9 En İyi WordPress LMS Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

karşılaştırıldığında en iyi WordPress LMS eklentileri


WordPress siteniz için bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) eklentisi mi arıyorsunuz? LMS eklentileri çevrimiçi kursları kolayca oluşturmanıza, yönetmenize ve satmanıza yardımcı olur. Bu makalede, piyasadaki en iyi WordPress LMS eklentilerini karşılaştırdık.

LMS nedir?

LMS, öğrenme yönetim sistemini temsil eder. LMS, çevrimiçi kurslar olarak da bilinen e-Öğrenim kursları oluşturmanıza, yönetmenize ve vermenize yardımcı olan bir yazılım programıdır. Bir WordPress LMS, çevrimiçi kurslarınızın yönetimini, dokümantasyonunu, izlemesini, raporlamasını ve sunumunu doğrudan WordPress panonuzdan kolayca gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır..

WordPress LMS, siz ve çevrimiçi öğrencileriniz için bir kazan-kazan. Bilgi dağıtmak, çevrimiçi kursunuzun içeriğini güncellemek ve tüm yönlerini yönetmek için LMS’nize giriş yapabilirsiniz. Ve çevrimiçi öğrenicileriniz çevrimiçi kurslarınıza katılmak için LMS’ye giriş yapabilir.

WordPress LMS ve Üyelik Eklentisi

Sitenizde çevrimiçi kurslar sunmak istiyorsanız, bir LMS eklentisi yüklemeniz gerekir.

Şimdi, neden bir WordPress üyelik eklentisi kullanarak çevrimiçi kurslar oluşturabileceğiniz ve satabileceğiniz zaman neden bir LMS eklentisine ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.?

Bir WordPress LMS platformu, tipik bir üyelik sitesinden daha fazlasını yapar. Bir WordPress LMS eklentisiyle, öğrencilerinizi bir üyelik almaya ve öğrenmeye başlamak için ikna etmek yerine çeşitli oyunlaştırma yöntemleriyle sürükleyici bir öğrenme deneyimi oluşturabilirsiniz..

Oyunlaştırma öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getirir. Ayrıca, öğrencileri yeni dersler almaya ve sonuçta, katılımı artırır. Ayrıca, öğrencileri platformda daha uzun süre tutma olasılığını artırır.

WordPress LMS eklentisinin bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Anlık geri bildirim: İyi bir platform, öğrencilerin bildiklerini belirleyebilmeleri için anında geri bildirim sağlar.
 • Not sistemi: Öğrenmeyi eğlenceli hale getirmenin en iyi yollarından biri, öğrencilerinizin ilerlemesini gösteren bir notlandırma sistemi uygulamaktır.
 • belgeleme: Ödül olarak, kurslarını başarıyla tamamlayanlara sertifika da sunabilirsiniz..
 • Ve daha fazlası…

Artık çevrimiçi kurs web sitenizde bir WordPress LMS eklentisi kullanmanın önemini bildiğinize göre, en iyi WordPress LMS eklentilerini karşılaştıralım.

1. LearnDash

learndash

LearnDash, var olan en iyi WordPress LMS eklentisidir. LearnDash kurs oluşturmayı ve satmayı, kısa sınavlar vermeyi, sertifikaları vermeyi ve daha fazlasını kolaylaştırır.

Üyelerinize sağlam bir öğrenme deneyimi sunmanıza olanak tanır ve en yeni oyunlaştırma, sosyal öğrenme ve mikro içerik eğilimlerini destekler.

LearnDash’ten çevrimiçi kurslarınızı satmanın bazı yolları şunlardır:

 • Üyelikler: Tüm çevrimiçi kurslarınıza geleneksel üyelik erişimi satmak.
 • Bir kerelik fiyat: Kullanıcıların bireysel çevrimiçi kurs satın almalarına izin ver.
 • abone: Çevrimiçi kursunuz için tekrarlanan ödemeler ve aboneliklerle geliri en üst düzeye çıkarın.
 • Kurs lisansları: Organizatörlerin lisansı toplu olarak satın almalarına ve personel üyelerine erişim izni verme.

LearnDash ile öğrencilerinizin kursları tamamladıkça kazandıkları puanlara göre yeni kursların kilidini açmasına izin verebilirsiniz. Bu, kullanıcının çevrimiçi kurslarınıza katılımını artırır. Ayrıca üyelerin öğrenme ilerlemelerini takip edebileceği ön uç kullanıcı profilleri de sunabilirsiniz.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma yılda 199 $ ‘dan başlar.

LearnDash ile bugün başlayın.

2. Öğretilebilir

öğretilebilir

Teachable, kolayca güzel çevrimiçi kurslar oluşturmanızı sağlayan bağımsız bir çevrimiçi kurs yaratıcısı araçtır. Çevrimiçi kurslarınızı mevcut sitenize entegre edebilir veya bunları öğretilebilir bir alt alanda barındırabilirsiniz.

Teachable, öğrencileriniz için sürükleyici bir öğrenme deneyimi oluşturmanıza yardımcı olmak için sınav ve tartışma forumları gibi güçlü araçlarla birlikte gelir. Ücretlendirme, aylık 39 $ ‘dan başlar; bu, özel alan adı desteği, damla kurs entegrasyonu, kupon kodu desteği, entegre e-posta ve satış ortaklığı pazarlaması gibi tüm temel özellikleri içerir. Ayrıca,% 5 işlem ücreti ödemeniz gerekir. her ücretli kurs satışı için.

İşlem ücretlerinden feragat etmek için aylık 99 $ veya 499 $ ‘a mal olan Profesyonel veya İş planına kaydolmanız gerekir..

3. LifterLMS

lifterlms

LifterLMS, WordPress için sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmayı ve satmayı kolaylaştıran bir başka güçlü LMS eklentisidir.

Temel işlevlerini Stripe, PayPal, Authorize.net, MailChimp ve daha fazlası dahil olmak üzere güçlü uzantılarla entegre ederek kolayca genişletebilirsiniz..

LearnDash’e benzer şekilde LifterLMS, başarı rozetleri, sertifikalar, sosyal öğrenme, 1: 1 özel koçluk ve daha fazlası gibi güçlü özellikler sağlayarak katılım konusunda yoğun bir odaklanmaya sahiptir..

LMS platformlarınızdan farklı yöntemler kullanarak para kazanabilirsiniz:

 • Üyelik: Her kursa erişim sağlayan site çapında üyelik satmak.
 • Paketi: Gelirinizi artırmak için kurs paketleri satma.
 • Yalnızca üyelere yönelik fiyatlandırma: Kullanıcıların bireysel kurs satın almalarına izin ver. Ücretli üyelikleri bu kadar değerli kılmak için yalnızca üyelere özel fiyatlandırma da belirleyebilirsiniz.

Eklentiler, her biri 99 ABD Doları için ayrı olarak satın alınabilir veya 299 ABD Doları değerinde bir paket seti ile büyük tasarruf sağlayabilir.

LifterLMS ile bugün başlayın.

4. LearnPress

learnpress

LearnPress, WordPress için ihtiyacınız olan tüm önemli özelliklerle birlikte gelen ücretsiz bir LMS eklentisidir. Bu listedeki diğer LMS eklentilerinin aksine, LearnPress, tüm kullanıcılar için işe almayı kolaylaştıran bir kurulum sihirbazı ile birlikte gelir.

Güzel arayüzü ile, LearnPress kullanan farklı web sitelerinden kurs oluşturmayı ve kursları dışa veya içe aktarmayı kolay bulacaksınız. Çekirdek eklentinin hafif olması amaçlanmıştır, ancak güçlü uzantılarla genişletebilirsiniz. İçerik damlatmayı, sınavları, derecelendirmeyi ve çok daha fazlasını destekler.

Bu eklenti, bbPress forumları, BuddyPress sosyal ağları ile sorunsuz bir şekilde entegre olmanızı ve WooCommerce kullanarak güçlü mağaza özellikleri eklemenizi sağlar..

LearnPress ile bir dizi ücretsiz eklenti de mevcuttur:

 • Dilek: Öğrenciler bir istek listesine ders ekleyebilir.
 • Ders tekrarı: Sitenizdeki kurslarınız için kullanıcı tarafından oluşturulan incelemeleri yayınlayarak sosyal kanıt ekleyin.
 • Önkoşul dersleri: Kullanıcıların diğer dersleri kaydetmek için belirli dersleri geçmelerini zorunlu kılın.

LearnPress ile bugün başlayın.

Eklentilerin tam paketini ister misiniz? LearnPress eklentileri paketinin tamamını almak için burayı tıklayın.

5. WP Eğitim Yazılımı

wp eğitim yazılımı

WP Eğitim Yazılımı, WordPress sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için kullanımı kolay bir çözümdür. Kurs oluşturmayı sorunsuz hale getiren bir sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir. Kurs üniteleriniz oluşturulduktan sonra, ihtiyaçlarınıza göre sürükleyip bırakmanız yeterlidir ve kursunuz.

Güçlü test özelliği ile gelişmiş test türleri oluşturabilir, zamanlayıcıları ayarlayabilir ve alım limitlerini ayarlayabilirsiniz.

WP Eğitim Yazılımı, öğrenci etkinlikleri tarafından tetiklenen kişiselleştirilmiş e-postalar gönderen gelişmiş otomasyon araçlarıyla birlikte gelir. Öğrencilerinizin yeterliliğini artırmaya yardımcı olmak için, öğrencilerin puanlarına göre gönderilecek şekilde yapılandırılabilecek özel geri bildirim iletileri ayarlayabilirsiniz.

Diğer herhangi bir WordPress LMS gibi, WP Courseware de içeriğinizin kayıttan belirli aralıklarla yayınlanmasını planlamanızı sağlayan kurs içeriği damla sistemi ile birlikte gelir.

WP Courseware ile bugün başlayın.

6. Sensei

usta

Sensei, WordPress web sitenizi gelişmiş bir öğrenme platformuna dönüştüren güçlü bir premium eklentidir. Sensei, WordPress tabanlı önde gelen e-ticaret eklentisi WooCommerce’ın arkasındaki aynı ekip tarafından oluşturuldu.

Sensei tam özellikli bir üyelik eklentisi değildir. Çevrimiçi kursların oluşturulmasını ve yayınlanmasını yönetir, ancak erişimi satmak için, üyeliği veya e-Ticaret eklentileriyle birlikte kullanmanız gerekir..

Sensei ile kurslar oluşturmak kolay ve anlaşılır. Sensei, siteye kayıtlı içeriğiniz, notlarınız ve öğrencileriniz hakkında genel bilgi veren basit raporlama olanakları sunar.

Sensei, WordPress için diğer LMS eklentilerine kıyasla özellik açısından zengin değildir. Ayrıca, temel işlevleri geliştirmek için yalnızca sınırlı uzantılar mevcuttur.

Sensei ile bugün başlayın.

7. Namaste! LMS

namaste lms

Namaste! LMS, WordPress için ücretsiz bir öğrenme yönetimi eklentisidir. Önkoşul kurslarını tamamladıktan sonra kurslara erişmek için farklı kurallar oluşturmanıza izin verir.

Namaste kullanmanın birkaç faydası! LMS:

 • Sertifikalar: Öğrenciler bir kursu tamamladıktan sonra sertifika kazanabilirler
 • Sınıf sistemi: Not sistemini kullanarak öğrencilerin performansını analiz etme.
 • Rozetler: Herhangi bir web sitesinde sergilenebilecek ödül rozetleri.
 • İlerleme çubuğu: Eklentinin premium sürümü, öğrencilere her derste nasıl olduklarını gösteren bir ilerleme çubuğu etkinleştirmenizi sağlar.

WordPress için diğer WordPress LMS çözümleriyle karşılaştırıldığında, Namaste için eklentiler ve özellikler! sınırlıdır.

Namaste ile başlayın! LMS bugün.

8. MasterStudy LMS

ana çalışma-LMS

MasterStudy LMS, bu listede StylemixThemes tarafından oluşturulan daha yeni LMS eklentilerinden biridir. MasterStudy LMS ile şaşırtıcı çevrimiçi dersleri kolayca oluşturabilir, özelleştirebilir ve yönetebilirsiniz.

MasterStudy LMS’nin sunduğu bazı temel özellikler şunlardır:

 • Çeşitli Ders Türleri: 3 tür ders (metin, video, slayt gösterisi).
 • geri sayım: Sınavda gerçek zamanlı geri sayım sayacı.
 • Sınav Sonuçları: Doğru / yanlış cevapları gösteren sınav sonuçları.
 • MesajlaşmaMesajlaşma ve anons sistemi.
 • Sertifikalar: Sertifika oluşturma.
 • Kurs İstek Listesi: Kullanıcılar almak istedikleri dersleri istek listelerine ekleyebilir.

MasterStudy LMS özelliklerle dolu olsa da, öğrenmeyi öğrencileriniz için daha eğlenceli hale getiren oyunlaştırma özelliklerinden yoksundur.

MasterStudy LMS eklentisi ücretsizdir ve herhangi bir WordPress temasıyla kullanılabilir. MasterStudy LMS, eklentiyi bir sonraki seviyeye taşıyan bir MasterStudy premium WordPress teması olan MasterStudy Pro’yu da sunar. Ek premium eklentiler, 7/24 destek, ekstra özellikler ve 69 $ karşılığında kullanıma hazır demolar sunar.

MasterStudy LMS ile bugün başlayın.

9. İyi LMS

İyi-LMS-eklentisi

Good LMS, CodeCanyon pazarındaki premium LMS eklentisidir. İyi LMS ile çevrimiçi kurslar oluşturmak kolaydır, çünkü WordPress blog yayını oluşturmak gibi, doğrudan WordPress panosundan sınavlar, kurslar ve sertifikalar oluşturmanıza izin verir.

Bazı özellikler arasında süreç satırları, kupon kodları, gerçek zamanlı geri sayımlar, öğrencilerin puanlarını ve ilerlemelerini görebilecekleri öğrenci arka uçları, kurs rozetleri, tekrarlanabilir sınavlar ve daha fazlası bulunur..

İyi LMS’nin düzenli lisans için 32 dolar maliyeti vardır ve bu da size GoodLayers’ın gelecekteki güncellemelerini ve 6 aylık destek sağlar. Desteğinizi 1 yıl uzatmak istiyorsanız, fazladan 10,13 ABD doları ödemeniz gerekir..

Good LMS ile bugün başlayın.

En İyi WordPress LMS Eklentisi?

Tüm farklı WordPress LMS eklentilerini karşılaştırdıktan sonra, en kapsamlı LMS özelliklerini sunduğu için LearnDash’in çoğu kullanıcı için en iyi WordPress LMS eklentisi olduğuna inanıyoruz. WordPress sitenizin temel işlevlerini geliştiren tonlarca yararlı uzantı ile birlikte gelir. Ayrıca 2020 için en iyi WordPress Eklentilerimizin bir parçası.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress LMS eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bir üyelik sitesi mi oluşturmak istiyorsunuz? En iyi WordPress üyelik eklentilerine göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map