Karşılaştırılan En İyi 12 WordPress Podcast Eklentisi (Ücretsiz ve Premium)

en çok wordpress-podcast-eklentileri


WordPress sitenizde bir podcast başlatmak istiyor musunuz? Hangi podcast aracını kullanacağınızdan emin değil misiniz? Biraz çevrimiçi araştırma yaparsanız, piyasada çok sayıda eklenti keşfedeceksiniz; ama ne aradığınızı bilmiyorsanız doğru olanı seçmek bunaltıcı olabilir.

Bu nedenle WordPress web sitenizde podcast yapmaya kolayca başlayabilmeniz için en iyi 12 WordPress podcast eklentisini dikkatlice seçtik. Ayrıca WordPress’te bir podcast web sitesi başlatma kılavuzumuz yeni başlayanlar için faydalı olacaktır.

1. Blubrry tarafından PowerPress

blubrry-powerpress-podcast-wordpress-eklentisi

WordPress’te güçlü bir podcast sitesi oluşturmak istiyorsanız, Blubrry size ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Hizmetleri podcast barındırma, podcast istatistikleri ve piyasadaki bir numaralı podcast eklentisini içerir, PowerPress.

PowerPress, WordPress’e kolayca podcast eklemenizi sağlayan çok güçlü ancak basit bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak sitenize hem ses hem de video podcast’leri ekleyebilirsiniz. PowerPress hem Apple podcast’leri hem de Google podcast’leri tamamen destekler.

Eklenti ile birlikte gelir basit ve ileri yeni başlayanlar, arayüzüyle dost olana kadar basit modla başlayabilir ve daha sonra gelişmiş moda geçebilirler. Basit mod yalnızca gerekli ayarlara sahiptir, bu nedenle ilk bölümünüzü kolayca oluşturabilir ve Apple podcast ağına gönderebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, eklentinin sunduğu tüm sağlam seçenekleri kullanmak için gelişmiş modu kullanabilirsiniz.

Eklenti, YouTube gibi sitelerden gömme desteğine sahip entegre bir HTML5 medya oynatıcısına sahiptir. Abone araçları, podcasting SEO, istatistik, geçiş araçları vb. Dahil olmak üzere birçok şaşırtıcı özelliğe sahiptir. Gelişmiş podcasting özellikleri istiyorsanız, podcast barındırma ile birlikte PowerPress’i kullanabilirsiniz..

2. Akıllı Podcast Oynatıcı

akıllı podcast oyunculu

Adından da anlaşılacağı gibi Smart Podcast Player, akıllı podcast’ler için akıllı bir WordPress eklentisidir. WordPress sitenizde dinleyicilerinizin kesinlikle seveceği harika podcast’ler başlatmanıza yardımcı olur.

Dinleme, podcast’inizin her bölümünün keyfini çıkarmanızı kolaylaştıracak şekilde indirme, paylaşma ve abone olma düğmelerine sahip güzel tasarlanmış bir HTML oynatıcısına sahiptir. Abone ol düğmesi, dinleyicilerinizden daha fazla e-posta almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Smart Track Player ile tüm podcast arşivini ve her bir bölümü, şarkıyı veya ses klibini vurgulayabilirsiniz.

İlişkili: E-posta listenizi nasıl büyütürsünüz, FAST!

Akıllı Podcast Oynatıcı tam olarak yanıt verir, böylece podcast’iniz tüm cihazlarda ve ekranlarda harika görünür. Podcast’leriniz için birden fazla hız ekleyebilmeniz için bir hız kontrol özelliğine sahiptir. Ayrıca, bir renk teması (açık veya koyu) ve sitenizin renk düzenine uygun özel renkler seçebilirsiniz.

3. Gerçekten Basit Podcasting

ciddiye-basit-podcasting-wordpress-eklentisi

Gerçekten Basit Podcasting yeni başlayanlar için ücretsiz ve kullanımı kolay bir WordPress podcasting eklentisidir. Gerekli minimum ayarlarla WordPress podcast’lerini eklemenize ve yönetmenize izin vermek için yerel WordPress arayüzünü kullanır.

Çok Basit Podcasting kullanarak, aynı WordPress sitesinden birden fazla podcast çalıştırabilirsiniz. Podcast kapak görüntünüzü ekleyebileceğiniz ve güzel bir şekilde özelleştirebileceğiniz yeni yeniden tasarlanmış bir medya oynatıcıya sahiptir. Hem ses hem de video podcasting’i destekler.

Buna ek olarak, iTunes, Google Play ve Stitcher dahil olmak üzere neredeyse tüm podcast hizmetleri ve feed merkezleri için tam desteğe sahiptir. Eklenti, podcast arşivinizi, tek bölümlerinizi veya çalma listelerinizi kısa kodlar ve widget’lar kullanarak sitenizin herhangi bir yerine eklemenizi sağlar.

4. Libsyn Podcasting

libsyn-pod yayını-eklentisi

Libsyn Podcasting Libsyn Podcasting eklentisi ve Libsyn podcast barındırma içeren piyasada bulunan popüler bir podcast hizmetidir. Libsyn Podcasting eklentisini kullanarak WordPress sitenizi Libsyn hesabınıza bağlayabilir ve podcast’leri kolayca yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Eklenti, podcast bölümleri oluşturmanıza, podcast taslakları oluşturmanıza ve WordPress sitenizdeki yayınları planlamanıza olanak tanır. Podcast dosyalarınızı WordPress kontrol panelinizden doğrudan Libsyn’e yükleyebilirsiniz. Podcast dosyalarınız Libsyn podcast barındırma sisteminizde saklanacak, böylece WordPress barındırma alanınızda yer kaplamayacaklar.

Ancak, eklenti beta sürümündedir; ama yine de WordPress podcasting için kullanabileceğiniz ilginç bir seçenek.

5. BuzzSprout

buzzsprout-podcasting platform

BuzzSprout, piyasada bulunan güçlü bir podcast çözümü. BuzzSprout, podcast’lerinizi barındırmanıza ve tanıtmanıza olanak tanıyan tam teşekküllü bir podcast hizmetidir. Temelde birinci sınıf bir çözüm; ancak, ücretsiz planını 90 gün boyunca kullanabilir ve her ay 2 saate kadar podcast barındırabilirsiniz.

BuzzSprout, bir podcast oluşturabileceğiniz ve bölümler ekleyebileceğiniz basit ve anlaşılması kolay bir arayüze sahiptir. Bir ses dosyası yükledikçe, dosyayı sektörün en iyi uygulamalarıyla otomatik olarak optimize eder. Ardından, podcast’inizi iTunes, Stitcher ve Google Play gibi popüler podcast dizinlerine kolayca ekleyebilirsiniz..

BuzzSprout ile podcast yapıyorsanız ve podcast’lerinizi WordPress sitenize eklemek istiyorsanız, ücretsiz eklentilerini kullanabilirsiniz. Ücretsiz eklenti, podcast bölümlerinizi BuzzSprout’tan çekmenize yardımcı olur. Podcast bölümlerini podcast kısa kodlarını kullanarak sitenizdeki herhangi bir yere ekleyebilirsiniz.

6. Basit Podcast Basın

Basit-podcast pres-eklentisi

Basit Podcast Press, adından da anlaşılacağı gibi, WordPress için gerçekten basit bir podcast eklentisidir. Pod yayınlarınızı Libsyn, SoundCloud, Buzzsprout vb.Dahil olmak üzere herhangi bir podcast platformundan eklemenize yardımcı olur..

Podcast’lerinizi nerede barındırdığınızdan bağımsız olarak, podcast’lerinizi sitenizde sergilemek için iTunes URL’lerini WordPress’e ekleyebilirsiniz. İTunes URL’sini girdikten sonra, her podcast bölümünüz için otomatik olarak benzersiz bir sayfa oluşturur ve resimlerle birlikte bir açıklama ekler. Tamamen otomatik ve basit.

Eklentinin diğer özellikleri tamamen özelleştirilebilir düğmeler, tıklanabilir zaman damgaları, Facebook ve Twitter’da snippet’leri paylaşmak için Clammr entegrasyonu, otomatik URL kısaltıcı vb. Eklenti temel olarak WordPress web siteleri aracılığıyla podcast’lerini tanıtmak isteyen podcast’ler içindir..

7. Podlove Podcast Yayıncısı

podlove-podcast-yayıncı

Podlove Podcast Yayıncısı WordPress için başka bir podcasting çözümüdür. Eklenti, WordPress sitenizden bir podcast yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlar. Tüm modern ses ve video kodeklerini kucaklayarak çok formatlı yayınlamayı destekler. Ayrıca, podcast’lerinizi çalmak için gelişmiş bir HTML5 oynatıcı ile birlikte gelir.

Podcast dosyalarınızı WordPress’e eklemek için, önce FTP / sFTP veya Amazon S3 gibi bir Yükleme konumuna yüklemeniz gerekir. Yüklenen dosyayı WordPress’e eklemek ve bunları sitenizde yayınlamak için kolay ve hızlı ayarlar sağlar.

Podcast bölümlerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olmak için bölüm desteği içerir. Ayrıca, WordPress’te güçlü bir podcast oluşturmanıza yardımcı olacak esnek şablonlara, analitiklere ve çok daha fazlasına sahiptir..

8. iTunes Podcast İnceleme Yöneticisi

itunes-podcast-review-manager

iTunes Podcast İnceleme Yöneticisi iTunes’tan uluslararası podcast incelemelerinizi WordPress sitenize eklemenize yardımcı olur. İTunes’ta popüler podcast’leri olan ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için daha fazla tanıtmak isteyen podcast’ler için yararlıdır. Podcast incelemelerinizi eklemek işinize bir referans görevi görür.

Eklenti WordPress sitenize kurulduktan sonra, her 4 saatte bir yeni podcast incelemelerini kontrol eder ve bunları otomatik olarak sitenizdeki bir tabloda gösterir. Bazen, belirli ülkeler için inceleme yayınlarına erişilemediğinde, bir sonraki otomatik kontrolü beklemeniz veya manuel olarak kontrol etmeniz gerekebilir.

9. WordPress için Amazon Polly

amazon-polly-wordpress

WordPress için Amazon Polly Amazon Polly kullanarak metin içeriğinizi konuşmaya dönüştürmenize yardımcı olan ücretsiz WordPress eklentisidir. Amazon Polly’nin ne olduğunu bilmiyorsanız, metni gerçeğe yakın konuşmaya dönüştüren bir hizmettir.

Bu eklentiyi kullanarak, metin tabanlı içeriğiniz için bir ses akışı oluşturabilir ve bunu WordPress yayınlarınıza ekleyebilirsiniz. Metin içeriğiyle birlikte ses eklemek yayınlarınızın erişilebilirliğini artırmanıza yardımcı olur.

Eklenti ayrıca yayınlarınızı doğrudan sitenizden podcast şeklinde yayınlamanıza ve podcast dizinlerindeki dinleyiciler için kullanılabilir hale getirmenize olanak tanır..

10. Vaaz Yöneticisi

Serman yönetici-WordPress-eklentisi

Vaaz Yöneticisi tamamen kilise vaazları yönetmenize yardımcı olacak ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Eklenti, WordPress sitenize hoparlörler, diziler, konular vb. İle birlikte ses MP3 dosyaları eklemenizi sağlar. Ardından, MP3 vaazlarını podcast dinleyicileri için kullanılabilir hale getirmek için iTunes dizinlerine ekleyebilirsiniz..

Sermon Manager eklentisi resmi WordPress eklenti deposunda ücretsiz olarak indirilebilir. Diğer tüm büyük WordPress eklentileri ve herhangi bir WordPress temasıyla uyumludur.

11. Kompakt WP Ses Oynatıcı

Kompakt-wp-görsel-çalar-wordpress-eklentisi

Kompakt WP Ses Oynatıcı WordPress’e bir ses çalar eklemek için ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak WordPress’e ses dosyaları eklemek için önce bunları bir yükleme konumuna yüklemeniz gerekir. Ardından, ses dosyalarını bir kısa kod kullanarak WordPress yazılarınıza ve sayfalarınıza gömebilirsiniz. Eklenti, ses dosyalarınızı kompakt bir medya oynatıcı ile birlikte görüntüler.

Eklenti MP3 ve OGG ses dosyalarını destekler. Otomatik oynatma seçeneğini, döngüyü vb. Yapılandırmanıza olanak tanır. Ses çalar tamamen yanıt verir, bu nedenle her tür cihaza iyi uyum sağlar ve tüm büyük tarayıcıları destekler.

12. Dağıtıcı Kısa Kodu

Spreaker-Kısa kod-eklentisi

Spreaker, dünyanın en popüler podcast’lerini dinleyebileceğiniz ve kendi podcast’lerinizi oluşturabileceğiniz popüler bir podcast platformudur. Spreaker’da bir podcast’iniz varsa, artık WordPress sitenize kolayca Dağıtıcı Kısa Kodu Eklenti.

Eklenti, WordPress’e herhangi bir Spreaker bölümü, gösterisi veya kullanıcı eklemenize yardımcı olur. Eklenti, kısa kod parametrelerini kullanarak çok sayıda yapılandırmaya sahip Spreaker podcast’leri eklemenizi sağlar.

Bonus: Başarılı bir hediye oluşturmak için en iyi WordPress hediye eklentisine göz atın.

Bu makalenin WordPress için en iyi podcast eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca en iyi WooCommerce eklentileri koleksiyonumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map