Web sitenizin Trafik, HIZLI büyümek için 9 En İyi SEO Araçları!

karşılaştırıldığında en iyi seo araçları


Arama motorlarından web sitenize daha fazla hedeflenmiş trafik çekmek ister misiniz? Doğru SEO araçlarıyla, tahmin yapmayı bırakabilir ve daha fazla organik trafik çekmek için gerçekten işe yarayan zaman ve kaynak harcamaya başlayabilirsiniz..

Bu makalede, her pazarlamacının araç kutularında bulunması gereken en iyi SEO izleme araçlarından bazılarını paylaşacağız.

Site Trafiğinizi Büyütmek için SEO Araçlarını Kullanma

Arama motoru optimizasyonu, özellikle sürekli değişen arama motoru algoritmaları nedeniyle zor olabilir.

Doğru SEO izleme araçları seti ile, sürekli algoritma değişikliklerine rağmen site trafiğinizi artırabilirsiniz.

Doğru SEO analiz araçlarına sahip olmak size yardımcı olur:

 • Organik trafik büyümesi için fırsatları keşfedin
 • sitenizdeki arama sıralamanıza zarar verebilecek güvenlik açıklarını giderme
 • kampanyalarınızı analiz edin ve optimize edin
 • genel SEO sürecinizi hızlandırın

Site trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak en iyi SEO analiz araçlarından bazılarına göz atalım.

1. SEMrush

semrush

SEMrush, SEO fırsatlarınızı denetlemenizi ve site trafiğinizi artırmak için rakiplerinizden bilgi toplamanızı sağlayan hepsi bir arada bir SEO denetim aracıdır.

SEMrush ile, siteniz için sıralaması kolay olan önemli organik anahtar kelimeleri, geri bağlantı oluşturabileceğiniz web sitelerini, promosyon fırsatlarını yakalamak için marka sözlerini toplayabilir ve çok daha fazlasını belirleyebilirsiniz..

Son derece yararlı bulacağınız en önemli SEMrush özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Sayfada SEO denetleyicisi
 • Backlink denetim araçları
 • PPC anahtar kelime aracı
 • İçerik analizörü
 • Ve dahası…

SEMrush ile bugün başlayın.

2. Ahrefs

ahrefs

Ahrefs, arama sıralamanızı iyileştirmek ve organik trafiğinizi büyütmek için çeşitli SEO analiz araçlarıyla birlikte gelen başka bir SEO paketidir. Ahrefs ile, rakiplerinizin arama sonuçlarında sıraladığı tam anahtar kelimeleri gösteren ayrıntılı bir organik arama raporu alırsınız. Ayrıca, arama keşfinizi ve marka gösterimini artırmak için hedefleyebileceğiniz anahtar kelime fikirleri sunar.

Backlink denetleyici aracı, her SEO uzmanı için gerçek bir mücevher. Site Explorer araçlarına bir URL eklemeniz yeterlidir; bağlantı hakkında değerli SEO metrikleri bulacaksınız.

Ahrefs’in diğer yararlı özellikleri, sırasıyla yüksek performanslı içerik ve konuma özgü sıralama raporları bulmanıza yardımcı olan içerik gezgini aracı ve sıralama izleyici aracıdır.

Ahrefs ile bugün başlayın.

3. Google Analytics

google analytics

Google Analytics bir SEO izleme aracı olarak kullanılabilir, ancak SEO çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu çok önemlidir. Google Analytics, organik trafik, trafik kaynakları, hemen çıkma oranı, sitede geçirilen süre, sayfa hızı ve daha fazlası gibi önemli veriler hakkında size fikir verir.

Tüm bu bilgiler, web sitenizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını kolayca görmenize olanak tanır ve SEO’nuzu nasıl artıracağınız, sitenize daha fazla trafik çekeceğiniz ve dönüşümleri nasıl artıracağınız konusunda size fikir verecektir..

Google Analytics tamamen ücretsizdir ve web sitenize bağlanması kolaydır. Ayrıca, Google Analytics hesabınızı Google Search Console’a (bu listedeki 7 numaralı) bağladığınızda, Google Analytics raporlarınızda, kullanıcıların sitenizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimeler, sitenizin Google’daki varlığı gibi daha değerli bilgiler elde edersiniz. arama sonuçları ve daha fazlası.

Google Analytics’i bugün kullanmaya başlayın.

4. Yoast SEO

yoast seo

Yoast SEO, WordPress web sitenizi daha iyi arama motoru sıralamaları için kolayca optimize etmenizi sağlayan en iyi SEO eklentilerinden biridir.

Diğer WordPress SEO eklentilerinin aksine, Yoast SEO sizi blogunuz için bir odak anahtar kelimesi seçmeye zorlar ve ardından sayfada uygun şekilde kullandığınızdan emin olur. Yoast SEO, sayfa düzenleyicinizde SEO parçacıkları gösterir. Bu şekilde, arama sonuçlarındaki tıklama oranlarınızı artırmak için meta açıklamanızı kolayca düzenleyebilirsiniz.

Özetle, Yoast SEO siteniz için tüm teknik SEO optimizasyonunu halleder.

Yoast SEO ile bugün başlayın.

5. BuzzSumo

buzzsumo

BuzzSumo, herhangi bir konu için hangi tür içeriğin en iyi performansı gösterdiğini analiz etmenize ve web sitelerinde, anahtar kelimelerde vb. Çeşitli metriklerle performansı bozmanızı sağlar. Önce anahtar kelimenizi arama kutusuna girerek hangi içeriğin bunun için en iyi performansı gösterdiğini keşfedersiniz..

BuzzSumo ile, içeriğinizi tanıtmak için önemli faktörleri de bulabilirsiniz, böylece e-posta yardımı ile bunlara adım atabilirsiniz.

Yüksek performanslı bir başlık bulmak için üzerinde çalışmakta olduğunuz konuyu girmeniz yeterlidir. Size, sosyal paylaşımların sayısına göre sıralanmış, konuyla ilgili en popüler başlıkların bir listesini sunacaktır..

Markanızla ilgili, sizi yeni ve trend olan içeriğin zirvesinde tutan herhangi bir anahtar kelime için uyarı oluşturabilirsiniz.

BuzzSumo ile bugün başlayın.

6. Moz Pro

moz

Moz Pro, arama sıralamanızı artırmanıza yardımcı olacak çeşitli SEO denetim araçlarıyla birlikte gelen eksiksiz bir SEO paketidir.

Her Moz Pro planı, Chrome tarayıcı için bir SEO denetim araç çubuğu olan MozBar premium’u içerir. Araç çubuğu, herhangi bir sayfayı veya SERP’yi (arama motoru sonuç sayfaları) görüntülerken size anlık metrikler verir.

Açık Site Gezgini’ni kullanarak, backlink fırsatlarını keşfedebilir ve sitenizdeki potansiyel olarak savunmasız geri bağlantıları tespit ederek bunları kaldırabilirsiniz.

Ayrıca, sitelerinizi ziyaretçilerin sitenizi taramasını önleyen ve size huzur veren güvenlik açığı sorunları için tarar ve denetler.

Moz Pro’yu bugün kullanmaya başlayın.

7. Google Arama Konsolu

google arama konsolu

Google Search Console, web sitenizin Google Arama sonuçlarındaki performansı hakkında ayrıntılı bilgi veren en iyi ücretsiz SEO araçlarından biridir. Google Search Console ile Google’ın sitenizi nasıl görüntülediğini belirleyebilir ve arama sonuçlarındaki performansını optimize edebilirsiniz. Örneğin, şunları tanımlayabilirsiniz:

 • Google’daki gösterimleri ve tıklamaları tetikleyen arama sorguları
 • sitenizi keşfetmek için müşterilerinizin Google’da kullandıkları cihaz
 • müşterinizin coğrafi konumu
 • ziyaretçilerin web sitenize girdiği açılış sayfaları

Daha ayrıntılı analiz için Arama Konsolunuzu Google Analytics hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bu şekilde Google Search Console verilerinizi Google Analytics’e aktarabilir ve SEO kampanyalarınızı iyi bir şekilde analiz edip hassaslaştırabilirsiniz.

Bugün Google Arama Konsolu’nu kullanmaya başlayın.

8. Halka Cevap Ver

halka cevap ver

Herkese Cevap Ver, hedef kitlenizin Google’da aradığı soruları belirlemenize yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. İçerik oluştururken, bir kullanıcı web’de arama yaptığında içeriğinizin sonuçlarda görünmesi için bu ilgili soruların cevaplarını yazabilirsiniz.

Halkın yanıtını, girdiğiniz anahtar kelimeye göre tonlarca farklı içerik fikri üretir. Alakalı konu fikirleri aldıktan sonra, daha az rekabetçi olanları kısa listeye alabilirsiniz.

Public to Answer, okunması, paylaşılması ve en önemlisi sitenize hedeflenmiş organik trafik getirmesi muhtemel içerik oluşturmanıza olanak tanıyan harika bir beyin fırtınası aracıdır..

Answer the Public ile bugün başlayın.

9. MonsterInsights

monsterinsights

MonsterInsights, WordPress için SEO kampanyalarınızın performansını kolayca izlemenizi sağlayan en iyi Google Analytics eklentisidir. MonsterInsights ile web sitenizi Google Analytics’e bağlamak son derece basittir. için WordPress ile Google Analytics kurulumu, tek yapmanız gereken eklentiyi etkinleştirmek ve tek bir kod satırına dokunmadan birkaç tıklama yapmaktır.

Aşağıda birkaç yol vardır web sitenizin SEO performansını izlemek için MonsterInsights’ı kullanabilir.

 • Organik trafiğinizdeki değişiklikleri izleyin, böylece artırmak için stratejiler geliştirebilirsiniz.
 • Sayfaya özgü SEO performansını izleyin ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirleyin.
 • Bu anahtar kelimelerin sayfalarınızla alaka düzeyini anlamak için arama sorgularını izleyin.
 • Sayfalarınızın katılımını ölçün ve içeriğinizin ziyaretçi sorununu çözmeye yardımcı olup olmadığını öğrenin.
 • Sitenizin mobil uyumluluğunu ölçün
 • Site hızını ölçme

SEO performansını izlemenin yanı sıra, MonsterInsights, Google Analytics’in farklı izleme özelliklerini etkinleştirmenizi kolaylaştırır. e-Ticaret izleme, form izleme, reklam izleme, Ayrıca, Analytics profilinize giriş yapmadan sitenizin genel performansını WordPress kontrol panelinizde inceleyebilirsiniz..

MonsterInsights ile bugün başlayın.

Bunun yerine ücretsiz sürümle başlamak ister misiniz? Deneyin MonsterInsights Lite.

Site trafiğini artırmak için en iyi SEO araçlarını kullanma

Artık farklı SEO analiz araçlarına baktığımıza göre, trafiğinizi artırmak için hangisini kullanmanız gerektiğine karar verme zamanı.

SEMrush en iyi hepsi bir arada SEO raporlama aracı bağlantı kurma, site denetimi yapma, sıralama takibi ve daha fazlası için fırsatlar bulmanıza yardımcı olur.

Söz konusu olduğunda yerinde SEO optimizasyonu, Yoast SEO siteniz için en iyi çözümdür. Yoast SEO ile SEO tekniklerinden endişe etmeyi bırakabilir ve sayfalarınızı kolaylıkla optimize etmeye başlayabilirsiniz.

İçin bir Google Analytics eklentisi arıyorsanız SEO performansınızı analiz edin, başka yere bakmamak MonsterInsights. MonsterInsights, Google Analytics kurulumunu WordPress web siteleriniz için kolaylaştırır.

Ayrıca, WordPress performansı ve hızı ile ilgili makalemize bakın ve daha iyi sonuçlar için web sitesi hızını kontrol edin.

Bu makalenin, web sitenizin trafiğini artırmak için en iyi SEO araçlarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

En iyi WordPress potansiyel müşteri oluşturma eklentileriyle, e-posta listenizi katlanarak artırabilir ve e-posta pazarlamasından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map