9 En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

karşılaştırıldığında en iyi wordpress yedekleme eklentileri


Piyasadaki tüm farklı WordPress yedekleme eklentileri sizi bunalttı mı? Hangisinin ihtiyaçlarınız için en iyi çözüm olduğunu merak etmek?

Bu makalede, piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentilerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedekleme eklentisini seçmenize yardımcı olacağız.

WordPress Yedekleme Eklentisi Seçme

İşletmenizin büyüklüğünden bağımsız olarak, doğru WordPress yedekleme eklentisine yatırım yapmak tamamen buna değer, çünkü en pahalı yedekleme hiç yapmadığınızdır!

Düzinelerce WordPress yedekleme eklentisi olduğundan, ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmek zor olabilir. WordPress yedekleme eklentisinde aramanız gereken birkaç şey aşağıdadır:

Yedekleme yöntemleri:

 • Veritabanı yedekleme: Bazı eklentiler yalnızca WordPress veritabanınızı yedeklemenizi sağlar.
 • Tam yedekleme: Bazı eklentiler, veritabanınız ve tüm WordPress dosyaları dahil olmak üzere tüm web sitenizi yedeklemenizi sağlar.
 • Zamanlanmış yedekleme: Bu seçenekle, yedeklemeyi otomatik olarak çalışacak şekilde planlayarak size huzur verir.

Yedekleme yeri:

Gün içinde, çoğu WordPress yedekleme eklentisi yedekleme dosyalarınızı sadece kendi sunucunuzda saklamanızı sağlar. Artık güvenliği artırmak için tüm iyi WordPress yedekleme eklentileri, yedekleme dosyalarınızı Dropbox, Google Drive veya Amazon S3 gibi uzak konumlara göndermeyi destekler. Bu şekilde, tüm web siteniz saldırıya uğrasa bile dosyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Şimdi piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerine bakma zamanı!

1. UpdraftPlus

artı artı

UpdraftPlus piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Bir milyondan fazla etkin yüklemeyle WordPress için en popüler yedekleme çözümü olarak derecelendirildi.

Eklentinin ücretsiz sürümünde bile, veritabanınız, eklentiler ve temalarınız dahil olmak üzere tüm web sitesi dosyalarınızın tam, manuel veya planlanmış yedeklerini kolayca ayarlayabilirsiniz. Dosyalarınızı geri yüklemek basittir ve minimum teknik bilgi ile yapabilirsiniz.

En iyisi, Google Drive, Dropbox ve Amazon S3 dahil olmak üzere çoklu bulut depolama seçeneklerini destekler.

Ücretsiz sürüm tüm temel özelliklerle tamamen dolu olsa da, premium sürümleriyle temel işlevleri kolayca geliştirebilirsiniz..

UpdraftPlus’ı bugün kullanmaya başlayın.

2. BackupBuddy

backupbuddy

BackupBuddy, yarım milyon WordPress web sitesini koruyan 2010’un başından beri var.

Sadece birkaç tıklamayla, tüm web sitenizi WordPress kontrol panelinizden yedeklemenizi sağlar. Otomatik yedeklemeleri zamanlayabilir, yedekleme dosyalarınızı uzaktaki güvenli bir yere gönderebilir ve dosyalarınızı hızlı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz.

Veritabanınızı onarma ve optimize etme yeteneği BackupBuddy’nin sunduğu benzersiz özelliklerden biridir. Her eklenti satın alımında 1 GB ücretsiz Stash Live depolama alanı elde edersiniz. Stash Live, yeni veya değiştirilmiş yayınlar gibi veritabanı değişikliklerinizi sürekli olarak yedekleyerek zihninizi rahatlatır. Hepsinden iyisi, siteniz ucuz paylaşılan barındırmada barındırılıyor olsa bile Stash Live mükemmel bir şekilde çalışır.

BackupBuddy ile bugün başlayın.

3. VaultPress (Jetpack ile)

vaultpress

VaultPress, WordPress.com’un arkasındaki ekip Automattic tarafından WordPress için güçlü yedekleme ve güvenlik eklentilerinden biridir..

VaultPress ile günlük veya gerçek zamanlı senkronizasyon ile sitenizin güncel bir yedeğini tutabilirsiniz. Ayrıca, güvenlik taramaları düzenli olarak yapılır, böylece kolayca potansiyel tehditleri tespit etmek ve düzeltmek. Kötü amaçlı yazılım veya virüs tespit edilirse, bunları tek bir tıklama ile yasaklayabilirsiniz.

VaultPress artık Jetpack’in bir parçası olduğundan, sitenize Jetpack yüklemeniz, web sitenizi WordPress.com’a bağlamanız ve başlamak için (en azından) kişisel planınızı seçmeniz gerekiyor.

VaultPress by Jetpack ile bugün başlayın.

4. BackWPUp

backwpup

BackWPUp, tüm WordPress kurulumunuzu yedekleyen ve bunları Dropbox veya Amazon S3 gibi tercih ettiğiniz uzak bir yere kaydeden başka bir yedekleme eklentisidir..

Premium sürüm, yedek dosyaları Google Drive ve Amazon Glacier’a depolamanızı sağlar.

Premium sürümün benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • İş başına birden çok hedefe yedekleme.
 • Google Drive, Dropbox gibi uzak yedekleme konumundaki dosyaları senkronize etme.
 • İhtiyacınıza göre sitenizin belirli dosya yolunu yedekleyin.

BackWPUp’ı bugün kullanmaya başlayın.

5. BackUpWordPress

yedek wordpress

BackUpWordPress, kullanımı kolay bir yedekleme eklentisidir, çünkü sonunda herhangi bir kurulum yapılandırması gerektirmez. Etkinleştirildiğinde, dosyalarınızı doğrudan kutudan yedekler.

Varsayılan olarak, yedek dosyalar web sitenizin / wp-content / backups konumunda depolanır, ancak isterseniz yolu kolayca değiştirebilirsiniz. WordPress olmayan dosyalarınız da dahil olmak üzere tüm dosyalar site kökünüzde yedekleneceğinden, güvenli olması için yolu değiştirmeniz önemle tavsiye edilir.

Eklenti Linux ve Windows sunucularında benzer şekilde çalışabilir. Ayrıca yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutmanıza da olanak tanır.

BackUpWordPress ile bugün başlayın.

6. Teksir

teksir makinası

Duplicator, tüm WordPress dosyalarınızı zip formatında yedeklemenizi kolaylaştırır, böylece aynı veya farklı sunucular arasında geçiş yaparak çevrimdışı olarak indirebilirsiniz.

Duplicator kullanmanın benzersiz avantajlarından biri, önceden yapılandırılmış sitelerinizi klonlama yeteneğidir. Duplicator, favori temalarınızı veya eklentilerinizi manuel olarak yapılandırmak yerine, tek bir siteyi yapılandırmanıza ve gruplandırmanıza olanak tanır. Bu şekilde, önceden yapılandırılmış WordPress sitelerinizi farklı konumlara taşıyarak yeniden çalışma gereksinimini ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer birçok popüler WordPress yedekleme çözümü gibi, Duplicator da yedeklemeleri planlamanızı, bunları bulut depolama alanına göndermenizi ve kendinize e-posta bildirimleri göndermenizi sağlar..

Duplicator ile bugün başlayın.

7. WP Zaman Kapsülü

wp zaman kapsülü

WP Time Capsule, tüm WordPress sitenizi değil, yalnızca son dosyalarınızı yedeklemek istiyorsanız sizin için mükemmel bir çözümdür. WP Time Capsule ile web sitenizi Google Drive, Dropbox veya Amazon S3 gibi favori bulut depolama sitelerinize yedekleyebilirsiniz.

WP Time Capsule’un ana avantajı, yedekleme dosyalarınızı sıkıştırmaması ve sıkıştırmaması nedeniyle çok daha az sunucu kaynağı tüketmesidir.

Sitenizde WP Time Capsule kullanmak için, WP Time Capsule’da bir hesaba kaydolun, ücretsiz eklentiyi yükleyin ve ardından WordPress yedek dosyalarınızı tercih ettiğiniz yere gönderebilmeniz için bulut uygulamasını eklentinizle bağlayın. Tam bir yedeklemeyi tamamladıktan sonra, son değiştirilen dosyalarınızı yedeklemek için bir zaman planlayabilirsiniz.

WP Time Capsule ile şimdi başlayın.

8. WP-DB-Yedekleme

wp-db-yedekleme

WP-DB-Backup, WordPress veritabanınızı yedeklemenizi ve belirttiğiniz adrese e-posta ile göndermenizi sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca WordPress veritabanınızı yedekler, yani medya dosyalarınızı manuel olarak yedeklemeniz gerekir.

WordPress sitenizi çok sık güncellemezseniz veya resimlerinizi yedeklemek istemiyorsanız WP-DB-Backup sizin için doğru çözüm olabilir. Ayrıca teknik olarak eğimli olmanızı da beklediğinden, acemiler için en iyisi değildir. WordPress veritabanınızı kendi başınıza yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekir.

Veritabanı dosyalarını kendiniz işleme riskini almak istemiyorsanız, bu sizin için doğru çözüm değildir.

WP-DB-Backup ile bugün başlayın.

9. WP Veritabanı Yedekleme

wp veritabanı yedekleme

WP Veritabanı Yedekleme başka bir ücretsiz veritabanı yedekleme eklentisidir.

WP Veritabanı Yedekleme ile, tek bir tıklamayla yedeklemeler oluşturabilir ve geri yükleyebilirsiniz. WP-DB-Backup’tan biraz daha fazla özellik sunuyor, ancak genel olarak çok benzer.

Yararlı bulacağınız bazı temel özellikler şunlardır:

 • Kolay yapılandırma.
 • Veritabanı yedeklemenizi uzak bir yerde saklayın.
 • Birden çok depolama hedefini destekler.
 • Listeden yedeklemeyi sıralama ve arama.
 • Süreç boyunca size yardımcı olacak kapsamlı belgeler sunar.

WP Veritabanı Yedekleme’ye bugün başlayın.

Sizin için en iyi WordPress Yedekleme Eklentisi?

Şüphesiz, UpdraftPlus web siteniz için en iyi WordPress yedekleme eklentisidir. UpdraftPlus, kutudan çıkar çıkmaz tüm temel özelliklerle birlikte gelen eksiksiz bir yedekleme çözümüdür. En iyisi, ücretsiz sürüm bile diğer premium eklentilerle karşılaştırıldığında bile çok sayıda özellik sunar.

Ancak, dosyalarınız her değiştiğinde canlı yedekleme sunan premium bir yedekleme eklentisi seçmeye karar verirseniz, BackupBuddy’yi kullanabilirsiniz. Ayrıca, büyük bir artı olan yaygın sorunları taramanıza ve onarmanıza izin verir. Stash özelliğiyle eklenti, sunucu kaynaklarınızın çoğunu da kaydeder.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress yedekleme eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Sitenizi daha da güvenli hale getirmek için, en iyi WordPress güvenlik eklentilerini ve nihai WordPress güvenlik kılavuzunu da kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map