TypeForm Alternatifleri: WPForms ve TypeForm (Karşılaştırma)

wpforms-vs-TYPEFORM


TypeForm alternatifleri mi arıyorsunuz? Web sitenize formlar veya anketler eklemek istiyorsanız, bunu kolayca yapmanızı sağlayacak bir form oluşturucu eklentisi bulmanız gerekir. Ancak mevcut çok sayıda form oluşturucu eklentisiyle, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak zor olabilir.

Bu makalede, WordPress siteniz için hangi form oluşturucu eklentisinin kolayca iletişim formları ve anketler oluşturmanıza izin vereceğini keşfedebilmeniz için WPForms ve TypeForm’u karşılaştıracağız..

Form Oluşturucuda Neler Arar

En iyi form oluşturucu eklentilerini ararken, ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulmak için seçeneklerinizin her birine yakından bakmak için zaman harcamanız gerekir. Seçtiğiniz form oluşturucu web sitenizin özel gereksinimlerine bağlıdır.

Web siteniz için iletişim formları oluşturmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunan en iyi WordPress form eklentilerine bakmanız gerekir. Web sitenize anket eklemek ister misiniz? Bu özellikleri sunan bir form oluşturucuya ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, her ikisine de sahip olmak istiyorsanız, basit iletişim formları ve daha karmaşık konuşma formları ve anketleri oluşturmanıza izin veren bir form oluşturucu bulmanız gerekir..

Genel olarak, bir form oluşturucu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

 • Özellikleri – Form oluşturucu, daha güçlü formlar oluşturmak ve web sitenizi büyütmek için ihtiyacınız olan özellikleri sunuyor mu??
 • Kullanım kolaylığı – Form oluşturucu eklentisinin yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay mı?
 • Fiyatlandırma – Form oluşturucunun maliyeti bütçenize uygun mu??
 • Destek – Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda ihtiyaç duyduğunuz yardımı alacak mısınız??

WPForms ve TypeForm karşılaştırmamızda bu faktörlerin her birini ele alacağız, başlayalım.

Genel Bakış: WPForms ve TypeForm

TYPEFORM

TYPEFORM-form-oluşturucu

TYPEFORM çevrimiçi form oluşturma ve çevrimiçi anketler konusunda uzmanlaşmış SAAS (hizmet olarak yazılım) aracı olarak da bilinen bağımsız bir araçtır. TypeForm, kitlenizin konuşma biçimlerini kullanarak doldurması eğlenceli ve benzersiz stilleriyle harika görünen anketler oluşturmaya odaklanır.

Anketlerle birlikte iletişim formları, kısa sınavlar, müşteri geri bildirim formları, alışveriş sepetleri ve daha fazlasını da oluşturabilirsiniz. TypeForm, hızlı bir şekilde bir form oluşturmanıza yardımcı olmak için bir dizi önceden tasarlanmış şablon sağlar ve form oluşturucu, bir kerede kolayca form 1 sorusu oluşturmanıza olanak tanır.

İlişkili: WordPress’de bir Typeform stil formu nasıl oluşturulur (Adım adım kılavuz)

WPForms

wpforms-form-oluşturucu

WPForms piyasadaki en popüler ve en başlangıç ​​dostu form oluşturucu eklentisidir. Sürükle ve bırak oluşturucularıyla, bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmadan birkaç dakika içinde web siteniz için kolayca çevrimiçi formlar oluşturabilirsiniz. WPForms güçlü iletişim formları, anket formları, çevrimiçi sipariş formları, e-posta abonelik formları ve daha fazlasını oluşturmayı kolaylaştırır.

WPForms, tam ihtiyaçlarınızı karşılayan bir form oluşturmaya hızlı bir şekilde başlamanız için önceden oluşturulmuş çok çeşitli form şablonları sunar. Ayrıca, oluşturduğunuz tüm formlar% 100 mobil uyumlu olacak, yani web sitesi ziyaretçileriniz masaüstlerinden, tabletlerinden veya mobil cihazlarından erişebilir.

Özellikler: WPForms vs. TypeForm

TYPEFORM

TypeForm’un en popüler özelliği konuşma formları oluşturma yeteneğidir. Konuşma formları, kullanıcıların etkileşimde kalmasına yardımcı olur ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Yanıtlarını doldurmak ve bir sonraki soruya geçmek yerine, konuşma formlarıyla kullanıcılar otomatik olarak bir sonraki soruya yönlendirilir. Web sitesi ziyaretçileri için daha etkileşimli ve eğlenceli.

konuşma-form TYPEFORM

Konuşma formları oluştururken, TYPEFORM ayrıca formlarınızı daha akıllı hale getirmek için bir Mantık Atlama özelliği sağlar. Bu özellik, kullanıcının önceki sorulara verdiği cevaba göre farklı sorular sormanıza ve verilen cevaplara göre kişiselleştirilmiş sonları göstermenize olanak tanır.

mantık-atlama-wpforms-vs-TYPEFORM

TypeForm, formlarınızda ve gizli alanlarınızda basit hesaplamalar yapmak için hesap makinesi gibi özellikler de sunar ve sorularınızı ve sonuç tablonuzu zaten dosyada bulunan bilgilerle doldurmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca dosya yüklemeleri, ödemeleri kabul etme yeteneği, yanıtlayan bildirimleri ve Google E-Tablolar ve Mailchimp gibi en iyi uygulamalarla kolay entegrasyon sunar.

WPForms

WPForms güçlü iletişim formları ve anketleri oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi harika özellik ve ayrıca çeşitli form türleri de sunar.

Anket / Anket eklentileri ile WordPress web siteniz için kolayca bir anket veya anket oluşturabilirsiniz. Anket / Anket eklentisi, işletmeniz için çoktan seçmeli, onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri, Likert ölçeği, Net Destekçi Puanı ve daha fazlasını içeren güçlü bir form oluşturmak için bir dizi benzersiz form alanı ile birlikte gelir.

wpforms-anket-özellikler

Daha da heyecan verici olan, WPForms konuşma formları oluşturmanıza olanak tanır ayrıca.

Artık WPForms ile form doldurmayı artıran ve form terkini azaltan daha etkileşimli formlar oluşturabilirsiniz. Tam sayfa konuşma formu düzeni, çevrimiçi formlarınızı bir arkadaşınızla yüz yüze görüşme gibi daha kişisel hale getirir.

konuşma-form wpforms

WPForms ayrıca şunları da sunar: akıllı koşullu mantık hem konuşma formlarıyla hem de diğer form türleriyle çalışır, böylece kullanıcılardan gelen yanıtlara göre son derece kişiselleştirilmiş formlar oluşturabilirsiniz.

WPForms ile gerçek zamanlı bilgiler içeren etkileşimli anket raporları da alırsınız, hatta web sitenizdeki anketlerden gerçek zamanlı sonuçlar bile görüntüleyebilirsiniz. Bu form oluşturucu eklentisi ayrıca Stripe ve PayPal ile çevrimiçi ödemeleri kabul etme olanağı sunar ve en iyi e-posta pazarlama hizmetlerinin tümüne kolayca entegre olur.

WPForms ayrıca formlarınız için TypeForm’un sunmadığı bir dizi benzersiz alan ve özellik sunar:

 • Kullanıcı Kaydı – e-Ticaret siteleri, üyelik siteleri ve forumlar için özel WordPress kullanıcı kayıt formları oluşturun.
 • Özel Captcha – Özel sorular ve matematik Captcha ekleyin.
 • Coğrafi Konum Verileri – Kullanıcılarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için coğrafi konum verilerini kullanın.
 • İmza Ekleme – Kullanıcıların çevrimiçi formlarınızı fareleri veya dokunmatik ekranlarıyla imzalamalarına izin verin.
 • Form Terk Eklentisi – Formlarınızdan kısmi girişler alarak daha fazla potansiyel müşteri açın.

kazanan: WPForms

Kullanım Kolaylığı: WPForms ve TypeForm

TypeForms

İle TYPEFORM anket veya çevrimiçi form oluşturmak oldukça kolaydır. Önceden tasarlanmış şablonlarından biriyle başlayabilirsiniz. Anketler ve anketler, geri bildirimler, kayıtlar, uygulamalar ve daha fazlası için tasarlanmış bir dizi şablonu vardır..

tyepform-şablonlar

Bir şablon seçtiğinizde, önceden yazılmış sorularla birlikte gelir. Bunları değiştirmek isterseniz, metni tıklayın ve yazmaya başlayın. Formunuz için soruları seçmek yeterince kolaydır, ancak formunuzu tasarım için özelleştirmek veya yeni bir soru eklemek yeni başlayanlar için biraz daha kafa karıştırıcı olabilir.

typeforms-vs-wpforms-kolaylığı kullanımı

Siteniz için bir iletişim formu oluştururken, bunu yapmanın basit bir yolu yoktur. Bunun için herhangi bir şablonu yok, bu yüzden sıfırdan başlamanız gerekiyor. Ayrıca, formunuza yalnızca alan ekleyemezsiniz, önce bir soru yazmanız gerekir.

Ayrıca, çevrimiçi formunuzu sitenize eklemek için TypeForm’un sağladığı kodu kopyalayıp sayfanızın HTML’sine görünmesini istediğiniz yere yapıştırmanız gerekir; bu da yeni başlayanlar için zor bir görev olabilir.

WPForms

Öte yandan, yeni başlayanlar WPForms kullanıcı dostu olmak. WPForms ile dakikalar içinde kolayca basit iletişim formları, hatta karmaşık konuşma formları veya anketler yapabilirsiniz.

İlk olarak, WPForms basit bir iletişim formu, bir teklif formu, fatura / sipariş formu, bağış formu, öneri formu, randevu rezervasyon formu ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ihtiyaçlar için önceden oluşturulmuş şablonlar sağlar. Her şablon, başlamak için ihtiyacınız olan tüm alanları sağlar.

wpforms-şablonlar

WPForm’un sürükle ve bırak oluşturucusuyla formlarınızı özelleştirmek kolaydır. Bir alan istemiyorsanız, bir düğmeyi 1 tıklama ile silin. Yeni alanları sol taraftan sağ tarafa sürükleyerek kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca sürükle bırak işlevini kullanarak form alanlarını da yeniden düzenleyebilirsiniz..

wpforms-anketler-editör

WPForm’un yeni konuşma formları özelliğiyle formlarınızdan herhangi birini konuşma formlarına dönüştürmek istiyorsanız, bunu bir düğmeyi 1 tıklama ile de etkinleştirebilirsiniz.

wpforms etkinleştirmek-konuşma formları

Ayrıca, formunuzu WordPress web sitenize eklemek WPForms ile çok kolaydır – herhangi bir koda dokunmanıza gerek yoktur. Sadece 2 tıklama ile formunuzu sitenizin herhangi bir sayfasına veya sitenizdeki herhangi bir yayına ekleyebilirsiniz. WPForms ayrıca formunuzu kenar çubuğunda, altbilgide veya bir web sitesinin diğer herhangi bir widget alanında görüntülemenizi sağlayan bir widget ile birlikte gelir.

kazanan: WPForms

Fiyatlandırma: WPForms ve TypeForm

TYPEFORM

TYPEFORM 3 farklı fiyatlandırma planı sunar: Free, Pro ve Pro +. Tüm planlarla sınırsız formlar oluşturabilirsiniz. Ancak Ücretsiz plan ile ayda yalnızca 100 yanıt alabilirsiniz ve her forma yalnızca 10 soru ekleyebilirsiniz.

TYPEFORM fiyatlandırma-wpforms-vs-TYPEFORM

Sınırsız yanıt toplama ve sınırsız alan ekleme yeteneği istiyorsanız, aylık 30 ABD doları olan Pro planına geçmeniz gerekir. Ayrıca, yalnızca Profesyonel plana kaydolduğunuzda gelişmiş alanlarına ve mantık atlama, dosya yükleme ve ödeme gibi özelliklere erişebilirsiniz; bunlar ücretsiz planla kullanılamaz.

Ayrıca, TypeForm markasını kaldırabilmek istiyorsanız, en pahalı plan olan Pro + ‘yı seçmelisiniz..

WPForms

WPForms 4 farklı fiyatlandırma planı sunar: Basic, Plus, Pro ve Elite. Planları yıllık 39.50 dolar ile yıllık 299.50 dolar arasında değişiyor. Onların fiyatı, henüz yeni başlayan ve hala bütçede kalırken güçlü özelliklere erişmek isteyen web sitesi sahipleri için harika.

wpforms fiyatlandırma

Ayrıca, en ucuz planla bile, sınırsız formlar, akıllı koşullu mantık, gelişmiş alanlar ve daha fazlasını oluşturma ve alma yeteneğine sahip olursunuz. WPForms, Ninja Forms ile karşılaştırıldığında bile ekonomik bir çözümdür.

Ödeme entegrasyonu ve konuşma formları gibi sağlam özelliklere erişmek istiyorsanız, yılda 199,50 ABD doları karşılığında en popüler plan olan Pro’yu seçmeniz gerekir..

kazanan: WPForms

Destek: WPForms ve TypeForm

TYPEFORM

TYPEFORM kullanıcıları için çeşitli destek sunar. Formunuzu oluşturmanıza, entegrasyonunuza, formunuzu paylaşmanıza ve katıştırmanıza, hesabınızı yönetmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olacak belgeleri içeren paketlenmiş bir Yardım Merkezi sunarlar..

TYPEFORM destek

TypeForm ayrıca ipuçları ve püf noktaları ile dolu yararlı bir blog var. Ayrıca destek ekibiyle iletişim kurma seçeneğiniz de vardır, ancak yalnızca Pazartesi – Cuma günleri çalışma saatlerinde destek sağlarlar ve akşamları ve hafta sonları sınırlı destek sunarlar. Yani, bir sorunla karşılaşırsanız, en hızlı yanıtı alamayabilirsiniz..

WPForms

WPForms, kullanıcılarının desteğe erişmeleri için bir dizi farklı yol sunar. Bu nedenle, sorunlarınıza çözüm bulma tercihiniz ne olursa olsun, WPForms seni korudu. Destek bilet sistemine doğrudan hesabınızdan erişebilirsiniz ve genellikle destek taleplerine hafta içi 24 saat içinde yanıt verirler.

wpforms destek

Ayrıca, Başlarken, İşlevler, Stil, Eklentiler, Hesap Yönetimi ve daha fazlası gibi kategorilerde öğreticiler sağlayan bir Dokümantasyon bölümüne de sahiptir..

WPForms ayrıca, genellikle adım adım ekran görüntüleri ve video talimatları içeren öğreticiler, ipuçları ve önerilerle dolu harika, sık güncellenen bir bloga sahiptir..

kazanan: WPForms

Sonuç: WPForms ve TypeForm: Hangi Form Oluşturucu En İyi?

Web siteniz için iletişim formları, kayıt formları ve anketler gibi çeşitli formları kolayca oluşturabileceğiniz bir eklenti arıyorsanız, WPForms en iyi seçeneğinizdir.

WPForms ile, bir servet harcamak zorunda kalmadan formlarınıza işinizin ihtiyaç duyduğu ek gücü sağlayacak güçlü çevrimiçi form özelliklerine ve alanlarına erişebilirsiniz. Ayrıca, yeni başlayanlar için bile inanılmaz derecede kullanıcı dostu.

WPForms’a Bugün Başlayın!

Siteniz için tasarım odaklı bir form oluşturmak veya sosyal medyada paylaşmak istiyorsanız, TYPEFORM harika bir seçenektir. Ancak, ihtiyacınız olan tüm sağlam özelliklere sahip web siteniz veya işletmeniz için bir form oluşturucu çözümü istiyorsanız, bunların en pahalı planını seçmeniz gerekir. TypeForm’a başlamadan önce hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu ve bütçenizin ne olduğunu belirlediğinizden emin olun..

Bu makaleyi beğeneceğinizi ve WPForms vs. TypeForm savaşında hangi form oluşturucu seçeneğinin sizin için en iyi olduğunu keşfettiğinizi umuyoruz. Bu gönderiyi beğendiyseniz, WPForms vs SurveyMonkey ve WPForms vs FormStack’taki makalelerimizi inceleyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map