8 En İyi WordPress Galerisi Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

karşılaştırıldığında en iyi wordpress galerisi eklentileri


Web sitenizde bir fotoğraf galerisi oluşturmak ister misiniz? İhtiyaçlarınıza uyan mükemmel WordPress galeri eklentisini mi arıyorsunuz??

Öyleyse, doğru yerdesiniz.

Bu makalede, piyasadaki en iyi WordPress galeri eklentilerini karşılaştıracağız, böylece siteniz ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçebilirsiniz..

WordPress Galeri Eklentisi Seçme

WordPress yerleşik bir galeri özelliğiyle gönderilir, ancak varsayılan galeri çoğu kullanıcının istediği işlevselliğe sahip değildir. Bir WordPress galeri eklentisi seçerken, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Özellikleri:

Açıkçası, ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelen bir galeri eklentisi seçmeniz gerekiyor. Bazı eklentiler kutudan çıkan birçok özellikle birlikte gelirken, diğerleri gerekli eklentileri ekleyerek temel işlevleri genişletmenize izin verir.

Temel olarak, bir galeri eklentisine yatırım yapmadan önce, sağladığı özellikleri incelemek ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağını kendinize sormak önemlidir..

Kullanım kolaylığı:

Zengin özelliklere sahip bir eklentiye sahip olmak harikadır, ancak iş akışınıza uyum sağlayan ve kullanımı kolay doğru WordPress galeri eklentisini bulmanız gerekir. Şişirilmiş bir eklenti kullanıcı arayüzünüzü dağınık hale getirirken, kullanımı kolay bir eklenti galerilerinizi yönetirken size zaman kazandırır.

hız:

Resimler, herhangi bir web sitesinin indirilen baytlarının çoğunu oluşturur. Fotoğrafçı, sanatçı veya fotoğraf galerisi görüntülemek isteyen bir yayıncı olun, hızdan ödün vermeyi göze alamazsınız.

Hız daha da kritik Google, her güncellemede arama algoritmasında vurgulamaya devam ettiği için. Bir eklenti seçerken, sitenizi yavaşlatmadığından emin olmanız gerekir.

Galeri Eklentisi AdıPage Yükleme SüresiRequestsPage Boyutu
Envira Galerisi655ms23988KB
Modula696ms28948KB
FooGallery91727591KB
Gelecek nesil867ms351.0MB

Her eklentinin web sitenizin yükleme süresine nasıl katkıda bulunduğunu anlamak için her eklentinin performansını test ediyoruz. Gördüğünüz gibi, Envira Gallery tarafından oluşturulan galerilerin yükleme süresi üzerinde en az etkisi oldu.

Sayfa yükleme süresi söz konusu olduğunda Modula ikinci sıradadır. Bu eklentilerin bu kadar hızlı olmasının nedeni, her ikisinin de iyi kodlanmış olması ve hız için son derece optimize edilmiş olmasıdır.

Daha fazla oku: WordPress Nasıl Hızlandırılır

Güncellemeler:

Seçtiğiniz galeri eklentiniz düzenli olarak güncelleniyor mu??

Galeri eklentiniz, düzenli olarak güncellenmezse WordPress’in yeni sürümleriyle uyumluluk sorunları yaşayabilir. Bir WordPress galeri eklentisi seçerken, güvenebileceğiniz bir ekip tarafından korunduğundan ve desteklendiğinden emin olmanız gerekir.

Bununla birlikte, piyasadaki en iyi WordPress galeri eklentilerine bir göz atalım. Daha iyi bir fikriniz olmasına yardımcı olmak için, eklentiler hakkında bazı hızlı ayrıntıların bulunduğu bir tablo var.

1. Envira Galerisi

envira galerisi

Envira Gallery, hem kullanımı kolay hem de güçlü olan en iyi WordPress galeri eklentisidir. Galerinizin görünümünü ve hissini kolayca özelleştirmenizi sağlayan bir dizi önceden oluşturulmuş şablonla birlikte gelir.

Diğer popüler WordPress galeri eklentilerinin aksine, Envira hafif ve şişirilmemiş. Kutudan çıkan tüm önemli özelliklerle birlikte gelir. İki düzine eklentisinden birini yükleyerek çekirdek işlevlerini kolayca artırabilirsiniz.

Envira Galerisi’nin bazı önemli özellikleri:

 • Sürükle ve bırak oluşturucu: Birkaç tıklamayla saniyeler içinde güzel galeriler oluşturun.
 • Duyarlı ve mobil uyumlu: Envira ile oluşturduğunuz tüm galeriler% 100 duyarlı, yani mobil, tablet ve masaüstü cihazlarda harika çalışacaklar.
 • Bağımsız galeriler: Yazılarınıza ve sayfalarınıza bağlı olmayan bağımsız galeriler oluşturun.
 • Tonlarca eklenti: Sosyal paylaşım, Videolar, WooCommerce ve Filigran Oluşturma gibi kapsamlı bir eklenti koleksiyonu bulabilirsiniz..

Envira Galerisini Kullanma

Envira Galeri’nin kullanımı son derece kolaydır. Eklenti web sitenizde etkin olduğunda, düzenleyicinizin üstünde küçük bir simge görürsünüz Galeri ekle.

envira galeri, kullanım kolaylığı

Galerileri yazılarınıza ve sayfalarınıza eklemek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Bir galeri oluşturmak için, Envira Galeri »Yeni Ekle gösterge tablonuzun sol tarafında. Ardından, ekranınızda yeni bir arayüz göreceksiniz. Burada, resimlerinizi eklemek istediğiniz kaynağa bağlı olarak resimlerinizi yüklemek için verilen sekmeleri kullanın. Görüntüler bu düğmelerin hemen altında görünecektir.

Ardından, görüntülerin sol tarafındaki seçenekleri kullanarak devam edebilir ve özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde sağ tarafınızdaki Yayınla düğmesine basın. Daha sonra eklenti tarafından oluşturulan kısa kodu kopyalayabilir ve yazılarınıza ve sayfalarınıza yapıştırabilirsiniz.

Envira Galerisi

Envira Galeri Fiyatlandırması

Envira’nın lite bir sürümü, sınırlı özellikler sunan WordPress deposundan indirilebilir..

İşte premium sürümün fiyatlandırma planları.

 • Temel: Tek bir site lisansı için yıllık 29 ABD doları
 • Artı: 3 site ve daha fazla özellik için yıllık 69 ABD doları
 • Profesyonel: 25 site ve tüm özellikler için 99 ABD Doları / yıl
 • Ajans: Sınırsız site ve eksiksiz özellikler için yıllık 299 ABD doları

Envira Gallery ile bugün başlayın.

2. Modül

modula

Modula, galerinizdeki görüntüleri yeniden boyutlandırmayı kolaylaştırır, böylece hangi görüntülerin öne çıkacağını seçebilirsiniz. Bu eklenti, galerinizde yaptığınız değişiklikleri anında önizlemenize olanak tanır, böylece WordPress kontrol paneliniz ve önizleme arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Modula’nın ücretsiz sürümü, sınırlı özelliklerle birlikte gelen resmi WordPress.org dizininden indirilebilir. Eklentinin pro sürümünün fiyatı 1 site için 29 $ ve sınırsız siteler için 99 $ ‘dan başlıyor.

Modula Kullanımı

Modula eklentisini yükledikten sonra, gösterge tablonuzun sol tarafında Modula simgesini görürsünüz. Bu simgeyi tıklayın ve Yeni ekle.

Artık ekranınızda yeni bir arayüz göreceksiniz. Artık resimlerinizi Resim Dosyalarını Yükle düğmesine tıklayın veya kütüphanenizdeki resimleri tıklayarak Kütüphaneden seç buton.

Modül Fiyatlandırması

Modula 3 farklı fiyatlandırma planı sunuyor.

 • Başlangıç: Temel özelliklere sahip tek bir site lisansı için 29 ABD doları / yıl
 • Trio: Daha fazla özelliğe sahip 3 site için yıllık 59 ABD doları
 • İş Dünyası: Tüm özelliklere sahip 25 site için yıllık 89 ABD doları
 • Ajans: Tam özellikli sınırsız sayıda site için yıllık 119 ABD doları

Bu planların her biri 1 yıl için destek, galeri filtreleri, galeri sıralaması sunar ve ayrıca sınırsız sayıda galeri oluşturmanıza olanak tanır.

Modula ile bugün başlayın!

3. FooGallery

foogallery

FooGallery, WordPress için en iyi resim galerisi eklentilerinden biridir. Tıpkı Envira Gallery gibi, Foo’nun da eklentinin resmi WordPress eklenti deposundan indirilebilen lite versiyonu var.

FooGallery ile sürükle ve bırak yeniden sıralama özelliğini kullanarak görüntülerinizi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca ihtiyaçlarınız için bir galeri şablonu seçmenize olanak tanır, böylece her zaman sıfırdan bir galeri oluşturmanız gerekmez.

Şu anda sitenizde NextGEN galeri eklentisini kullanıyorsanız, NextGEN galerilerinizi birkaç tıklamayla kolayca içe aktarabilir ve FooGallery’e dönüştürebilirsiniz.

Geliştirici dostu bir eklentidir ve onlarca kanca ve filtreyle birlikte gelir, böylece eklentiyi müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

FooGallery Kullanımı

FooGallery etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: FooGallery »Galeri ekle.

Şimdi Medya Kitaplığından Ekle düğmesine basın. Aşağıdaki ayarlar seçeneğini göreceksiniz. Görüntüleri eklemeyi bitirdikten sonra, ekranın altındaki kısa kodu kopyalayabilirsiniz. Yayınla düğmesine basın ve galerinizin görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

FooGallery Fiyatlandırması

FooGallery üç farklı fiyatlandırma planı sunuyor.

 • Kişisel: 1 sitede $ 59 / yıl
 • Profesyonel: 5 sitede 109 $ / yıl
 • İş: 25 sitede 199 $ / yıl

Diğer eklentilerin aksine, her planla eksiksiz özellikler elde edersiniz. Her bir plan için ek bir ücret karşılığında ömür boyu lisans da mevcuttur.

FooGallery ile bugün başlayın.

4. NextGEN Galerisi

nextgen galerisi

NextGEN Gallery, 1 milyondan fazla aktif yüklemeye sahip en popüler WordPress galeri eklentisidir. Kutudan çıkar çıkmaz ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir. Ancak, minimum özelliklere sahip hafif bir eklenti arıyorsanız, şişkin olduğunu görebilirsiniz.

Eklentinin ücretsiz sürümü iki ana galeri ekran stili ve iki albüm stili sunuyor. Premium eklenti ile premium galeri ekranları, görüntü yorumlamalı profesyonel ışık kutusu ekranı ve sosyal paylaşım elde edersiniz.

NextGEN Gallery, görüntülerinizi düzenlemenin birkaç farklı yolunu sunar:

 • toplu resim yükleme
 • fotoğraflarınızdan meta verileri içe aktarma
 • galerileri albümlerde gruplama

Resimlerinizi WordPress sitenize yükledikten sonra, slayt gösterisi veya küçük resim galerisi oluşturmak için bunları gruplandırabilirsiniz.

NextGen galerisi, e-ticaret özellikleri ve profesyonel bir fotoğrafçının ihtiyaç duyduğu diğer birçok güçlü özellik sunar.

NextGen Galerisi’ni kullanma

NextGen Gallery eklenti arayüzü diğerlerinden biraz farklı görünüyor. Ancak bu, kullanımının zor olduğu anlamına gelmez. Resimlerinizi eklemek için şu adrese gidin: Galeri »Galeri / Resim Ekle.

Şimdi Dosya Ekle düğmesine basın. NextGen, yukarıdaki eklentiler gibi aynı sayfada ayarlar seçeneğine sahip değildir. Bunun için ayrı bir sekmeniz var Galeri Ayarları. Bu seçeneği gösterge tablonuzun sol tarafında bulacaksınız. Çok fazla fark yaratmasa da, aynı sayfada ayarlar seçeneğine sahip olmanın yeni başlayanlar için işleri daha kolay ve daha kolay hale getirebileceğini düşünüyoruz.

NextGen Galeri Fiyatlandırması

İhtiyacınıza bağlı olarak NextGen’in 3 fiyatlandırma planından birini satın alabilirsiniz.

 • Artı: 79 $ / yıl
 • Profesyonel: 139 $ / yıl
 • Ömür: 399 $ / yıl

Profesyonel ve ömür boyu planları ayrıca tüm Imagely temalarına ücretsiz olarak erişmenizi sağlar.

NextGEN Gallery ile bugün başlayın.

5. WP Fotoğraf Albümü Plus

wp fotoğraf albümü artı

WP Photo Album Plus, ziyaretçilerinizin fotoğraflara oy vermesini veya yorum yapmasını sağlayan güçlü bir fotoğraf albümü eklentisidir.

Eklenti kurulumu, diğer WordPress galeri eklentileriyle karşılaştırıldığında kolay değildir. Ancak, diğer birçok ücretsiz WordPress galerisi eklentisinden daha fazla özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir.

WP Photo Album Plus ile EXIF ​​(Değiştirilebilir Görüntü Dosyası Biçimi) ve ekran boyutları gibi meta veriler üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Ayrıca sitenizin ön tarafından resim yüklemenize olanak tanır ve ışık kutusu yer paylaşımı sistemi, Google Haritalar ve arama işlevleri gibi birçok yerleşik özelliğe sahiptir.

Bu eklentinin benzersizliği, günün fotoğrafını, Fotoğraf derecelendirmesini, Öne çıkan fotoğrafları ve daha fazlasını içeren web sitenize eklemek için 20 farklı widget ile birlikte gelmesidir..

WP Photo Album Plus’ı kullanma

Bu galeri eklentisi kullanıcı dostu değil. Resimlerinizi bu eklentiyle eklemek için şu adrese gitmeniz gerekecek: Fotoğraf Albümleri »Fotoğraf Yükle.

Şimdi Dosya Seçin düğmesine basın. Kontrol etmeyi unutmayın Yüklemeden Sonra: Albüm Sayfasını Düzenle’ye gidin seçeneği. Bu sizi albüm ayarlarında çalışabileceğiniz yeni bir sayfaya götürür.

WP Photo Album Plus ile bugün başlayın.

6. Büyük Bayrak

büyük bayrak

Grand Flagallery, İngiltere merkezli bir WordPress galeri eklentisi geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan CodeEasily tarafından geliştirilen temel bir medya ve resim galerisi eklentisidir. Grand Flagallery, WordPress sitenizde kolayca resim yüklemenize ve müzik ve video oynatma listeleri oluşturmanıza olanak tanır.

Eklenti, görüntüleri yüklemenize izin verir ve ayrıca görüntülerinizi toplu olarak yükleme ve düzenleme yeteneği ile birlikte gelir. Tüm galerileriniz, galerilerin koleksiyonlarını oluşturabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz merkezi bir konumda yönetilebilir.

Tek bir site lisansı için ömür boyu erişim için 14,99 ABD dolarından başlayan 3 premium fiyatlandırma planı vardır. Birden çok site için lisans anahtarlarını ayrı ayrı satın almanız gerekir.

Grand Flagallery Kullanımı

Grand Flagallery, resim galerilerinizi eklemenin en kolay yolunu sunan başlangıç ​​dostu bir galeri eklentisidir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra FlAGallery gösterge tablonuzun sol tarafında. Şimdi ekranınızda aşağıdakileri göreceksiniz. Üstteki sekmeleri kullanarak resimlerinizi yükleyebilir, başka bir yerden alabilir ve galerinizi oluşturabilirsiniz..

FlAG Galeriyi yönet, resim galerisi eklentileri
Grand Flagallery ile bugün başlayın.

7. WD Fotoğraf Galerisi

wd tarafından fotoğraf galerisi

Fotoğraf Galerisi, etkileşimli multimedya galerilerini sergilemenizi sağlayan tamamen duyarlı bir WordPress galeri eklentisidir. Tek bir galeriye hem resim hem de video ekleyebilirsiniz. Fotoğraf Galerisi eklentisi, herhangi bir WordPress temasına sorunsuzca uyum sağlayan kullanımı kolay 4 widget ile birlikte gönderilir.

Fotoğraf Galerisi eklentisinin birkaç özelliği daha:

 • 10 görüntüleme seçeneği: Eklenti, galerinizi küçük resimler, duvarcılık, mozaik, slayt gösterisi vb.Gibi 10 farklı görünümde görüntülemenizi sağlar..
 • Filigran: Resimlerinizi filigran kullanarak koruyun. Metin veya görüntü filigranı ekleyebilir, konumunu ayarlayabilir ve boyutunu görüntüleyebilirsiniz.
 • E-ticaret: E-Ticaret eklentisiyle resimlerinizi WordPress web sitenizden kolayca satabilirsiniz.

Fotoğraf Galerisi’nin fiyatı tek bir site için 30 ABD dolarından başlar.

Fotoğraf Galerisi Eklentisini Kullanma

Bu eklenti ile resimlerinizi nasıl yükleyeceğinizi kolayca anlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak oluşturucunun yardımıyla, birkaç dakika içinde galerinize kolayca resim ekleyebilirsiniz. Sadece kontrol panelinize gidin ve tıklayın Fotoğraf Galerisi »Galeriler / Resimler Ekle ve sonra resimlerinizi yüklemeye başlayın.

Galerinizi özelleştirmek için de harika seçenekleriniz var.

WD Pricing’den Fotoğraf Galerisi

Temel: 40 $ / yıl
Standart: 60 $ / yıl
Avans: 80 $ / yıl
Eklentiler Paketi: 100 ABD doları / yıl

Eklenti paketi 57 premium eklenti ve 2 premium fotoğraf galerisi uzantısı sunuyor.

Bugün Fotoğraf Galerisi’ni kullanmaya başlayın.

8. Gmedia Galerisi

gmedia galerisi

Gmedia Gallery, CodeEasily tarafından geliştirilen bir başka temel resim galerisi eklentisidir. Çözünürlüklerinden bağımsız olarak ziyaretçilerinizin ekranlarına mükemmel uyum sağlayan duyarlı bir görüntü ve video albümleri oluşturmanıza olanak tanır.

Gmedia Galerisi’nin bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Exif bilgisi: Kamera modeli, diyafram vb. Dahil EXIF ​​(Değiştirilebilir Görüntü Dosyası Biçimi) verilerini görüntüleme.
 • Video ve sesi destekler: Gmedia galerisi, YouTube, Vimeo ve özel videolardan video ve ses dosyalarını kolayca yerleştirmenizi sağlar.
 • iOS uygulaması: Gmedia iOS uygulamasını kullanarak görüntüleri, videoları ve diğer dosyaları sorunsuz bir şekilde doğrudan WordPress yöneticinize yükleyebilirsiniz.
 • WordPress yorum entegrasyonu: Kullanıcılarınızın video galerilerine yorum göndermesine izin verin.

Diğer eklentilerin aksine, fiyatlandırma eklentinin kullanılmasını istediğiniz web sitesi sayısına dayanır. Tek site lisansı 29,99 ABD doları karşılığında satın alınabilir.

GMedia Galerisi’ni kullanma

GMedia, kullanımı en kolay eklentilerden biridir. Eklenti etkinleştirildikten sonra, GMedia kütüphanesine giderek medya dosyalarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. Ardından, etiket, kategori vb. Eklemek için solunuzdaki seçenekleri kullanın..

GMedia Galeri Fiyatlandırması

GMedia’nın premium seçeneği, kaç siteyi kullanmak istediğinize bağlı olarak farklı fiyatlandırmaya sahiptir. Tek bir site için isterseniz, fiyat 29.99 $ / yıl. 20’den fazla site içinse fiyat 8,5 ABD doları olacaktır. Daha fazla site için özel fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Gmedia Galerisi ile bugün başlayın.

Hangi WordPress Galeri Eklentisi İhtiyaçlarınız İçin En İyisidir?

Karşılaştırmamız sayesinde, Envira Gallery’nin web siteniz için sahip olabileceğiniz en iyi WordPress galeri eklentisi olduğunu gördük. Bir galeri eklentisinden bekleyebileceğiniz tüm gerekli özelliklerle doludur, ancak kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır ve şişkin görünmüyor.

E-Ticaret, prova, ışık odası entegrasyonu, sosyal paylaşım ve daha birçok farklı düzineden fazla farklı eklenti ile birlikte gelir.

Bonus: Başarılı hediyeler oluşturmak için en iyi WordPress hediye eklentisine göz atın.

Bu makalenin, web sitenizin gereksinimlerine uyan en iyi WordPress galeri eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, en iyi WordPress güvenlik eklentilerini de okumak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map