WordPress Güvenlik Denetimi Nasıl Gerçekleştirilir (Adım Adım)

WordPress'de güvenlik denetimi nasıl yapılır


WordPress güvenlik denetimi gerçekleştirmek istiyor?

Web sitenizde güvenlik denetimi gerçekleştirmenin büyük avantajları olabilir.

 • Sitenizde neler olup bittiğini takip etmenize yardımcı olur.
 • Sizi aniden ortaya çıkabilecek ortak ve küçük sorunlara hazırlar.

Bu öğreticide, adım adım bir şekilde WordPress’te güvenlik denetiminin nasıl gerçekleştirileceğini göstereceğiz.

WordPress’te Güvenlik Denetimi Gerçekleştirme

WordPress ile ilgili en iyi şey, geniş eklenti listesiyle her şeyi süper basitleştirmesidir. Bu eklentilerle hemen hemen her soruna bir çözüm bulabilirsiniz..

En iyi sonuçlar için hangi güvenlik eklentisini kullanacağınızı biliyorsanız, güvenlik denetimi yapmak zor değildir. Genellikle, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Ancak WP Güvenlik Denetim Günlüğü eklentisini önermek isteriz.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü – Genel Bakış

WP Güvenlik Denetim Günlüğü

WP Güvenlik Denetim Günlüğü, web sitenizdeki her türlü şüpheli davranışı tanımlamanıza yardımcı olan güçlü bir eklentidir. Bu eklenti ile WordPress günlüklerini izleyerek sitenizi her türlü kötü amaçlı saldırıya karşı kolayca koruyabilirsiniz.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü ile, oturum açmış her kişinin ne yaptığını öğrenirsiniz, böylece herhangi bir kötü amaçlı davranışı tehdit haline gelmeden önce tespit edebilirsiniz.

4.8 yıldız derecelendirmesi ve 1 milyondan fazla indirme ile bu eklenti, WordPress sitenizde güvenlik denetimi yapmak için en iyi seçeneklerden biridir. Bu eklenti, WordPress’in en son sürümleriyle uyumludur ve sitenizdeki diğer eklentilerin yanında sorunsuz bir şekilde çalışır.

Şimdi bu eklentiyi adım adım nasıl kullanacağımızı görelim.

Adım 1: WP Güvenlik Denetim Günlüğünü Yükleme ve Yapılandırma

İlk adım, WordPress sitenize WP Güvenlik Denetim Günlüğü’nü indirip yüklemektir. WordPress eklentisini nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Eklenti etkinleştirildikten sonra, eklenti ekranda temel eklenti ayarları için sihirbazı çalıştırmak isteyip istemediğinizi soran bir mesaj görüntüler. Evet seçeneğini tıklayın.

Bu, eklentinizi yapılandırma işlemi için hazırlar. Daha sonra size birkaç soru soracaktır. Bunları dikkatli bir şekilde gözden geçirin ve sorunun hemen altında bir evet veya hayır işaretleyerek cevaplayın. Burada, verilerinizi günlüğünüzde tutmak istediğiniz dönemi de seçebilirsiniz. Son 6 ay, 12 ay vb…

İsterseniz belirli bir kullanıcının günlüklerini izlemeyi durdurabilirsiniz.

Son adımda, kurulum işleminin tamamlandığını onaylayan bir mesaj görüntülenecektir. Sadece vur Bitiş düğmesine bastığınızda başlamaya hazırsınız.

Adım 2: WP Güvenlik Denetim Günlüğü ile Olayları İzleme

Eklentiniz ayarlandıktan sonra WordPress sitenizdeki etkinlikleri izlemeye başlayabilirsiniz. Bunun için gösterge tablonuza gidin ve ekranınızın sol tarafında Denetim Günlüğü seçeneğini göreceksiniz..

Denetim Günlüğü görüntüleyicisi seçeneğini tıklayın. Bu, eklentinin sitenizde yeni gerçekleştirdiği etkinliği görüntüler.

Etkinliğin tarihi, dahil olan kullanıcı, kullanıcının IP adresi ve etkinlik mesajı gibi önemli ayrıntılar alacaksınız.
Bir kullanıcı web sitenize giriş yaptıysa, tam olarak kim olduğunu öğrenebilir ve kullanıcının sitedeki etkinliğini görebilirsiniz. Ayrıca IP adreslerini de öğrenirsiniz.

Adım 3: Olayları WP Güvenlik Denetim Günlüğü ile Kontrol Etme

Eklenti, web sitenize eklemek istediğiniz etkinlikleri de kontrol etmenizi sağlar. Bunu yaparak yapabilirsin Denetim Günlüğü »Etkinlikleri Etkinleştir / Devre Dışı Bırak.

Altında Günlük Düzeyi 3 farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

 • Temel
 • Geek
 • görenek

Açılır oku tıklamanız ve en iyi seçiminizi yapmanız yeterlidir. Bu seçeneğe dayanarak, bu sayfadaki etkinlikleri ve açıklamaları görürsünüz. Burada, yanındaki kutuları işaretleyerek / işaretlerini kaldırarak tek tek etkinlikleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz..

Adım 4: Oturum Açılan Kullanıcı Oturumunu Sonlandırma

Denetim Günlüğü ile, web sitenizdeki etkinliği izlemenin yanı sıra, bir fare tıklaması ile kullanıcı oturumunu sonlandırabilirsiniz. Bunun için kontrol panelinize gidin ve Denetim Günlüğü »Oturum Açmış Kullanıcılar

Burada tüm oturumları birlikte sonlandırabilir veya kullanıcılarınız için ayrı ayrı yapabilirsiniz. Hepsini birlikte sona erdirmek istiyorsanız, üstteki seçeneği kullanın. Tek bir kullanıcı oturumunu sonlandırmak istiyorsanız, söz konusu kullanıcının yanındaki Sonlandır düğmesine basın ve işiniz bitti.

5. Adım: Günlük Raporlarını İndirme

Bir sonraki adım, eklenti tarafından oluşturulan raporları indirmektir. Ancak bunları indirmeden önce, indirmek istediğiniz rapor türünü yönetebilir ve kontrol edebilirsiniz..

Yaparak yapabilirsin Denetim Günlükleri »Raporlar. Burada iki farklı sekmeniz olacak.

İlk yazanın altında & Periyodik Raporları yapılandırın, rapor türünü ve veri aralığını seçebilirsiniz. Ayrıca raporunuzun biçimini seçmenize ve periyodik raporları indirmek için ayarlarınızı yapılandırmanıza olanak tanır.

İstatistik Raporları yazan ikinci sekmede, raporunuzun veri aralığını, ölçütlerini ve biçimini seçebilirsiniz. Tamamlandığında, raporunuzu indirmek için Rapor Oluştur düğmesine basmanız yeterlidir.

Bu raporları zaman zaman indirerek, talihsiz bir olay olması durumunda tüm verilerinizin yedeklendiğinden emin olabilirsiniz..

İşte bu kadar. Bu makalenin, WordPress’te güvenlik denetimi gerçekleştirmeyi öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Henüz bir denetim gerçekleştirmediyseniz, şimdi yapın. Bu arada, tam WordPress güvenlik kılavuzumuzu okumak da ilginizi çekebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map