Envira Gallery vs. FooGallery – Hangisi Daha İyi? (Karşılaştırma)

envira galerisi vs foo galerisi


Web siteniz için bir galeri eklentisi mi arıyorsunuz? WordPress pazarı, medya dosyalarınızı görsel olarak çarpıcı bir şekilde görüntülemenizi sağlayacak tonlarca şaşırtıcı eklentiyle doludur. En popüler olanlardan ikisi Envira Galerisi ve FooGallery’dir – her biri kendi güçlü özelliklerine sahiptir.

Ancak, yeni başlayanların ihtiyaçları için doğru galeri eklentisini seçmeleri kafa karıştırıcı olabilir, özellikle de birçok galeri eklentisi seçeneği ile. Bu tanıdık bir durum gibi geliyorsa endişelenmeyin. Seni koruduk.

En iyi galeri eklentisini seçmenize yardımcı olmak için, bu karşılaştırma gönderisine sahip eklentilerin ayrıntılı bir incelemesini hazırladık. Özelliklerine yan yana bakacağız ve hangisinin web siteniz için daha iyi bir seçenek olduğunu göreceğiz.

Daha derine dalmadan önce, eklentilere hızlı bir genel bakalım.

Genel Bakış: Envira Gallery vs.FooGallery

Envira Galerisi

envira-galeri-eklentisi

Envira Gallery, 100.000’den fazla etkin kurulum ve 1 milyondan fazla indirme ile piyasadaki en popüler galeri eklentilerinden biridir. Envira Gallery, yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir sürükle bırak fotoğraf galerisi eklentisidir. 5 dakika veya daha kısa sürede fotoğraflarınızı yükleyebilir, yeniden düzenleyebilir ve çarpıcı bir resim galerisi oluşturabilirsiniz.

Sürükle ve bırak fotoğraf galerisi oluşturucusunun yanı sıra diğer özellikler arasında galeri şablonları, albümler, sosyal paylaşım, video galerileri, filigran, slayt gösterisi ve daha fazlası bulunur..

FooGallery

foogallery-eklentisi

FooGallery ayrıca WordPress Resmi Eklenti Deposu’nda 100.000’den fazla etkin yüklemeye ve WordPress.org’da 4.7 dereceye sahiptir. Envira Galerisi gibi, FooGallery de Gutenberg için duyarlı, şimşek hızında ve optimize edilmiş güzel galeri düzenleri sunuyor.

FooGallery’in göze çarpan özelliklerinden bazıları çarpıcı galeri şablonları, sürükle ve bırak ile kolayca yeniden sıralama veya galeri sıralama, fareyle üzerine gelme efektleri, video desteği ve daha fazlası gibi özelleştirmeleri içerir. Ayrıca, galerinizin oluştururken nasıl göründüğünü görmenizi sağlayan Galeri Önizlemesi de var.

Yapılandırma: Envira Gallery vs. FooGallery

Envira Galerisi

Envira Galeri’nin yapılandırılması son derece kolaydır. Yapılandırma seçeneğini Yapılandırma sekmesini seçin. Öyle görünüyor:

Envira Galeri yapılandırması, Envira Gallery vs Foogallery

Burada birçok seçeneğiniz var. En fazla 6 galeri sütunu ekleyebilir, tembel yükleme seçeneğini etkinleştirebilir, hatta görüntüleriniz için gecikme zamanlamasını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, düzenlerinizin boyutlarını seçme seçenekleri de vardır.

Görüntü boyutunu yapılandırmak istiyorsanız, bunun için de inanılmaz seçenekleriniz var. İçerdiği birçok stil var. Küçük resimler, portreler, kare şekiller, manzaralar ve daha fazlası şeklinde olabilir. Düzen sütunlarının sayısına bağlı olarak, görüntülerinizin boyutlarını da seçmenize olanak tanır.

FooGallery

FooGallery de harika yapılandırma seçeneklerine sahiptir. Altında bulacaksınız Ayarlar kontrol panelindeki seçenek.

FooGallery yapılandırması, Envira Gallery vs Foogallery,

Burada Genel, Resim, Dil ve Gelişmiş ayarlar dahil 4 farklı ayar sekmeniz var.

Genel sekmesi altında, tembel yükleme, önbellek galerisi seçenekleri ve galeri altyazılarınız üzerinde çalışabilirsiniz..

Galeriyi şekillendirmek için 6 seçenek var. Görüntü sekmesi, görüntü boyutlarını ayarlama, animasyonlu GIF’leri yeniden boyutlandırma, animasyonlu küçük resimleri gösterme vb. İçin seçenekler sunar..

Hem Envira Gallery hem de FooGallery ile resim galerinizi tam olarak ihtiyaçlarınıza göre yapılandırmak kolaydır.

Kullanım Kolaylığı: Envira Gallery vs. FooGallery

Envira Galerisi

Envira Gallery ile galerinizi oluşturmak son derece basittir. Yapmanız gereken tek şey Envira kontrol panelinize gitmek ve Yeni ekle buton. Artık resimlerinizi Yerli Envira Galerisi Bölüm.

Galerinizi başlık bölümünde adlandırın ve ardından bilgisayarınızdan görüntüleri seçin. Ayrıca, medya kitaplığınızdan önceden var olan resimleri Diğer Kaynaklardan Dosya Seçin seçeneği. Resimler eklendiğinde, resimlerinizi az önce eklediğiniz canlı bir önizleme göreceksiniz..

Envira Gallery vs Foogallery,

Sağ tarafta, kısa kod olacak. Galerinizi istediğiniz herhangi bir sayfada veya yayında görüntülemek için bunu kullanabilir veya yayınla düğmesine basabilirsiniz. O kadar basit değil?

FooGallery

FooGallery ile bir galeri eklemek de çok basit, ancak Envira Galerisi’nden biraz farklı. FooGallery ile resimlerinizi eklemek için FooGallery kontrol paneline gidin ve Galeri ekle buton. Ardından, galeri başlığınızı ve resimlerinizi ekleyin.

FooGallery kullanım kolaylığı, envira Gallery vs Foogallery

Görüntüleri eklediğiniz alanın altında, bazı ayar seçenekleriniz olacaktır. Bunları resimlerinize efekt eklemek, bir tema seçmek, yük efektleri, kenarlıklar ve daha fazlasını eklemek için kullanabilirsiniz.

Galerinizin neye benzediğini görmek için Galeri Önizleme ekranın üst kısmına yakın bir yerde.

Düşüncelerimiz

İlk kez bir galeri eklentisi kullanıyorsanız, Envira başlamak için iyi bir seçenek olabilir. Kullanıcı dostu bir arayüzü var, bu yüzden ilk kez kullandığınızda bile insanların kafalarını karıştırması mümkün değil.

Öte yandan, eğer yeni başlayan biriyseniz Foo sizi bunaltabilir. Bu, Envira’nın hiçbir şekilde geride kaldığı anlamına gelmez. Galeri eklentileriyle çalışma deneyiminiz varsa, görüntüleri yapılandırmayı daha kolay bulabilirsiniz. Foo ile ilgili tek sorun, resimlerinizi ekledikten sonra önizlemenizi kontrol etmek için sekmeleri değiştirmeniz gerektiğidir.

Ekran Stilleri: Envira Gallery ve FooGallery

Envira Galerisi

Envira Gallery, resim galerilerinizi sergilemek için birçok güzel yol sunar. İstediğiniz sütun sayısını seçebilir, tembel yüklemeyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, farklı görüntü boyutları ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Envira galeri stili

Eklentinin resimleriniz için birçok boyut seçeneği vardır. Küçük resimlerden, portrelerden, manzaralardan, rastgele – sadece adlandırın. Envira’nın ayrıca bir ışık kutusu ekleme ve altyazı konumu ayarlama seçenekleri de vardır. İsterseniz resimlerinizi belirli bir boyuta uymaya da zorlayabilirsiniz.

FooGallery

FooGallery ayrıca resimleriniz için çok geniş bir seçenek listesine sahiptir. Çekici görünmesini sağlamak için 3 tipte (açık, koyu ve özel) bir tema seçmenizi sağlar.

FooGallery Galerisi stilleri

Ayrıca farklı kenarlıklar, bırakma ve iç gölge ekleyebilir, bir yükleme simgesi seçebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, fareyle üzerine gelme efektleri de çok fazla, altyazı ekleme ve sayfalama türü de ekleme seçeneği var. Resimler, URL alanı kullanılarak belirli bir sayfa pr yayınına da bağlanabilir.

Düşüncelerimiz

Görüntülerinizi sergileme açısından, Envira’nın lite versiyonu temel özellikleri sunmaktadır. Foo ise biraz daha gelişmiş seçeneklere sahip. Böylece gereksinimlerinize bağlı olarak, ihtiyacınız olan seçeneklerle birini seçebilirsiniz.

Eklentiler: EviraGallery vs. FooGallery

Envira Galerisi

Premium eklentilerini kullanarak Envira Gallery’nin işlevlerini genişletebilirsiniz. Sosyal medya seçenekleri eklemek, video dosyalarını desteklemek, mobil cihazlara özel ayarlar eklemek, etiket eklemek, filigran eklemek, şifre koruması, sayfalandırma ve çok daha fazlası için güzel eklentilere sahiptir. Genel olarak Envira Gallery 30’dan fazla eklenti sunuyor.

Envira eklentileri

FooGallery

FooGallery ayrıca işlevlerini yükseltme seçeneklerine sahiptir.

Foogallery eklentileri, Envira Gallery Vs Foogallery
Bu seçeneği video dosyaları, çoklu yük efektleri, çeşitli süslü galeri şablonları, sonsuz kaydırma, fareyle üzerine gelme efektleri hazır ayarları ve daha fazlasını eklemek için kullanabilirsiniz. Foo oyununda toplam 5 uzantı var.

Düşüncelerimiz
Özelliklerinizi genişletmek açısından, Envira daha iyi bir seçim olabilir. Foo’nun premium seçenekleri olmasına rağmen, bu konuda Envira’nın yarışa öncülük ettiği görülüyor.

Belgeler: Envira Gallery ve FooGallery

Envira Galerisi

Envira Galerisi güzelce belgelenmiştir ve sorunuzun (varsa) her yanıtını bulacaksınız. Ayrıca, herhangi bir soruna çözüm bulamazsanız, bilet göndermenize izin verme seçeneği de sunar..

FooGallery

FooGallery eşit derecede iyi belgelenmiştir. Eklentiyi anlamak veya bir soruyu ele alırken bir soruya cevap bulmakta herhangi bir sorun yaşamamalısınız..

Düşüncelerimiz
Her iki eklentiye de belgelerinde eşit puan verilebilir. Her ikisi de mükemmel bir şekilde belgelenmiştir ve bu belgeleri izleyerek yeni başlayanlar da eklentiyi bir profesyonel gibi kullanabilir.

Fiyatlandırma: Envira Gallery vs. FooGallery

Envira Galerisi

Envira Gallery 4 farklı seçenek sunuyor fiyatlandırma planları. Temel başlangıç ​​29 dolar ve 299 dolar.

Envira Galeri fiyatı

FooGallery

FooGallery fiyatlandırma planları 3 farklı seçenekle geliyor. 29,99 $ ‘dan başlıyor ve 149,99 $’ a kadar çıkıyor.

FooGallery Fiyatlandırması

Kararımız: Envira Galerisi ve FooGallery: Hangi Galeri Eklentisini Seçmelisiniz?

Envira Gallery, bir WordPress galeri eklentisinden ihtiyacınız olacak tüm özelliklerle birlikte gelen hafif bir eklentidir.

Envira Gallery’nin fiyatı Foo’dan biraz daha yüksek. Ancak bu planların sunduğu özelliklerin ve eklentilerin teklifi haklı çıkardığını düşünüyoruz.

Her şey iki eklenti ile ilgili. Umarız bu Envira Gallery Vs FooGallery yazısı size yardımcı olmuştur. Daha fazla alternatife göz atmak isterseniz, 8 En İyi WordPress Galerisi Eklentisi Karşılaştırması.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map