8 En İyi WordPress Güvenlik Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri


WordPress sitenizi güvende tutmak istiyor musunuz? İyi fikir! WordPress en popüler web sitesi platformu olduğundan, genellikle kötü niyetli bilgisayar korsanları ve spam gönderenler tarafından hedeflenir.

Ne yazık ki, birçok web sitesi sahibi korsanların sadece büyük şirketleri veya popüler blogları hedeflediği düşüncesinin tuzağına düşüyor, bu yüzden web sitelerini güvenli tutmanın önemini önemsemiyorlar. Ancak, gerçekte, bilgisayar korsanları web sitelerine yalnızca kişisel verileri çalmak ve geri bağlantılar oluşturmak için değil, aynı zamanda sadece eğlence için de saldırır..

Başka bir deyişle, küçük bir web sitesine sahip olmak, sitenizin kötü niyetli saldırılardan korunduğunu garanti etmez. Saldırıları önlemek için güvenlik önlemleri almadığınız sürece, kötü adamların arama sıralamanızı ve çevrimiçi işletmenizi yok etmesine izin veriyorsunuz.

Web sitenizi güvende tutmanın en iyi yolu, sitenize bir WordPress güvenlik eklentisi yüklemektir.

Bu makalede, siteniz için en iyi WordPress güvenlik eklentilerini bulmanıza yardımcı olacak en popüler WordPress güvenlik eklentilerini karşılaştıracağız.

Neden WordPress Güvenlik Eklentisi Kullanılmalı??

WordPress siteniz için güvenliğin sağlanması, özellikle bir WordPress uzmanı değilseniz, zor olabilir. Ancak doğru WordPress güvenlik eklentisi ile web sitenizi güvenli tutma tekniklerine girmenize gerek yoktur.

İyi bir WordPress güvenlik eklentisi aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 • Firewall: Güvenlik duvarları web sitenizdeki tüm trafiği izler ve web sitesi sunucunuza ulaşmadan önce savunmasız botları filtreler.
 • taramak: Kötü amaçlı yazılım veya diğer potansiyel tehditleri bulmak için web sitenizi düzenli olarak taramanız önerilir.
 • Düzeltmeler: İyi bir güvenlik eklentisi, saldırıya uğrarsanız kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasını ve sitedeki düzeltmeleri garanti etmelidir.

1. Sucuri

sucuri

Sucuri, eksiksiz bir web sitesi güvenlik çözümüdür ve en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, kaba kuvvet saldırılarından ve diğer olası güvenlik açıklarından korur.

Sucuri’yi etkinleştirdikten sonra, tüm web sitesi trafiğiniz CloudProxy sunucularından geçer ve kötü amaçlı istekleri filtrelemek için her istek taranır. Bu nedenle Sucuri sunucu yükünü azaltın ve sitenizin performansını artırın kötü niyetli trafiğin sunucunuza ulaşmasına izin vermeyerek.

Web sitenizi SQL Enjeksiyonlarına, XSS’ye ve bilinen tüm saldırılara karşı korur. Buna ek olarak, potansiyel güvenlik tehditlerini WordPress’in çekirdek ekibine ve üçüncü taraf eklentilerine de proaktif olarak bildiriyorlar.

Tüm saldırıları engellemenin yanı sıra, Sucuri’nin web sitenizi koruduğu diğer bazı yollar şunlardır:

 • Virüsten koruma paketi, web sitenizin olası güvenlik açıklarından ve kötü amaçlı yazılımlardan arınmış olmasını sağlamak için web sitenizi 4 saatte bir izler.
 • Dosya değişiklikleri, son giriş, başarısız giriş denemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere sitenizde gerçekleşen her şeyi takip eder…
 • Web sitenizi güvenliği ihlal edilmiş ve sunucu düzeyinde bulaşmalara karşı korumak için sunucu tarafı taraması yapmanızı sağlar.

Sucuri ile bugün başlayın.

Not: Sucuri’yi kendi web sitemiz için kullanıyoruz ve kesinlikle tavsiye ediyoruz.

2. StackPath

stackpath-güvenlik

StackPath web sitenizi dünyanın her yerinden yıldırım hızlarında sunmanızı sağlayan bir CDN (içerik dağıtım ağı) olarak bilinir. Ancak StackPath, siteniz için tam güvenlik sunar, aslında dünyanın ilk güvenli kenar platformu.

StackPath platform genelinde DDoS koruması sunar. Gelişmiş mimarileri DDoS saldırılarını stratejik dübellere tanımlar ve yönlendirir, tüm StackPath teklifleri Katman 3 ve 4 DDoS korumasına sahiptir ve koruma coğrafi olarak dağıtılır.

StackPath’in ağı, ağ düzeyinde şifreleme, ağ taraması ve kötü amaçlı yazılım savunması sağlayarak ortaya çıkan yeni tehditleri savunmak için de tasarlanmıştır. Ancak güvenlik StackPath için ikinci bir eklenti değil, birinci dereceden bir öncelik.

StackPath eklentisi sadece web sitenizi saldırılara karşı güvenli tutmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizi de büyük ölçüde hızlandırır.

StackPath ile bugün başlayın.

3. Site Kilidi

SiteLock

SiteLock, DDoS koruması, kötü amaçlı yazılım taramaları ve daha fazlasını sunan başka bir popüler web sitesi güvenlik çözümüdür. Web sitenizi güvence altına almak için gerekli tüm özelliklerle birlikte gelir.

Güvenlik açıklarını otomatik olarak bulan, düzelten ve önleyen, size hak ettiğiniz rahatlığı sağlayan en hızlı web sitesi tarama çözümlerinden biridir..

SiteLock, WordPress temalarınızı, eklentilerinizi ve dosyalarınızı günlük olarak web sitesinin kara listeye alınmasına veya kötü ziyaretçi deneyimine neden olabilecek olası güvenlik açıklarına karşı tarar.

Web sitenizde kötü amaçlı yazılım bulunursa, SiteLock otomatik olarak düzeltir ve sizi bu konuda bilgilendirir. Ayrıntılı tarama raporuna dayanarak, sitenizi güvence altına almak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Web uygulama güvenlik duvarları ile insan trafiğini bot trafiğinden ayırabilir ve sitenize ulaşmadan önce engelleyerek web sitenizi botlardan ve saldırılardan koruyabilirsiniz..

SiteLock’u bugün kullanmaya başlayın.

4. Jetpack Güvenliği

jet-pack-güvenlik

Jetpack, 5 milyondan fazla etkin yüklemeyle güvenlik, performans ve site yönetimi için popüler bir hepsi bir arada eklentidir. Automattic’in bu iyi bilinen eklentisi, web sitesi tasarım özelliklerinin yanı sıra otomatik pazarlama araçlarını da içerir.

Yine de güvenliğe odaklanan Jetpack, WordPress sitenizi izler ve sitenizin kapalı olduğunu tespit ettiği anda sizi uyarır ve sitenizi kaba kuvvetli giriş saldırılarına, spam ve zararlı kötü amaçlı yazılım enjeksiyonlarına karşı korur.

Diğer güvenlik özellikleri şunları içerir:

 • Güvenli Kimlik Doğrulama: WordPress hesapları ile güvenli kimlik doğrulama sağlar.
 • Güncellenmiş Eklentiler: Tüm eklentilerinizi otomatik olarak güncel tutar ve toplu yönetime izin verir.
 • Site Etkinliği: Web sitenizin tüm etkinliğini organize, kronolojik bir etkinlik listesinde kolayca görün.

Eklentinin premium sürümü ile site yedeklemeleri, 1 tıklamayla geri yükleme, kötü amaçlı yazılım taraması, otomatik yorum filtreleme ve pingback spam’i ve daha fazlasını elde edersiniz.

Ancak Jetpack, güvenlikten pazarlamaya kadar çok özellikli olduğu için, birçok kişi eklentinin sitenizi gerçekten yavaşlatabileceğini buluyor.

Jetpack’i bugün kullanmaya başlayın.

5. Wordfence Güvenliği

wordfence

Wordfence, mevcut en kapsamlı WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Eklentinin ücretsiz bir lite sürümü resmi WordPress eklentileri deposunda mevcuttur. Ücretsiz eklenti, web uygulaması güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı ve kaba saldırılara karşı koruma gibi önemli özelliklerle birlikte gelir. 2 milyondan fazla etkin yüklemeyle, WordPress için en popüler güvenlik eklentisidir..

Wordfence kaba kuvvet saldırılarını izler ve çok fazla giriş denemesinden sonra girişimleri kilitler. Geçersiz kullanıcı adı kullanan herkesi kilitleyebilir ve hatta daha iyi güvenlik için 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.

Ülke engelleme özelliğiyle, belirli bir coğrafi bölgeden kaynaklanan saldırıları ve içerik hırsızlığını durdurabilirsiniz. Kalıp eşleşmesine ve IP aralıklarına dayanarak, tüm kötü niyetli ağları ve şüpheli görünen insan etkinliklerini engelleyebilirsiniz.

Müşteri e-postalarınızın spam olarak işaretlenmediğinden emin olmak için IP adresi itibarınızı kontrol etmenizi sağlar.

Wordfence’in dezavantajı, bulut tabanlı bir sağlayıcı olmak yerine kendi sunucunuzda çalışmasıdır.

Ayrıca, iThemes Security ve Wordfence’a da göz atmak isteyebilirsiniz..

Wordfence ile bugün başlayın.

6. Kurşun Geçirmez Güvenlik

Kurşun geçirmez güvenlik

BulletProof Security, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı taramanıza, güvenlik duvarlarını ayarlamanıza, veritabanınızı yedeklemenize ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanıyan başka bir popüler WordPress güvenlik eklentisidir..

Eklentiyi sıkıcı manuel kurulum veya yapılandırma olmadan çalıştırmayı kolaylaştıran tek tıklamayla otomatik kurulum sihirbazı ile birlikte gelir. Kurulumdan sonra eklenti, güvenlik tehditlerini gerçek zamanlı olarak otomatik olarak algılar ve düzeltir.

Bununla birlikte, kurulumdan sonra web sitenizi önceden var olan hacker dosyaları veya kodları için taramanız önerilir. İleride yüklenecek eklentiler veya temalar gerçek zamanlı olarak kontrol edilecektir.

IP tabanlı Güvenlik Duvarı ile tüm eklentilerinizin herkese açık olarak erişilmesini ve kullanılmasını güvence altına alabilirsiniz.

Sınırlı bir bütçeniz varsa BulletProof Security sizin için en iyi seçim olabilir. 69,95 $ bir kerelik ücret karşılığında eklentiyi sınırsız web sitelerine yükleyebilirsiniz. Satın aldıktan sonra, ürünün ömrü boyunca ücretsiz yükseltme ve destek alırsınız.

BulletProof Security Pro’yu bugün kullanmaya başlayın.

7. iThemes Güvenliği

iThemes güvenliği

Eskiden Better WP Security olarak bilinen iThemes Security, WordPress web sitenizi korumanın çeşitli yollarını sunar.

Başarısız giriş denemelerinin sayısını sınırlandırarak web sitenizi kaba kuvvet saldırılarına karşı korur. Sitenizin saldırıya uğramış olup olmadığını öğrenmek için son dosya güncellemelerinden haberdar olmak için e-posta uyarıları alabilirsiniz..

Belirlediğiniz sınırlara bağlı olarak, iThemes Security, sitenizdeki güvenlik açıklarını tarayan şüpheli IP’leri kilitler. Siteniz için WordPress kontrol panelinize ayarlarınıza göre erişilemez olmasını sağlamak için bir uzak mod da ayarlayabilirsiniz..

Ayrıca, tercih ettiğiniz site dışı depolama hedeflerine veritabanı yedeklemesi zamanlayabilirsiniz.

Yararlı bulacağınız diğer bazı özellikler şunlardır:

 • Web sitenize ekstra katman koruması sağlayan 2 faktörlü kimlik doğrulama.
 • Bireysel kullanıcı etkinliğini gözden geçirmek için kullanıcı güvenliği kontrolü.
 • Güncel olmayan temalar veya eklentiler olup olmadığını ve düzeltilmesi gereken kritik sorunlar varsa sizi bilgilendirin.

İThemes Security ile bugün başlayın.

8. Hepsi Bir Arada WP Güvenliği & Firewall

hepsi bir arada wp güvenlik ve güvenlik duvarı

Hepsi Bir Arada WP Güvenliği & Güvenlik duvarı, web sitenizin güvenliğini tamamen yeni bir seviyeye taşıyan ücretsiz bir WordPress güvenlik eklentisidir. Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, tüm özelliklerinin temel, orta veya gelişmiş olarak kategorize edilmesidir, bu da herkesin web sitesini bozmadan bir grup özelliği etkinleştirmesini kolaylaştırır.

Bir güvenlik gücü ölçeri doğrudan WordPress kontrol panelinizde bulabilirsiniz. Web sitenizin güvenlik puanları puanlama sistemine göre ne kadar güvenli olduğuna dair sizi bilgilendirir. Eklenti, sitenizdeki belirli özelliklerin minimum düzeyde kabul edilebilir bir güvenlik düzeyi elde etmenizi sağlayan başka bir gösterge paneli widget’ıyla birlikte gönderilir.

All In One WP Security kullanmaya başlayın & Güvenlik duvarı bugün.

En İyi WordPress Güvenlik Eklentisi?

En iyi WordPress güvenlik eklentilerini karşılaştırdıktan sonra Sucuri’nin web siteniz için en iyi WordPress güvenlik çözümü olduğunu gördük. Web sitesi taraması, DNS düzeyinde güvenlik duvarları ve bir içerik dağıtım ağı (CDN) dahil olmak üzere bir web sitesi güvenlik çözümünden ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir. Web sitesi güvenlik tarayıcısı gibi bir araç, sitenizin güvenliğiyle ilgili mevcut durumunuzu bulmada oldukça kullanışlı olacaktır.

Daha fazla ayrıntı için nihai WordPress güvenlik kılavuzunu okumalısınız.

Bonus: En iyi WordPress hediye eklentisine göz atın.

Bu makalenin siteniz için en iyi WordPress güvenlik eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, siteniz için en iyi WordPress yedekleme eklentilerini de okumak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map