Jetpack İstatistikleri vs MonsterInsights – Daha İyi?

MonsterInsights vs Jetpack İstatistikleri


MonsterInsights vs Jetpack İstatistikleri: kim kazanır? Bunu soruyorsanız, muhtemelen web sitenizin ziyaretçilerini izlemek ve web sitenizdeki etkileşimleriyle ilgili istatistikleri keşfetmek için en iyi eklentiyi arıyorsunuz.

WordPress bu işlevleri gerçekleştirmek için çeşitli analiz eklentileri sunar, ancak MonsterInsights ve Jetpack İstatistikleri açık arayla en popüler olanlardır; ve iyi bir nedenle. Ama hangisi SİZİN ihtiyaçlarınız için gerçekten en iyisi?

Bu makalede, MonsterInsights ile Jetpack istatistiklerini ayrıntılı olarak karşılaştıracağız, böylece son kararınızı verebilirsiniz.

Genel Bakış: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights nedir?

MonsterInsights eklentisi, Google Analytics ile entegrasyonu zahmetsiz hale getirmek için WordPress sitenizde veya blogunuzda çalışır. Mevcut en güçlü ve en popüler web sitesi analiz aracı olarak, Google Analytics’in web sitenizdeki gücünü kullanmak, web sitenizin ziyaretçileri ve içeriğinizle nasıl etkileşime girdikleri hakkında ayrıntılı bilgi ve istatistikler sağlayabilir..

Google Analytics kendi başına kurması zor olsa da, MonsterInsights, mutlak yeni başlayanlar için bile bunu çok basit hale getirir. Kurulum süreci, saatler yerine gününüzden sadece dakikalar süren sorunsuz bir deneyim haline gelir; sıfır kodlama becerisi gereklidir.

Ayrıca, yalnızca Google Analytics’in sunduğu tüm varsayılan istatistikleri değil, aynı zamanda gelişmiş metrikleri de görün. Etkinlikler, e-Ticaret istatistikleri ve çok daha fazlası parmaklarınızın ucunda olacak ve görüntülenmeye hazır olacak.

Google Analytics’i tek başına kullanmaktan çok daha üstün olan MonsterInsights, kullanıcı deneyimini birinci öncelik haline getirir. Başlangıç ​​dostu ve kullanımı kolay MonsterInsights, tırmanmayı bırakmayacak yükselen bir yıldızdır.

Jetpack İstatistikleri Nedir??

Jetpack, web siteniz için kullanışlı bulabileceğiniz bir dizi özellik içeren kompozit bir eklentidir; güvenlik, spam koruması ve site yedeklemeleri dahil. Jetpack Stats, ek bir özellik olarak Jetpack eklentisine ekleyebileceğiniz modüllerden biridir.

Jetpack İstatistiklerini etkinleştirdiğinizde, Jetpack eklentisini yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, web sitenizin ziyaretçilerine ve WordPress web sitenizle nasıl etkileşime girdiğine ilişkin raporları görüntülemek için kullanabilirsiniz..

Çok uzak çok iyi? Analizde bu noktada, MonsterInsights vs Jetpack Stats neredeyse aynı görünüyor, değil mi? Bir sonraki bölümde değişmek üzere …

Nasıl Çalışır: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

MonsterInsights her şeyden önce bir Google Analytics entegrasyon eklentisidir. Çalışması için tek yapmanız gereken Google Analytics hesabınızı MonsterInsights’a bağlamaktır. Web sitenizin verilerini bir süredir izlemek için Google Analytics’i kullanıyor olmanız koşuluyla, hemen hemen sonuç alırsınız. Gösterge tablonuz şöyle görünecektir:

MonsterInsights Gösterge Tablosu

Google Analytics’te yeniyseniz, sonuçların MonsterInsights kontrol panelinizde görünmesi 48 saate kadar sürebilir.

Google Analytics’i (GA) MonsterInsights olmadan kullanacak olsaydınız, GA’nın kodunu tema dosyalarınıza manuel olarak eklemeniz gerekir. Bu, yeni başlayanlar veya kodlama becerisi olmayan herkes için özellikle göz korkutucu bir görevdir; ve çeşitli risklerle birlikte gelir. En ufak bir kodlama hatası Analytics verilerinizi çarpıtabilir veya daha da kötüsü web sitenizi bozabilir.

MonsterInsights ile, farenizi yalnızca birkaç tıklamayla en gelişmiş Google Analytics izlemeyi bile ayarlayabilirsiniz. Kurulumu inanılmaz derecede kolaydır ve WordPress web sitenizde kolayca bulunur. Raporlarınızı görüntülemek için sitenizi bir üçüncü taraf platformuna çıkarmanıza gerek yoktur.

Hepsinden iyisi, bugün mevcut olan en güçlü, en doğru web sitesi analiz aracı olan Google Analytics’in gücünü kullanacaksınız.

Jetpack

Jetpack Stats, Jetpack eklentisinin bir parçasıdır. Yani, Jetpack İstatistikleri, genel Jetpack eklentisinde bulunan diğer özelliklerin uzun bir listesinin sadece bir dipnotudur. MonsterInsights yalnızca analitikler düşünülerek oluşturulmuş olsa da, Jetpack Stats’ın analitik özellikleri sadece yan düşüncedir.

Web sitenizde veya kişisel blogunuzda Jetpack’i etkinleştirmek için bir WordPress.com hesabı oluşturmanız ve sitenizi bu hesaba bağlamanız gerekir. Jetpack, Google Analytics ile entegre olmak yerine kendi marka analiz aracını kullandığından, bilgilerin görünmeye başlaması biraz zaman alabilir. Gösterge tablonuz şöyle görünecektir:

Jetpack İstatistikleri Gösterge Tablosu

Maalesef, web sitenizin istatistiklerinin yalnızca küçük bir kısmı WordPress kontrol panelinizde bulunmaktadır. “Tam” analitiklerinizi görüntülemek için giriş yapmanız ve WordPress.com hesabınıza atlamanız gerekir. O zaman bile, raporlar Google Analytics veya MonsterInsights’ı kullandığınız kadar eksiksiz veya kapsamlı olmayacak.

İzleme Özellikleri: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

MonsterInsights ile hayal edebileceğiniz her türlü gelişmiş izleme özelliğine erişebilirsiniz. WordPress web sitenizde elverişli bir şekilde bulunan menü çubuğu şöyle görünür:

MonsterInsights Menü Çubuğu

Bu menü çubuğundan şunlara erişebilirsiniz:

 • İndirme izleme
 • e-Ticaret izleme
 • Özel boyutlar
 • Reklam izleme
 • Tavsiye takibi
 • Gerçek zamanlı istatistikler
 • Form izleme
 • Ve çok daha fazlası…

MonsterInsights analitik düşünülerek oluşturulduğundan, izleme onun tek işlevidir; ve mükemmel bir şekilde yapıyor.

Jetpack İstatistikleri

Jetpack Stats menü çubuğu, özellikleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi size söyler:

Jetpack İstatistikleri Menü Çubuğu

Jetpack Stats genel Jetpack eklentisinin sadece küçük bir parçası olduğundan, yalnızca en temel izleme raporlarını sağlar. Toplam ziyaretlerinizi, toplam yorumlarınızı ve diğer bazı temel istatistikleri görüntüleyebilirsiniz; ancak, gelişmiş izleme özellikleri mevcut değildir.

Baloncuk: MonsterInsights vs Jetpack İstatistikleri

MonsterInsights

MonsterInsights, ihtiyacınız olan web sitesi analizini almak isteyeceğiniz tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Bunun tek bir amacı vardır: İhtiyacınız olan verileri size uygun bir şekilde elde etmek.

Hafif ve şişkinlik içermez. Eklentiler yükleyerek ek özellikler uygulayabilmenize rağmen, bu özelliklerin hepsinin ortak bir hedefe doğru birlikte çalıştığından emin olabilirsiniz. Yüklü her eklenti olsa bile, MonsterInsights’ın tek odak noktası veri toplamak ve anlaşılması kolay bir şekilde size aktarmaktır..

Jetpack İstatistikleri

Jetpack Stats, ana Jetpack eklentisinin yalnızca bir yan özelliği olduğundan, Jetpack’i yüklemeden Jetpack İstatistiklerine ve tüm özelliklerine erişmenin bir yolu yoktur..

Jetpack 100+ tema, güvenlik özellikleri, yedekleme seçenekleri, resim barındırma ve diğer birçok özellik ile birlikte gelir. Hepsi iyi, ne oldukları için; ancak, yalnızca bir analiz izleme aracı arıyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Jetpack, özellikle ilgilendiğiniz tek özellik Jetpack İstatistikleri ise aşırı şişkinlik hissedebilir.

Fiyatlandırma

Hem MonsterInsights hem de Jetpack’in temel sürümleri WordPress eklenti deposunda ücretsiz olarak mevcuttur.

Ek özellikler için yılda 99,50 $ ‘dan başlayan MonsterInsights satın alabilirsiniz. Veya Jetpack’i yıllık 39,00 $ ‘dan başlayarak alabilirsiniz.

Müşteri desteği

Eklentilerin ücretsiz sürümleri için hem MonsterInsights hem de Jetpack, WordPress forumları aracılığıyla destek sunar.

MonsterInsights’ın ücretli sürümleri için size öncelikli destek ve profesyonel kurulum seçenekleri sunulur. En ucuz veya en pahalı seçeneği satın almanızın önemi yoktur, aynı dikkat ve özen gösterilecektir..

Jetpack ile yalnızca en fazla paranın karşısına çıkanlar en fazla desteği alır. Daha düşük seviyedeki müşteriler yalnızca e-posta desteği için düzenlenirken, en yüksek ücret ödeyen müşteriler e-posta desteği, öncelik desteği ve kurulum hizmetleri alır.

Sonuç

Kullanım kolaylığı, doğruluk ve özellikler söz konusu olduğunda; MonsterInsights ile Jetpack Stats arasındaki savaşta kazanır.

MonsterInsights’ı indirebilir ve şu adresi ziyaret ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz: onların web sitesi.

Grammarly vs Hemingway vs Jetpack bu makaleyi kaçırmayın.

Bu makalenin MonsterInsights vs Jetpack Stats arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu gönderiyi beğendiyseniz, MonsterInsights eklentisi hakkındaki derinlemesine incelememizin keyfini çıkarabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map