Affiliate Pazarlamacılar için En İyi 12 WordPress Eklentisi (2020)


Web sitenizden daha fazla gelir elde etmek isteyen bir satış ortağı pazarlamacı mısınız? Affiliate pazarlama online para kazanmak için en iyi yollarından biridir. Doğru eklenti kümesiyle, web sitenizden bağlı kuruluş gelirini katlanarak artırabilirsiniz.

Bu makalede, bağlı kuruluş pazarlamacıları için en iyi WordPress eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.

Ayrıca, her web sitesinin özellikleri en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duyduğu en iyi WordPress eklentilerinin bir listesini oluşturduk. Onlara da bakmalısın.

Siteniz için WordPress Affiliate Marketing Eklentilerini Seçme

Affiliate marketing en güvenilir yollardan biridir çevrim içi para kazan. Satış ortağı pazarlamasıyla, beğendiğiniz ürünleri seçer, çevrimiçi olarak tanıtırsınız ve birisi ürünleri tavsiye bağlantınız aracılığıyla satın aldığında komisyon kazanırsınız.

Araç kutunuzda doğru eklenti kümesine sahip olmak bağlı kuruluş pazarlamasını kolaylaştırır ve sitenizden daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olur.

Bu yayında aşağıdakiler için eklentiler bulacaksınız:

 • Satış ortağı bağlantılarınızı düzenleme ve gizleme.
 • Satıcılar için satış ortağı yönetim yazılımı.
 • Satış ortağı bağlantılarını doğru kullanıcılar için doğru zamanda görüntülemek için popup çözümü.
 • Satış ortağı bağlantı tıklamalarınızı izlemek için Analytics çözümü.
 • Ve dahası…

1. Güzel Linkler

güzel bağlantılar

Pretty Links, web sitenizde tanıttığınız bağlı kuruluş bağlantılarını kolayca gizlemenizi sağlayan başka bir eklentidir. Kalıcı 301 ve geçici 302/307 yönlendirmeleri de dahil olmak üzere sunucu tarafı yeniden yönlendirmeyi kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Dahası, Pretty Links ayrıca yayınlarınız ve sayfalarınız için otomatik olarak kısa bağlantılar oluşturmanıza ve bunları özelleştirilebilir bir mesajla Twitter’da paylaşmanıza yardımcı olur..

Bugün Pretty Links ile başlayın!

2. Susuz Ortaklar

thirstyaffiliates

ThirstyAffiliates, bağlı kuruluş pazarlamacıları için, tüm bağlı kuruluş bağlantılarınızı tek bir yerde kolayca düzenlemenizi sağlayan, kullanılması gereken bir eklentidir. ThirstyAffiliates ile satış ortağı bağlantılarınızı bulmak ve değiştirmek hiç de zor olmayacak.

Örneğin, bir satış ortağı bağlantısını değiştirmek istediğinizde sitenizi daha ayrıntılı incelemeniz ve bu URL’leri manuel olarak değiştirmeniz gerekmez. Bunun yerine, yayınlanan tüm URL’leri otomatik olarak değiştirecek olan ThirstyAffiliates panelinizde yapmanız yeterlidir..

Ayrıca, çirkin görünen uzun URL’lerinizi daha kısa güzel görünen bağlantılara gizlemenizi sağlar. ThirstyAffiliates ile ilgili diğer temiz şey, herhangi bir anahtar kelimeyi otomatik olarak bir satış ortağı bağlantısıyla değiştirerek sitenizden daha fazla kazanç elde etmenize izin vermesidir..

ThirstyAffiliates ile bugün başlayın!

3. OrtaklıkWP

affiliate wp gösterge paneli

Affiliate WP, WordPress için en iyi affiliate yönetimi eklentisidir. En iyi WordPress e-Ticaret eklentilerimizden biri olarak listelenen ünlü Easy Digital Downloads eklentisinin arkasındaki aynı kişiler tarafından geliştirildi.

WordPress web sitenizde bir ürün satıyorsanız ve tam teşekküllü kendi kendine barındırılan bir ortaklık programı oluşturmak istiyorsanız, AffiliateWP sizin için en iyi seçimdir. AffiliateWP’nin kurulumu kolaydır, e-Ticaret ürün satın alımlarınızla sorunsuz entegrasyon sunar, satış ortağı satışlarınızı doğru bir şekilde izler ve daha fazlası.

Affiliate WP ile şimdi başlayın!

4. OptinMonster

optinmonster

OptinMonster, bağlı kuruluş web siteniz için en iyi potansiyel müşteri oluşturma ve WordPress açılır pencere eklentisidir.

OptinMonster ile, ziyaretçilerinizin davranışlarını temel alarak kişiselleştirilmiş bir pop-up kampanyası göstererek mesajlarınızın dönüşüm olasılığını artırabilirsiniz. Örneğin, bir ürün inceleme sayfasında, aynı ürünü tanıtan satış ortağı bağlantısı içeren bir açılır pencere gösterebilirsiniz.

OptinMonster’ın bağlı kuruluş web siteniz için kullanılması gereken bir çözüm olmasının birkaç nedeni aşağıdadır:

 • Geliri artırın: Bireysel kullanıcı davranışlarına göre tetiklenen pop-up’ların tıklama alma ve gelir elde etme olasılığı daha yüksektir.
 • Daha az sıkıntı: Diğer vasat pop-up çözümlerin aksine, OptinMonster tonlarca hedefleme seçeneği ile birlikte gelir, böylece düzenli ziyaretçilerinizi rahatsız etmeden doğru kullanıcılara doğru kampanyaları doğru zamanda görüntüleyebilirsiniz.
 • E-posta bülteninizle sorunsuz entegrasyon: OptinMonster favori e-posta pazarlama hizmetinizle sorunsuz entegrasyon sunar, böylece e-posta listenizi büyüt satış ortağı gelirinizi artırırken.

OptinMonster ile bugün başlayın!

5. WPForms

wpforms

WPForms, WordPress için en iyi iletişim formu eklentilerinden biridir ve satış ortağı web sitenizde kolayca iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır.

Potansiyel müşterilerin tanıdıkları kişiler tarafından önerilen bir ürünü satın alma olasılığı daha yüksektir. Sitenizde bir iletişim formu bulundurarak, ziyaretçilerinizin size ulaşmasını kolaylaştıracaksınız. WPForms ayrıca formunuzu en iyi e-posta pazarlama hizmetleriyle kolayca entegre etmenizi sağlar, böylece ziyaretçilerinizle bağlantı kurabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizle bağlantı kurarak, ürünler önerebilir ve satın alma işlemi yapmaya ikna edebilirsiniz..

WPForms ile bugün başlayın!

Bunun yerine ücretsiz sürümle başlamak ister misiniz? Deneyin WPForms Lite.

6. AdSanity

adsanity

AdSanity, yayınlara veya kenar çubuğu widget’larına satış ortağı banner’ları eklemenin kolay bir yolunu sunar. Satış ortağı kampanyalarınızı ve reklamlarınızı WordPress yönetici panelinizden yönetebilirsiniz.

AdSanity’yi kullanmanın temel yararı, bağlı kuruluş banner’larını yalnızca web sitenizde belirtilen bir zaman diliminde görüntüleyebilmenizdir. Performans raporuyla, sitenizde yayınladığınız her bir banner’ın performansını kolayca izleyebilirsiniz.

AdSanity’yi bugün kullanmaya başlayın!

7. EasyAzon

easyazon

EasyAzon, WordPress sitenizde Amazon ürünlerini tanıtmayı kolaylaştırır. Easy Azon ile, Amazon.com’dan manuel olarak ürün bulmak ve bağlı kuruluş bağlantıları oluşturmak zorunda kalmadan ilgili Amazon ürünlerini doğrudan WordPress kontrol panelinizden bulabilirsiniz..

Easy Azon eklentisinin bazı özellikleri:

 • Otomatik satış ortağı bağlantı gizlemesi
 • Resim satış ortağı bağlantıları ekle
 • Amazon.com satın alma düğmeleri ekle.
 • Ve daha fazlası…

EasyAzon ile bugün başlayın!

8. MonsterInsights

monsterinsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir, ancak web sitenizdeki bağlı kuruluş bağlantılarını kolayca etkinleştirmenize de olanak tanır.

Satış ortağı bağlantıları izleme etkinken, Google Analytics’in satış ortağı web sitenizden daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olacak verilere dayalı öngörüler elde edersiniz.

 • Sitenizdeki en yüksek kazanç getiren sayfaları belirleyebilirsiniz.
 • En karlı trafik kaynaklarını anlayın
 • Blogunuz için daha fazla satış ortağı geliri elde etmeye yönelik içerik fikirleri alın.

MonsterInsights ile AdSense kazanç, e-ticaret işlemlerinizi ve indirme izlemenizi Google Analytics hesabınızdan da izleyebilirsiniz.

MonsterInsights ile bugün başlayın!

Bunun yerine ücretsiz sürümle başlamak ister misiniz? Deneyin MonsterInsights Lite.

9. Bir Post Eklentisinde Amazon Ürünü

bir eklentide amazon ürünü

Bir Post Eklentisindeki Amazon Ürünü, blog yayınınıza hızlı bir şekilde biçimlendirilmiş bir Amazon ürünü eklemenizi sağlar. Yayınınıza bir Amazon ürünü eklemek için bir Amazon satış hesabı ve Amazon Ürün Reklamcılığı API’sı anahtarınızın olması gerekir.

Anahtarları yapılandırdıktan sonra, blog yazılarınıza Amazon ürünlerini kolayca ekleyebilirsiniz.

Bugün bir Post Eklentisinde Amazon Ürünü ile başlayın!

10. WP RSS Toplayıcı

wp rss toplayıcı

WP RSS Toplayıcı, bağlı kuruluş ağlarınızdan WordPress web sitenize kolayca içerik getirmenize olanak tanır. Örneğin, Amazon gibi perakendeciler satış ortağı kimliğinizle ürün feed’leri oluşturmanıza olanak tanır.

WP RSS Toplayıcı ile, feed’leri içe aktararak ürün sayfalarını ayarlayabilir, hatta kolaylıkla otobiyologlar oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, ürünleri WordPress blogunuza otomatik olarak yayın olarak getirebilirsiniz. Ayrıca, her zaman en son değişikliklerle güncellenir.

WP RSS Toplayıcısı ile bugün başlayın!

11. Yoast SEO

yoast seo

Yoast SEO, en iyi WordPress SEO eklentilerinden biridir ve satış ortağı web sitenize doğru trafiği çekmenize yardımcı olacaktır.

Yoast SEO, siteniz için ihtiyacınız olan tüm teknik SEO optimizasyonunu üstlenir. İçeriği yayınlarken bir odak anahtar kelimesi seçmeye zorlar ve ardından söz konusu sayfayı bu sayfada uygun şekilde kullandığınızdan emin olur.

Yoast SEO en popüler WordPress SEO eklentisidir ve her web sitesi için bir ZORUNLUDUR.

Yoast SEO ile bugün başlayın!

12. Rel Nofollow Onay Kutusu

rel nofollow onay kutusu

Rel Nofollow Onay Kutusu, bağlantı ekle / düzenle açılır penceresine bağlantılarınıza kolayca nofollow özelliği eklemenizi sağlayan bir onay kutusu seçeneği ekler. Satış ortağı bağlantılarınıza nofollow özelliği ekleyerek, arama motorlarına bu bağlantılara bağlantı suyu aktarmamasını söylersiniz.

Bu, bağlı ürünlerinizi Google’da cezalandırılmaktan endişe etmeden tanıtabileceğiniz anlamına gelir.

Rel Nofollow Onay Kutusunu bugün kullanmaya başlayın!

Bu makalenin bağlı kuruluş pazarlamacıları için en iyi WordPress eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yukarıdaki eklentilerin hepsinin WordPress kullanan bağlı pazarlamacılar için gerekli ve sahip olması gerektiğine inanıyoruz.

Ayrıca kontrol edin: En İyi Bağış Eklentileri

Satış ortağı gelirinizi artırmak için daha fazla hedeflenmiş trafik çekmek çok önemlidir. Web sitenizin trafiğini hızlı bir şekilde artırmak için en iyi SEO araçlarına göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map