Bloat Olmadan Özellikleri Almak İçin 18 Jetpack Alternatifi

WordPress Jetpack eklentisine en iyi alternatifler


WordPress’te Jetpack eklentisini değiştirmek için en iyi alternatifleri bilmek ister misiniz? Jetpack’in birçok özellik sunduğunu biliyorsunuz, bu yüzden kullanıcılar arasında çok popüler. Ancak bazen, web siteniz için Jetpack’te bulunmayan daha fazla esnekliğe ve özelliğe ihtiyacınız olabilir.

Bu makalede, WordPress Jetpack eklentisine en iyi alternatifleri paylaşacağız.

Neden Jetpack Alternatiflerine İhtiyacınız Var??

Jetpack, tek bir kurulumda çeşitli özellikler ve seçenekler sunan en popüler WordPress eklentisidir. Özellikleri web sitenizin gereksinimlerine göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Ancak, Jetpack her zaman web siteniz için eksiksiz bir çözüm olmayacaktır. Daha fazla işlevsellik eklemeniz gerekebilir ve bu nedenle alternatif WordPress eklentilerine bakmanız gerekir.

Bu üçüncü taraf WordPress eklentileri, Jetpack’te bulunmayan daha fazla seçenek sunacak.

Başlamadan önce, alternatif eklentilere neden ihtiyacınız olduğuna ilişkin daha fazla bilgi edinmek için Jetpack’i kullanmanın avantajlarına ve dezavantajlarına hızlı bir göz atalım.

Jetpack’in Avantajları:

 • Gerekli tüm özellikleri tek bir eklenti altında edinin ve kurulumu kolaydır.
 • Jetpack, WordPress.com’un arkasındaki aynı şirket olan Automattic’e aittir, bu nedenle eklenti tamamen optimize edilmiştir ve kutudan yeni çıkmış performans sunar.
 • Arayüzü basit ve kolay yönetilebilir.

Jetpack’in dezavantajları:

 • Web sitenize Jetpack’i yüklemek için bir WordPress.com hesabınızın olması gerekir.
 • Jetpack eklentisi ücretsiz olmasına rağmen, gerçekten maliyetli olabilecek ücretli uzantılara sahiptir..
 • Tüm web sitesi sahipleri için temel bir ihtiyaç olan e-posta işlevselliği sınırlamaları vardır.
 • Jetpack’i kullanarak 1 eklentiye bağlısınız ve web sitenize hızlı bir şekilde daha fazla özellik eklemek zor olacak.

Artık avantajları ve dezavantajları bildiğinize göre, WordPress Jetpack eklentisine en iyi alternatiflere bir göz atalım.

1. WPForms

WPForms

WPForms en iyi WordPress iletişim formları eklentisidir. Jetpack’in geri bildirim formu işlevini kolayca değiştirebilir. WPForms hem ücretsiz hem de premium sürümleri vardır.

WPForms eklentisinde, ihtiyacınız olan herhangi bir formu hızlı bir şekilde oluşturmak için bir form oluşturucu ve birden çok yerleşik şablon bulunur. İletişim formunuzu oluşturmak için WPForm oluşturucudaki özellikleri sürükleyip bırakabilir ve bir metin kodu veya metin düzenleyicide Form Ekle düğmesini kullanarak WordPress yazılarınıza / sayfalarınıza ekleyebilirsiniz..

Premium sürüm, kullanıcılarınız için iletişim formu deneyimini geliştirmek için daha fazla form şablonu ve gelişmiş işlevler sunar.

2. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress web siteniz için en iyi Google Analytics çözümüdür. Jetpack’in istatistik modülüne bir alternatiftir. Zor kısmı, Jetpack’in istatistik modülünün Google Analytics tarafından sunulan özelliklere hiçbir yerde sahip olmaması.

MonsterInsights, Öte yandan, mevcut en kapsamlı Analytics çözümü olan Google Analytics’in güçlü özelliklerinden yararlanmanıza olanak tanır. Web sitesi trafiğini ve kullanıcılarınızla ilgili diğer yararlı istatistikleri izlemek için harika raporlama araçları sunar.

WordPress’te 1 milyondan fazla aktif yüklemeye sahip popüler bir eklentidir. MonsterInsights, Google Analytics kontrol panelinize daha fazla araç ve seçenek eklemek için premium planlara sahiptir.

WordPress kontrol panelinize Google Analytics’i nasıl ekleyeceğinizi öğrenin.

3. Envira Galerisi

Envira Galerisi

Envira Gallery en iyi WordPress galeri eklentilerinden biridir. Jetpack’in duyarlı galeri özelliğinin yerini alıyor. Envira, WordPress web sitenize ışık kutusu pop-up’larıyla özelleştirilmiş, güzel resim galerileri eklemek için kullanılabilir.

WordPress varsayılan olarak medya kitaplığı seçeneklerinde bir resim galerisi özelliğine sahiptir. Bu, sınırlı-hiç işlevsellikleri olmayan çok temel bir galeri. Envira Gallery, WordPress’e karmaşık ayrıntılı resim galerileri eklemenizi sağlar.

4. UpdraftPlus

UpdraftPlus

UpdraftPlus, sektördeki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Jetpack’in yedekleme işlevine bir alternatiftir. Jetpack, WordPress’te otomatik yedekleme özelliği eklemek için ücretli bir uzantıya sahiptir. Ancak, UpdraftPlus’ı kullanarak WordPress web sitenizin yedeklerini kolayca oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, zamandan tasarruf etmek için otomatik yedeklemeler planlamanıza olanak tanır. UpdraftPlus, web sitesi yedeklerinizi kaydetmek için Google Drive, Dropbox vb. Gibi birden fazla depolama konumuna sahiptir. Yedeklemeyi nerede saklamak istediğinizi yönetebilirsiniz; otomatik olarak tüm web sitenizin yedeklerini oluşturur.

UpdraftPlus’ı kullanarak WordPress’te yedeklemeleri kolayca geri yükleyebilirsiniz.

5. Sucuri Tarayıcı

Sucuri

Sucuri Tarayıcı güçlü bir WordPress güvenlik eklentisidir. Jetpack tarayıcıyı kolayca değiştirebilir. Jetpack’te kötü amaçlı yazılım taraması için premium planları kullanmanız gerekir. Ancak, Sucuri Tarayıcı ücretsiz kötü amaçlı yazılım taraması, kara liste izleme, saldırı sonrası güvenlik, sertleştirme güvenliği, dosya yükleme denetimleri ve dosya bütünlüğü denetimleri sunar.

Ayrıca, Sucuri Tarayıcı, tüm şüpheli etkinlikleri engellemek ve web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumak için katmanlar oluşturmak için bir WordPress güvenlik duvarına sahiptir. Mevcut en güçlü WordPress güvenlik çözümüdür.

6. AdSanity

AdSanity

AdSanity, web sitesi reklamlarınızı doğrudan WordPress kontrol panelinizden yönetmenize olanak tanır. Kendi reklamlarınızı oluşturmanıza ve bunları WordPress’te görüntülemenize olanak tanır. AdSanity, WordAds’ın Jetpack Reklamlarına bir alternatiftir.

Jetpack Ads, diğer üçüncü taraf hizmetleri entegre ettiğinde sınırlı bir yaklaşıma sahiptir. Ancak, Adsanity, WordPress’te reklamlarınızı oluşturmak ve yönetmek için Google Adsense gibi tüm reklam hizmetleriyle harika çalışır.

WordPress web sitenizde kurulumu kolay, kullanıcı dostu bir reklam çözümüdür.

7. Yoast SEO

Yoast SEO

Yoast SEO popüler bir WordPress SEO eklentisidir. Jetpack’in SEO işlevlerine harika bir alternatif. WordPress’te Jetpack’in SEO’sunu kullanıyorsanız, tüm özelliklerine erişmek için profesyonel planlarına ihtiyacınız olacak, bu da pahalı.

Temel Jetpack’in SEO seçenekleri ve özellikleri açısından sınırlıdır. Bununla birlikte, XML site haritaları, görüntüler için sosyal entegrasyonlar, meta bilgiler, SEO uyarıları ve daha fazlası gibi kapsamlı araçlar için ücretsiz Yoast SEO eklentisini kullanabilirsiniz..

Şu kılavuzu incelemeniz gerekir: WordPress’te Yoast SEO Nasıl Kurulur bu eklentiyi kullanmaya başlamak istiyorsanız.

8. Akismet

Akismet

Akismet, her WordPress kurulumuyla birlikte ücretsiz olarak gelir ve web siteniz için en iyi spam filtreleme eklentisidir. Ancak, temel spam filtrelemesi için Jetpack’te bir premium plan satın almanız gerekir. Akismet, Jetpack’in spam engelleme işlevinin yerine kullanılabilir.

Akismet’in diğer önemli özellikleri arasında tüm yorumların otomatik olarak filtrelenmesi, spam azaltma ve daha fazlası yer alır. Güçlü ve gelişmiş spam filtreleme özellikleriyle size zaman kazandırır, böylece WordPress’te incelemek ve yayınlamak için daha az yorumunuz olur.

9. Yine Başka Bir İlgili Mesajlar Eklentisi

Yine başka bir ilgili mesaj eklentisi

WordPress bloglama için yaygın olarak kullanılır ve bu nedenle ilgili yayınlar özelliğine sahip olmak önemlidir. Yine Bir Başka İlgili Yayınlar, ilgili yayınlarınızı güzel bir şekilde sergileyen bir WordPress eklentisidir. Jetpack’in ilgili yayın işlevlerini kolayca değiştirebilir.

Eklenti son derece özelleştirilebilir ve kutudan çıkan özel yazı tiplerini destekler. İlgili yayınları nereye eklemek istediğinizi tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, WordPress blogunuzun RSS beslemesine ilgili yayınları eklemenizi sağlar.

10. Tampondan WP’ye

Tampondan WP'ye

WP to Buffer, blogunuzu kolayca Buffer uygulamasıyla bağladığı için en iyi WordPress yazı planlama eklentisidir. Tampon uygulaması, yayınlarınızı otomatik olarak sosyal medya kanallarında planlamanızı ve paylaşmanızı sağlar. Jetpack, benzer işlevselliğe sahip bir tanıtım özelliği sunar, ancak WP to Buffer, sosyal medya platformlarıyla daha esnektir.

Sosyal medya profillerinize blogları otomatik olarak göndererek zaman kazanabilirsiniz. WP to Buffer’ın kurulumu kolaydır ve sosyal profillerinizde paylaşmak istediğiniz yayınlar üzerinde tam kontrol sağlar.

11. De: Yorumlar

DeComments

De: Comments, ziyaretçilerinizi yorumlarda kullanmak için kullanılan güçlü bir WordPress eklentisidir. WordPress yorum alanınıza özellikler ekler ve bunu kullanıcılarınız için sosyal bir platform haline getirir. Yorum derecelendirmesi ekleyebilir, sosyal profiller hakkında yorum paylaşabilir, sosyal medya profillerini kullanarak giriş yapabilir, kullanıcılara rozetler verebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Premium bir eklenti, ama her kuruşa değer. Kullanıcılarınız yorumlarda birbirleriyle etkileşime girebilir ve web sitenizde SEO sıralamalarınızı iyileştiren daha fazla zaman harcayabilir.

12. Pingdom

Pingdom

Jetpack, web siteniz tekrar kapandığında veya tekrar yayında olduğunda sizi uyaran bir site izleme aracı sunar. Bununla birlikte, Pingdom benzer işlevselliğe sahip daha gelişmiş bir araçtır.

Bir hesap oluşturabilir ve Pingdom’a 1 web sitesi entegre edebilirsiniz. Web sitenizin durumu hakkında size e-posta bildirimleri gönderir. Ayrıca Pingdom hesabınızın kontrol panelinde çalışma süresi geçmişini görüntüler.

13. WordPress Sonsuz Kaydırma

WordPress Sonsuz Kaydırma

WordPress Infinite Scroll, yalnızca kullanıcılarınız web sitenizde kaydırma yaptığında içerik yüklemek için mükemmel bir seçenektir. Jetpack’in kaydırma işlevine alternatif olarak kullanılabilir.

Temanıza bir kod snippet’inin eklenmesi gerekiyor ve sonsuz kaydırma ile hazırsınız. Kullanıcılar sayfada aşağı doğru ilerledikçe WordPress yayınlarını otomatik olarak yükleyebilir veya kaydırma üzerine ‘daha fazla yayın yükle’ düğmesi ekleyebilirsiniz.

14. Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar, WordPress web siteniz için bir sosyal paylaşım sayacı eklentisidir. Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn ve Stumbleupon gibi sosyal medya kanallarındaki yayınlarınız için toplam paylaşım sayısını hesaplar.

Düğme stilleri, paylaşım sayaç düzenleri, toplam paylaşım sayaçları ve daha fazlasını içerir. Özel ayarlar, sosyal paylaşım düğmeleri için bir görüntüleme sırası belirlemenize olanak tanır. Ayarlarınızı kaydettiğinizde, sosyal düğmeler otomatik olarak tüm WordPress sayfalarınıza ve yayınlarınıza eklenir.

15. MailChimp

MailChimp

MailChimp, sektördeki en iyi e-posta pazarlama hizmetlerinden biridir. Nişinizdeki maksimum insanlara ulaşmak için kullanılabilir. Jetpack’in e-posta aboneliği özelliğinin yerini kolayca alabilir. Jetpack, e-posta pazarlaması için çok sınırlı işlevselliğe sahiptir.

Ancak MailChimp, abonelik listenize tam erişim sağlar ve abonelerinize günlük, haftalık veya aylık e-postalar göndermenize olanak tanır. MailChimp kullanarak abonelerinizi listelere filtreleyebilir ve özelleştirilmiş e-postalar gönderebilirsiniz. MailChimp’in alternatiflerine de göz atmak istiyorsunuz.

Tüm abonelerinize gönderilebilecek sınırsız sayıda e-postaya sahip premium bir hizmettir. Ücretsiz sürümleri, 2000’e kadar aboneyi yönetmenizi ve ayda 12.000 e-posta göndermenizi sağlar..

Daha fazla e-posta abonesi almak için etkili ipuçları hakkındaki kılavuzumuza da göz atmalısınız..

16. Bulut Parlaması

Cloudflare

Bir CDN hizmeti web sitenizin hızını artırabilir ve göze çarpmasını sağlayabilir. Cloudflare, premium özellikler ve DDoS saldırılarına karşı koruma ile dünyanın en popüler CDN hizmetidir.

CDN ve kaba kuvvet saldırı koruması da dahil olmak üzere Jetpack’in 2 önemli özelliğine alternatif olarak kullanılabilir. Jetpack, CDN işlevlerinde sınırlı özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, Cloudflare en iyi hizmete sahiptir ve global CDN’leri aracılığıyla statik içerik sunar.

17. Tembel Yük

Tembel Yük

Lazy Load, web sitenizi hızlandırmak için harika bir özelliktir. İçeriğinize, resimlerinize, küçük resimlerinize, gravatarlarınıza ve daha fazlasına tembel yükleme uygulamak için WordPress’teki BJ Lazy Load eklentisini kullanabilirsiniz. Sizi sadece görüntülerle sınırlayan Jetpack’in tembel görüntü modülünü kolayca değiştirebilir.

Orijinal görüntüler için yer tutucu küçük resimler de ekleyebilirsiniz. BJ Lazy Load, küçük resimlerinizi yeniden oluşturmanıza ve görüntüleri her zamankinden daha hızlı yüklemek için dosya boyutlarını azaltmanıza olanak tanır.

18. Kolay Güncellemeler Yöneticisi

Kolay Güncelleme Yöneticisi

Jetpack, WordPress eklentilerinizi güncellemenizi sağlayan otomatik bir eklenti güncelleme işlevine sahiptir. Easy Updates Manager bu özelliğe bir alternatiftir ve WordPress’inizin çekirdeğini, temasını ve eklentilerini güncellemenizi sağlar.

Son derece özelleştirilebilir bir eklentidir ve WordPress güncellemelerinizi yönetmek için büyük esneklik sunar. WordPress temanız ve eklentileriniz için manuel ve otomatik güncellemeler de ayarlayabilirsiniz.

Grammarly vs Hemingway vs Jetpack bu makaleyi kaçırmayın.

Bu makalenin, WordPress Jetpack eklentisine en iyi alternatifleri bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Kullanıcı geri bildirimlerini toplamak için en iyi WordPress anket eklentileriyle ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map