Hareketsiz alanlarınızı WordPress ile kullanmaya başlayın

Eski moda alan park hizmetlerinde nominal gelir elde eden veya sadece toz toplayan ve hiçbir şey yapmayan çok fazla kullanılmayan alan adına sahip alan adınız olanlar için okumaya devam edin. Geliştirilen alanlar neredeyse her zaman park alanlarındaki tek tıklamalı inişlerden daha iyi performans gösterecektir. Bir alan adını hızlı bir şekilde geliştirmenin en kolay yollarından biri otomatik bir WordPress blogu oluşturmaktır. Bu derste şu konuya geçeceğim:


 • WordPress otomatik bloglarınızı nerede barındırabilirsiniz
 • WordPress nasıl kurulur ve SEO düşünülerek nasıl yapılandırılır
 • Otomatik blog oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir WordPress eklentisi
 • Alakalı içerik oluşturmak için RSS yayınlarını kullanma
 • Adsense ve diğer gelir akışlarıyla web sitenizden nasıl para kazanılır?

Şimdi bu durgun park edilmiş sayfaları dökmenin ve kullanılmayan alanlarınızı dinamik ve içerik açısından zengin web sitelerine dönüştürmenin zamanı.

Devam etmeden önce küçük bir not. Bu, içerik kazıma / yeniden yazma yapmak için bir rehber değildir splogs. Kullanılmayan alanlardan para kazanmanın veya mevcut blog’unuzu alakalı özet akışlarından düzenli olarak güncellenen haberlerle zenginleştirmenin yalnızca çok daha verimli bir yolundan geçiyorum. RSS özet akışlarını yasal olarak toplamak, WordPress blogunuza içerik eklemenin mükemmel bir meşru yoludur.

WordPress otomatik bloglarınızı nerede barındırabilirsiniz

Orada bir milyon web barındıran, bazıları iyi, bazıları çok iyi değil, bazıları tamamen kaçınılmalıdır. Kişisel olarak WordPress barındırma için tavsiye ederim bir ana bilgisayar HostGator olduğunu. Fiyatları ucuz, sunucuları güvenilir ve destekleri haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyor. En önemlisi, hostingleri çok WordPress dostu ve paylaşılan bir hesapta sınırsız alan adı barındırmanıza izin verecek.

HostGator başlığı

Tabii ki zaten karşılamak iyi bir web barındırma biliyorum Gereksinimler, onları da kullanmaktan çekinmeyin. İle bir ev sahibi cPanel ile Fantastico kesinlikle tercih edilir.

Akılda SEO ile WordPress Nasıl Kurulur

Daha önceki derslerde bu konular üzerine birkaç kez yazmıştım. İlk adım (belli ki) WordPress Barındırma kurmak ve WordPress’i yükle. Çoğu insan, Fantastico aracılığıyla yükleyerek otomatik ve daha rahat bir çözümle gitmeyi tercih eder. Diğerleri WordPress’i manuel olarak yükle.

WordPress’i başarıyla yükledikten sonra, WordPress’i arama motorları için optimize etme güzel olurdu. En azından kurabilirsin oldukça kalıcı bağlantılar URL’nizi daha fazla arama motoruna uygun hale getirmek için.

Yukarıdakilerin tümünü yaptıktan sonra muhtemelen alan adınızın konusuyla alakalı hoş görünümlü bir WordPress teması bulmak istersiniz. WordPress temalarını bulmak için bazı iyi yerler kaynaklar sayfa. Ücretsiz WordPress temalarının seçimi Theme Lab’da o da çok perişan değil.

FeedWordPress Eklentisi

Tam olarak aynı şeyi yaptığını iddia eden birkaç ücretli WordPress eklentisi gördüm FeedWordPress, ki bu kesinlikle ücretsizdir ve muhtemelen aynı şekilde çalışır. Adresinden indirilebilir. WordPress.org. İle ilgili önceki eğiticimize referans WordPress eklentilerini yükleme bir eklentiyi nasıl yükleyeceğinizden ve etkinleştireceğinizden emin değilseniz.

FeedWordPress nasıl kullanılır?

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WordPress yönetim panelinizde yeni bir Sendikasyon menüsü görmelisiniz. Burada yayın bilgilerini ekleyebilir / düzenleyebilir / silebilir, yayınları manuel olarak güncelleyebilir veya toplu gönderileriniz için kullanmak istediğiniz varsayılan ayarlar için ilk yapılandırmaları yapabilirsiniz.

Sendikasyonlu Yayınlar

Burası, yeni feed öğelerini, istendiğinde – veya manuel olarak – otomatik olarak kontrol etmeyi seçeceğiniz yerdir. Bu makalenin tamamen sitelerinizin otomasyonu ile ilgili olduğunu düşünürsek, muhtemelen otomatik olarak ayarlamak istersiniz. Makul bir zaman aralığı yaklaşık 10 dakika olacaktır.

FeedWordPress Sendikasyonlu Yayın Seçenekleri

Sendikasyon Gönderme Seçenekleri

Burası sendikasyon yayınlarınızı atamak için varsayılan kategorileri ayarladığınız yerdir. Daha sonra belirli yayınlar için farklı kategoriler ayarlayabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak, sendikasyon yayınlarında yorum veya geri izleme özelliğini etkinleştirmek isteyebilir veya istemeyebilirsiniz. Kalıcı bağlantıların orijinali değil, web sitenizi gösterdiğinden emin olmak istersiniz. Bu şekilde, sitenizde daha fazla taranabilir içerik sayfası olur. Daha sonra yayın içeriğinizdeki orijinal kaynağa nasıl bağlanacağınızı göstereceğim..

FeedWordPress Sendikasyon Gönderme Seçenekleri

Haber akışları bulabileceğiniz yerler

WordPress kurulumunuzu otomatik bloglama ile çalışacak şekilde yapılandırmak savaşın sadece yarısıdır. Konunuzla alakalı iyi özet akışlarını nerede bulacağınızı bilmeniz gerekir. İşte yayınları almak için bazı iyi yerler:

Uyarı kelimesi: Lütfen bu RSS özet akışlarıyla ilişkili kullanım koşullarını okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun. Bazıları bunun gibi bloglarda içeriğin yeniden yayınlanmasına izin vermez. Sitelerinizde bu RSS özet akışlarını kullanırken son dakika terimleri, dur ve vazgeç dikkat ya da daha kötüsü.

Feed’leri FeedWordPress’e girme

Umarım dikkatli sözlerim seni korkutmadı. Her özet akışında kullanım koşullarını izlerseniz endişelenecek bir şeyiniz olmamalıdır. Örnekte, Yaşam Tarzı – Teknoloji Reuters RSS beslemesi.

FeedWordPress - Yeni bir sendika sitesi ekle

İstediğiniz özet akışı URL’sini başarıyla girdikten sonra, kartel buton.

Yem Bulucu: Yeni Sendikasyon Yemi

Bu ekranda her şey yolundaysa beslemeyi kullanın. Bu noktada, seçilen feed katkıda bulunan bir site olarak eklenmelidir. Feed’i güncellemeden önce, önceden belirli feed ayarlarını tekrar kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu, yorumlardan ve / veya geri bildirimlerin etkinleştirilmesinden vb. İstendiğinde, feed’den sendikasyon yayınlarının uygun kategoriye atandığından emin olunmasını içerir. Güncelleme veritabanınızı feed öğeleriyle doldurmaya başlamak için düğme.

FeedWordPress Güncellemesi Tamamlandı

Umarım xx ya da öylesine mesajların güncellendiğini söyleyerek başarılı bir mesaj alırsınız. 0 gönderi eklendiğini bildiren bir tür hata mesajı alırsanız, seçtiğiniz feed’de bir sorun olabilir..

Son adımlar

Örnek blogumuzun neye benzediğine bakalım.

FeedWordPress İş Başında

Sanırım oldukça iyi görünüyor. Blogunuzda yayınladığınız gün değil, gerçek hikaye tarihlerinin nasıl takıldığına dikkat edin. Ayrıca, orijinal Reuters sitesine geri dönerek yeni Katkıda Bulunanların bağlantısına dikkat edin. Şimdi 11 yeni haber parçacığımız var, ama orijinal hikayenin bağlantısı nerede? Bu, şablon dosyasına manuel olarak eklemeniz gereken bir şeydir. İndex.php dosyanızı ve muhtemelen single.php’nizi açın (temanızın yapısına bağlı olarak) ve the_content () öğesinden sonra aşağıdaki kodu ekleyin.

“title =”“> Hikayenin geri kalanını okuyun…

FeedWordPress Sendikasyon Kalıcı Bağlantısı

Aynı şeyi single.php dosyasında (varsa) yapın ve kaydedin. Şimdi örnek blogu inceleyelim.

Tebrikler! Otomatik bloglar oluşturabilirsiniz

Gördüğünüz gibi şimdi orijinal hikayeye bir bağlantı var. Çoğu RSS haber beslemesi, bir tür atıfla birlikte bunun gibi hikayeye bir bağlantı gerektirir, bu yüzden bu çok önemlidir. Her şey sorunsuz bir şekilde çalıştıktan sonra, muhtemelen sitede reklam görüntüleme ayrıca.

Bu kadar. Bu eğiticiyi beğendiyseniz yorum yapmaktan ve paylaşmaktan çekinmeyin. Unutmayın – RSS yayınlarını akıllıca kullanın, şartları okuyun ve içeriği kazımayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map