ThirstyAffiliates vs. Pretty Links – Hangisi Daha İyi? (Karşılaştırma)

susuzluk vs güzel bağlantılar


Bir satış ortağı web sitesi çalıştırmak için hangi satış ortağı eklentisinin en iyi seçim olduğunu merak ediyor musunuz??

WordPress pazarı, bağlı kuruluş bağlantılarınızı gizlemenize, gizlenmiş URL’leri yönetmenize ve komisyonlarınızı hırsızlığa karşı korumanıza olanak tanıyan tonlarca bağlı kuruluş eklentisine sahiptir..

Bunlar arasında, kendilerini diğerlerinden ayıran iki eklenti ThirstyAffiliates ve Pretty Links..

ThirstyAffiliates vs. Pretty Links: Karşılaştırma

Bu makalede, bu 2 eklenti arasında kafa kafaya bir karşılaştırma yapacağız ve hangisinin web siteniz için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Okuyucularımızın rahatlığı için yayını 7 farklı bölüme ayırdık.

 1. genel bakış
 2. Link Yönetimi
 3. URL Kısaltma
 4. Konum ve Raporlama
 5. Alma / Verme Seçenekleri
 6. Destek
 7. Fiyatlandırma

Öyleyse başlayalım.

1. ThirstyAffiliates Vs. Pretty Links – Genel Bakış

ThirstyAffiliates, web sitenize bağlı kuruluş bağlantılarını kolayca eklemenizi, gizlemenizi ve yönetmenizi sağlayan bir bağlı kuruluş yönetimi eklentisidir. Kullanıcılarınızın tıklaması için güvenli görünmeleri için çirkin satış ortağı URL’lerinizi gizlemenize olanak tanır. Ayrıca bağlantı zamanlama, bağlantılarınız için otomatik sağlık kontrolü, vb..

Pretty Links ayrıca bağlı kuruluş bağlantılarınızı kullanıcılarınız için temiz ve basit görünmelerini sağlamak için gizlemenizi sağlayan benzer bir bağlantı yönetimi eklentisidir. Bunu, kendi alan adınızdan kaynaklanan daha kısa bağlantılar oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Otomatik olarak oluşturulmuş güzel bağlantılar, otomatik bağlantı anahtar kelimeleri, bağlantı izleme ve çok daha fazlası gibi tonlarca gelişmiş özellikle birlikte gelen eksiksiz bir bağlantı yönetim aracıdır..

2. Link Yönetimi

ThirstyAffiliates ile bağlantılarınızı yönetmek son derece kolaydır ve merkezi bir konumdan yapılabilir. Örneğin, tanıtımını yaptığınız şirket bağlantılarını değiştirirse, sitenizdeki tüm bağlantılarını doğrudan ThirstyAffiliates panelinizden yenisiyle değiştirebilirsiniz. Tüm bağlantıları manuel olarak düzeltmek için arşivlerinizi daha ayrıntılı incelemeniz gerekmez. Panelinizde değiştirilmesi, şu ana kadar yayınladığınız tüm bağlantıları otomatik olarak güncelleyecektir.

ThirstyAffiliates ile bağlantılarınızı da zamanlayabilirsiniz. Bu, bağlı kuruluş bağlantılarınızı ekleyebileceğiniz ve ardından bağlantının etkin olmasını istediğiniz zamanı seçebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, bağlantılarınız bir kilometre taşı elde ettiğinde yönetici olarak bildirim almanızı sağlar. Örneğin, belirli sayıda tıklama elde ettiğinde bunu size bildirmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca, otomatik sağlık denetleyicisi seçeneğini etkinleştirerek bağlantılarınız üzerinde zaman zaman bir denetim gerçekleştirebilirsiniz..

Pretty Links ayrıca kolay bağlantı yönetimi seçenekleri sunar. Ancak, onun muadili ile karşılaştırırsanız, özellikler burada gerçekten sınırlıdır.

Pretty Links, satış ortağı bağlantılarınıza yeniden yönlendirmeler, takip etmeyen etiketler ve kategoriler eklemenize olanak tanır. Bağlantıları yeni bir pencerede açma seçeneğiniz de var.

Ancak ThirstyAffiliates’in aksine, Pretty Links bağlantılarınızı planlamak veya bağlılık bağlantılarınızı denetlemek için bir bağlantı durumu denetleyicisini otomatikleştirmek için bir seçenek sunmuyor. Bağlantılarınız bir kilometre taşı elde etse bile bildirim alma seçeneğiniz de yok.

kazanan

ThirstyAffiliates

3. URL Kısaltma

Bir satış ortağı bağlantı yönetimi eklentisi kullanmanın temel nedeni, kısa ve hatırlanması kolay hale getirmek için uzun ve kötü görünümlü bağlantılarınızı gizlemektir. Bu eklentilerin bunun için hangi seçenekleri sunduğuna bakalım.

ThirstyAffiliates, aşağıdakiler gibi çeşitli üçüncü taraf hizmetleri kullanarak bağlantılarınızı kısaltmanıza olanak tanır:

 1. Bit.ly
 2. Goo.gl
 3. Firebase Dinamik Bağlantıları

susuz

Bu hizmetlerden herhangi birini kullanmak için önce bu hizmetlerle bir hesap oluşturmanız ve ardından eklentiyle bağlantı kurmanız gerekir. Bu, özellikle yeni başlayan biriyseniz, uzun ve karmaşık bir sürece benziyor.

Diğer yandan Pretty Links, URL’lerinizi kısaltmak için daha kolay bir seçeneğe sahiptir.

Tek yapmanız gereken Kısa bağlantı URL’si kullan seçeneğini tıklayın ve ardından bağlantıyı hemen altındaki boş alana girin.

kazanan

ThirstyAffiliates Vs. karşılaştırırsanız Pretty Links, link kısaltma özelliği açısından, tüm sürecin ne kadar basit olduğu için Pretty Link’in ThirstyAffiliates’ten çok daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

Daha iyi bir fikir edinmek için Pretty Links’ın tam incelemesine göz atın..

4. Konum ve Raporlama

ThirstyAffiliates, MaxMind Country DB planlarını kullanarak bağlantılarınıza coğrafi konumlar eklemenizi sağlar. Bu eklenti ile tüm bağlantı tıklamalarınızı da izleyebilirsiniz. Ancak bu hizmeti kullanmak için önce sitenizi Google Analytics’e bağlamanız gerekir.

susuzluk ve güzel bağlantılar

Pretty Links, URL’lerinize coğrafi konumlar eklemenize izin vermez, ancak satış ortağı bağlantılarınızın kolayca izlenmesini sağlayan seçeneklere sahiptir. Bunun için 3 farklı seçeneği var.

 1. Normal İzleme
 2. Genişletilmiş İzleme (daha fazla istatistik / daha yavaş performans)
 3. Basit Tıklama Sayısı İzleme (daha az istatistik / daha hızlı performans)

Bağlantılarınızın nasıl performans gösterdiğini ve hangilerinin daha fazla tıklama aldığını görmek için bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

kazanan: Bağlantı izleme açısından, her ikisi de eşit derecede iyidir. Ancak ThirstyAffiliates, coğrafi konum seçeneğini eklemenize izin verdiğinden, bu durumda kazanan olarak bildirmemiz gerekecek.

5. Alma / Verme Seçenekleri

ThirstyAffiliates ile eklenti ayarlarınızı başka bir hedefe veya başka bir hedefe aktarmak / aktarmak çok daha kolaydır. İçe Aktar / Dışa Aktar sekmesine gidin ve ayar dizelerinizi yapıştırmak için boş alanı kullanın. Ve sonra Ayarları İçe Aktar İşlemi tamamlamak için.

Ayarlarınızı dışa aktarmak için eklenti tarafından sağlanan kodu kullanabilir ve dışa aktarmak istediğiniz hedefin ayar seçeneklerine yapıştırabilirsiniz.

Amazon Associate üyesiyseniz, ayarlarınızı başka bir hedeften almak isteyebilirsiniz. ThirstyAffiliates bunu yapmanın en kolay yolunu sunar.

Pretty Links kullanarak ayarlarınızı Dışa Aktarma ve İçe Aktarma işlemi de süper kolay ve hızlıdır. Ayarlarınızı dışa aktarmak için ihracat düğmesine basın ve ayarları indirin. Daha sonra istediğiniz hedefe yükleyebilirsiniz. Ayarları başka bir hedeften içe aktarmaya benzer şekilde, İthalat düğmesine basın ve daha önce indirdiğiniz ayarları yükleyin.

Ancak, Pretty Links’in Amazon Associate ayarlarınızı içe aktarmak için doğrudan bir seçeneği yoktur.

kazanan

Her iki eklenti de içe ve dışa aktarma seçenekleriyle oldukça iyi. Ancak Amazon Associates ayarlarını eklemek için doğrudan seçeneği nedeniyle, ThirstyAffiliates açık bir kazanan.

6. Destek

Kaliteli müşteri desteği sunmanın, bir ürünün başarısına atfedilen önemli bir unsur olduğuna inanıyoruz. Sonuçta, bir sorunu çözmede sorun yaşarsanız başvuracağınız destek forumudur..

Bu yüzden ThirstyAffiliates ve Pretty Links’in resmi destek portallarını ziyaret ettik.

Ve bu açıdan da ThirstyAffiliates’in rekabete öncülük ettiği görülüyor. Son etkinliği göz önüne alındığında, son 2 ayda 18 konuda 18 çözüldüğünü gördük. Aksine, Pretty Links son 2 ayda 8 sorunun sadece 4’ünü çözmeyi başardı.

kazanan

Yine, ThirstyAffiliates destek açısından rekabetin önündedir.

7. Fiyatlandırma

ThirstyAffiliates 3 farklı fiyatlandırma planı altında.

 • Tek Site Lisansı: 49 ABD doları / yıl
 • Beş Site Lisansı: 79 ABD doları / yıl
 • Sınırsız Site Lisansı: 149 $ / yıl

Pretty Links’in de 3 farklı fiyatlandırma planı var.

 • Başlangıç ​​Planı: 59 $ / yıl – 1 sitede kullanılabilir
 • Pazarlamacı Planı: Yıllık 99 ABD doları – en fazla 5 sitede kullanılabilir
 • Süper Satış Ortaklığı Planı: Yıllık 199 ABD doları – en fazla 10 sitede kullanılabilir

kazanan

Fiyatlandırma açısından da ThirstyAffiliates rekabete karşı birikiyor. Onların fiyatı yeni başlayanlar için cep dostu ve aynı zamanda sadece 149 $ / yıl sınırsız site lisansları sunuyor. Pretty Links’in sınırsız lisans seçeneği yok.

ThirstyAffiliates vs. Pretty Links – Hangisi En İyisi? (Kararımız)

Her iki eklentiyi karşılaştırdıktan sonra, bağlantı yönetimi özellikleri söz konusu olduğunda ThirstyAffiliates’in Pretty Links’in çok önünde olduğunu fark ediyoruz. Bağlantı planlaması ve otomatik sağlık denetleyicisi gibi özellikler gerçekten yardımcı olabilir ve zamandan tasarruf sağlar. İyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için her bağlantıyı tek tek incelemeniz gerekmez.

Tam ThirstyAffiliates incelememize göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map