Editörünüzü Geliştirmek İçin En İyi 14 WordPress Gutenberg Eklentisi (2020)

en iyi wordpress gutenberg eklentileri


WordPress’de blog yayınları ve medya açısından zengin sayfalar oluşturmak her zaman mümkün olmuştur, ancak daha kolay olabilirdi. Şimdi WordPress Gutenberg editörü sayesinde.

Hiç şüphesiz, Gutenberg düzenleme deneyiminizi WordPress’te dönüştürüyor. WordPress için mutlak bir acemi olsanız bile, kolayca makale yazabilir ve medya açısından zengin sayfalar oluşturabilirsiniz.

Bu makalede, düzenleme deneyiminizi geliştiren en iyi WordPress Gutenberg eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

Neden WordPress Gutenberg Eklentilerine İhtiyacınız Var?

WordPress, kısa kodu ezberlemenize gerek kalmadan bir sayfayı istediğiniz gibi kolayca oluşturmanızı sağlayan paragraf, resim, madde işaretleri vb.Gibi birçok Gutenberg bloğu ile birlikte gelir. Tek yapmanız gereken doğru bloğu seçmek ve bunu sayfanıza eklemek. Düzenleme deneyiminizi daha da geliştirmek istiyorsanız, Gutenberg blokları eklentisi yükleyebilirsiniz.

Örneğin, sayfanıza bir iletişim formu eklemek istiyorsanız, WPForms’u yüklemeniz ve WPForms bloğunu Bloklar listenizden sayfanıza eklemeniz yeterlidir. Hepsinden iyisi, bir kısa kod yerine, düzenleyicide form alanlarını görürsünüz, yani formunuzun nasıl görüneceğini görmek için önizleme sayfasına geçmeniz gerekmez.

1. WPForms

WPForms, kullanıcı kaydı, eklenti, kullanıcı giriş eklentisi

WPForms bir blok kullanarak farklı form türleri oluşturmanıza olanak tanıyan en popüler form oluşturucu eklentilerinden biridir. Bir iletişim formu, anket formu, ödeme formu veya başka formlar eklemek istediğinizde, WPForms bunu sayfanıza yerleştirmeyi kolaylaştırır.

Önceden oluşturulmuş şablonlar kitaplığından kolayca seçim yapabilir ve isterseniz özelleştirmeye başlayabilirsiniz. WPForms ile oluşturduğunuz tüm formlar yanıt verir, yani telefonda, tablette ve bilgisayarda harika görünürler.

2. Envira Galerisi

envira galeri incelemesi

Envira Gallery ile WordPress web sitenizde resim ve video galerileri oluşturabilirsiniz. Galerilerinizi sitenize yerleştirmek için yerel bloklarını kullanabilirsiniz.

Eklenti, galerilerinizde filigran koruması, görüntü prova vb. Gibi bazı harika özellikleri kullanmanıza olanak tanır..

3. Atomik Bloklar

Aomik bloklar, gutenberg blok eklentileri

Atomic Blocks, web sitenize güzel özel bloklar eklemek için harika seçeneklerle birlikte gelen başka bir şaşırtıcı WordPress Gutenberg eklentisidir. Gutenberg editörü için bir sayfayı istediğiniz gibi kolayca oluşturmanızı sağlayan bir blok koleksiyonu.

Gelişmiş sütun bloğu, bülten bloğu, fiyatlandırma tabloları, kapsayıcılar, düğmeler ve daha fazlası gibi çok çeşitli bloklarla birlikte gelir. Hepsinden iyisi, bu eklentiyi istediğiniz herhangi bir tema ile kullanabilirsiniz.

4. Kadence

Kadence, hemen kullanıma hazır güzel özel bloklarla birlikte gelen inanılmaz bir WordPress Gutenberg blok eklentisidir. Blok seçenekleri gamı ​​simgelerden, düğmelerden sıraya ve ızgara / atlıkarıncaya kadar çalıştırır.

Bu blokların hepsi süper esnektir ve 800+ Google yazı tipini destekler. Ayrıca seçim yapabileceğiniz 1500’den fazla simgeniz de olacak.

5. KingBlocks

Kingblocks

KingBlocks, web siteniz için 20 çarpıcı blokla birlikte gelen bir WordPress Gutenberg eklentisidir. Tüm bloklar tamamen duyarlı olduğundan, sitenize göz atmak için kullandığınız cihazdan bağımsız olarak içeriğiniz harika görünecek.

KingBlocks, sayfalarınıza mobil cihazlara uygun bir harita yerleştirmek için Leaflet JavaScript kitaplığını kullanır. Bu eklenti çoğu tema ve eklenti ile uyumludur.

6. CPElementia

CPElementia

CPElementia, büyük bir Gutenberg blokları koleksiyonu ve genişletilmiş bileşen özellikleri sunan bir başka WordPress Gutenberg eklentisidir. Bu eklenti Codecanyon pazarından satın alınabilir.

İşte CPElementia’da bulunan birkaç blok:

  • geri sayım saati
  • özellik kutuları
  • sosyal simgeler
  • fiyat listeleri
  • ve dahası…

7. Yalnız Bloklar

Solo

SoloBlocks, web siteniz için zengin yazı düzenleri oluşturmanıza izin veren güzel bir eklentidir. Bu eklenti ile web sitenize sorunsuz bir şekilde ek bloklar ekleyebilirsiniz. Daha fazla blok eklemenin en kolay yolunu sunar ve onu seveceksiniz.

Bu eklenti neredeyse tüm modern temalarla uyumludur ve isterseniz başka gelişmiş eklentileri de kullanabilirsiniz..

8. Instagram Bloğunu Ekle

Gutenberg blok eklentileri

Instagram’ın popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Instagram kullanmayı seviyorsanız ve profilinizi WordPress web sitenizde sergilemek istiyorsanız, Inster Instagram bloğu, kontrol etmeniz gereken bir eklentidir. Bu eklenti ile Gutenberg bloklarını kullanarak profilinizi bir ızgara şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

Ekle, kullanıcı adınızı, konum kimliğinizi veya etiketinizi kullanarak Instagram özet akışını görüntülemenize olanak tanır. Resimleriniz tüm cihazlarda harika görünecek. Ayrıca, size farklı bir görünüm vermek için başlangıç ​​animasyon efektleri eklemenizi sağlar.

9. Su samuru Blokları

Su samuru web sitenize gerçekten harika bloklar eklemenizi sağlayan ücretsiz bir Gutenberg blok eklentisidir. Bu blokları karmaşık e-Ticaret sayfaları da dahil olmak üzere her türlü tasarım oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Otter Blokları ile bazı gelişmiş başlık blokları, bölüm blokları, düğme grupları, referanslar, Google haritaları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Hazırlanmak sadece birkaç saniye sürüyor.

10. Ultimate Blokları

Ultimate Block Eklentisi

Ultimate Blokları zaten 2 bin aktif yüklemeyi paketleyen başka bir popüler WordPress Gutenberg eklentisidir. Bu eklenti, sitenize farklı bir görünüm vermek için 18 bloktan oluşan bir koleksiyon sunar.

İster bir portföy sitesi, ister bir e-ticaret mağazası veya başka bir şey oluşturmak isteyin, ihtiyacınız olan tüm bloklara sahipsiniz. Ultimate Blocks, diğer gelişmiş eklentilerle güzel bir şekilde çalışır ve tüm ekran boyutlarında çarpıcı görünür. Ayrıca tüm tarayıcılarda uyumludur.

11. Gelişmiş Gutenberg

Gelişmiş Gutenberg, blok eklentileri

Gelişmiş Gutenberg düzenleme deneyiminizi geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm temel bloklarla birlikte gelen mükemmel bir eklentidir. Tamamen özelleştirilebilir 20’den fazla parlak blok ile birlikte gelir.

Bu, WordPress.org’dan indirebileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Tüm dünyada 10.000’den fazla web sitesine kuruldu.

12. İstiflenebilir

Kullanıma hazır özel blokları İstiflenebilir tasarımınızı öne çıkarmak için. Stackable tarafından sunulan tüm bloklar süper sağlam ve son derece esnektir.

Toplamda 23 blok stili sunuyor. İçeriğinizi güzelce görüntülemek için bu blokları kullanabilirsiniz.

13. Arnavut Kaldırımı

Coblocks kontrol etmeniz gereken başka bir Gutenberg blok eklentisidir. Ücretsiz bir eklenti olmasına rağmen, kullanmayı seveceğiniz en şaşırtıcı blok koleksiyonu ile birlikte gelir. Blokları kullanarak gerçek bir sayfa oluşturucu deneyimi istiyorsanız, bu kesinlikle ihtiyacınız olacak bir eklentidir.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için 23’ten fazla blok kullanacaksınız. Gıda bloğundan, gif bloklarından tweet bloğuna ve daha fazlasına tıklayın, bu eklenti Gutenberg editöründe eksik olan her şeyi sunar.

14. TinyMCE

TinyMCE Gelişmiş

TinyMCE şu ana kadar tartıştığımız eklentilerden biraz farklı. Bu eklenti, Gutenberg’e geçmeye hala hazır değilseniz, klasik düzenleyicinize sadık kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca, blok düzenleyicinin tüm şaşırtıcı özelliklerine erişebilirsiniz.

Eklenti, gelişmiş bir “Biçimlendirmeyi Temizle” düğmesi ve tablolarınız için birkaç gelişmiş ayar ile birlikte gelir. Paragraf etiketlerini her zaman blok düzenleyicide tutma seçeneğiniz de vardır.

Bunlar, WordPress düzenleme deneyiminizi geliştiren WordPress Gutenberg eklentilerinden bazılarıdır. Eğer istersen dönüştüren güzel web siteleri oluşturun, işte bazı tasarım ilkeleri kontrol etmelisin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me