9 En İyi WordPress Güvenlik Kimlik Doğrulama Eklentisi (Karşılaştırıldı)

wordpress için en iyi güvenlik kimlik doğrulama eklentileri


Web siteniz yeterince güvenli mi? Her gün binlerce blog ve web sitesi saldırıya uğruyor.

Sitenize giriş yaparken güvenlik kimlik doğrulaması uygulayarak sitenizin potansiyel olarak savunmasız tehditlerden korunduğundan emin olmanız gerekir.

Bu makalede, size en iyi WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

Neden WordPress Güvenlik Kimlik Doğrulama Eklentisi Kullanılmalı??

Web sitenizi koruyabilecek ve tespit edildiğinde şüpheli etkinlikler hakkında sizi bilgilendirebilecek tonlarca şaşırtıcı WordPress güvenlik eklentisi vardır..

Güvenlik kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz de önemlidir, böylece sitenize yalnızca yetkili kullanıcıların giriş yaptığından emin olabilirsiniz. Güvenlik kimlik doğrulama eklentisi kullanıcıları otomatik olarak yetkilendirebilir veya iki faktörlü kimlik doğrulamasından geçmelerine izin verebilir.

1. iThemes Güvenliği

iThemes Güvenlik, güvenlik eklentileri

iThemes Security, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği ile web sitenizi güvende tutmanıza yardımcı olan mükemmel bir WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Etkinleştirildiğinde, kullanıcı önce şifreyi ve ardından kimlik doğrulama uygulamalarına gönderilen ikincil kodu vermedikçe web sitenize giriş yapamaz..

Ayrıca, çoklu giriş denemelerini denetler ve WordPress kaba kuvvet koruması ile kullanıcı başına deneme sayısını sınırlar. Eklenti, sitedeki herhangi bir dosyayı değiştirmeye çalışan kullanıcıları izler. Böyle bir işlem algılanırsa, eklenti size hemen bir bildirim gönderir, böylece uygun işlemi yapabilirsiniz. Güvenlik açığından şüphelenmeniz durumunda, kullanıcının belirli bir süre boyunca siteye erişimini bile kilitleyebilirsiniz.

2. WP Giriş Artı

güvenlik kimlik doğrulama eklentileri

WP Login Plus, kullanıcı kimliği doğrulama işlemi ile web sitenize inanılmaz bir koruma sağlayan sağlam bir eklentidir. Giriş sayfasını da özelleştirmenizi sağlar. Bu eklenti ile web sitenize giriş animasyonları bile ekleyebilirsiniz. Artık istemediğinizi düşünüyorsanız, devre dışı bırakın ve işiniz bitti.

Ayrıca, otomatik tamamlama seçeneği eklemenize olanak tanır, böylece kullanıcılar siteye kaydolmak veya siteye giriş yapmak için her küçük ayrıntıyı atlayabilir. Ayrıntılar bilgisayar belleğindeki verilere göre otomatik olarak doldurulacaktır.

3. WorldPay XML Direct

Güvenlik kimlik doğrulama eklentisi

WorldPay XML Direct, WooCommerce sitesi için harika bir WordPress kimlik doğrulama eklentisidir. Çevrimiçi ödemeleri veya bağışları kabul ederseniz sizin için en uygunudur. Bu eklenti ile önce sunucunuzdaki tüm ödeme ayrıntılarını güvenli bir şekilde yakalayabilir ve ardından yakalanan verileri WorldPay’e gönderebilirsiniz. Daha sonra WorldPay’in barındırdığı ödeme sayfaları kullanılarak işlenecek.

Ayrıca, müşterilerinizin ödeme sayfalarını görme şekli üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Kart sahibi kimlik doğrulamasını destekler ve tüm ödemelerinizin MasterCard’ın SecureCode güvenlik protokolü ile işlenmesini sağlar. Bu eklentiyi, ödemelerinizi birden çok para biriminde de kabul etmek için kullanabilirsiniz.

4. WP Magic Link Girişi

WP Magic Link Girişi

WP Magic Link Login eklentisi ile kullanıcılarınızı web sitenize şifre olmadan giriş yapma yetkisi verebilirsiniz. Tek yapmaları gereken e-posta adreslerini göndermektir. Eklenti daha sonra otomatik olarak verilen e-posta adresine bir bağlantı gönderir. Bu bağlantının süresi belirli bir süre sonra dolar.

Güvenliği artırmak için, yalnızca aynı IP adresinden kullanıcıları kabul eden bir seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

5. Wordfence Güvenliği

Wordfence güvenlik eklentisi

Wordfence Güvenliği web sitenizin tamamen güvenli olduğundan emin olmak için kötü amaçlı trafiği tanımlayan ve engelleyen ücretsiz bir güvenlik eklentisidir. Eklenti, şüpheli IP adreslerinden gelen tüm istekleri engellemek için aktif olarak çalışan gerçek zamanlı bir IP engelleyici ile birlikte gelir.

Ayrıca, tehlikeli kodla gelen tüm istekleri engelleyecek kötü amaçlı bir tarayıcıya sahiptir. Eklentiyle birlikte gelen iki faktörlü kimlik doğrulama formu, sitenizi spam gönderenlerden proaktif bir şekilde korur.

Birden fazla yöneticiniz varsa, güvenliği ihlal edilmiş bilinen şifreyi kullanarak bazılarını da engellemeniz mümkündür. Eklentiyi sınırsız sayıda web sitesinde kullanabilirsiniz ve ihlal edilen şifre saldırıları, yönetici girişleri, sitede şüpheli eylemler vb..

6. Rublon İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Rublon , web siteniz için tam korumalı güvenliği korumanıza izin veren başka bir WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak, web sitenizi her gün binlerce web sitesine saldırma ünü olan Botnet’lerden koruyabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bu eklentiyi WordPress web sitenize yüklemek ve etkinleştirmektir. Bu, yönetim hesabınızı e-posta tabanlı iki faktörlü bir kimlik doğrulama ile anında koruyacaktır. Birden fazla hesabı korumak istiyorsanız, eklentinin ücretli bir sürümüne geçmeniz gerekir. Resmi web sitelerinden kaydolarak ve daha sonra tercih edilen bir plan seçerek yararlanabilirsiniz..

7. İkili İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İkili iki faktörlü kimlik doğrulama

Duo İki Faktörlü Kimlik Doğrulama web sitesi verilerinizi herhangi bir yaramaz öğe tarafından soyulmaya karşı koruyan inanılmaz bir WordPress güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Bu eklenti ile web sitenize hızlı bir şekilde iki faktörlü bir kimlik doğrulama şifresi ekleyebilir ve sitenizin güvenliğinin güvenli ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Bunu telefonunuzun kapsama alanı dışında olsa bile çalışan Duo’nun mobil uygulaması yardımıyla yapabilirsiniz. Alternatif olarak, SMS veya telefonunuza geri aramayı kullanarak kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Eklentinin bunun için de seçenekleri var. Sitenize yüklemiş olabileceğiniz diğer eklentilerle harika çalışır.

8. Kalkan Güvenliği

Kalkan Güvenliği

Kalkan Güvenliği iki faktörlü kimlik doğrulamasıyla web sitenizi tüm güvenlik tehditlerinden koruyan WordPress için başka bir sağlam güvenlik kimlik doğrulama eklentisidir. Eklenti, Google kimlik doğrulayıcısını ve E-posta kimlik doğrulamasını destekler. Ayrıca, güçlü çekirdek dosya tarayıcısıyla sitenizde her tehdit tespit ettiğinde sizi bilgilendirir..

Ayrıca, giriş denemelerini sınırlama, otomatik spam yorumlarını engelleme ve çok daha fazlası üzerinde de çalışır. Ayrıca, web sitenize zarar verebilecek kötü amaçlı IP adreslerini tanımlar ve engeller. Eklentinin kullanımı ve kurulumu çok kolaydır.

9. Google Şifrematik

Google Şifrematik sitenizde iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA, MFA) etkinleştirmenize olanak tanır. Kimlik doğrulamasıyla, sitenizin her türlü yetkisiz erişime karşı güvenli olduğundan emin olabilirsiniz..

Çeviri için hazırdır ve kimlik doğrulama yöntemleri için standart TOTP ve HOTP protokollerini destekler. Eklenti, WordPress’in en son sürümüyle uyumludur ve çeşitli modern ve gelişmiş eklentilerin yanında harika çalışır.

Bunlar, web sitenizde kullanmak isteyebileceğiniz en iyi güvenlik kimlik doğrulama eklentilerinden bazılarıdır. WordPress güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, işte size ayrıntılı bir kılavuz.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me