İletişim Formu 7 vs WPForms – Hangisi En İyisi? (KARŞILAŞTIRMALI)


Web siteniz için WPForms vs İletişim Formu 7 arasında karar vermeye mi çalışıyorsunuz? Harika bir başlangıç ​​yaptınız. Tüm zamanların en popüler iki iletişim formu eklentisi olarak, seçiminizi zaten en iyinin en iyisine kadar daralttınız..

Ama hangisi SİZİN ihtiyaçları için mükemmel? Bu yazıda, WPForms vs İletişim Formu 7’yi yüzyılın mücadelesi için çembere koyduk.

Teste koyduğumuz 6 unsur:

 1. Temel Form Oluşturma
 2. Özellikleri
 3. Gelişmiş Form Oluşturma
 4. bütünleşme
 5. Destek
 6. Fiyat

Gürlemeye hazır mısın? O zaman kimin kazandığını görmenin zamanı geldi: WPForms vs İletişim Formu 7!

1. Temel Form Oluşturma

İletişim Formu 7 WordPress için var olan en eski ücretsiz iletişim formu eklentilerinden biridir. Bununla birlikte, popülaritesini korumasına rağmen, yaş bilgeliğe eşit değildir. Bu eklentiyi daha kullanıcı dostu olacak şekilde geliştirmek için yıllar boyunca pek bir şey değişmedi. Bunca zamandır yeni bir gelişme göstermedi.

İletişim Formu 7’yi biçimlendirmek veya ek alanlar eklemek için HTML’yi iyi kavramanız gerekir.

İletişim Formu 7 ile canlı önizlemeler de bir seçenek değildir. Formlarınızın nasıl görüneceğini görselleştirmek için iyi bir hayal gücüne ihtiyacınız olacaktır..

Diğer yandan, WPForms kullanılabilirliğe büyük önem veren iletişim formlarına daha yeni, modern bir yaklaşım benimsedi.

Sezgisel sürükle ve bırak oluşturucusuyla formlarınızı biçimlendirmek veya düzenlemek için kesinlikle sıfır HTML bilgisine ihtiyacınız olacak.

WPForms ayrıca önceden oluşturulmuş birkaç şablonla birlikte gelir, böylece formlarınızı sıfırdan yapmak zorunda kalmazsınız. (Kesinlikle yapabilirsin, istersen).

Buna ek olarak, Form Düzenleyici canlı bir önizleme içerir, bu nedenle hayal gücünüzü bittikten sonra nasıl görüneceğini görselleştirmek için kullanmanıza gerek kalmaz. İstediğiniz zaman kontrol edebilir ve formlarınızı yayınlamadan önce test edebilirsiniz.

WPForms İletişim Formu 7’nin sunmadığı birkaç ek form alanı da sunar:

 • Sayfa Sonları
 • GDPR Anlaşması
 • Likert Ölçeği
 • Onay kutuları
 • Puanlar
 • Dosya Yüklemeleri

Tekli ve Çoklu Kalemler, Kredi Kartı ve Açılır Kalemler gibi form alanları ile ödemeler de çok kolaydır. Online para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Kazanan: WPForms. Bu eklenti süper başlangıç ​​dostu, ancak ileri düzey kullanıcıların hayal edebileceği her şeye sahip. SIFIR kodlama becerileri gerektiğinde, daha basit olamaz.

2. Özellikler

İletişim Formu 7 sınırlı sayıda özelliğe sahiptir. Metin, sayı, tarih, açılır menüler, onay kutuları, radyo düğmeleri, reCAPTCHA ve dosya yüklemelerinin tümü kullanılabilir; ama o kadar.

İletişim Formu 7’nin özelliklerini genişletmek için, İletişim Formu 7 ekibi tarafından resmi olarak desteklenmeyen ek eklentiler yüklemeniz gerekir. Riskli, en iyi ihtimalle.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, WPForms İletişim Formu 7’yi özellikleri ile sudan üfler. Basit bir iletişim formundan çok daha fazlası.

WPForms Lite (ücretsiz sürüm) özellikler açısından İletişim Formu 7’ye benzer; ancak, WPForms Pro resmi olarak desteklenen çok sayıda eklenti ve özellik ile birlikte gelir:

 • Daha İyi Spam Koruması
 • MailChimp, AWeber, Drip, Campaign Monitor, GetResponse ve Constant Contact e-posta listesi oluşturma entegrasyonu
 • Akıllı Koşullu Mantık
 • WordPress Panonuzdan Giriş Yönetimi
 • Form Gönderildikten Sonra Anında Bildirimler ve Onaylar
 • Anket ve Anket Oluşturma Yetenekleri
 • Kısmi Form Kaydetme
 • Çok Parçalı Form Oluşturma
 • Ajax Form Gönderme
 • Ve Çok Daha Fazlası!

WPForms lite ve Pro’ya göz atın

İlişkili: WordPress’de bir Typeform stil formu nasıl oluşturulur (Adım adım kılavuz)

Kazanan: WPForms. Olağanüstü esnekliği ve özelleştirme seçenekleriyle WPForms, İletişim Formu 7’nin kilometrelerce ötesine ulaşıyor.

3. Gelişmiş Form Oluşturma

En çok özelliklere sahip iletişim formu eklentisinin de en gelişmiş formları üretebilen bir eklenti olması nedenidir, ancak yine de ayrıntıları paylaşacağız..

Kullanıcı kayıt formu

Evet. WPForms tamamen gelişmiş formlar oluşturabilir. Ödeme formuna, özel kullanıcı kayıt formuna, anket formuna, dosya yükleme formuna veya aradaki herhangi bir şeye ihtiyacınız olsun: WPForms.

Ne yazık ki, İletişim Formu 7 sadece en temel formları oluşturmanıza izin verir. Kesinlikle gelişmiş form özellikleri mevcut değildir.

Kazanan: WPForms. İster çok sayıda hazır şablon arasından seçim yapın, ister sıfırdan bir başyapıt oluşturmak için sürükle ve bırak yapıcısının esnekliğinden yararlanın, WPForms başarılı olmak için tam olarak ihtiyacınız olan şeye sahiptir..

4. Entegrasyon

İletişim formu eklentinizin yeteneklerini geliştirmek mi istiyorsunuz? Eklenti eklentileri iş için mükemmel.

İletişim Formu 7’de resmi eklenti eklentisi bulunmasa da, Google “İletişim Formu 7 entegrasyonu” na gidebilir ve üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulan çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. MailChimp entegrasyonu, özel kaplamalar ve spam koruma araçları gibi şeyleri, bunlar için kazmaya istekli olursanız kolayca kullanabilirsiniz.

Ne yazık ki, İletişim Formu 7 için yalnızca sınırlı entegrasyonlar mevcuttur ve eklentilerin çoğu artık onları oluşturan üçüncü taraf geliştiriciler tarafından korunmadığından veya desteklenmediğinden çoğu güvenilmezdir. Ne yazık ki, mükemmel görünen birçok eklentinin WordPress’in en son sürümleriyle uyumlu olmayabilir.

Diğer yandan, WPForms sürekli güncellenen ve sürdürülen neredeyse sınırsız resmi entegrasyona sahiptir. Herhangi bir eklentiyi doğrudan WordPress kontrol panelinizden yükleyebilir ve WordPress web sitenizi bozmayacaklarını bildiğinizden emin olabilirsiniz..

Zapier entegrasyonunu kullanarak formunuzu herhangi bir çevrimiçi uygulamaya da bağlayabilirsiniz.

Kazanan: WPForms. WPForms ekibi sürekli olarak yeni addon özellikleri ekliyor ve önceki eklentileri en son teknolojiyle güncel tutuyor. İhtiyacınız olabilecek herhangi bir entegrasyon yüklemeniz için hazırdır ve düzgün çalışır.

5. Destek

Ücretsiz bir WordPress eklentisi olan İletişim Formu 7, yalnızca WordPress Eklentileri Destek Forumu biçiminde destek sunar. Ne yazık ki, WordPress Eklenti Dizini’nin ücretsiz eklentileri için destek veya herhangi bir garantili yanıt sunması gerekli değildir.

Çevrimiçi görünürseniz, sık karşılaşılan sorunları gidermek için kullanılabilecek bazı belgeleri bulabilirsiniz. Ve İletişim Formu 7’de SSS sayfası resmi web sitelerinde.

WPForms ise bir destek bilet sistemi, yanı sıra hazır kapsamlı dokümantasyon ve her adımda size yardımcı olacak eğitimler.

Kazanan: WPForms. Kapsamlı, arkadaş canlısı ve hızlı; WPForms’un desteği daha iyi olamazdı.

6. Fiyat

İletişim Formu 7 ve WPForms Lite başlamak için hem ÜCRETSİZ. Bundan daha iyisi olamaz!

Ve elbette, WPForms’un ücretli bir sürümüne yükseltme daha da şaşırtıcı özellikler istiyorsanız.

Kazanan: Kravat. Ücretsiz herkesin karşılayabileceği bir fiyattır.

Nihai sonuçlar

İletişim Formu 7 neredeyse on yıl önce başlatıldı ve hala piyasadaki en iyi WordPress form eklentilerinden biri olmaya devam ediyor. Ancak WPForms’a Karşı İletişim Formu 7’ye gelince; İletişim Formu 7 nihayet eşleşti.

WPForms, kullanıcılarıyla birlikte gelişti ve büyüdü, en son teknolojiye ayak uydurarak ve sürekli yeni özellikler ekledi. İletişim Formu 7’de.

İle WPForms, beceri seviyeniz ne olursa olsun, birkaç dakika içinde bir iletişim formu oluşturabilirsiniz. Yardıma mı ihtiyacınız var? WPForms destek ekibine başvurun. Daha fazla özellik mi istiyorsunuz? Bir öneri gönderin! WPForms sürekli gelişiyor.

İletişim Formu 7 ile WPForms arasındaki bu savaşta… WPForms açık WINNER.

Arasındaki karşılaştırmaları da kontrol etmek istersin,

 • WPForms ve TypeForm
 • WPForms ve FormStack Karşılaştırması

Ayrıca, WordPress’te AMP formunun nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuzu kaçırmayın.

Bu makalenin karar vermenize yardımcı olmasını umuyoruz. WPForms’u kullanmaya hazır mısınız? WordPress web sitenize nasıl iletişim formu ekleyeceğinizle ilgili makalemizi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map