WordPress’de İletişim Formu Açılır Penceresi Nasıl Oluşturulur – Adım Adım

wordpress'te bir iletişim formu açılır penceresi nasıl oluşturulur


Bir kullanıcı iletişim düğmesini veya bağlantıyı tıkladığında iletişim formunuzu açmak ister misiniz??

Avantajı, bir kullanıcı yeni bir sayfaya gitmek yerine iletişim düğmesini veya bir bağlantıyı her tıklattığında, iletişim formunun form gönderimlerini artıracak bir açılır pencere şeklinde açılmasıdır. Bu makalede, kullanıcı deneyiminizi adım adım etkilemeden WordPress sitenizde nasıl bir iletişim formu açılır penceresi oluşturacağınızı göstereceğiz.

WordPress’te Kolayca İletişim Formu Açılır Penceresi Oluşturma

WordPress ile bir iletişim formu açılır penceresi oluşturmak kolaydır. Başlamak için sadece 2 şeye sahip olmanız gerekir:

  1. güçlü bir açılır pencere eklentisi
  2. sağlam bir form oluşturucu eklentisi

En iyi sonuçları elde etmek için kullanmanızı öneririz WPForms iletişim formunuzu oluşturmak için. 5 dakikadan kısa bir sürede hemen hemen her türlü formu oluşturmanızı sağlayan güçlü bir form oluşturucu eklentisidir. WPForms hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

WPForms, kullanıcı kaydı, eklenti, kullanıcı giriş eklentisi

Pop-up eklentileri söz konusu olduğunda, daha iyi olan başka bir seçenek olmadığını düşünüyoruz OptionMonster. Ziyaretçinizin dikkatini çekmenizi ve çarpıcı optimizasyonlar kullanarak sitenizde işlem yapmaya teşvik etmenizi sağlayan en popüler ve güçlü olası satış yaratma eklentilerinden biridir. Bu eklenti sayesinde kullanıcı etkileşimini artırabilir ve dönüşümlerinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

optinmonster-pop-up

OptinMonster hakkında daha fazla bilgi edinmek için detaylı OptinMonster incelememizi okuyun.

Adım 1: WPForms ve OptinMonster Eklentilerini Yükleme

eklenti wordpress-plugins

İndirerek başlayın WPForms Eklenti. Ardından yükleyin ve etkinleştirin. Nasıl olduğundan emin değil misiniz? Sorun değil. Hepsini sıralamak için bir WordPress eklentisini nasıl yükleyeceğimize dair kılavuzumuza atlayabilirsiniz. Bekleyeceğiz.

Her şey hazır mı? Mükemmel.

OptinMonster eklentisini etkinleştirmek için aynı işlemi uygulayın. Ancak yalnızca eklentiyi yüklemek yeterli değildir. Zorunda olacaksın hesap oluştur OptinMonster uygulaması ile. Eklenti yalnızca WordPress sitenizi OptinMonster uygulamasına bağlamak için bir araç görevi görür. Bu yüzden düzgün çalışması için eklentiyi yüklemeniz ve uygulamayla bir hesap oluşturmanız gerekir.

Adım 2: Açılır Pencere için WPForms Kullanarak İletişim Formu Oluşturma

İletişim formu oluşturmak için önce WPForms eklentisini kullanacağız. Ancak WPForms kullanıyorsanız ve onunla zaten bir iletişim formu oluşturduysanız, bu adımı atlayabilirsiniz..

İletişim formunuz yoksa, kontrol panelinize gidin ve tıklayın WPForms »Yeni Ekle.

wpforms-pano

Bu sizi bir form şablonu seçebileceğiniz ve formunuza bir ad ekleyebileceğiniz başka bir sayfaya götürür. Seçin Basit iletişim formu şablonunuza ekleyin ve formunuza bir ad verin.

WPForms Lite Şablonları

İşlemi tamamladıktan sonra form oluşturmayı kolaylaştıran form oluşturucu başlatılacaktır. Sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanarak kolayca dosya ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Formunuz için gerekli olduğunu düşündüğünüz tüm alanları ekleyebilirsiniz. Her şey tamamlandıktan sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için kaydet düğmesine basın. İletişim formunuz artık yayına hazır.

Şimdi Göm Kaydet düğmesinin yanındaki sekmeyi tıklayın ve kısa kodu kopyalayın.

Adım 3: OptinMonster Kullanarak WordPress Açılır Penceresi Oluşturma

Bir sonraki adım, web sitenizde bir pop-up oluşturmaktır. Kullanarak kalıcı bir açılır pencere oluşturacağız OptinMonster. Bu yüzden WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın OptinMonster »Yeni Kampanya Oluşturun.

Bu, kampanya türünü ve ardından tercihinizin şablonunu seçebileceğiniz yeni bir ekran açar. Kampanya türü için açılır pencere seçeneğini seçeceğiz.

Şablon için, Tuval. Bu, tüm kısa kod biçimlerini destekleyen boş bir tuvaldir. Böylece buraya herhangi bir HTML, CSS, JavaScript ve hatta WordPress kısa kodu ekleyebilirsiniz.

Şablonu seçtikten sonra, kampanyanıza ad verebileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirilirsiniz.

Sonra tıklayın İnşaata başla sekmesi. Şimdi sürükle ve bırak üreticisine yönlendirileceksiniz. Tuvalin tasarım açısından boş olduğunu fark edeceksiniz. Bu tuvali kullanarak herhangi bir pop-up oluşturabilir ve bunları sıfırdan tasarlayabilirsiniz. Bunu, altındaki seçenekleri kullanarak yapabilirsiniz. tasarlamak çıkıntı.

Tamamlandığında, Blok Ekle sekmesini Tasarım sekmesinin altına yerleştirin. Bulmak için aşağı kaydırın Eleman blokları seçenekler. Bunun altında bir HTML bloğu görürsünüz. Tasarım alanına sürükleyip bırakın.

Burada, eklemek isteyebileceğiniz diğer özel HTML kodlarıyla birlikte bir iletişim formu kısa kodu da girebilirsiniz. Öyleyse aşağıdaki gibi kısa kodumuzu ekleyelim:

Sormak istediğiniz bir şey var mı?

Hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? Formu doldurun, en kısa sürede size geri dönelim.

İşte bunu nasıl yapabileceğinize dair bir önizleme.

Daha önce oluşturduğumuz formun kısa kodunun da koda gömülü olduğuna dikkat edin. Bu kısa kodu kendinizinkilerle değiştirebilirsiniz. Şimdi değişikliklerinizi kaydedin. Bundan sonra, Görüntüleme kuralları sekmesini tıklayın ve ekran görüntüsünde gösterildiği gibi zamanlamayı sıfıra ayarlayın.

Bu ekranda daha aşağı ilerleyin ve daha fazla seçenek bulacaksınız. Bu formu belirli bir sayfada veya yayında görüntülemek istiyorsanız bunları kullanabilirsiniz. I vur Kayıt etmek bittiğinde düğme.

4. Adım: Açılır Formunuzu Yayınlama

Değişiklikler üzerinde çalışmayı bitirdikten sonra, Evet Hayır seçeneğini tıklayın ve etkinleştirme çıkıntı.

Son olarak, Yayınla sekmesine gidin ve durumu şu konuma getirin: canlı.

optinmonster, karşılama kapısı, wp karşılama kapısı, liste oluşturma

İşiniz bittiğinde WordPress kontrol panelinize dönün ve OptinMonster »Kampanyalar. Burada kampanyanızı göreceksiniz. Bunun altındaki Çıktı ayarlarını düzenleme bağlantı. Birkaç seçeneği görüntülemek için genişleyecektir. Yanındaki kutuyu işaretleyin Kampanyayı sitede etkinleştirme seçenek.

Son olarak Ayarları kaydet sayfanın sonundaki seçenek.

Adım 5: İletişim formu açılır penceresini tetiklemek için bir bağlantı ekleme

İlk olarak OptinMonster kampanya sümüğünü kopyalayın. Kampanya adınızın hemen yanında bulabilirsiniz.

Şimdi WordPress’te yeni bir sayfa oluşturun veya iletişim formu açılır penceresini veya düğmesini eklemek istediğiniz bir yayını veya sayfayı düzenleyin. Burada yeni bir tane oluşturacağız. Metin düzenleyicinize gidin ve aşağıdaki kodu ekleyin. Slug’u kendi sülükleriyle değiştirmeyi unutma.

Bize Ulaşın

Bir kez bitti vurmak Yayınla düğmesine basın. Formunuz şimdi iş başında. Ön uçtan sitenizi ziyaret ettiğinizde sitenizi görürsünüz.

Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umarız. WPForms ile iletişim formu oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ayrıntılı bir kılavuz burada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map