8 En İyi Google Haritalar Eklentisi (Karşılaştırıldı ve İncelendi)

Google Haritalar Eklentileri


WordPress web sitenizde işletme konumunuzu görüntülemenin hızlı bir yolunu mu arıyorsunuz? Şüphesiz, bir Google Haritalar eklentisi kullanmak, işletme konumunuzu sitenizde görüntülemenin en kolay yoludur.

Bu makalede, piyasadaki en iyi Google Haritalar eklentilerinden bazılarından bahsedeceğiz. Ancak bundan önce, sitenizde bir Google Haritalar eklentisi kullanarak nasıl yararlanabileceğinizi görelim.

1. Harita Oluşturucusu

Maps Marker Pro, Google Haritalar Eklentisi

Maps Marker, işletme konumunuzu web sitenize eklemenin en basit yolunu sunan WordPress için harika bir Google Haritalar eklentisidir. WordPress için mükemmel coğrafi içerik yönetimi, gereksiniminize bağlı olarak bir veya birkaç harita birlikte eklemenizi sağlar. Algolia Places gibi akıllı anahtarsız coğrafi kodlama servis sağlayıcılarıyla, eşlemeniz için bir API anahtarı kullanmanıza bile gerek yoktur.

Ziyaretçileriniz için konumunuzu bulmayı zahmetsiz hale getirmek için GPX izleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu yaparak, rotalarınızı, kullanıcınızın geçerli konumundan uzaklık, hedefe ulaşmak için gereken süre, konumunuzun hızı veya yüksekliği gibi isteğe bağlı meta verilerle görüntüleyebilirsiniz..

2. WP Google Maps Pro

WP Google Maps Pro, işletmeniz için mükemmel bir harita çözümü olabilecek, kullanıcı dostu ve kapsamlı bir başka WordPress Google Maps eklentisidir. Bu eklenti ile, tek bir satır kodlamadan siteniz için sınırsız harita oluşturabilirsiniz. Oluşturduğu kısa kodu eklemeniz yeterlidir..

WP Google Maps ile oluşturulan tüm haritalar çok hızlı yanıt veriyor, yani herhangi bir cihazda harika görünüyorlar. Daha ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız haritalarınıza animasyon da ekleyebilirsiniz. Eklenti birden çok dili destekler, böylece haritalarınızı yerelleştirmek de kolaydır. Bu eklenti, Cloudflare gibi diğer birçok gelişmiş eklenti ve hizmetle de uyumludur.

3. Kahraman Haritaları

google maps eklentisi

Hero Maps, WordPress için başka bir şaşırtıcı Google Haritalar eklentisidir ve haritanızı anında oluşturmanıza olanak tanır. Bu eklenti, kolayca istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için şaşırtıcı özelleştirme seçenekleri sunar. Sürükle ve bırak oluşturucu, haritanızı tasarlamayı çok basit hale getirir. Kullanım kolaylığı için arka ucunuzu tam genişlikte bir ekrana da geçirebilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı işaretleyici ve renk sunar. Çıktı haritasında sekmeli filtrelemeye bile sahip olabilirsiniz. Bu, aynı anda birden fazla harita görüntülemenizi mümkün kılar. Aynı zamanda birkaç cilt rengi sunar ve en sevdiğiniz rengi seçebilirsiniz..

4. İlerleme Haritası

google maps eklentisi

İlerleme Haritası, eklenti yüklemesi üzerine birkaç tıklama ile işletmenizi Google Haritalar’da listelemenizi kolaylaştırır. Hangi işletmeyi yönetirseniz yönetin İlerleme Haritası ile haritanızı WordPress sitenizde kolayca listeleyebilirsiniz. 70’ten fazla farklı kullanıma hazır harita stili sunar. Daha iyi bir tasarımınız varsa kendi özel harita stilinizi de ekleyebilirsiniz..

Web sitenizin ziyaretçilerinin işletmenizin coğrafi konumunu otomatik olarak belirlemesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu hale getirmek için, yakınlaştırma kontrolü, harita türü kontrolü vb.Gibi tüm Google Haritalar kullanıcı arayüzü öğelerini kontrol etme ve özelleştirme gücüne sahipsiniz..

5. WP Google Haritası

WP Google Haritası

WP Google Haritası çeşitli Google Haritalar kısa kodları oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu kısa kodlarla, web sitenizin sayfalarında, widget’larında ve özel şablonlarda duyarlı Google Haritalar’ı görüntüleyebilirsiniz. Bu eklenti ile haritalarınızda özel işaretçiler gösterebilir ve tıklandığında bir mesaj görüntüleyen işaretler ekleyebilirsiniz..

Ayrıca, haritalarınızın her biri için merkez enlem ve boylamına ayrı ayrı karar verebilir ve birkaç tıklamayla harita işlevlerini düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Kullanıcılarınız için daha uygun hale getirmek amacıyla, katmanları kullanarak gerçek zamanlı trafik koşullarını ve yer paylaşımlarını görüntüleme seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

6. Google Harita için Google Haritalar Widget’ı

google maps eklentisi

Google Haritalar için Google Haritalar Widget’ı haritanızı görüntülemek için mükemmel seçenekler sunan süper hızlı ve duyarlı bir WordPress eklentisidir. Bir yol haritası, bir uydu haritası, bir arazi haritası, bir hibrid harita veya hatta özel bir harita türü seçebilir. Daha çarpıcı görünmesi için birkaç canlı renk seçeneğiniz de var.

Eklenti, özelleştirme açısından süper esnektir, böylece nasıl göründüğü üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Görüntü biçimini, harita raptiye simgesini, metinlerinizin yerleşimini vb. Seçebilir ve tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Diğer bazı gelişmiş özelliklerle, sitenizde bir Google Haritalar eklentisi kullanma konusunda bu eklenti şaşırtıcı.

7. WP Google Haritalar

WP Google Maps eklentisi

Sitenize özel google haritaları eklemek istiyorsanız, hiçbir şey bundan daha iyi olamaz WP Google Haritalar. Google Haritalar’daki konumunuzu otomatik olarak tanımlayan süper esnek ve tamamen özelleştirilebilir bir eklentidir. Ayrıca, kullanıcıların konumunuzu kolayca tespit edebilmeleri için 1 ile 5 arasında derecelendirilmiş farklı yakınlaştırma seviyeleri de ekleyebilirsiniz..

Eklenti, diğer gelişmiş eklentilerle uyumludur ve farklı ekran boyutlarındaki cihazlarda çarpıcı görünür. Ayrıca haritaları istediğiniz yere eklemek için kısa kod eklemenizi sağlar. Sayfalarınızda, tek sayfanızda, tek yayınınızda, kenar çubuğunuzda, altbilginizde vb..

8. Google Haritalar CP

Google Haritalar CP

İle Google Haritalar CP, Google Haritalar’ınızı web sitenizde istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Gönderinin içinde veya birden çok gönderi görüntüleyen bir WordPress şablonunda olabilir.

Birden çok gönderi içeren bir şablona eklenen Google Haritalar, ilişkili coğrafi konum bilgileriyle farklı gönderilerden birkaç işaretçi içerebilir. Farenizi bu işaretçilerin üzerine getirirseniz, ait olduğu gönderi otomatik olarak vurgulanır. Daha çok yönlü ve uyarlanabilir hale getirmek için geniş ayar seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bu eklenti tamamen duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir, bu nedenle haritalarınızı eklemek için kullanmak için harika zamanınız olacak.

İşte bu kadar. Bunlar, işletme konumunuzu web sitenizde listelemeyi seçebileceğiniz harika Google Haritalar eklentilerinden bazılarıdır. Google Haritalar Oluşturucu incelememizin tamamını da incelemek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map