SurveyMonkey Alternatifi: WPForms ve SurveyMonkey (Karşılaştırma)

wpforms vs surveymonkey


Bir SurveyMonkey alternatifi mi arıyorsunuz? Web siteniz için en iyi WordPress anket eklentisini bulmaya çalışıyorsanız, WPForms’u denemeniz gerekir.

Bu makalede, hangi çevrimiçi anket aracının sizin için en iyi seçenek olduğuna karar verebilmeniz için WPForms ve SurveyMonkey’i karşılaştıracağız.

Size WPForms ve SurveyMonkey arasında ayrıntılı bir karşılaştırma yapacağımızdan, makalede size yol gösterecek hızlı bir içindekiler tablosu:

Genel Detaylar: WPForms ve SurveyMonkey

Karşılaştırmamıza dalmadan önce WPForms ve Anket maymun, önce her bir anket aracının temellerine bir göz atalım.

wpforms-bakış-temas-form-eklentisi
WPForms mevcut en iyi iletişim formu eklentilerinden biridir ve en yeni başlayanlar için uygundur. Dakikalar içinde, sürükle ve bırak oluşturucularını kullanarak kod hakkında bir şey bilmek zorunda kalmadan web siteniz için güçlü bir form oluşturabilirsiniz..

Temel iletişim formunun yanı sıra WPForms, web sitenizde oldukça ilgi çekici anketler ve anketler oluşturmanıza olanak tanır. Çoğu iletişim formu eklentisinin aksine, WPForms size en iyi görselleştirmeyle güzel anket raporları sunar. Bu, anket sonuçlarınızı gerçek zamanlı olarak kolayca analiz edebileceğiniz anlamına gelir. Tek bir grafiği tek bir tıklamayla PDF veya JPEG olarak dışa aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

Anket sonuçlarınızı görsel olarak çarpıcı bir şekilde görmekle kalmaz, web sitenizin kullanıcıları da görür. Bir form gönderdikten sonra, onlara gerçek zamanlı sonuçları görüntüleme seçeneğiniz de vardır. WPForms, web sitenizdeki herhangi bir formu güçlü bir ankete veya ankete dönüştürmeyi de kolaylaştırır..

SurveyMonkey-form-oluşturucu karşılaştırma
Öte yandan SurveyMonkey, örneğin web sitenizin ziyaretçileri gibi kişilerden görüş toplamak için kullanılan popüler bir çevrimiçi anket aracıdır..

SurveyMonkey, web, e-posta veya sosyal medya için bir anket oluşturmanıza yardımcı olmak için uzmanlar tarafından yazılmış bir dizi hazır şablon ve önceden yazılmış anket soruları ile birlikte gelir. Kısmen bir sürükle bırak özelliği sunar, böylece şablonları markanıza uyacak şekilde özelleştirebilir ve farklı form alanlarını yeniden düzenleyip ekleyebilir.

SurveyMonkey’in diğer özellikleri arasında, anketinizin sonuçlarını analiz etmek için raporlama metrikleri ve anket yanıtlarını ve kredi kartı ödemelerini aynı anda toplama olanağı bulunur.

Artık her anket aracının temellerini bildiğinize göre, WPForms’un iyi bir SurveyMonkey alternatifi olup olmadığını öğrenmek için her birinin özelliklerine göz atalım.

Kullanım kolaylığı

WPForms piyasadaki en kullanıcı dostu form eklentilerinden biridir ve hiç kodlama yoktur.

Basit sürükle ve bırak editörü, yeni başlayanların anket dahil güçlü bir form oluşturmasını kolaylaştırır. Daha önce web siteniz için daha önce bir anket oluşturmadıysanız bile, bu eklenti ile birkaç dakika içinde yapabileceksiniz.

WPForms ile, önceden tasarlanmış şablonlarını, başlamak için gereken tüm form alanlarına sahip anketler veya anketler için kullanabilirsiniz. Açılır menüler, Likert ölçekleri, radyo düğmeleri, onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri ve daha fazlası gibi alanları kolayca ekleyebilirsiniz. Sürükle ve bırak işlevini kullanarak alanların sırasını silmek, düzenlemek ve yeniden düzenlemek de çok basittir.

WPForms ayrıca formunuzu oluştururken nasıl görüneceğinin canlı bir önizlemesini gösterir, böylece düzenleyici ve önizleme arasında geçiş yapmaya devam etmenize gerek yoktur.

wpforms vs surveymonkey kullanım kolaylığı

Ayrıca, WPForms bir WordPress eklentisi olduğundan, kullanıcılar doğrudan WordPress kontrol panelinden hızlı bir şekilde anket oluşturabilir ve bu da tüm süreci kolaylaştırır. SurveyMonkey gibi başka bir yerde oturum açmak yerine, anketlerinizden bilgileri kendi web sitenizde de toplayabilirsiniz.

WPForms ile bitmiş formunuzu veya anketinizi web sitenize gömmek de çok basittir. Sadece 2 tıklamayla formunuzu web sitenizin herhangi bir sayfasına veya yayınına ekleyebilirsiniz. Ayrıca, formunuzu kenar çubuğunda, altbilgide veya bir web sitesinin diğer widget alanlarında görüntülemenizi sağlayan bir WPForms widget’ı ile birlikte gelir.

Anket raporlamayı 1 tıklama ile de etkinleştirebilirsiniz; WPForms otomatik olarak güzel görünen bir rapor oluşturur.

wpforms siteye form yerleştirme

Kullanım Kolaylığı: SurveyMonkey

SurveyMonkey, yalnızca 1 tür form oluşturmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir form oluşturucudur: çevrimiçi anket.

Bir anket oluştururken, açılır menüden çoktan seçmeli, yorum kutusu, yıldız derecelendirmesi ve daha fazlası gibi seçtiğiniz alan biçimini seçebilirsiniz. Soruları düşünmekte sorun yaşıyorsanız, sol taraftaki panelde size fikir vermek için bir Soru Bankası var. Beğendiğiniz bir soru gördüğünüzde, bir düğmeyi tıklayarak sorunuzu formunuza ekleyebilirsiniz..

SurveyMonkey’in arayüzü çok kullanıcı dostu değildir. İlk bakışta kullanımı kolay görünüyor, ancak nasıl soru ekleneceğini, form alanını nasıl ekleyeceğinizi ve istediğiniz şekilde görünmesini sağlamak için birkaç tıklama gerekiyor.

SurveyMonkey-form-oluşturucu

Sürükleyip bırakarak formunuzdaki soruları yeniden düzenleyemezsiniz, çünkü sürükle ve bırak işlevselliği yalnızca kısadır. Alanlarınızın düzenini seçmek için birkaç düğmeyi tıklamanız gerekir, bu da form oluşturmak WPForms’a kıyasla çok daha uzun sürecek demektir.

SurveyMonkey ile form oluştururken, formunuza daha fazla alan ekleyebilmeniz için önce bir soru yazmanız gerekir. Bu, iletişim formları oluşturmak için yararlı olmayan sorular eklemeden çevrimiçi bir form tasarlayamayacağınız anlamına gelir.

Ayrıca, yalnızca anket oluşturmak istiyorsanız, SurveyMonkey ile WPForms’da olduğundan daha fazla adım vardır. SurveyMonkey çevrimiçi bir form oluşturucu olduğundan, kullanıcıların bir anket oluşturmak için SurveyMonkey’e giriş yapması ve ardından doğrudan WordPress panosunda oluşturmak yerine WordPress’e yerleştirmesi gerekir..

Kazanan: WPForms

Özellikleri

WPForms kutudan çıkar çıkmaz çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Bu özellikler, basit anketlerinizi ve iletişim formlarınızı almanıza ve bunları iş için güçlü formlara dönüştürmenize olanak tanır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, WPForms’dan Anket / Anket eklentisi WordPress sitenize eklemek için kolayca bir anket veya anket oluşturmanıza olanak tanır. Anket / Anket eklentisi, web sitenizin ziyaretçileri için harika anketler / anketler oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir.

WPForms, çoktan seçmeli, onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri, Likert ölçeği, Net Destekçi Puanı ve daha fazlasını içeren bir dizi harika anket ve anket alanına sahiptir..

wpforms-anket-anket formu

WPForms’un akıllı koşullu mantığı ile anketi kullanıcılardan gelen yanıtlara göre kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca, gerçek zamanlı bilgilerle etkileşimli anket raporları ve web sitenizdeki anketlerden gerçek zamanlı sonuçları görüntüleme olanağı da elde edersiniz.

Anketlerinizi, anketlerinizi veya kullanıcı kaydı eklentisi gibi iletişim formlarınızı daha da geliştirmek için WPForms’daki diğer birçok harika özelliğe erişebilirsiniz. Bu, kullanıcılara sitenize kaydolma ve giriş yapma olanağı verir. Kullanıcı kayıt formunu sitenizin herhangi bir sayfasına, yayına veya widget alanına yerleştirebilirsiniz.

kullanıcı kayıt formu

Kullanıcı kayıt formu e-ticaret mağazaları, üyelik siteleri, forumlar ve daha fazlası için harikadır.

Ayrıca çok sayfalı formlar da oluşturabilirsiniz. WPForms çok sayfalı formlarla, kullanıcıların doldurmasını istediğiniz gerçekten uzun bir anketiniz veya formunuz varsa, bunu birden çok sayfaya bölebilirsiniz. Bu, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olur, bu nedenle kullanıcılar sonsuz kaydırma yerine bir sayfadan diğerine kolayca gidebilir ve sonuçta form terkini azaltabilir.

WPForms, ek form şablonları, captcha, coğrafi konum, otomatik form onayları, ödeme ağ geçitleri, e-posta pazarlama hizmetleri ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer harika özellikler ve eklentilerle birlikte gelir. Tüm bu özellikler WPForms’u güçlü bir form eklentisi yapar.

Özellikler: SurveyMonkey

SurveyMonkey, dosya yükleme, A / B testi, ödemeleri kabul etme yeteneği, özel geri bildirim içeren sınavlar ve daha fazlası dahil olmak üzere çevrimiçi formlarınızı zenginleştirmek için bir dizi ek özellik sunar. Ancak WPForms ile karşılaştırıldığında, SurveyMonkey’in sunduğu özellik seti sınırlıdır.

Örneğin, SurveyMonkey, Captcha, şifre alanları veya WPForms’un GDPR Sözleşmesi gibi herhangi bir uzmanlık alanı sunmaz. Koşullu mantık soruları da kendi ayrı sayfalarında olmalıdır, bu da anketleri gerekenden daha uzun yapar ve kullanıcı deneyimini azaltır.

Bahsettiğimiz gibi dosya yüklemeyi teklif etseler de, dosya yükleme alanı en yüksek fiyatlı 2 planla sınırlıdır. Ödeme entegrasyonları ile aynı; formlarınızla yalnızca en yüksek fiyatlı 2 plandaki ödemeleri kabul edebilirsiniz. Ayrıca, formunuzu yalnızca en yüksek fiyatlı planı satın alırsanız birden çok dile çevirebilirsiniz.

SurveyMonkey’in sunduğu şablon tasarımları da oldukça basit. Ayrıca, marka bilinci oluşturma ve özelleştirme özellikleri sınırlıdır. En büyük dezavantajlardan biri, en pahalı olanlar dışındaki tüm planların altbilgide SurveyMonkey logosuna sahip olmasıdır. Ayrıca, her soruya bir cevap yazmadan anketinizin nasıl görüneceğini önizleyemezsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, SurveyMonkey ile sadece 1 tip form, çevrimiçi anket oluşturabilirsiniz. WPForms, bir anket veya başka birçok çevrimiçi form oluşturmak isteyen kullanıcılar için daha birçok özelliğe sahiptir..

Kazanan:WPForms

Destek

WPForms kullanıcıları için farklı formatlarda geniş bir destek yelpazesi sunmaktadır. Dolayısıyla, sorunlarınıza nasıl çözüm bulmayı tercih ederseniz edin, WPForms.

Destek bilet sistemine doğrudan hesabınızdan erişebilir ve bilgili ve arkadaş canlısı destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Destek ekibi hızlıdır ve kullanıcılarından büyük puanlar almaktadır.

wpforms destek

Ayrıca Başlarken, İşlevler, Stil, Eklentiler ve daha fazlası gibi kategoriler halinde düzenlenmiş kapsamlı belgelerini de okuyabilirsiniz. Son olarak, bir sorunla karşılaştığınızda size yardımcı olacak ekran görüntülerini ve videoları içeren öğreticiler ve nasıl yapılır bulabileceğiniz WPForms bloguna da başvurabilirsiniz..

Destek: SurveyMonkey

SurveyMonkey 7/24 e-posta müşteri desteği sunar, ancak öncelikli e-posta desteği almak için daha pahalı bir plana geçmeniz gerekir. Telefon desteğine de erişmek istiyorsanız planınızı yükseltirsiniz.

SurveyMonkey destek

SurveyMonkey ayrıca web sitelerindeki Yardım bölümünden de destek sunar, ancak bu, sorulara göz atmak ve sorununuzla eşleşen bir soru bulmanızı ummak anlamına gelir. Kullanıcıların takip etmesi için herhangi bir blog yayını veya öğretici sunmazlar.

Kazanan:WPForms

Fiyat

WPForms daha yeni bir fiyatlandırma planına sahip olup, yeni başlıyorsanız bütçenizde kalmanıza olanak tanır veya yerleşik bir işletmediyseniz ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişebilirsiniz.

wpforms fiyatlandırma

Temel planları yılda 39.50 $ ‘dan başlıyor, bu da çoğu blog ve kişisel web sitesi için harika bir seçenek. Ayrıca Temel plan ile sınırsız formlar, koşullu mantık, gelişmiş alanlar ve daha fazlasını oluşturma ve alma olanağına sahip olursunuz..

Ayrıca, e-posta pazarlama hizmeti entegrasyonu veya PayPal veya Stripe ile ödeme entegrasyonu gibi daha sağlam özellikler elde etmek için herhangi bir zamanda yükseltmeniz gerekiyorsa bir Plus, Pro ve Elite planı sunarlar. İşletmenizin büyüklüğü veya bütçeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir WPForms fiyat planı bulacaksınız.

Fiyat: SurveyMonkey

SurveyMonkey, aralarından seçim yapabileceğiniz 3 ayrı premium fiyatlandırma planına sahiptir ve fiyatlar aylık 32 $ ile aylık 99 $ arasındadır. WPForms ile karşılaştırıldığında, SurveyMonkey ile özellikler açısından paranız için çok daha az patlama elde edersiniz.

SurveyMonkey-fiyat

Her ücretli planla sınırsız sayıda anket, soru ve yanıt alırsınız, ancak en iyi özelliklerin çoğu yalnızca ödeme toplama, dosya yükleme, gelişmiş mantık ve öncelik desteği gibi en pahalı 2 planla sunulur. Ve en pahalı olanlar hariç tüm planlarla, altbilgide SurveyMonkey logosuna katlanmak zorunda kalacaksınız.

SurveyMonkey için ücretsiz bir sürüm olsa da, anket başına yalnızca 100 yanıt toplayabilirsiniz. Bu nedenle, daha fazla yanıt toplamak ve uzun süre anket yapmak istiyorsanız oldukça pahalı hale gelir..

Kazanan:WPForms

Kimler Satın Almalı? WPForms ve SurveyMonkey

WPForms, bütçelerinden bağımsız olarak bir WordPress sitesinden anket yapmak isteyen herkes için en iyi seçimdir. Sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda daha kullanıcı dostu ve web siteniz için iletişim formları da dahil olmak üzere bir dizi farklı güçlü form oluşturmanıza yardımcı olacak özelliklerle dolu reçel geliyor. WPForms ile web sitenizin ziyaretçileri için harika anketler ve çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

WPForms’a Bugün Başlayın!

SurveyMonkey, web siteleri, sosyal medya platformları ve e-posta listeleri gibi birden çok platformdan gelişmiş anketler toplamak isteyen kullanıcılar için en uygunudur. İçeri girmeden önce, bütçenizi karşılayıp karşılamadığınızı bir kez daha kontrol edin çünkü en iyi özelliklere erişmek için en pahalı planı tercih etmeniz gerekir.

Ayrıca bu karşılaştırmaları kontrol etmek istersiniz.,

  • WPForms ve TypeForm
  • WPForms ve FormStack Karşılaştırması

WPForms vs SurveyMonkey’deki bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz ve şimdi hangi çözümün sizin için en iyi seçim olduğunu bildiğinizi umuyoruz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, WPForms eklentisi hakkındaki derinlemesine incelememizin keyfini çıkarabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map