Shopify vs. WooCommerce – En İyi e-Ticaret Platformu (2020)

Shopify ve WooCommerce Karşılaştırması


Çevrimiçi mağazanız için bir e-ticaret platformu mu arıyorsunuz? Shopify ve WooCommerce arasından hangi platformun seçileceğini mi merak ediyorsunuz? Her ikisi de bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için popüler e-ticaret platformlarıdır.

İhtiyaçlarınız için doğru e-Ticaret çözümünü seçmek işletmeniz için hayati önem taşır, çünkü kötü bir eşleşme olduğu ortaya çıkarsa orijinal kararınızdan vazgeçmek zordur.

Bu yazıda, hangi platformun sizin için en uygun olduğuna karar verebilmeniz için Shopify ile WooCommerce’i karşılaştıracağız.

Bu, Shopify ile WooCommerce arasındaki son derece ayrıntılı bir karşılaştırma olduğundan, işleyeceklerimizle ilgili size yol gösterecek hızlı bir içerik tablosu:

 1. genel bakış
 2. Kullanım kolaylığı
 3. Maliyet
 4. Ödeme Ağ Geçitleri
 5. Eklentileri
 6. Ölçeklenebilirlik
 7. Sonuç

1. Genel Bakış: En İyi e-Ticaret Platformları Olarak Shopify ve WooCommerce

Shopify Nedir?

Shopify, çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza, müşterilerinizden ödeme almanıza, ürünlerinizi yönetmenize ve hepsi bir arada bir pazar oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir e-ticaret platformudur. Shopify, web barındırma, SSL sertifikası, web güvenliği ve e-Ticaret deneyiminizin diğer tüm yönlerini yönetir. Çevrimiçi mağazanızdaki özellikler Shopify’dan satın aldığınız plana bağlı olacaktır.

Shopify incelememizin tamamını okuyun.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce, WordPress ile bir eklenti olarak yan yana çalışan bir e-ticaret platformudur. WordPress için tasarlandığından, dünyadaki en iyi içerik yönetim sistemini (CMS) kullanarak çevrimiçi mağazanız için eksiksiz bir web sitesi oluşturmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. WooCommerce açık kaynaklı bir eklentidir, bu nedenle çevrimiçi mağazanızı istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz ve e-Ticaret sitenize özellik eklemeyle ilgili herhangi bir sınırlama olmaz.

Popüler CMS pazar payını kontrol etme şansını kaçırmayın.

Çevrimiçi mağazanıza stil eklemek için en iyi WordPress temalarını da kullanabilirsiniz. Özellikler için, e-Ticaret siteniz için sınırsız seçenekleri keşfetmek üzere her zaman en iyi WordPress eklentilerine bakabilirsiniz.

Kararınızı vermenize yardımcı olmak için platformların özelliklerini tam olarak incelemeye devam edelim…

2. Kullanım Kolaylığı

Çevrimiçi bir mağaza oluştururken, basit ve kolay bir çözüm isteyeceksiniz. İdeal bir platform, bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan çevrimiçi mağazanızı kendi başınıza oluşturmanıza izin veren platformdur.

Kullanım Kolaylığı – Shopify

Shopify, çevrimiçi mağazanızın barındırılması, yüklenmesi, güncellenmesi ve yönetimi gibi her şeyi ele alan tek pencereli bir platformdur. Shopify, e-Ticaret sitenizin güvenli, tüm tarayıcılarla uyumlu ve mobil uyumlu olduğundan emin olmak için kendi yolundan çıkar. Shopify ayrıca site performansını, yedeklemeleri ve çevrimiçi mağazanızın yükleme hızını da yönetir.

Shopify gösterge tablosu

Çevrimiçi mağazanız için kaydolarak bir şablon tasarımı seçmeniz yeterlidir. Çevrimiçi rehber, kişiselleştirme, ürün ekleme ve satışlarınızı yönetme konusunda size yardımcı olacaktır.

Ürün eklemenize, raporları yönetmenize ve mağazanızı özelleştirmenize yardımcı olan bir sürükle ve bırak oluşturucusuna sahiptir. Web sitenizin satışlarını ve envanterini de yönetebilirsiniz.

Shopify, kontrolünüzü kişiselleştirme düzeyinde sınırlayan kendi tasarım ve geliştirme araçlarıyla birlikte gelir. Ancak mağazanıza özellikler eklemek için Shopify pazarındaki mevcut eklentileri kullanabilirsiniz.

Çok satıcılı pazarlar için en iyi e-ticaret platformlarındaki bu makaleyi kaçırmayın.

Güzel bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan çok sayıda eklenti ve tasarım şablonu var. Shopify yeni başlayanlar için harika bir platform ve kullanımı kolay.

Kullanım Kolaylığı – WooCommerce

WooCommerce bir WordPress eklentisidir, yani WooCommerce’i yüklemek için bir WordPress sitesi oluşturmanız gerekir. Çevrimiçi mağazanızı manuel olarak güncellemeniz ve WordPress web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumanız gerekir. WordPress ile çalıştığı için, bu görevleri sizin için halletmek için eklentiler kullanabilirsiniz.

WooCommerce'den hoş geldiniz mesajı

WooCommerce ile sınırsız özellikler eklemek için mağazanızı özelleştirebilirsiniz. Bunun da ötesinde, sitenizde istediğiniz herhangi bir işlevi eklemek için 50.000’den fazla WordPress eklentisi ve bir sürü e-Ticaret eklentisi kullanabilirsiniz..

WooCommerce’ın dezavantajı, sitenizi tasarlamak için varsayılan sürükle ve bırak oluşturucusunun olmamasıdır. Ancak, çevrimiçi mağazanıza bir web sitesi oluşturucu işlevi eklemek için Beaver Builder veya Divi Tema gibi WordPress eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu eklentiler, e-Ticaret sitenizi oluşturmanın toplam maliyetine katkıda bulunacaktır.

WooCommerce’de yapmanız gereken her şey için bir kurulum sihirbazı olmasına rağmen, size sunduğu sınırsız seçenekler ve esneklik nedeniyle hala biraz ezici. Bu, Shopify ile karşılaştırdığınızda işe alım sürecini zorlaştırır.

Kazanan: Shopify burada kazanıyor. Çevrimiçi işlerine yeni başlayan yeni başlayan kullanıcılara odaklanıyor. WooCommerce son derece esnektir, ancak tamamen ustalaşmak için biraz öğrenme eğrisine sahiptir.

3. Maliyet

Çevrimiçi bir iş kurmanın ilk aşamalarında, ihtiyacınız olan tüm özellikleri düşük bir maliyetle sunan bir platformla başlamanız gerekir. Seçtiğiniz ana yazılım veya e-Ticaret platformu için bir maliyet ve ardından çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için gereken eklentilerinin ve hizmetlerinin maliyeti vardır.

Maliyet – Shopify

Shopify, aylık 29 ABD dolarından başlayan ve aylık 299 ABD dolarına kadar birçok planla birlikte gelir. Bu planların her birinin seçenekleri Shopify sitesinde görüntülenir. Çevrimiçi mağazanızı başlatmak ve işletmeniz büyüdükçe diğer premium planlara geçmek için Temel Shopify planını seçebilirsiniz.

Shopify planları

Tüm planlar e-ticaret siteniz için bir alan adı, SSL sertifikası ve web barındırma ile birlikte gelir.

Temel Shopify planıyla işinize başlarken sınırsız dosya depolama alanı, çevrimiçi mağazanızı yönetmek için 2 kullanıcı hesabı, sınırsız ürün ekleme seçenekleri, 7/24 destek ve daha fazlasını elde edersiniz.

Temel plan, sitenize üçüncü taraf uzantıları ve araçları eklemek için sizden ücret alır. Sonunda, çevrimiçi mağazanızı ölçeklendirmek için gereken eklentileri kullanmak için daha fazla para ödersiniz..

Maliyete katkıda bulunan bir diğer faktör de ödeme çözümüdür. Shopify, çevrimiçi mağazanızdaki her işlem için% 2,9 + 30 sent ücret alan bir varsayılan ödeme ağ geçidi (Shopify Ödemeleri) ile birlikte gelir.

Her zaman üçüncü taraf bir ödeme çözümü kullanabilirsiniz. Ancak, Shopify tüm işlemler için üçüncü taraf bir çözümden% 2.0 sabit ücret talep edecektir. Gelişmiş Shopify planını seçerseniz, işlem başına% 0,5 ödemeniz gerekir, ancak bu planın kendisi aylık 299 ABD dolarıdır.

İlk aşamada, varsayılan çözüm olan ve Stripe ve Braintree gibi diğer platformlarla nispeten aynı olan Shopify Payments’ı kullanabilirsiniz..

Maliyet – WooCommerce

WooCommerce açık kaynak kodlu bir platform ve en iyi WordPress e-Ticaret eklentilerinden biridir. WordPress.org deposundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İki WordPress “lezzeti” ile ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa WordPress.com ile WordPress.org arasındaki bu karşılaştırmaya göz atmalısınız..

WooCommerce’i kullanmaya başlamak için bir alan adı, SSL sertifikası ve web barındırma hesabı satın almanız gerekir.

Normalde alan adı, SSL sertifikası ve web barındırma ücreti aylık 13,99 ABD dolarıdır. Yeni başlıyorsanız, bu çok fazla para gibi gelebilir.

Neyse ki, teknoloji gelişti ve şimdi ilk maliyetinizi azaltan belirli WooCommerce barındırma şirketleri var.

WordPress ve WooCommerce için Bluehost

Çevrimiçi mağazanız için barındırma için Bluehost kullanmanızı öneririz. Ayrıca WordPress çekirdeği ve WooCommerce yetkilileri tarafından önerilir. Bluehost, kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırmada büyük bir indirim sunmayı kabul etti.

Bu teklifi kabul ettikten sonra, yalnızca 6,95 $ / ay ödemeniz gerekir; bu, yeni çevrimiçi mağaza sahipleri için çok daha uygun fiyatlı.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Daha fazla barındırma çözümü istiyorsanız, uzmanlarımızın en iyi e-Ticaret barındırma şirketlerini seçmesine göz atın.

Shopify ve WooCommerce’ın ilk maliyetini karşılaştırırsanız, WooCommerce oldukça pazarlık yapar. WooCommerce’de işlem ücreti yoktur, bu da satışlardan elde ettiğiniz karı paylaşmanız gerekmediği ve mağazanızdan iyi para kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Negatif tarafta, WooCommerce premium uzantıları pahalıdır ve çevrimiçi mağazanıza özel özellikler eklemek için büyük miktarda ödeme yapmanız gerekir.

İyi haber şu ki, WordPress’in eklenti deposunda her ücretli çözüm için ücretsiz bir alternatif bulabilirsiniz. Bir başka maliyet tasarrufu faktörü, yalnızca çevrimiçi mağazanız için gerekli araçları ve eklentileri satın alma seçeneğinizin olmasıdır. WooCommerce, özelliklerinizi özel ihtiyaçlarınıza göre seçmenize ve seçmenize olanak tanır.

Kazanan: WooCommerce, maksimum seviyeye kadar para tasarrufu sağladığı için açık kazanır. WordPress’in desteğiyle, ücretsiz eklentiler ve üçüncü taraf araçları açısından Shopify’ı kolayca yener. WooCommerce için hiçbir işlem ücreti de büyük bir ‘kazanma’ faktörü değildir.

4. Ödeme Ağ Geçitleri

Hem Shopify hem de WooCommerce, müşterilerinizden ödeme almanızı kolaylaştıran tonlarca ödeme çözümüne sahiptir. Ödemeleri tahsil etmeniz için uygun olan ve müşterilerinizin mağazanızdan ödeme yapabilecekleri birden fazla ödeme yöntemi eklemeniz önerilir.

Ödeme Çözümleri – Shopify

Shopify’da, müşterilerinizden yapılan ödemeleri kabul etmek için kullanabileceğiniz Shopify Payments (Stripe tarafından desteklenmektedir) olarak bilinen varsayılan bir ödeme seçeneği vardır. Diğer birçok ödeme çözümünü kolayca entegre etmenizi sağlar.

Shopify ödemeleri

Shopify’ın en büyük dezavantajı, onlara her işlem için% 2.0 ek işlem ücreti ödemeniz gerektiğidir. Bu maliyet, sitenizde kullandığınız üçüncü taraf hizmeti tarafından düşülen varsayılan maliyete ek olarak yapılır. Ancak, Gelişmiş Shopify planını kullanıyorsanız, işlem başına% 0,5 ödemeniz gerekir; ancak bu planın maliyeti 299 $ ‘dır ve bu da oldukça pahalıdır..

Varsayılan ödeme ağ geçidi Shopify Payments’ın işlem ücreti yoktur. Her işlemde temel bir kredi kartı ücreti alınacaktır. Shopify’ın her işlemde% 2.9 + 30 sent’ten başlayan kendi kredi kartı oranları vardır. Daha büyük bir plana geçtiğinizde işlem maliyeti otomatik olarak azalır.

Ödeme Çözümleri – WooCommerce

Varsayılan olarak, WooCommerce Paypal ve Stripe ödeme ağ geçitlerini entegre eder. Ancak, eklentileri ve WordPress eklentilerini kullanarak WooCommerce mağazanıza kolayca herhangi bir ödeme çözümü ekleyebilirsiniz..

WooCommerce ödemeleri

WordPress eklentileri, sitenizde binlerce bölgesel ödeme çözümünün kullanılmasını da kolaylaştırır, bu da bir ödeme hizmeti isteyebileceğiniz anlamına gelir ve bunun eklenti olarak kullanılabilir olması ihtimali yüksektir. Ayrıca kendi özel ödeme çözümlerinizi oluşturabilir ve çevrimiçi mağazanıza ekleyebilirsiniz..

WooCommerce hiçbir işlemde asla tek bir kuruş talep etmez. Yalnızca çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için kullandığınız üçüncü taraf çözümleri için varsayılan ücretleri ödemeniz gerekir. Bu şekilde kazandıklarınızı koruyabilirsiniz.

Üçüncü taraf bir ödeme hizmeti kullanan büyük çevrimiçi mağazalar, işlem ücreti olmadan WooCommerce’i kullanabilir ve çok para tasarrufu sağlayabilir. Ancak, bir başlangıçsanız ve çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için Shopify’ı kullanmak istiyorsanız, varsayılan ödeme ağ geçidi en düşük başlangıç ​​maliyetine sahiptir.

Kazanan: Bir kravat. Shopify ve WooCommerce, ödeme çözümleri için tonlarca seçeneğe sahiptir ve çevrimiçi mağazanızın gereksinimlerine bağlı olarak değiştirilebilir..

5. Eklentiler

Çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için herhangi bir e-Ticaret platformunu kullanabilirsiniz, ancak eklentilerin ve uzantıların yardımı olmadan tam bir çözüm olmayacaktır. Er ya da geç, sitenize daha fazla özellik eklemeniz gerekecek ve burada eklentiler devreye girecek.

Bu eklentilerden bazıları, e-posta pazarlama hizmetleri, olası satış oluşturma araçları, SEO araçları, analiz çözümleri, müşteri destek yazılımı ve daha fazlasını içerir..

Shopify veya WooCommerce kullanıyor olun, sitenizi bir sonraki seviyeye taşımak için çevrimiçi mağazanıza tonlarca üçüncü taraf eklentisi ve araç ekleyebilirsiniz..

Eklentiler – Shopify

Shopify, Android telefonlar için Google Play’e benzer bir App Store’a sahiptir. Çevrimiçi mağazanıza bir özellik olarak eklemek için herhangi bir uygulamayı Shopify App mağazasından indirip yükleyebilirsiniz. Shopify App mağazasında yüz binlerce uygulama var. Ayrıca, herhangi bir eklentinin API anahtarını Shopify ile entegre etmek için kullanmanıza izin verir.

Shopify App Store

Olası satış oluşturma aracının harika bir örneği OptinMonster. Bir e-posta listesi oluşturmanıza ve alışveriş sepetini terk etmenize yardımcı olan en popüler e-posta pazarlama aracıdır. Uygulamaları, SEO’yu, incelemeleri, kupon kodlarını, geri sayımları ve daha fazlasını yönetmenize yardımcı olacak güçlü.

Sitenize özellikler ve işlevler eklemek için Shopify mağazasındaki ücretsiz ve premium eklentileri kullanabilirsiniz. Ücretsiz uygulamalar API anahtarları aracılığıyla mağazanızla entegre olur ve premium uygulamalar aylık ve yıllık aboneliklerle gelir.

Eklentiler – WooCommerce

WooCommerce, esnek hale getiren bir WordPress eklentisidir. WordPress’in diğer 50.000 ücretsiz eklentisiyle kolayca çalışır. Ayrıca premium WordPress eklentileriyle kolayca entegre olur.

WooCommerce uzantıları

Çevrimiçi mağazanıza ödeme çözümleri, SEO ve analiz çözümleri, hız optimizasyon araçları, içerik araçları, ürün inceleme eklentileri ve çok daha fazlası gibi şaşırtıcı özellikler eklemek için bu eklentileri kullanmak kolaydır.

İşletmeniz büyüdükçe, WooCommerce ile entegre etmek için özel eklentiler ve uzantılar oluşturmak için bir şirket içi geliştirme ekibi kiralayabilirsiniz. Bu şekilde, e-Ticaret sitenize herhangi bir işlevsellik katmadan kolayca ekleyebilirsiniz..

Kazanan: WooCommerce kazanır. Shopify’a özel uygulamalar eklemeyi denedik ve bu çok zor. Ancak, WooCommerce herhangi bir özel eklenti ile kolayca entegre olur ve ayrıca WordPress ile kendi özel eklentilerinizi yükleyebilirsiniz. Açık kaynaklı bir yazılım olan sunduğu esneklik karşılaştırılamaz.

6. Ölçeklenebilirlik

Çevrimiçi olsun ya da olmasın, herhangi bir işletme zamanla büyür. Büyüme ile yeni zorluklar gelir ve işi yönetmenize yardımcı olacak daha fazla kaynağa ihtiyacınız vardır.

Shopify ve WooCommerce hem yoğun trafik sitelerini hem de sınırsız müşteri siparişlerini karşılamak için üretildi. Ancak, çevrimiçi mağazanızı oluşturmayı seçtiğiniz platformda her zaman dikkate alınması gereken farklılıklar vardır. İşletmenizi sorunsuz bir şekilde ölçeklendirmenize izin veren bir platforma ihtiyacınız olacak.

Ölçeklenebilirlik – Shopify

Shopify, temel planlarıyla çevrimiçi işinizi başlatmanıza yardımcı olan basit bir platformdur. İşletmeniz büyüdüğünde, daha fazla seçenek ve özellik içeren bir plana geçebilirsiniz. Shopify’ın en iyi yanı, güncellemeleri, güvenliği veya çevrimiçi mağazanızın performansını yönetmenize gerek olmamasıdır.

Shopify ölçeklenebilirliği

Çalışma süreniz, web sitesi yedeklemeleri, hız optimizasyonu ve daha fazlasıyla ilgilentiklerinden, büyüyen işletmeniz için Shopify’a güvenebilirsiniz. Çevrimiçi mağazanız hakkında daha dikkatli olmak istiyorsanız, Shopify’ın Artı planıyla birlikte gelen kurumsal hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Bu Shopify planları pahalıdır, ancak işi sizin açınızdan azaltır ve yalnızca işletmenizin büyümesine odaklanabilirsiniz. Ayrıca, sitenizi yönetmek için bir ekip kiralamanıza da gerek yoktur, bu da web sitesi yönetimi için uygun bir kurulum oluşturmak için ek maliyet gerektirmez. Ancak, her ay Shopify için ödediğiniz masrafları karşılamak için uzun vadeli büyüme planlamanız gerekir..

Ölçeklenebilirlik – WooCommerce

WooCommerce site yönetimi açısından tamamen farklıdır. Bu, kendi kendine barındırılan bir platformdur ve web sitesi güncellemeleri, yedeklemeler, güvenlik ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi kendi başınıza yönetmeniz gerekir..

WooCommerce ölçeklenebilirliği

Ancak, WooCommerce son derece esnektir, böylece çevrimiçi mağazanızın büyümesini kolayca yönetebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca sitenize gerçekten ihtiyaç duyacağınız ve kullanacağınız ücretli uzantıları ekleyerek kaynaklarınızı yönetme konusunda tam kontrole sahip olacaksınız..

Trafiğiniz büyüdükçe, yukarı ölçeklenebilirlikten kurtulmak için barındırma planınızı da yükseltmeniz gerekir. Bazen barındırma maliyeti çok artar ve WooCommerce siteniz için barındırma işlemini yönetmek için WP Engine veya LiquidWeb gibi diğer WordPress barındırma sağlayıcılarını aramanız gerekir.

Kazanan: Shopify burada kazanıyor çünkü çevrimiçi mağazanızı onlarla ölçeklendirmek kolay. Ancak, esnekliğe ihtiyacınız varsa ve yönetilen web barındırma için ödeme yapmak istiyorsanız, o zaman WooCommerce kullanmayı düşünmelisiniz.

7. Sonuç – Shopify ve WooCommerce

Bu iki e-Ticaret platformu için maliyeti, kullanım kolaylığını, ödeme çözümlerini ve daha fazlasını karşılaştırdık. Genel olarak, tamamen kullanımınıza ve gereksinimlerinize bağlıdır. Shopify ve WooCommerce farklı alanlarda öne çıkıyor.

Shopify ve WooCommerce arasında hangi platformu seçeceğinize karar vermenize yardımcı olmak için yukarıdaki karşılaştırmanın temel noktaları şunlardır.

Artıları – Shopify

 1. Başlaması kolay ve kullanıcı dostu.
 2. Çevrimiçi mağazanızı hiç yönetmeniz gerekmez.
 3. Varsayılan bir ödeme çözümü kullanabilir veya bir üçüncü taraf çözümü ekleyebilirsiniz.
 4. Web sitenizi gerektiğinde ölçeklendirmek kolay.

Dezavantajları – Shopify

 1. Çevrimiçi mağazanız üzerinde tam denetime sahip değilsiniz.
 2. İşlem ücretleri satış karınızı azaltabilir.
 3. Shopify’da yükseltmek için bir plan seçmeniz gerekecek.
 4. Yalnızca ihtiyacınız olan özellikleri seçme esnekliği yoktur.

İşletmeniz büyüdükçe kolayca ölçeklendirebileceğiniz, yönetiminiz gerektirmeyen bir çözüm arıyorsanız, çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için Shopify’ı seçmelisiniz.

Artıları – WooCommerce

 1. Bu açık kaynaklı bir yazılımdır ve istediğiniz özel eklentileri entegre eder.
 2. Siteniz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.
 3. İlk maliyet, çevrimiçi mağazanızı kurmak için ucuzdur.
 4. Web barındırma maliyetinizi düşüren WooCommerce’a özel hosting firmaları var.

Dezavantajları – WooCommerce

 1. Sitenizi kendi başınıza yönetmeniz gerekir; bunlar güncellemeleri, yedeklemeleri, güvenliği ve daha fazlasını içerir.
 2. Sınırsız özelliklere sahip olduğu için yazılımı tam olarak öğrenmeniz gerekir ve tam olarak ne aradığınızı bilmiyorsanız bu çok zor olabilir.
 3. Ölçeklenebilirlik maliyetleri bütçenizi tüketebilir.

Daha düşük bir maliyetle başlamak istiyorsanız ve e-Ticaret sitenizi yönetmek için tam kontrole ihtiyacınız varsa, WooCommerce sizin için harika bir platformdur.

BigCommerce ve WooCommerce hakkındaki bu makaleye göz atmak istiyorsunuz. Ayrıca, Shopify alternatifleri ve rakiplerimizin tam listesini okumak isteyebilirsiniz.

Bu kılavuzun Shopify ile WooCommerce’i karşılaştırmanıza yardımcı olduğunu ve ihtiyaçlarınız için en iyi platformu seçebildiğinizi umarız.

Ayrıca, bir web sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım eğiticimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map