Karşılaştırılan En İyi 13 WordPress Analytics Eklentisi (2020)

karşılaştırıldığında en iyi wordpress analiz çözümleri


En iyi WordPress analiz eklentilerini mi arıyorsunuz? Google Analytics’e alternatif çözümler olup olmadığını öğrenmek istiyorum?

Başarılı bir çevrimiçi işletme web sitesi çalıştırmak için, web sitesi verilerini toplamanıza ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlamanıza yardımcı olan bir analiz çözümüne ihtiyacınız vardır. Bu, tahmin çalışmasını ortadan kaldırır ve işinizi büyütmek için veriye dayalı kararlar almaya başlayabilirsiniz.

Google Analytics’in orada en popüler web sitesi izleme çözümü olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz, ancak web sitesi izlemeye farklı bir yaklaşım gösteren başka birçok ürün var..

Bu makalede, WordPress web siteniz için en iyi analiz çözümlerini karşılaştıracağız.

1. MonsterInsights

monsterinsights

1 milyondan fazla etkin yüklemeyle MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. MonsterInsights, Google Analytics’i WordPress’e bağlamayı süper kolaylaştırır ve kapsamlı izleme özellikleri sunar.

Google Analytics, form gönderimleri, e-Ticaret işlemleri, dosya indirmeleri vb.Gibi web sitenizdeki hemen hemen her kullanıcı etkileşimini izlemek için oluşturulmuş olsa da, varsayılan Analytics kurulumu, Analytics izleme potansiyelinin tamamını kullanmanıza izin vermiyor.

Örneğin, form gönderme izlemesi gibi yerinde bir etkinliği izlemek istiyorsanız, web sitenize özel etkinlik izleme kodunu eklemeniz veya her form için bir Google Analytics hedefi belirlemeniz gerekir. Bu, özellikle profesyonel bir geliştirici veya Analytics uzmanı değilseniz sıkıcı ve zaman alıcı olabilir.

MonsterInsights ile tek bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmadan yalnızca birkaç tıklamayla farklı izleme özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. Bir bakışta, Analytics profilinize giriş yapmadan sitenizin performansını WordPress kontrol panelinizden inceleyebilirsiniz.

Eklentinin lite versiyonu, resmi WordPress eklenti deposundan ücretsiz olarak indirilebilir.

Tek bir site lisansı için fiyat 99,50 TL’den başlıyor.

MonsterInsights ile bugün başlayın.

Bunun yerine ücretsiz sürümle başlamak ister misiniz? Deneyin MonsterInsights Lite.

2. ExactMetrics

exactmetrics-analiz çözeltisi

ExactMetrics daha önce WP için Google Analytics Kontrol Paneli olarak biliniyordu ve başka bir popüler Google Analytics WordPress eklentisidir. Web sitesi verilerinizi doğrudan WordPress kontrol panelinizden görmenizi sağlar.

WordPress yönetici alanınızın içindeki gerçek zamanlı istatistikler ve güzel raporların yanı sıra, WordPress için bu Google Analytics eklentisi bağlı bağlantı izleme, demografi raporları, dosya izleme, etkinlik izleme, gelişmiş bağlantı ilişkilendirme ve daha fazlasını içerir.

En büyük avantajlardan biri? ExactMetrics% 100 ücretsiz ve iyi destekleniyor

ExactMetrics’e bugün başlayın.

3. Google Analytics

google analytics

Şüphesiz, Google Analytics mevcut en popüler web sitesi analiz çözümüdür. Google Analytics hesabı oluşturmak tamamen ücretsizdir ve birden çok web sitesini izlemek için tek bir hesap kullanabilirsiniz.

Google Analytics, web sitenizdeki ziyaretçi sayısını, bu ziyaretçilerin nereden geldiklerini, web sitenizde ne kadar kaldıklarını ve daha fazlasını gösterir. Ayrıca bağlantıları izleyebilir, kullanıcı katılımını izleyebilir ve A / B testi yapabilirsiniz.

Toplayabileceğiniz gibi, bu listede bir dizi eklenti kullanmak istiyorsanız bir Google Analytics hesabı gereklidir. Google Analytics, özellikle yeni başlayanlar için anlaşılması zor olabilir. Bu nedenle Google Analytics’i benzer bir eklentiye bağlamanızı öneririz MonsterInsights anlaşılması kolay raporlar almak için.

Ayrıca, Google Analytics ile verilerinize erişmek için ayrı bir hesapta oturum açmanız gerekir. Ancak, Google Analytics’i MonsterInsights’a bağlayarak, tüm verilerinizi doğrudan WordPress kontrol panelinizden görebilirsiniz – 2 farklı hesap arasında geçiş yapmanıza gerek yok.

Google Analytics’i bugün kullanmaya başlayın.

4. Öbek

yığın

Heap, web sitenizdeki veya mobil uygulamanızdaki her etkinliği otomatik olarak izlemenizi sağlayan bir Google Analytics alternatifidir. Örneğin, Web’de Heap tıklamaları, form gönderimlerini ve daha fazlasını sizin herhangi bir iş yapmadan izler. Mobil cihazlarda, Öbek her dokunma, kaydırma, dokunma ve hareketle oluşturulan diğer tüm etkinlikleri herhangi bir yapılandırma olmadan izler.

Heap ve Google Analytics arasındaki temel fark, Heap’in otomatik etkinlik izlemeye odaklanması, Google Analytics’in ise sayfa görüntülemelerini yalnızca otomatik olarak izleyebilmesidir. Öbek ayrıca ayrı cihazlarda ve çerezlerde olsa bile bireysel kullanıcı izlemeyi kolaylaştırır.

Heap’in Etkinlik Görüntüleyicisi ile, herhangi bir kod bilmeden dönüşüm hunilerini kolayca ayarlayabilir veya birkaç saniye içinde segmentasyon analizi yapabilirsiniz.

Dönüşüm hunileri veya segmentasyon analizi gerektiren web sitenizi veya iOS uygulamanızı izlemek istiyorsanız, Heap işinizi hızlı ve kolay hale getirecektir.

Heap’in ücretsiz sürümü ayda sadece 5000 seansı izlemenizi sağlar. Tam sürüm, özel fiyatlandırma yoluyla şirketler için kullanılabilir.

Heap ile bugün başlayın.

5. WordPress.com İstatistikleri

jetpack

Jetpack’in WordPress.com İstatistikleri, WordPress kontrol panelinizde bir bakışta size web sitenizin trafiği hakkında hızlı istatistikler sağlayan ücretsiz bir WordPress Analytics eklentisidir. Google Analytics kadar kapsamlı bir yerde değildir, ancak WordPress panonuzdaki trafik numaralarınız hakkında temel bir genel bakış sunar.

WordPress.com İstatistikleri, bir paket olarak Jetpack eklentisi ile birlikte gelir. Jetpack İstatistikleri ile trafiğinizi takip edebilmek için Jetpack’i yüklemeniz, Stats modülünü etkinleştirmeniz ve web sitenizi WordPress.com’a bağlamanız gerekir.

Sitenizde başka Jetpack işlevleri kullanmıyorsanız doğru çözüm olmayabilir.

Jetpack’in WordPress.com İstatistikleri ile bugün başlayın.

6. Matomo

matomo

Daha önce Piwik olarak bilinen Matomo, web sitenizdeki kullanıcı etkileşimini kolayca izlemenizi sağlayan önde gelen açık kaynaklı bir Google Analytics alternatifidir. Etkinlikler, hedefler, e-Ticaret, giriş yapan kullanıcılar, ısı haritaları, a / b testi ve çok daha fazlasını dahil edebileceğiniz tüm özelliklerle birlikte gelir.

Tıpkı WordPress gibi, Matomo hem kendi kendine barındırılan hem de bulutta barındırılan sürümlerle birlikte gelir.

Kendi kendine barındırılan Matomo ile, sitenizdeki kullanıcı etkileşimlerini sunucunuza yükleyerek izleyebilirsiniz. Sorunsuz web sitesi izlemeye ihtiyacınız varsa, Matomo’nun bulutta barındırılan sürümünü kullanmak isteyebilirsiniz, böylece teknik adımları atlayabilir ve web sitesi izlemeyi hızlı bir şekilde etkinleştirebilirsiniz.

Müstakil Matomo ücretsizdir. Bulutta barındırılan Matomo’nun fiyatlandırması, web sitelerinizde ve mobil uygulamalarınızda izlenen sayfa görüntülemelere dayanır.

Bulutta barındırılan sürüm için, fiyatlandırma 50.000 sayfa görüntülemeye kadar 5 web sitesi için aylık 7,50 TL’den başlar.

Matomo ile bugün başlayın.

7. Parse.ly

parsely

Parse.ly, size net kitle bilgileri sağlayan, kullanımı kolay bir arayüze sahip bir analiz platformudur. Parse.ly hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için yararlıdır.

Parse.ly 3 ürün sunar: tek tek veya paket olarak satın alınabilen içerik panosu, API ve veri hattı.

Kolaylaştırılmış içerik kontrol paneliyle Parse.ly, web sitenizin ziyaretçilerinin gerçek zamanlı olarak net bir resmini sunar. Gelirinizi artırmak için geçmiş eğilimleri kolayca keşfedebilir ve verilere dayalı kararlar alabilirsiniz.

İçerik destekli API’ları ile kitle analizlerinize dayanarak mükemmel kullanıcı deneyimleri oluşturabilirsiniz. Güçlü öneri motorlarını kullanarak sayfa görüntülemelerinizi ikiye katlayabilir ve sitede geçirilen süreyi artırabilirsiniz.

Veri hattı, verilerinizin% 100’ünün sorgulanması ve aktarılması kolay bir veri biçiminde kilidini açmanıza olanak tanır.

Web sitenizin ihtiyaçlarına göre ürünleri için özel teklifler sunarlar.

Parse.ly ile bugün başlayın.

8. Mixpanel

mixpanel

Mixpanel, ister web sitenizden isterse mobil uygulamalardan kullanıcıların ürünlerinizle nasıl etkileşime geçtiğini anlatır. Size kullanıcılarınızın kim olduğunu söyler ve ürünlerinizin ürünlerinde gerçekleştirdiği işlemleri ölçer ve veriye dayalı kararları hızlı ve kolay bir şekilde almanıza yardımcı olur.

Mixpanel, 2 tür fiyatlandırma planına izin verir – katılım ve insan planları. Büyüdükçe size uyacak herhangi birini seçebilirsiniz.

Kişi planlarıyla 1000 kullanıcı profilinin verilerini ücretsiz olarak toplayabilirsiniz. Katılım planıyla ayda 20 milyona kadar veri noktası toplayabilirsiniz.

MixPanel’in dezavantajı, MonsterInsights veya Jetpack Stats ile karşılaştırıldığında kurulumun o kadar kolay olmamasıdır.

Mixpanel ile bugün başlayın.

9. Adobe Analytics

adobe analytics

Adobe Analytics, Adobe Systems tarafından kurumsal düzeyde web siteleri için gelişmiş bir analiz aracıdır. Görselleştirmeler, kanallar arası pazarlama yetenekleri ve gelişmiş analizler sayesinde müşterilerinizi ve markanızla nasıl etkileşime geçtiğini anlamanıza olanak tanır.

Ayrıca, en değerli müşteri segmentlerinizi belirlemenizi ve müşteri zekası yoluyla müşterilerinize daha iyi hizmet vermenizi sağlar..

Ayrıca, tüm cihazlarda daha iyi dijital deneyimler sunmak için mobil uygulamalarınızdaki kullanıcı etkileşimini ölçmenizi sağlar.

Adobe Analytics’i bugün kullanmaya başlayın.

10. Clicky Analytics

clicky analitiği

Clicky Analytics, 1 milyondan fazla web sitesinin gerçek zamanlı istatistikler için bağımlı olduğu popüler bir Google Analytics alternatifidir. Aslında, Clicky’deki her bir rapor dakika gerçek zamanlı.

Clicky ile, bireysel ziyaretçiler ve eylemleri, sitede geçirilen ortalama süre, ortalama işlemler, hemen çıkma oranı, kampanyalar ve çok daha fazlası gibi ayrıntılı verileri izleyebilirsiniz..

Clicky’nin en ilginç özelliklerinden biri, sitenizdeki kullanıcıları bir harita üzerinde gerçek zamanlı olarak casusluk yapabilmesidir. Dolayısıyla, yalnızca raporları okumak yerine, site ziyaretçilerinizin yaptıkları gibi neler yaptığını görebilirsiniz.

Clicky hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunar. Ücretsiz plan ile 1 web sitesini takip edebilirsiniz, ancak sadece toplam 3000 günlük sayfa görüntüleme için ve premium özellikler, ısı haritaları veya çalışma süresi izleme yok. Premium özelliklere erişmek için aylık 9,99 ABD doları tutarında Pro hesabına geçmeniz gerekir. Isı haritaları ve çalışma süresi izleme için aylık 14,99 ABD doları olan Pro Plus planını seçmeniz gerekir.

Clicky ile bugün başlayın.

11. çılgın yumurta

çılgın yumurta

Crazy Egg, web sitenizde neyin işe yaradığını ve web sitenizi daha iyi hale getirmek için nelerin olmadığını görmenizi sağlayan bir web sitesi analiz çözümüdür. Bu analiz aracı, ziyaretçilerin ısı haritası adı verilen bir teknoloji kullanarak sitenizle nasıl etkileşime girdiğini anlamanıza yardımcı olur.

Crazy Egg, müşterilerinizin nereden geldiğini, sitenizde nereye gittiklerini ve nerede takıldıklarını öğrenebilmeniz için görsel raporlar ve bireysel oturum kayıtları sunar, böylece iyileştirme için tasarım değişiklikleri yapabilirsiniz.

Bir diğer göze çarpan özellik ise A / B testleridir. Crazy Egg A / B testi ile daha fazla dönüşüm için doğru renkleri, içerik yerleşimini, kopyayı ve resimleri seçtiğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca, değişiklik yapmanız gerekirse, Crazy Egg’in düzenleyicisiyle bunu kolayca yapabilirsiniz.

Crazy Egg ücretsiz deneme sunuyor ve fiyatlandırma planları 24 $ / ay – 249 $ / ay arasında değişiyor.

Crazy Egg ile bugün başlayın.

12. Sayaç

StatCounter-analiz çözeltisi

Statcounter web sitesi analizini kolaylaştırır ve 2 milyondan fazla web sitesi tarafından güvenilir. Statcounter eklentisi ile web sitenizi Statcounter’ın bulut tabanlı web sitesi istatistikleri sayaç hizmetine bağlayabilirsiniz. Hizmet, sayfa görüntüleme sayısı, oturumlar, ziyaretçiler, ilk kez gelen ziyaretçiler ve daha fazlası gibi temel web sitesi istatistikleri sağlar.

Statcounter, ziyaretçilerinize onları daha iyi izlemenize yardımcı olmak için açıklayıcı bilgiler ekleme ve belirli bir ziyaretçi sitenize döndüğünde sizi uyaran ziyaretçi uyarıları gibi bazı harika özellikler sunar.

Ancak, bu web sitesi analiz çözümleri, bu listedeki diğer çözümlerin satış ortağı bağlantı izleme, etkinlik izleme ve daha fazlası gibi bazı gelişmiş özelliklerinden yoksundur..

Aylık 250.000 sayfa görüntülemeniz varsa Statcounter’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Aylık sayfa görüntülemeleriniz daha yüksekse, aylık 9 ABD Doları ile 399 ABD Doları arasında değişen ücretli bir plana geçmeniz gerekir..

Statcounter ile bugün başlayın.

13. Woopra

Woopra-analitik

Woopra, uçtan uca müşteri yolculuğunu izlemek üzere ürün, pazarlama, satış ve destek ekipleri için bir WordPress analiz çözümüdür.

Bu web analizi hizmeti ve WordPress eklentisi, müşteri yolculukları, müşteri trendleri, saklama, segmentasyon ve daha fazlası için veri sağlayarak kullanıcıları bireysel seviyeye kadar izlemeye odaklanır. Woopra ile, yerleşik tetikleyicilerle kullanıcı davranışına dayalı gerçek zamanlı eylem de yapabilirsiniz.

Woopra, hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunuyor ve ücretli pro planları 999 $ / ay’dan başlıyor.

Woopra ile bugün başlayın.

WordPress için En İyi Analitik Çözümü?

En iyi WordPress analiz eklentisi olan cevap gerçekten ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Web sitesi takibi söz konusu olduğunda, her çözüm farklı bir yaklaşım gerektirir. Bir ürün seçmeye başlamadan önce, hangi analitik çözümünün ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu anlamaya değer.

Çoğu web sitesi için Google Analytics, MonsterInsights mükemmel bir çözümdür çünkü etkinlik izleme, e-Ticaret izleme, satış ortağı bağlantı izleme, form izleme ve daha fazlasını sunar.

WordPress.com İstatistikleri dahil olmak üzere diğer WordPress analitik eklentileri ile karşılaştırıldığında, MonsterInsights her yönüyle eğrinin önünde kalıyor. Çok daha kapsamlı ve WordPress kontrol panelinizde size güzel raporlar sunuyor, böylece en önemli istatistiklerinizi bir bakışta alabilirsiniz.

Bizim okuyun: MonsterInsights İncelemesi

Özetle, eğer yapmak isterseniz MonsterInsights sizin için en iyi çözümdür:

 • WordPress kontrol panelinizde önemli analiz istatistiklerini alın.
 • Karmaşık kurulum prosedürleri olmadan, e-ticaret izleme gibi Google Analytics’in daha fazla olasılığını ortaya çıkarın.
 • Gelişmiş kullanıcı izlemenin kilidini açın ancak sınırlı bir bütçeye sahip olun.

Diğer taraftan, üçüncü taraf eklentileri olmadan web siteniz ve mobil uygulamalarınız için yerinde etkinlikleri otomatik olarak izlemenizi sağlayan bir analiz çözümü istiyorsanız, Yığın sizin için doğru çözüm olabilir.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun Analytics çözümünü bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bu makaleden hoşlanıyorsanız, en iyi e-posta pazarlama hizmetlerini de okumak isteyebilirsiniz (karşılaştırıldığında).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map