Learndash vs. LifterLMS – Hangisi Daha İyi? (2020 yılında)

lifterlms ve lifterlms karşılaştırması


LearnDash ve LifterLMS, WordPress için en iyi LMS (öğrenme yönetim sistemi) eklentilerinden 2 tanesidir. Ama bu gerçekten en iyi LMS eklentisi: LearnDash veya LifterLMS?

Her öğrenme yönetim sistemi eşit yaratılmamıştır. Bu 2 LMS eklentisinin fiyatlandırma planları ve özellikleri konusunda birbirinden nasıl farklı olduğunu anlamanız önemlidir. LearnDash ve LifterLMS arasındaki tarafsız karşılaştırmamızla, hangisinin sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

LearnDash ve LifterLMS – İçindekiler

Farklılıkları bilmenize yardımcı olmak için, bu Learndash vs. LifterLMS karşılaştırma postasını bulduk. Bu yazıda, eklentilerin yan yana karşılaştırmasını yapacağız ve hangisinin bir sonraki projeniz için daha iyi bir seçenek olabileceğini göreceğiz.

Bunu yaparken, esas olarak 6 konuya bakacağız –

 1. genel bakış
 2. Kullanım kolaylığı
 3. Ders Oluşturucu
 4. Ödeme seçenekleri
 5. Verim
 6. belgeleme
 7. Fiyatlandırma

Her iki eklentiye de hızlı bir genel bakışla başlayalım. Bu, aşina değilseniz eklentileri daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

LearnDash ve LifterLMS – Genel Bakış

LearnDash

Learndash ve LifterLMS, kullanıcılarınız için çevrimiçi kurs web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan iki mükemmel WordPress LMS eklentisidir.

LearnDash, WordPress için en güvenilir LMS eklentisi olduğunu iddia ediyor. Çevrimiçi kurslar oluşturmak için Fortune 500 şirketleri ve dünyanın dört bir yanındaki büyük üniversiteler de dahil olmak üzere etkileyici bir müşteri listesine sahiptirler..

LearnDash, sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmak için tonlarca özellik içeren premium bir eklentidir.

LifterLMS

Öte yandan LifterLMS, premium eklentileri ayrı ayrı veya paket olarak satan freemium LMS eklentisidir. Hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi kurslar oluşturmanıza izin veren başka bir tam LMS paketi.

LearnDash vs. LifterLMS – Kullanım Kolaylığı

LearnDash

raporlama raporlama widget'ı

Bu eklentinin kullanımı oldukça kolaydır. LearnDash ile ders materyalleri, dersler, konular, kısa sınavlar, sertifikalar, ödevler, gruplar ve daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanıyan özel bir gösterge tablosu elde edersiniz. Kullanıcı kursunuzu ve sınav raporlarınızı kolayca diğer platformlara aktarmanızı sağlar.

Ayarlar sekmesi, rota otomatik rulo, kurs sınırlarını atla ve daha fazlası gibi çeşitli seçenekleri etkinleştirmenizi sağlar. WordPress’te nasıl yazı ve sayfa oluşturacağınızı biliyorsanız, LearnDash ile çevrimiçi bir kurs oluşturmanın çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Artı ve Profesyonel planlarla, yönetici deneyiminizi geliştiren ProPanel elde edersiniz. Kurslarınızı yönetmenizi, gerçek zamanlı etkinlikleri görmenizi ve daha fazlasını kolaylaştırır.

LifterLMS

lifterlms-Satış-Rapor-Detaylar

LifterLMS’nin kullanımı ve yapılandırması da kolaydır. LearnDash gibi LifterLMS’nin de çevrimiçi kurslarınızı yönetmek için özel bir gösterge tablosu vardır. Ancak bunun LearnDash’ten biraz daha fazla seçeneği var. LearnDash’te bulunan seçeneklerin yanı sıra, kayıtlarınız, satışlarınız, sınavlarınız, üyeliğiniz, öğrencileriniz vb.İçin raporları kontrol etme seçenekleri de sunar..

kazanan

Her iki eklenti de kullanıcı dostudur ve kullanımı kolaydır. Bununla birlikte, LearnDash, ProPanel sayesinde kullanım kolaylığı açısından tüm yarışmalarına karşı birikiyor.

LearnDash vs. LifterLMS – Ders Oluşturucu

LearnDash:

LearnDash ile bir kurs oluşturmak eğlenceli ve kolaydır. LearnDash kontrol panelinize gidin ve tıklayın Kurslar »Yeni Ekle. Daha sonra kendi başlığınızı ekleyebilir ve kursunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ekranınızın üst kısmında çeşitli kurs seçenekleriniz olacaktır. Bunları bir kısa kod, kategori ve etiket vb. Eklemek için kullanabilirsiniz..

Benzer şekilde, kursunuza ders de ekleyebilirsiniz. Bunun için ekranınızın sol tarafındaki Dersler’i tıklayın. Ardından Yeni ekle seçeneği. Aşağı kaydırın ve dersi eklemek istediğiniz kursu seçin.

Benzer şekilde, kurslarınıza, kısa testlerinize, sertifikalarınıza, ödevlerinize vb. Konu ekleyebilirsiniz. Genel olarak etrafta çalışmak ve kurslar ve ilgili diğer konular oluşturmak kolaydır. Bu yapıldıktan sonra, kursunuzun yayınlanmasını sağlamak için sağ taraftaki yayınla düğmesini tıklayabilirsiniz..

LifterLMS:

LearnDash gibi LifterLMS de kursu oluşturmak için kolay seçenekler sunar. Kursunuzu oluşturmak için Learndash ile aynı adımları takip edebilirsiniz. Sayfayı aşağı kaydırdıkça, kurs uzunluğunu ayarlamak için yapılandırma, öne çıkan bir videoyu veya sesi gömme, erişim planı ekleme ve daha fazlası gibi daha fazla seçenek bulacaksınız..

LifterLMS

Ayrıca özel alanlar, eğitmen adı ekleyebilir ve öğrencilerinizi yönetebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

kazanan

Her iki eklenti de kurslarınızı oluşturmak ve bunlara etiketler, etiketler ve kategoriler eklemek için kolay bir arayüz sunar. Yani bu bir kravat.

LearnDash ve LifterLMS – Ödeme Seçeneği

LearnDash:

Learndash, PayPal’ı varsayılan ödeme seçeneği olduğu için destekler. Verilen alanlara e-posta adreslerinizi, para biriminizi, ülkenizi ve diğer gerekli tüm bilgileri ekleyebilirsiniz. İşte ödeme seçeneklerinin bir ekran görüntüsü –

LifterLMS:

Öte yandan LifterLMS’nin varsayılan ödeme seçeneği yoktur. Ödemeyi kabul etmek istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz..

Ödemeler manuel olarak (çevrimiçi veya çevrimdışı) yapılabilir veya bir ödeme ağ geçidi bile entegre edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre para birimi seçeneklerini ve ödeme ağ geçidi seçeneklerini doldurabilirsiniz.

kazanan

Learndash zaten varsayılan bir ödeme ağ geçidi ile geldiğinden, kurslar için ödemeleri kabul etmek daha kolaydır. Ancak, LifterLMS’de eklentinin fiyatını artıran ödemeyi kabul etmek istiyorsanız bir eklenti satın almanız gerekir..

Yine, LearnDash burada açık kazanıyor.

LearnDash ve LifterLMS – Performans

LearnDash:

Web sitenizin performansı, kullanıcı deneyiminin en önemli özelliklerinden biridir. Yavaşsa, bazı gerçek sonuçları olabilir.

WordPress performansını artırmak için LearnDash, hem e-öğrenme hem de WordPress endüstrilerindeki en son teknoloji araçlarını kullanır!

Eklentilerin yardımıyla, Articulate Storyline veya Adobe Captivate’den web sitenize oluşturulan içeriği bile entegre etmenize izin verir.

LifterLMS:

Tersine, LifterLMS performansı ile de mükemmel. Duyarlı bir tema kullanıyorsanız süper hızlı ve duyarlı. Eklenti hızdan ödün vermese de, performans optimizasyonuna dikkat etmek sizin yararınıza olacaktır.

kazanan

Her iki eklenti de süper hızlıdır ve bu eklentilerle birlikte kullanmak isteyebileceğiniz çoğu tema ve eklenti ile uyumludur. Bir kravat.

LearnDash ve LifterLMS – Belgeler

Hem Learndash hem de LifterLMS, çevrimiçi bir kurs oluşturmanın her alanında size yol gösteren kapsamlı belgelerle birlikte gelir. Hangi eklentiyi seçerseniz seçin, eklentiyi kullanmaya başlamayı kolay bulacaksınız.

kazanan

Dokümantasyon açısından, bu eklentilerin her ikisi de iyi belgelenmiştir ve çevrimiçi bir kurs oluşturmak için her adımda size yol gösterir.

LearnDash ve LifterLMS Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Learndash: Learndash size 159 $ ‘dan 329 $’ a kadar 3 farklı fiyatlandırma planı sunar. Temel planla, çekirdek eklentiyi ve bir sitede kullanma lisansını alırsınız. Artı paketiyle, eklentiyi 10 siteye kadar kullanabilirsiniz ve Pro lisansı ile eklentiyi 25 siteye kadar kullanabilirsiniz.

Fiyat Learndash

LifterLMS:

LifterLMS ayrıca 99 $ ‘dan 999 $’ a kadar 3 farklı fiyatlandırma planı sunuyor. 99 $ planını 5 sitede, 299 $ planını 5 sitede ve 999 $ planını sınırsız sayıda sitede kullanabilirsiniz.

kazanan

LifterLMS daha ucuz bir temel plan sunsa da, LMS web siteniz büyüdükçe, eklenti pahalılaşır, çünkü çok sayıda eklenti satın almanız gerekebilir. Yani LearnDash kazanıyor.

Sonuç: LMS İhtiyaçlarınız İçin Hangisi En İyi Seçimdir?

LearnDash ve LifterLMS arasında kafa kafaya bir karşılaştırma yaparak, LearnDash’in eğrinin çok önünde olduğu açıktır..

Her iki arayüz de kullanıcı dostu olmasına rağmen, özellikler açısından LearnDash, LifterLMS’ye kıyasla üstün.

Premium bir çevrimiçi kurs web sitesi oluşturmak istiyorsanız, LearnDash en iyi seçenektir, ancak LifterLMS, ücretsiz kurslar sağlamak için doğru seçim olabilir.

Daha fazla alternatif LMS eklentisi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, 9 En İyi WordPress LMS Eklentisi Karşılaştırması

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map