9 En İyi WordPress Önbellek Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

En İyi WordPress Önbellek Eklentileri


WordPress web sitenizin hızını artırmak istiyor musunuz? Web sitenizde bir önbellek eklentisi kullanmak, web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir.

İstatistiksel olarak, web sitenizin kitlesinin neredeyse yarısı sitenizin 3 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor. Dolayısıyla, Google’ın arama algoritmasında site hızını vurgulamaya devam etmesi şaşırtıcı değildir. Sayfa hızı ne kadar yüksek olursa, arama sıralamalarınız o kadar iyi olur ve çekebileceğiniz daha organik trafik.

Bu makalede, web siteniz için en iyi WordPress önbellek eklentilerini paylaşacağız.

Neden WordPress Önbellek Eklentisine İhtiyacınız Var??

Önbellek eklentisi web sitenizin statik HTML sayfalarını oluşturur ve sunucunuza kaydeder.

Bir kullanıcı web sitenize her erişmeye çalıştığında, önbelleğe alma eklentiniz nispeten daha ağır WordPress PHP komut dosyalarını işlemek yerine daha açık HTML sayfasını sunar. Bu, önbellek eklentisinin sayfa yükleme sürenizi önemli ölçüde artırmasına olanak tanır.

9 En İyi WordPress Önbellek Eklentisi

 1. WP Roketi: En Popüler Premium Önbellek Eklentisi
 2. WP-Optimize: Hepsi bir arada WordPress Optimizasyon Eklentisi
 3. SG Optimizer: SiteGround’dan Ücretsiz WordPress Eklentisi
 4. WP Süper Önbellek: WordPress.com’dan Önbellek Eklentisi
 5. W3 Toplam Önbellek: Geliştirici Dostu WordPress Önbellek Eklentisi
 6. WP En Hızlı Önbellek: Minimum Yapılandırma ile WordPress Önbellek Eklentisi
 7. Kuyruklu Yıldız Önbellek: Ücretsiz WordPress Önbellek Eklentisi
 8. Önbellek Etkinleştirici: En İyi Hafif WordPress Önbellek Eklentisi
 9. Hiper Önbellek: Yine Bir Başka Ücretsiz WordPress Önbellek

Piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentilerine göz atalım.

1. WP Roketi: En Popüler Premium Önbellek Eklentisi

wp roket

WP Rocket, WordPress için en popüler premium önbellekleme eklentisidir. Konfigürasyon kolaylığı, WP Rocket’i rakiplerinden ayıran şeydir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, sayfa önbelleğe alma hemen etkinleştirilir.

WP Roket kullanmanın birkaç faydası daha:

 • Web sitenizi arama motorlarında dizine ekleme işlemi iyileştirilecek.
 • Sayfa yükleme süresini iyileştirmek için HTML, JavaScript ve CSS dosyaları simge durumuna küçültülmüş.
 • Tembel yükleme resimlerinize uygulanır, yani resimleriniz yalnızca ziyaretçileriniz tarayıcılarında göründükleri zaman yüklenir.
 • Geliştiricilerin özelliklerini kolayca genişletmesine yardımcı olan bir sürü kanca ile birlikte gelir.

Fiyat: Tek bir site lisansı için 49 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

WP Rocket ile bugün başlayın.

2. WP-Optimize: All-in-one WordPress Optimizasyon Eklentisi

wp optimize

WP-Optimize, efsanevi yedekleme eklentisi UpdraftPlus’ın arkasında aynı kişiler tarafından oluşturulan ücretsiz bir önbellekleme eklentisidir. Dünya çapında neredeyse bir milyon web sitesinde kullanılmaktadır.

WP-Optimize, veritabanınızı temizleyerek, büyük resimlerinizi sıkıştırarak ve sitenizi önbelleğe alarak WordPress sitenizi hızlandırır.

 • Veritabanını temizle: Bu eklenti, veritabanınızdaki tüm gereksiz verileri temizler, tablolarınızı temizler ve sonuçta web sitenizi hızlı ve verimli hale getirir.
 • Görüntü sıkıştırma: Görüntü sıkıştırma aracı, büyük görüntüleri sıkıştırılmış dosyalara dönüştürerek sunucu kaynaklarını önemli ölçüde azaltır ve sayfa yükleme süresini iyileştirir.
 • Önbelleğe almak: Minimum kurulum yapılandırmasına sahip diğer önbellek eklentilerinin tüm temel özellikleri ile birlikte gelir.

WP-Optimize ile bugün başlayın!

3. SG Optimizer: SiteGround tarafından ücretsiz WordPress Önbellek Eklentisi

SG Optimizer

SG Optimizer, SiteGround tarafından WordPress.org’dan indirilebilen ücretsiz bir önbellek eklentisidir. WordPress sitenizi SiteGround performans hizmetlerine bağlamak için tasarlanmıştır. Bu eklentinin yalnızca web sitenizi SiteGround ile barındırdıysanız ve diğer ana bilgisayarlarla çalışmazsa çalışacağını belirtmek gerekir..

Eklenti, çeşitli optimizasyon teknikleriyle web sitenizin performansını artırmanıza yardımcı olur. İşte sunduğu bazı özellikler.

 • Dinamik önbelleğe alma ve Memcached yapılandırmanızı sağlar. Otomatik önbellek temizlemeyi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir ve URL’leri önbellekten hariç tutabilirsiniz. Sayfalarınızı düzgün önbelleğe alınmışlarsa test etme seçeneğiniz de vardır.
 • Siteniz için HTTPS’yi zorlamanıza ve farklı PHP sürümleri arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Siteniz için Gzip Sıkıştırma ve tarayıcı önbellekleme kurallarını bile etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz.
 • HTML, JS ve CSS kaynaklarınızın küçültülmesini etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır. Emoji desteğini ve sorgu dizelerini statik kaynaklarınızdan kaldırmanıza olanak tanır.
 • Ayrıca görüntülerinizi tek tek veya toplu olarak optimize edebilirsiniz.

Fiyat: Bedava

SG Optimizer ile bugün başlayın!

4. WP Süper Önbellek: WordPress.com’dan Önbellek Eklentisi

WP Süper Önbellek

WP Super Cache, bir milyondan fazla etkin kurulumla WordPress için başka bir popüler önbellek eklentisidir. Eklenti, WordPress.com’un arkasındaki aynı ekip Automattic tarafından çalıştırılıyor.

WP Super Cache, dinamik WordPress blogunuzdan statik html dosyaları oluşturmanıza yardımcı olur. Sitenizde nispeten daha ağır WordPress PHP komut dosyalarını işledikten sonra, WP Süper Önbellek statik HTML dosyasını web sitenizin ziyaretçilerinin büyük çoğunluğuna sunar.

WP Super Cache, önbelleğe alınmış dosyaları 3 şekilde sunar:

 • Basit: PHP dosyalarını düzenlemeniz gerekmediği için en çok önerilen dosya önbellekleme yöntemidir, ayrıca .htaccess dosyasının yapılandırılması gerekmez.
 • Uzman: Bu, süper önbelleğe alınmış HTML dosyalarını kullanıcılara sunmak için en hızlı önbellekleme yöntemidir, ancak .htaccess dosyalarınızın değiştirilmesini gerektirir.
 • WP Süper Önbellekleme: Bu yöntem, bilinen kullanıcılar (sitenize giriş yapan, yorum bırakanlar vb.) İçin sayfaları önbelleğe almak için kullanılır. En esnek önbellekleme yöntemi olmasına rağmen, diğer yöntemlere kıyasla biraz daha yavaş.

Fiyat: Bedava

W3 Super Cache ile bugün başlayın.

5. W3 Toplam Önbellek: Geliştirici Dostu WordPress Önbellek Eklentisi

W3 toplam önbellek

Bir milyondan fazla etkin yükleme ile W3 Total Cache, WordPress için en popüler önbellek eklentilerinden biridir. Sitenizin her yönünü önbelleğe alarak sunucu performansınızı artırır ve ayrıca içerik dağıtım ağı entegrasyonları sunar.

AT gibi sayısız şirket ve yayın tarafından kullanılmış ve tavsiye edilmiştir.&T, MattCutts.com, Mashable.com ve diğerleri. Siteniz ister paylaşılan bir barındırma ağında ister özel bir sunucuda barındırılıyor olsun, eklentiyi web sunucusu performansınızı artırmak ve sayfa yükleme süresini azaltmak için yararlı bulacaksınız. Şu anda, tüm pratik barındırma ortamlarını optimize etmek için tasarlanmış tek eklentidir.

Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) ve Güvenli Yuva Katmanı (SSL) desteği sunar.

Geliştiriciler, eklentinin küçültme, HTML, CSS, JavaScript ve feed’lerinizin boyutunu olumsuz etkilemeden küçültme işlemi yoluyla% 80’e kadar bant genişliği tasarrufu sunabileceğini iddia ediyor.

Fiyat: Bedava

W3 Total Cache ile bugün başlayın.

6. WP En Hızlı Önbellek: Minimum Yapılandırma ile WordPress Önbellek Eklentisi

WP En Hızlı Önbellek

WP Fastest Cache, WordPress önbellekleme için daha az yapılandırma ayarıyla birlikte gelir; bu da onu resmi WordPress eklentileri deposunda bulunan en kolay WordPress önbellek eklentilerinden biri haline getirir.

Diğer tüm önbellekleme eklentileri gibi, dinamik WordPress sitenizden statik HTML dosyaları oluşturur.

Dosya boyutunu azaltmak için eklenti HTML ve CSS dosyalarını küçültür. Ayrıca sitenizdeki emojileri devre dışı bırakmanıza da olanak tanır. Tekrarlanan ziyaretçiler için sayfa yükleme süresini azaltmak için tarayıcı önbelleğini etkili bir şekilde uygular ve HTTP gidiş dönüş sayısını azaltmak için birçok CSS dosyasını tek bir dosyada birleştirir.

Eklentinin premium sürümü, sayfa hızınızı artırmak için görüntü optimizasyonu, veritabanı temizleme, mobil önbellekleme ve çok daha fazlası gibi birçok benzersiz özellik ile birlikte gelir..

Ücretsiz WP En Hızlı Önbellek eklentisini yükledikten sonra, premium sürümü doğrudan WordPress kontrol panelinizden satın alabilirsiniz..

Fiyat: Hem ücretsiz hem de premium sürümler mevcuttur. Fiyat web sitesinden gizlidir ve ücretsiz eklentinizin içine yerleştirilmiş satın al düğmesini tıkladıktan sonra görülebilir.

WP Fastest Cache ile bugün başlayın.

7. Kuyruklu Yıldız Önbellek: Ücretsiz WordPress Önbellek Eklentisi

kuyruklu yıldız önbellek

Comet Cache, 60.000 aktif yüklemeye sahip başka bir popüler önbellek eklentisidir. Diğer önbellek eklentilerinin aksine, Comet Cache, oturum açmış kullanıcıları da önbelleğe alma özelliğine sahiptir. Bu, bir üyelik sitesi, e-Ticaret sitesi veya kullanıcıların kaydolmasını gerektiren başka siteler çalıştırıyorsanız, Comet Cache sizin için kullanılması gereken bir eklentidir.

Eklenti, Apache sunucusuyla tarayıcı önbelleğe almayı kullanır, yani sunucu ve tarayıcı arasında birden fazla gidiş dönüşten kaçınarak sayfa hızını artırabilirsiniz.

Sitenizdeki tüm önbelleğe alınmış dosyaları, seçtiğiniz içerik dağıtım ağından (CDN) da sunabilirsiniz. CloudFront, MaxCDN ve daha fazlası gibi popüler CDN ağlarını destekler.

Sunucunuz meşgulken önbelleğin yeni bir sürümünü oluşturmamak için eklenti, sunucu yükünü izler ve geçici olarak önbellek süresinin dolmasını devre dışı bırakır.

Eklenti ayrıca site önbelleğinizin durumu hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak önbellek istatistiklerini gösterir.

Fiyat: Hem ücretsiz hem de premium sürümler mevcuttur. Tek bir site lisansı, bir kerelik 39 ABD doları karşılığında satın alınabilir.

Comet Cache ile bugün başlayın.

8. Önbellek Etkinleştirici: En İyi Hafif WordPress Önbellek Eklentisi

Önbellek Etkinleştirici eklentisi

Önbellek Etkinleştirici, sitenizin statik bir HTML dosyasını oluşturan ve istek üzerine web sitenizin ziyaretçilerinin büyük çoğunluğuna sunan hafif bir önbellekleme eklentisidir. Minimum yapılandırmaya ihtiyaç duyar ve bir önbellek eklentisinden ihtiyacınız olacak tüm önemli özelliklerle birlikte gelir.

Çoğu WordPress önbellek eklentisinin aksine, Cache Enabler farklı eklenti özelliklerini keşfetmenize yardımcı olan kapsamlı belgeler sunar. Güzel ekran görüntüleri ve videolarla, belgeler WordPress önbelleğe almanın farklı yönlerinde size yol gösterecek.

Önbellek Etkinleştirici ile birlikte mobil ve masaüstü kullanıcıları için farklı düzenler gösteren mobil cihazlara özgü temalar veya eklentiler kullanmamanız sizin yararınıza olacaktır, çünkü önbellek atlanacak ve işe yaramaz hale gelecektir..

Fiyat: Bedava

Cache Enabler’ı bugün kullanmaya başlayın.

9. Hiper Önbellek: Yine Bir Başka Ücretsiz WordPress Önbellek

hiper önbellek

Hyper Cache, sadece PHP’de yazılmış ve hem ucuz barındırma ortamlarında hem de üst düzey sunucularda kullanılabilen bir önbellek eklentisidir..

Hiper Önbellek’i etkinleştirmek kolaydır, çünkü bir dizi varsayılan değerle çalışır.

Eklenti, mobil kullanıcılar ve masaüstü bilgisayarlar için farklı düzenler kullanıyor olsanız bile önbelleğe almayı etkinleştirmenizi sağlayan bir mobil tema değiştirme seçeneğiyle birlikte gelir. Sitenizde duyarlı bir tema kullanırsanız veya farklı cihazlar için farklı reklam biçimlerine ihtiyacınız varsa, bu kullanışlı olur.

Hiper Önbellek’in bir diğer benzersiz yararı da önbelleğe alınmış sayfaları yorum yazarlarına sunma yeteneğidir. Ancak, isterseniz yazarları yorumlamak için önbelleğe alınmış sayfaların sunulmasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca bir bbPress hazır eklentisidir, böylece bbPress forum sayfalarınız için önbelleği etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat: Bedava

Hiper Önbellek’i bugün kullanmaya başlayın.

İhtiyaçlarınız İçin En İyi WordPress Önbellek Eklentisini Seçme

Siteniz için bir WordPress önbellek eklentisi seçmeye gelince, “tek beden herkese uyar” çözümü yoktur.

İşi yapan en iyi ücretsiz WordPress önbellek eklentisini seçmek istiyorsanız, W3 Toplam Önbellek veya WP Süper Önbellek. Her ikisi de sürekli olarak güncelleniyor ve bir milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor.

Muazzam destek sunan ve sonunda minimum yapılandırma gerektiren birinci sınıf bir WordPress önbellek çözümüne ihtiyacınız varsa, WP Rocket’i seçin. Ayrıca en iyi WordPress eklentilerimizin bir parçasıdır.

Bu kılavuzun web siteniz için en iyi önbellek eklentisini seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Sitenizi hızlandırırken iyi şanslar!

Organik trafiğinizi de artırmak istiyorsanız, en iyi WordPress SEO araçlarına göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map