları çevrimiçi kurslarınıza daha fazla dahil etmenize olanak tanır. Öğrencinin performansına göre son derece özelleştirilmiş sertifikalar ve rozetler verebilirsiniz. Ayrıca üyelerin etkinliklerini izleyebilecekleri ön uç kullanıcı profilleri de sunabilirsiniz.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yılda 199 $ ‘dan başlar.

LearnDash ile bugün başlayın.

3. Ücretli Üye Abonelikleri: # 1 Abonelik Eklentisi

ücretli üye abonelikleri

Ücretli Üye Abonelikleri, ürün görüntülemeyi, satın almayı kısıtlamak ve belirli üyelere özel ürün fiyatları sunmak için en iyi eklentilerden biridir. Bu eklentiyi kullanıcılarınıza Amazon-Prime tarzı e-Ticaret deneyimi sunan olarak düşünün.

Bu eklenti ile üye aboneliklerinizi yönetebilir, kullanıcılarınızın abonelik planına göre yayınlara, sayfalara, kategorilere ve özel yayın türlerine erişim izni verebilir ve bunları iptal edebilirsiniz.

En iyi bölüm, Ücretli Üye Aboneliklerinin sizi önceden tanımlanmış bir yapıya zorlamamasıdır, çünkü eklenti WordPress sitenize ve içeriğinize sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Eklentiyi kurmak çok kolay. Tek yapmanız gereken ödemeyi kabul etmek, abonelik planlarını ayarlamak ve içeriğinizi her bir gönderi, sayfa veya özel gönderi türünde görünen bir meta kutu aracılığıyla korumak için PayPal adresinizi belirtmektir.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma 69 dolardan başlıyor.

Ücretli Üye Aboneliklerine bugün başlayın.

4. Öğretilebilir: Bağımsız Çevrimiçi Ders Aracı

öğretilebilir

Teachable, güzel çevrimiçi kurslar oluşturmak ve yayınlamak için hepsi bir arada bir platformdur. Bağımsız bir platform olduğundan, çevrimiçi kurslarınızı mevcut web sitenize entegre edebilir veya bunları Teachable alt alanında barındırabilirsiniz.

Teachable, ziyaretçilerinizi ücretli kullanıcılara dönüştürmek için çarpıcı satış sayfası oluşturmanızı ve başlatmanızı sağlayan güçlü bir düzenleyici ile birlikte gelir.

Aşağıda Teachable’ı rakiplerinden ayıran birkaç özellik var.

 • Öğrenme araçları: Kolayca Teachable sitenizde sınavlar ve tartışma forumları oluşturun. Öğrencilerinizi ödüllendirmek için tamamlama sertifikaları da verebilirsiniz.
 • Entegrasyonları: İçeriğinizi Google Drive, Dropbox veya One Drive’dan içe aktarın. Web sitenizi Zapier’i destekleyen herhangi bir çevrimiçi araçla bağlayabilirsiniz.
 • Pazarlama araçları: Satışlarınızı artırmak için kupon kodları, satış ortağı programı, gelişmiş fiyatlandırma seçenekleri ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

5. Content Pro’yu Kısıtla: Freemium Club Üyeliği Eklentisi

içeriği kısıtla pro

İçerik Kısıtlama Pro, tam özellikli bir üyelik sitesi kolayca oluşturmanızı sağlayan hafif bir WordPress üyelik eklentisidir. Şişkinlik olmadan, üyelik siteniz için ihtiyaç duyacağınız özellikleri eklenti olarak bir araya getirir.

Popüler Easy Digital Downloads eklentisinin arkasındaki aynı ekip tarafından oluşturuldu.

Eklenti, Stripe, Braintree, 2Checkout, Authorize.net ve PayPal gibi birçok yerleşik ödeme entegrasyonu sunar. Bu üyelik eklentisi, WordPress eklenti deposunda sınırlı özelliklerle birlikte gelen ücretsiz bir sürüme sahiptir.

İçeriği Kısıtla Pro’yu kullanmanın birkaç farklı yolu:

 • Kulüp üyelikleri: Premium içerik kitaplığı oluşturun ve yalnızca üyelere erişim sağlayın.
 • Dergi abonelikleri: Premium abonelere çevrimiçi dergi abonelikleri satarak yinelenen ödemeler oluşturun.
 • Özel forumlar: Özel forumlar oluşturun ve özel topluluklara erişimi sınırlayın.
 • Üye bloglama: Çok siteli bir ağda, ücretli abonelerin kendi bloglarını oluşturmalarına izin verebilirsiniz.
 • Ve daha fazlası…

Eklenti, resmi WordPress eklenti deposundan indirilebilen lite bir sürüm sunuyor. Özel kullanıcı kaydı ve giriş formları oluşturma ve bir kısa kodla içeriğe erişimi sınırlama özelliği ile birlikte gelir.

Tek bir site lisansı için premium fiyatlandırma yılda 99 $ ‘dan başlar.

İçeriği Kısıtla Pro’yu bugün kullanmaya başlayın.

6. WooCommerce Üyelikleri: En İyi WooCommerce Üyelik Eklentisi

woocommerce üyelikleri

WooCommerce Üyelikleri, içeriğinizi yalnızca sitenizin kayıtlı üyeleriyle sınırlamanıza izin veren WooCommerce için bir eklentidir. Web sitenizde zaten dijital ürünler satıyorsanız ve üyelik satmak istiyorsanız, WooCommerce Üyeliklerini denemelisiniz.

Bir üyelik sitesi oluşturmak için tek bir eklenti çözümü olmadığını unutmayın. Ücretsiz WooCommerce eklentisini kullanmanız gerekir; ancak yinelenen ödemeleri kabul etmek için WooCommerce Abonelikleri eklentisini de yüklemeniz gerekir.

Eklentinin ana yararı, WooCommerce ürünlerini yalnızca üyeler tarafından satın alınabilecek şekilde kısıtlayabilmenizdir. Premium üyeler için site genelinde özel indirimler de sağlayabilirsiniz.

Satın alma işleminizden memnun değilseniz, 30 günlük para iade garantisi sunarlar.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yılda 149 $ ‘dan başlar.

WooCommerce Üyeliklerine bugün başlayın.

Üyelik Pro: Yine Başka Bir Üyelik Eklentisi

amember pro logosu

aMember, on yıldan uzun süredir var olan bir başka kapsamlı üyelik eklentisidir. Atlamadan önce, aMember Pro’nun yerel bir WordPress eklentisi olmadığını unutmayın. WordPress ile entegre etmenizi sağlayan PHP ile inşa edilmiş bir üyelik sitesi yazılımıdır..

Bu eklenti WordPress siteleri için özel olarak oluşturulmadığından, diğer WordPress eklentileriyle uyumluluk sorunları bulabilirsiniz.

Kutudan çıktığı gibi, aMember üyelik eklentisinden bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Sınırsız üyelik seviyeleri, tam özellikli üyelik yönetimi ve 200’den fazla ödeme sistemi (PayPal, Stripe ve Authorize.net dahil) ile gönderilir.

Eklentinin maliyeti 149,36 dolar. Eklentiyi satın aldıktan sonra, sınırsız sayıda siteye yükleyebilirsiniz.

AMember ile bugün başlayın.

Hangi WordPress Üyelik Eklentisi İhtiyaçlarınız İçin En İyisidir?

Karşılaştırmamız sayesinde, MemberPress’in WordPress sitenizde sahip olabileceğiniz en iyi WordPress üyelik eklentisi olduğunu gördük. WordPress için en kapsamlı üyelik eklentisi.

Sağlam bir öğrenme deneyimi, sınavlar ve sertifika sağlayarak üyeleri tutmaya odaklanan bir eklenti istiyorsanız, LearnDash sizin için doğru seçim olabilir.

WooCommerce mağazanızın seçilen üyeleri için özel fiyatlandırma (örneğin Amazon Prime gibi) sunmanız ve belirli sayfaları ve ürünleri yalnızca onlar için göstermeniz gerekiyorsa, Ücretli Üye Abonelikleri en iyi seçimdir. Bu en iyi WooCommerce barındırma çözümlerini kontrol etmeyi kaçırmayın.

Bonus: Başarılı hediyeler oluşturmak için WordPress hediye eklentimize göz atın.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress üyelik eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bir öğrenme yönetim sistemi oluşturmak istiyorsanız,
en iyi WordPress LMS eklentileri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map