FormStack Alternatifi: WPForms ve FormStack (1 Kazanan!)

wpforms ve formtack karşılaştırması


WPForms ve FormStack: Hangi iletişim formu oluşturucusunun daha iyi olduğunu merak ediyor musunuz? Web sitenize bir iletişim formu eklemek istiyorsanız, ihtiyaçlarınız için doğru iletişim formu oluşturucuyu seçmek önemlidir. Seçtiğiniz iletişim formu oluşturucu, ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olmalı, kullanımı kolay olmalı ve hepsini de iyi bir fiyata istiyorum.

WPForms ile FormStack’ı karşılaştırarak hangi iletişim formu eklentisinin daha iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

Bu 2 popüler iletişim formu oluşturucusunu değerlendirmek için kullanacağımız ölçütler:

Şimdi WPForms ve FormStack arasındaki karşılaştırmaya bakalım.

1. Genel Bakış: WPForms ve FormStack

WPForms nedir?

wpforms-temas-form-eklentisi
WPForms mevcut en popüler iletişim formu oluşturucu eklentilerinden biridir. Bu başlangıç ​​dostu WordPress iletişim formu eklentisi, kod hakkında bir şey bilmeden WordPress web siteniz için kolayca güçlü iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır.

Sürükle ve bırak oluşturucuları, anketler ve anketler de dahil olmak üzere bir dizi diğer formla birlikte web siteniz için hızlı bir şekilde iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır ve ayrıca ödeme toplama olanağına da sahipsiniz. Daha hızlı bir iletişim formu oluşturmanıza yardımcı olacak çok sayıda şablon sağlarlar ve şablonlar tamamen özelleştirilebilir.

WPForms, akıllı ve güçlü iletişim formları oluşturmak için birçok özellik sunar ve tam gereksinimlerinize uygun bir iletişim formu oluşturmanıza yardımcı olacak benzersiz form alanları sağlar. Ayrıca, size harika görünen ve anlaşılması kolay raporlar verirler.

WPForms ile birkaç dakika içinde şık bir iletişim formu oluşturabilir ve 1 tıklama ile web sitenizde başlatabilirsiniz.

FormStack nedir?

formstack-eklentisi
FormStack, kullanıcıların anketler, iş başvuruları, etkinlik kayıtları ve daha fazlası gibi çevrimiçi formlar aracılığıyla bilgi toplamasına yardımcı olan çevrimiçi bir form oluşturucusudur..

Bu araç, çevrimiçi bir formu hemen oluşturmanıza yardımcı olacak önceden tasarlanmış çeşitli şablonlarla birlikte gelir ve ayrıca tamamen özelleştirilmiş bir form oluşturabilmeniz için sürükle ve bırak özelliklerine sahiptir..

FormStack, metrik raporlaması, ödemeleri tahsil etme yeteneği ve daha fazlasını sunar. Bu çevrimiçi form oluşturucu, Google E-Tablolar, e-posta pazarlama hizmetleri, Facebook ve diğer popüler araçlarla ve platformlarla da entegre olur.

Şimdi, WPForms’un FormStack için iyi bir alternatif olup olmadığını görmek için bu iletişim formu oluşturucularına daha derinlemesine bakalım.

2. Kullanım Kolaylığı: WPForms ve FormStack

WPForms

WPForms kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. İle WPForms doğrudan WordPress kontrol panelinizden bir iletişim formu oluşturabilirsiniz. WPForms WordPress eklentisini indirin, etkinleştirin ve yükleyin ve ardından WordPress panonuzdaki WPForms’a tıklayın. Buradan tüm formlarınızı kolayca yönetebilir ve bir düğmeyi tıklayarak yeni bir form oluşturabilirsiniz – WordPress sitenizden ayrılmanız bile gerekmez.

wpforms-pano

Yeni bir form oluşturduğunuzda, WPForms, başlamanız için doğrudan WPForms Form Düzenleyicisi’nde seçebileceğiniz bir dizi önceden tasarlanmış form şablonu sağlar. Ayrıca, bağış formu, faturalandırma / sipariş formu, bülten kayıt formu ve daha fazlası gibi yüzlerce ek şablon vardır, böylece ihtiyaçlarınız için doğru şablonu kolayca bulabilirsiniz.

wpforms-şablonlar

WPForms sürükle ve bırak oluşturucu, bir formu tam olarak ihtiyaçlarınıza göre oluşturmayı ve özelleştirmeyi çok basit hale getirir. Yeni başlayan bir kişi olsanız bile, bir iletişim formu oluşturmak istediğiniz form alanını sürükleyip yerine bırakmak kadar kolaydır. Açılır menüler, onay kutuları, çoktan seçmeli, dosya yükleme ve çok daha fazlası gibi alanlar ekleyebilirsiniz. Alanlar bir düğmeyi tıklayarak silinebilir ve sürükle ve bırak arayüzü ile kolayca yeniden düzenlenebilir.

wpforms-sürükle ve bırak-oluşturucu

WPForms ayrıca, formunuzu oluştururken nasıl görüneceğini görebilmeniz için canlı bir önizleme de gösterir; Düzenle’den Önizleme’ye geçiş yapmanız gerekmez. Bu, siteniz için kolayca ve hiçbir zaman bir form oluşturmanıza yardımcı olan WPForms’un sadece bir başka özelliğidir.

Son olarak, iletişim formunuzun web sitenizde görünmesini sağlamak çok basittir. Sadece 2 tıklama ile formunuzu web sitenizin herhangi bir sayfasına veya yayınına gömebilirsiniz.

FormStack

FormStack çevrimiçi bir form oluşturucu olduğundan, FormStack, hizmetlerine kaydolmanızı ve formları sitelerinde oluşturmanızı gerektirir. Yani, WPForms’un aksine, formunuzu doğrudan WordPress kontrol panelinizden oluşturabilme kolaylığınız yoktur..

Bir form oluşturmak için, bir form alanını sağ taraftan sola sürüklemek için sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Başlamak için önceden hazırlanmış şablonlarından birini de kullanabilirsiniz.

formstack-oluşturucu

Sürükle ve bırak arayüzü biraz daha karmaşıktır, çünkü bir iş yapmak için seçim yapmak veya tıklamak için birden fazla düğme vardır. Örneğin, alanları yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakabilir veya alanları yeniden düzenlemek için ayrı bir düğmeyi tıklatabilirsiniz; bunun gibi çok fazla seçenek ve düğme, form oluşturucuyu yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı yapabilir.

Formunuzu oluştururken nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız yapamazsınız. Formunuzun neye benzediğini görmek için Canlı Formu Görüntüle düğmesini tıklamanız gerekir. Formunuzun görünümünü beğenmiyorsanız, geri dönmeniz, değişiklikleri yapmanız ve ardından Canlı Formu Görüntüle düğmesini tekrar tıklamanız gerekir.

Ayrıca, formunuzun web sitenizde canlı görünmesini sağlamak, özellikle yeni başlayanlar için WPForms’dan daha zordur. Ve tüm bu zamandan sonra beğendiğiniz bir form oluşturmak için harcanan FormStack, bazı WordPress temalarının FormStack stiline üstün gelebileceği konusunda uyarır. Bu, formunuzun istediğiniz şekilde görünmesini sağlamak için kodlama hakkında bilmeyen yeni başlayanlar için kolay bir görev olmayan CSS formunu düzenlemeniz gerekir..

Kazanan: WPForms. WPForms sürükle ve bırak kullanımı çok daha kolaydır. Sürükleyip bırakarak bir formu kolayca oluşturabilir ve formunuzu oluştururken nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

3. Form Sınırları: WPForms ve FormStack

WPForms

Bunu not etmek önemlidir WPForms sınırsız form oluşturulmasına izin verilir. WPForms ile hangi fiyatlandırma planını seçerseniz seçin, istediğiniz kadar form oluşturabilirsiniz.

Bu, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, web sitenizin müşterilerin sizinle iletişim kurabilmesi için bir iletişim formuna, bir fatura / sipariş formuna, daha fazla e-posta abonesi almak için bir bülten kayıt formuna ve çok sayıda anket oluşturmak isteyebileceğinizden önemlidir. Neyse ki, bunu herhangi bir sınırlama olmadan WPForms ile yapabilirsiniz.

FormStack

Öte yandan, FormStack yalnızca sınırlı form oluşturma olanağı sunar. Hangi fiyatlandırma planını seçtiğinize bağlı olarak, web siteniz için kaç form oluşturmanıza izin verildiğini belirler..

En ucuz FormStack planı için yalnızca 5 form oluşturmanıza izin verilir. Bu, web sitenizdeki formlarla son derece sınırlı olduğunuz anlamına gelir. En pahalı planlarıyla bile, sınırsız formlar oluşturma yeteneğine sahip olup olmadığınız belirsizdir..

Kazanan: WPForms. Bir form oluşturucu eklentisi seçerken, istediğiniz kadar form oluşturma olanağı sağlayan bir form seçmek istersiniz..

4. Özellikler: WPForms ve Formstack

WPForms

WPForms basit bir iletişim formu oluşturucusundan daha fazlasıdır ve kutudan çıkar çıkmaz birçok harika özellik ile birlikte gelir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, sadece iletişim formları oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda anketler, anketler ve daha fazlasını da oluşturabilirsiniz.

WordPress web siteniz için ilgi çekici anketler ve anketler oluşturabilir ve bunlarla birlikte gitmek için güzel anket raporları alabilirsiniz. Bu, form sonuçlarınızı gerçek zamanlı olarak analiz edebileceğiniz ve bu sonuçları web sitenizin ziyaretçilerine gerçek zamanlı olarak görüntüleme seçeneğiniz olduğu anlamına gelir.

wpforms-anket-özellikler

WPForms ile elde ettiğiniz diğer harika özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Akıllı Koşullu Mantık – Kullanıcının seçtiği seçeneğe dayalı olarak soruları göstermek veya gizlemek için akıllı koşullu mantık kuralları oluşturarak uzun formları karıştırın.
 • Sınırsız Dosya Yükleme – Herhangi bir planla, kullanıcılar formlarınıza sınırsız dosya yükleyebilir ve doğrudan form gönderme bildiriminden kolayca erişilebilir.
 • Duyarlı Mobil Uyumluluk – Formlar% 100 duyarlı ve mobil cihazlarda, tabletlerde ve tarayıcılarda çalışır.
 • Kısmi Form Kaydetme – Daha uzun formlar için, kullanıcılar ilerlemelerini kaydedebilir ve daha sonra bitirmek için geri gelebilir, bu da form terkini azaltır.
 • Spam Koruması – Akıllı captcha ve bal küpü, formlarınızın spam gönderilmesini otomatik olarak önler.
 • Otomatik Form Onayları – Kullanıcılar form gönderimlerinin Mesaj, Sayfayı Göster ve Yönlendir gibi 3 form onaylama türüyle başarılı olduğunu bileceklerdir.
 • Çevrimiçi İmza Yeteneği – Kullanıcıların çevrimiçi formunuzu fareleri veya dokunmatik ekranlarıyla imzalamalarına olanak tanır.
 • Kullanıcı Kaydı – Özel WordPress kullanıcı kayıt formları oluşturabilirsiniz.
 • Online Ödeme Entegrasyonu – WPForms, PayPal ve Stripe gibi ödeme ağ geçitleriyle entegre olur, böylece çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz.
 • Coğrafi Konum İzleme – Daha fazla hedeflenmiş e-posta gönderebilmeniz için site ziyaretçileriniz ve konumları hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • E-posta Pazarlama Entegrasyonu – WPForms, Constant Contact, AWeber ve Mailchimp gibi tüm popüler e-posta pazarlama hizmetleriyle entegre olur.
 • Form İzinleri & Erişim Kontrolleri – Formunuzu şifre ile koruyun, kabul edeceğiniz giriş sayısını, giriş yapan kullanıcılarla form girişlerini sınırlandırın ve daha fazlasını yapın.

Buna ek olarak, WPForms, Form Göndermesi gibi, formu göndermeseler bile bir kullanıcının bilgilerini yakalayacak başka eklentiler sunar.

FormStack

FormStack ile iletişim formlarının yanı sıra ödeme formları, anketler, etkinlik kaydı ve daha fazlasını da oluşturabilirsiniz. Bunlar aşağıdakileri içeren bir dizi özellik sunar:

 • Koşullu Mantık
 • Kayıt etmek & Formları Sürdür
 • Raporlar & analitik
 • Dosya Yüklemeleri
 • recaptcha
 • Ödeme İşlemcileri
 • E-posta Entegrasyonu

Ancak FormStack’ın özellikler listesi WPForms kadar uzun değildir. FormStack, WPForms’un Net Promoter Puanı, Likert Ölçeği ve daha fazlası gibi sunduğu benzersiz form alanlarından yoksundur.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, FormStack ile yalnızca sınırlı sayıda form oluşturabilirsiniz. Her planın bir tema sınırı vardır ve her planın da bir depolama sınırı vardır, böylece yalnızca belirli sayıda dosya yükleyebilirsiniz. Ayrıca, e-posta pazarlamasını imkansız kılan en düşük maliyetli planlarıyla e-posta entegrasyonuna erişemezsiniz.

Kazanan: WPForms. WPForms, her türden güçlü formlar oluşturmanıza izin veren çok daha fazla özellik sunar.

5. Fiyatlandırma: WPForms ve FormStack

WPForms

WPForms form oluşturucu eklentisinin ücretsiz ve premium sürümlerini sunar. WPForms’u ücretsiz kullanmak istiyorsanız, resmi WordPress Eklenti Dizini’nden WPForms Lite WordPress eklentisini indirebilir, doğrudan WordPress kontrol panelinize yükleyebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, daha güçlü özelliklerine erişmek istiyorsanız, premium plana geçmeniz gerekir.

wpforms fiyatlandırma

WPForms 4 farklı fiyatlandırma planı sunar ve her biri ile sınırsız form oluşturma elde edersiniz. Bir web sitesi oluşturmaya yeni başlıyorsanız ve bütçeniz sıkıysa, Temel plan 1 site için yılda yalnızca 39,50 ABD dolarından başlar. Temel plan, sınırsız formlar, sınırsız girişler, gelişmiş alanlar, form şablonları, e-posta entegrasyonu ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Ödeme entegrasyonu, anketler ve anketler, kullanıcı kaydı, form terk etme, premium destek ve daha fazlası gibi tüm WPForms premium özelliklerine erişmek için yılda 299,50 $ karşılığında Elite planına geçmeniz gerekir..

FormStack

FormStack, 19 $ / ay – 249 $ / ay arasında seçim yapabileceğiniz 4 farklı yüksek fiyatlı plana sahiptir. Her fiyatlandırma planının kaç form oluşturabileceğiniz konusunda bir sınırı vardır. Örneğin, aylık 19 $ ‘a mal olan Bronz planı için sadece 5 form oluşturabilirsiniz. Ayda 249 $ ‘a mal olan Platinum planla bile, sizi 1000 formla sınırlıyorlar.

formstack fiyatlandırma

FormStack ayrıca her bir planla alabileceğiniz giriş sayısını da sınırlar. Planınızda izin verilen giriş sayısını aşarsanız, sizden bunun için bir ücret almazlar, ancak tüm girişler doğrudan e-postanıza gider. Bu, form girişlerinizi yönetmeyi zorlaştırır ve gelen kutunuzu devralma ve çok sinir bozucu olma potansiyeline sahiptir.

Ayrıca, özel marka ve entegrasyonlar ve ödemeler gibi önemli özellikleri edinmek için ayda 59 ABD doları ödemeniz gerekir..

Kazanan: WPForms. Genel olarak, FormStack ile istediğiniz özelliklere erişmek için WPForms’a kıyasla çok daha fazla para ödemeniz gerekecek.

Sonuç: WPForms ve FormStack: Hangisi Daha İyi?

Web sitenize form eklemek istiyorsanız, WPForms. WPForms, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli web sitesi sahipleri için mükemmeldir. Pahalı aylık ücretler ödemek zorunda kalmadan web sitenizi veya işletmenizi büyütmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişebileceksiniz. Sürükleyip bırakma arayüzleriyle dakikalar içinde güçlü formlar oluşturabilir ve istediğiniz sayıda form oluşturma özgürlüğüne sahip olursunuz.

Daha fazla ayrıntı için WPForms incelememizin tamamını inceleyin.

FormStack iyi bir çevrimiçi form oluşturucudur, ancak fiyatı ve web sitesi ziyaretçileri için benzersiz özelliklerinin olmaması nedeniyle, bu form oluşturucu İnsan Kaynakları, BT ve Finans için dahili formlar oluşturmak isteyen ve uygulamalar almak için daha büyük işletmeler için daha uygun olabilir. Ayrıca, FormStack özelliklerden yoksundur ve ödeyeceğiniz fiyat için çok fazla sınırlama vardır.

Ayrıca, uzmanımızın WPForms ve TypeForm arasındaki karşılaştırmasına göz atın.

WPForms vs. FormStack’ta bu gönderiyi beğeneceğinizi umuyoruz. Umarım, şimdi hangi form oluşturucunun web siteniz için en iyi seçim olduğunu biliyorsunuz. Bu gönderiyi beğendiyseniz ve WPForms ve nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, WordPress’de İletişim Formu Nasıl Oluşturulur (Kolay Yol) makalemize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map