En İyi 10 WordPress Tipografi Eklentisi Karşılaştırıldı (2020)

karşılaştırıldığında en iyi wordpress tipografi eklentileri


WordPress sitenizdeki okunabilirliği ve tipografiyi geliştirmek mi istiyorsunuz??

Yerleşik birçok marka kimliğini Coca Cola ve IBM gibi tipografik unsurlarla oluşturdu. Marka tanımanın yanı sıra, doğru tipografi web sitenizdeki okunabilirliği de artırır. Bu makalede, size piyasadaki en iyi WordPress tipografi eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

WordPress için En İyi Tipografi Eklentilerini Seçme

Her tipografi eklentisi eşit yaratılmaz. Aşağıda bir tipografi eklentisinde bulabileceğiniz birkaç özellik bulunmaktadır.

 • Google Fonts’u WordPress temanıza kolayca ekleyebilme.
 • Sitenize farklı bir görünüm vermek için özel yazı tipleri yükleme özelliği
 • Adobe Typkit, Font Squirrel ve elbette Google Fonts gibi çeşitli font sağlayıcılarını destekler

1. İstediğim Yazı Tipi

, tipografi eklentileri

Font I Want, web sitenize güzel yazı tipleri yüklemenizi sağlayan inanılmaz bir eklentidir. Eklenti, 3 popüler font sağlayıcısını, Google Fonts, Adobe Typkit ve Font Squirrel’i destekler.

İsterseniz kendi yazı tipinizi de yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tüm yazı tipi dosyalarınızı sürükleyip bırakmaktır, ardından web sitenizdeki yazı tiplerini kullanabilirsiniz..

Bu eklenti ile 20.000’den fazla farklı yazı tipi stilini deneyebilir ve marka kimliğinizi temsil etmek için en iyisini seçebilirsiniz. Benzersiz bir stil için farklı sağlayıcılardan birden fazla yazı tipini de birleştirebilirsiniz.

2. Ultimate Google Web Yazı Tipi Oluşturucu

Ultimate Google Web Yazı Tipleri

Ultimate Google Web Font Generator, birkaç dakika içinde web sitenize güzel yazı tipleri eklemenizi sağlayan başka bir harika eklentidir. Tüm Google’ın açık kaynaklı web yazı tiplerine erişebilir, önizleyebilir ve ardından bunları web sitenizde kullanmak için bir kod oluşturabilirsiniz.

Ayrıca WordPress dışındaki platformlarda da kullanabilirsiniz. PHP, Joomla, Magento, ROR, saf HTML ve daha fazlası ile uyumludur. Yazı tipi listesini Google’dan otomatik olarak günceller ve arkanıza yaslanıp rahatlarken size en son yazı tiplerini sunar.

Şu anda, koleksiyonunda 650’den fazla yazı tipi var. Ve elbette, kalın, italik, açık, siyah, vb. Gibi tüm yazı tipi varyasyonlarını destekler. Duyarlı bir eklenti olan yazı tipleri de tüm tarayıcılarda iyi görünecektir..

3. Kolay Yazı Google Yazı Tipleri

Kolay Yazı Google Yazı Tipleri

Easy Post Google Fonts, web sitenize daha fazla font eklemek için başka bir şaşırtıcı çözümdür. Bu eklenti ile, bir kod satırı eklemenize gerek kalmadan sitenize 600’den fazla farklı yazı tipi ekleyebilirsiniz. Tek bir sayfada ve yayında birden fazla yazı tipi kullanmanıza olanak tanır, böylece sitenizi yeni bir görünümle canlandırabilirsiniz.

Diğer modern WordPress eklentileri ile harika çalışıyor ve tüm ekranlarda da çarpıcı görünüyor. Kullanım kolaylığı nedeniyle, bir acemi bile bir profesyonel gibi eşit derecede iyi idare edebilir.

4. FontPress

FontPress tipografi eklentisi

1.2K’dan fazla aktif kurulumla FontPress, WordPress pazarındaki en popüler tipografi eklentilerinden biridir. Temanızı daha fazla yazı tipi ile güçlendirmek istiyorsanız, FontPress sizin için mükemmel bir seçenektir.

Google yazı tiplerinin yanı sıra Latin olmayan dilleri de destekler. Bu eklentiyi, sunduğu çeşitli efektleri uygulayarak fontlarınızın daha şık görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz..

Yazı tipi boyutu, ağırlık, metin süsleme, metin dönüşümü, renk ve çok daha fazlası üzerinde çalışabilirsiniz..

5. Gelişen Mimar

Thrive-arhitect

Thrive Architect, sadece birkaç dakika içinde güzel web sayfaları oluşturmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda web sitenize özel yazı tipleri eklemek için tam esneklik sunan inanılmaz bir sürükle ve bırak sayfası oluşturucu eklentisidir..

Yazı Tipi seçenekleriyle 700’den fazla özel yazı tipine erişirsiniz, böylece sitenize benzersiz bir görünüm verebilirsiniz.

6. Fonto

Fonto tipografi eklentisi

Fonto web sitenize yeni yazı tipleri eklemek istiyorsanız hızlı çözüm olabilir. Fonto ile aklınıza gelebilecek herhangi bir yazı tipini kullanabilirsiniz. Fonto ile, font dosyalarını kendi kendine barındırabilir veya gömme kodu ile sunabilirsiniz.

Yerleştirme kodunun sitenizin başlık alanına eklenmesi gerekir. Birden fazla yazı tipini bir araya getirme seçeneğiniz bile var.

7. Zeno Yazı Tipi Yeniden Düzenleyici

Zeno Yazı Tipi Resizer kullanıcılarınızın yazı tiplerini hızlı ve kolay bir şekilde yeniden boyutlandırmasını sağlayan inanılmaz bir eklentidir. Yazı tipi boyutunu özelleştirmek için JavaScript ve JQuery kullanır. Ayarlar bir çereze kaydedilir, böylece ziyaretçi sitenize döndüklerinde bile aynı yazı tipi boyutunu görür.

Bu eklentiyi 3.7’nin üzerindeki herhangi bir WordPress sürümünde kullanabilirsiniz. Çapraz tarayıcı uyumluluğu sağlar, böylece metninizin tüm tarayıcılarda harika göründüğünden emin olabilirsiniz.

8. WP Google Yazı Tipleri

WP Google Fonts, tipografi eklentileri

WP Google Yazı Tipleri , kontrol etmek isteyebileceğiniz başka bir eklentidir. 100.000’den fazla aktif kurulumla, bu eklenti web sitesi sahipleri için en popüler yazı tipi kaynaklarından biri olmuştur..

Sitenize yüksek kaliteli yazı tipleri eklemek üzere Google’ın ücretsiz hizmetlerini kullanmak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Yazı tiplerinizi sitenizdeki belirli CSS öğelerine de atayabilirsiniz. Ve tüm bunlar doğrudan WordPress kontrol panelinizden yapılabilir.

Eklenti, Google’da bulunan yeni yazı tiplerini de otomatik olarak günceller ve ekler. Böylece ayarlarınızı manuel olarak değiştirmek zorunda kalmadan kullanabilirsiniz.

9. Kolay Google Yazı Tipleri

İle Kolay Google Yazı Tipleri eklenti, web sitesi yazı tiplerinizi kontrol altına almak gerçekten çok kolay. Bir kod satırı yazmak zorunda kalmadan sitenize 600’e kadar farklı yazı tipi eklemek için kullanabilirsiniz.

Yazı tiplerinizi canlı sitenizde kullanmadan önce WordPress Özelleştirici’nin yardımıyla önizleyebilirsiniz. Yönetici alanında özel yazı tipi kontrolü oluşturmanıza olanak tanır. Bir yazı tipi ekledikten sonra, yazı tipi önizleme için anında özelleştiriciden kullanılabilir.

Temanıza google yazı tipleri eklemek istiyorsanız, temanın ana stil sayfasını düzenlemek zorunda kalmadan da bunu yapabilirsiniz. Ayrıca yazı tipi listesini otomatik olarak güncelleyecektir, bu yüzden manuel olarak yapmak zorunda kalmazsınız.

10. Herhangi Bir Yazı Tipi Kullanın

Herhangi Bir Yazı Tipi Kullan web sitenizde istediğiniz herhangi bir yazı tipini kullanmanızı sağlar. 100.000’den fazla aktif kurulumla, bu eklenti WordPress’teki en üst düzey tipografi eklentilerinden biridir.

Yazı tiplerinizi doğrudan WordPress düzenleyicinizden yükleyebilirsiniz. Eklenti tüm modern WordPress temaları ve diğer gelişmiş eklentilerle uyumludur.

Ayrıca yazı tiplerinizin tüm cihazlarda çarpıcı görünmesini sağlar ve tarayıcılarda harika çalışır. Ayrıca, size en benzersiz sonuçları vermek için birden fazla özel yazı tipini tek seferde destekler.

Bunlar WordPress için en iyi tipografi eklentilerinden bazılarıdır. Makaleyi yararlı bulduğunuzu umarız. Bir bonus olarak, bunları da okuyabilirsiniz web sitesi dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olabilecek ipuçları tasarlama.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map