Web Geliştiricileri için En İyi 10 WordPress Eklentisi (Karşılaştırma)

Web Geliştiricileri için En İyi WordPress Eklentileri


Web geliştiricileri için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz? Birçok kod sever, kendi tercih ettiği araç setine sahiptir; ancak, WordPress söz konusu olduğunda, doğru eklenti seti web geliştirmeyi bir çırpıda yapabilir. Herhangi bir web geliştiricisi araç kutusu için olmazsa olmaz bazı eklentiler vardır.

Bu makalede, web geliştiricileri için olmadan yaşayamayacağınız en iyi 10 WordPress eklentisini paylaşacağız.

1. UpdraftPlus

Updraft Plus

UpdraftPlus, web sitelerinde büyük değişiklikler yaptıktan sonra ilerlemelerini asla kaybetmeyeceklerinden emin olmak isteyenler için mükemmel bir eklentidir. Bu eklenti, web sitenizi Dropbox, Rackspace Cloud, Amazon S3 ve hatta Google Drive gibi çeşitli programlara yedeklemenizi kolaylaştırır.

Şu anda, bu eklentinin bir milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Geliştiriciler, erişim kolaylığının yanı sıra diğer programların sunmadığı harika özellikleri de övüyor. İçeri girmenize ve bir program belirlemenize olanak tanıyan bir işlev vardır, böylece paha biçilmez WordPress web sitenizi her zaman istikrarlı ve güvenli bir şekilde yedekleyeceğinizi bilirsiniz.

Bilgisayar korsanlarının her zaman büyük web sitelerine girmeye çalıştıklarını düşünürsek, acil bir durumda sayfanızın tam teşekküllü bir kopyasına sahip olmak kesinlikle zarar veremezdi.

Bugün UpdraftPlus’ı Kullanmaya Başlayın!

2. Sucuri

Sucuri

Çoğu insanın masaüstünde bir virüsten koruma / kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması vardır, bu yüzden neden web sitenizi koruyan bir güvenlik eklentiniz olmasın? Geliştiriciler, web sitelerini internetteki en aşağılık insanlardan ve programlardan korumak için Sucuri eklentisini kullanıyor.

Sucuri, WordPress güvenliği konusunda uzmanlaşmıştır ve eklentisi, sıradan blog yazarı ile multi milyon dolarlık web sitesi geliştiricisine kadar herkes için paha biçilmez hale getirilerek çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir.

Bu eklentiyi yükledikten sonra, bir web sitesi kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, gerçek zamanlı güvenlik saati, kara listeye alma saati ve premium sürümle üst düzey bir güvenlik duvarına erişim gibi çok sayıda seçenekle karşılaşacaksınız. Bunlar bu eklentide bulunan mükemmel özelliklerden sadece birkaçı. Zaten saldırıya uğradıktan sonra indirmeniz durumunda saldırı sonrası güvenlik seçeneklerine de erişebilirsiniz.

Sucuri ile Bugün Başlayın!

3. CSS Kahramanı

CSS kahramanı

CSS Hero, geliştiricilere web sitelerini özelleştirmek için ihtiyaç duydukları tüm araçlara erişim sağlayan en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Karmaşık kod yazma sürecini alır ve sayfanızı gerçek zamanlı olarak düzenlemek için ihtiyacınız olan tüm araçları ve kaynakları sağlar.

Bu eklentinin en dikkat çekici özelliği, bireysel cihazlar için özel işler yapmanıza izin vermesidir. Normalde, WordPress sitenizi kullanılan cihaza göre en uygun şekilde ayarlar. CSS Hero, üst üste binen ve hatalara neden olan stiller ve değişiklikler olmadan masaüstü, tablet ve mobil görünümünüzü farklı görünecek şekilde kodlamanıza olanak tanır.

Bugün CSS Hero’ya Başlayın!

4. Hata Ayıklama Çubuğu

hata ayıklama çubuğu

Hata Ayıklama Çubuğu, tüm ciddi geliştiriciler için küçük ama güçlü bir araçtır. PHP bildirimlerini ve uyarılarını arayan tüm çalışmalarınızda gezinmek yerine, bu kullanımı kolay eklentiyi yükleyebilirsiniz.

WordPress sitenizde Hata Ayıklama Çubuğu’nu aldıktan sonra, yönetici çubuğunuzda görünür. Hızlı bir bakış size çok sayıda değerli bilgi verecektir. Önbellek seçeneklerini ve veritabanındaki sorunları tanımlayabileceksiniz.

Son olarak, daha fazla bilgi edinmek için Hata Ayıklama Aracı’na eklentiler ekleyebilirsiniz. Kısa kodlarınız, filtreleriniz, kayıtlı posta türleriniz ve daha fazlası hakkında bilgi edinebilirsiniz!

Bugün Hata Ayıklama Çubuğuna Başlayın!

5. Sağlık Kontrolü

sağlık kontrolü

Bir sonraki araç olan Health Check, acemi WordPress kullanıcısı için değil. Yüklendikten sonra, bu eklenti sisteminizde ve yapılandırmalarınızda tam bir kontrol gerçekleştirir.

Güncellemeler ve hatalar için PHP ve MySQL sürümleriniz hakkındaki bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca, web siteniz önden arkaya doğru çalışır, böylece bu eklentinin hata ayıklama bölümünde herhangi bir sorun görebilirsiniz.

Son olarak, bu araç web sitenizi “vanilya WordPress” ile çalıştırmanıza izin veren bir sorun giderme özelliğine sahiptir. Başka bir deyişle, sayfanızla çıplak kemik biçiminde başlayacaksınız ve ardından sahne arkasına yavaşça kod, eklenti ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu, sitenizde çakışan bir şey olup olmadığını görmek için farklı kombinasyonlarla deneme yapma olanağı sunar. Sorun giderici, sorunlara neyin neden olduğunu seçmenize yardımcı olur ve web sitenizi etkili bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Bugün Sağlık Kontrolü’ne Başlayın!

6. Tema Kontrolü

tema kontrolü

Yaptığınız her şeyin WordPress tarafından belirlenen katı ve spesifik standartlara uyduğundan emin olmak için düzenli olarak kontrol etmeyi seven geliştirici türü misiniz? Öyleyse, Tema Kontrolü eklentisi mevcut WP eklenti listenize mükemmel bir ektir.

Özetle, Tema Denetimi, mevcut WordPress temanızı otomatik test araçlarıyla çalıştırmanıza izin veren, kurulumu kolay, kullanımı kolay bir eklentidir. Tarayıcı, mevcut temanızın en son WordPress standartlarına uygun olup olmadığını belirler.

Sorunlar varsa, tarayıcı tamamlandıktan sonra bir raporda açılırlar. Her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için içeri girebilir, hataları düzeltebilir ve tarayıcıyı tekrar çalıştırabilirsiniz..

Bugün Tema Kontrolüne Başlayın!

7. Sorgu Monitörü

sorgu monitörü

Query Monitor, WordPress siteniz için başka bir mükemmel hata ayıklama eklentisidir. Bu araç, daha önce belirtilen Hata Ayıklama Çubuğundan biraz daha gelişmiş.

Bu eklentiyi kullanmak istemenizin başlıca nedeni, AJAX çağrıları ve REST API istekleriyle çalışmanızdır. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, tüm veritabanı sorgularının bir listesini görürsünüz. Diğer eklentilerin, temaların veya eklentilerin hatalı çalışıp çalışmadığını öğrenmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Neyin iyi çalıştığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini gösteren tam bir veri sayfasına erişebilirsiniz. Biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak WordPress sitenizde hata ayıklayabilir ve kısa sürede tekrar sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz!

Query Monitor’e Bugün Başlayın!

8. StyleGuide

stil rehberi

WordPress web siteniz için özel yazı tipleri ve renkler tasarlamanın bir yolunu arıyorsanız, StyleGuide eklentisinden başka bir yere bakmayın.
Bu eklentiyi yükledikten sonra, WP sitenizin her metin yönünü gözden geçirebilir ve özelleştirebilirsiniz. Boş zamanlarınızda karıştırabileceğiniz ve eşleştirebileceğiniz 45 en popüler Google Yazı Tipini bulacaksınız.

StyleGuide’ı web geliştiricileri için en iyi WordPress eklentileri listemize simanlayan şey, tüm WordPress temalarıyla mükemmel bir şekilde çalışmasıdır. Beğendiğiniz bir tema bulduğunuzda, StyleGuide’ı açın ve türünün tek örneği bir web siteniz yayınlanmaya hazır olana kadar yazı tiplerini ve renkleri düzenleyin. Yaptığınız değişiklikleri beğendiğinizden emin olmak için değişikliklerinizi canlı önizleme modunda bile görüntüleyebilirsiniz.

StyleGuide ile Bugün Başlayın!

9. Kullanıcı Değiştirme

kullanıcı değiştirme

Sık sık geçiş yaptığınız birden fazla kullanıcı hesabınız varsa, Kullanıcı Değiştirme eklentisi WordPress sitenize mükemmel bir ektir. Eklenti saniyeler içinde kurulabilir ve kullanıma hazır hale getirilebilir.

Çalıştırdıktan sonra, kayıtlı kullanıcılarınız arasında saniyeler içinde özgürce geçiş yapabilirsiniz. Güvenliğinizi hatta devreye sokmak için endişelenmenize gerek yok. Geçiş işlemi sırasında, hesapların hiçbiri için açıklanmış şifre yok.

Ayrıca, eklentiyi yalnızca WordPress hesabınıza tam yönetici erişimi olanlar kullanabilir. Sınırlı hesabı olan başka kullanıcılar varsa, bu araca erişimleri olmaz.

Bugün Kullanıcı Değiştirme ile Başlayın!

10. Günlük Kullanımdan Kaldırılmış Bildirimler

Kullanımdan Kaldırılan Bildirimleri Günlüğe Kaydet

Bugün bakacağımız son geliştirici eklentisine Günlük Kullanımdan Kaldırılan Bildirimler denir. Esasen, bu eklenti, kullanımdan kaldırılmış dosyaları ve işlevleri bulmak için WP_DEBUG eklentisi ile birlikte kullanılır.

Kolayca içeri girebilir ve kullanımdan kaldırılan dosyalar listesine bakabilir ve bu sorunlar için kolay bir çözüm olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Hata Ayıklama aracı, temel eklentinin, aksi takdirde gözden kaçabilecek hataları izlediğinden daha etkili çalışmasına yardımcı olur.

Kullanıcıların bu aracı indirmesinin en yaygın nedeni, dosyaları temizlemek istedikleri veya web sitelerinde eski temaları veya eklentileri olup olmadıklarıdır. Sayfanızı en son WordPress uygulamalarının ve ayrıntılı kodlama kılavuzlarının tümünü takip edecek şekilde tutar.

Günlük Kullanımdan Kaldırılmış Bildirimlere Bugün Başlayın!

Bu makalenin web geliştiricileri için en iyi WordPress eklentilerini keşfetmenize yardımcı olmasını umuyoruz!

Bu makaleyi beğendiyseniz, en iyi WordPress önbellek eklentileri listemizin tadını çıkarabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me