WordPress için 10 En İyi Duyarlı Menü Eklentisi (Karşılaştırma)

Menü Eklentileri


Sitenize güzel özel menüler eklemek ister misiniz??

Varsayılan olarak, WordPress sitenize gezinme menüleri eklemenize izin verir. Ancak, temanız tarafından sağlanmayan güzel özel menüler oluşturmak istiyorsanız, duyarlı bir menü eklentisi yüklemek isteyebilirsiniz.

Bu makalede, WordPress için en iyi duyarlı menü eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

WordPress Sitenize Neden Menü Eklentisi Ekleme

Bir WordPress duyarlı menü eklentisi site gezintisini kolaylaştırır. Ayrıca, temanız tarafından varsayılan olarak desteklenmeyen özelleştirilmiş menüleri görüntüleme olanağı da sunar.

Doğru yapıldığında, duyarlı menüler kullanıcının katılımını artırabilir ve hemen çıkma oranını önemli ölçüde azaltabilir.

1. WP Mega Menüsü

WP Mega Menü

WP Mega Menu, web sitenize güzel menüler eklemenize yardımcı olan en iyi WordPress eklentilerinden biridir. WP Mega Menu ile menünüzü ekledikten sonra kolayca kategoriler, alt kategoriler ve yayınlar ekleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda kullanıcılarınızın en iyi çalışmanızı kolayca keşfedebilecekleri anlamına gelir.

Eklenti tek tıklamayla kurulum sunar, böylece demo içeriğini ve ayarlarını hızlı bir şekilde içe aktarabilirsiniz. Şüphe varsa, eklentiyi kullanmanın her alanında size rehberlik eden harika belgelerine ve video eğitimlerine her zaman başvurabilirsiniz..

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi düzen ve yükleme efekti vardır. Ayrıca sınırsız arka plan rengi seçenekleriniz vardır ve isterseniz arka planınız için de bir resim kullanabilirsiniz. Sitenizi daha çekici hale getirmek için öne çıkan resminizi küçük resimler olarak görüntüleme seçeneğiniz vardır. Tonlarca diğer şaşırtıcı özellik ile, bu eklenti web sitenize benzersiz ve şık bir dokunuş verebilir.

2. Themeum’dan WP Mega Menüsü

WP Mega Menü

Themeum’dan WP Mega Menu, etkileşimli gezinme çubukları oluşturmak için mükemmel bir çözüm olan popüler, şık ve süper duyarlı bir mega menü oluşturucusudur. Bu eklentinin sürükle ve bırak oluşturucusu, menülerinizi aynı anda eğlenceli, kolay ve esnek hale getirir.

Sütunlar ve satır tabanlı menüler ekleyebilirsiniz, böylece tüm değişiklikleriniz otomatik olarak kaydedilir. Özelleştirme seçenekleri çok büyük olduğundan sitenize hak ettiği en iyi görünümü verebilirsiniz. Önceden oluşturulmuş ve kullanıma hazır widget’lar fotoğrafları, başlıkları ve metinleri destekler. Resim veya metin tabanlı logonuz da olabilir.

3. Akordeon Menüsü

Akordeon Menüsü

Akordeon Menüsü, siteniz için güzel menüler oluşturmanızı sağlayan harika bir eklentidir. Accordion Menu, WordPress’in yanı sıra Magento ve Joomla sitelerini de destekliyor. Bu eklenti, menülerinizin tasarımı ve ayarları üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Bu eklenti ayrıca menüleriniz için 5 kaplama ve birkaç şaşırtıcı animasyon stili sunuyor.

4. Superfly Duyarlı Menü

Superfly

Superfly, bağımsız navigasyonlar veya menüler oluşturan başka bir harika menü eklentisidir. Eklentinin sunduğu canlı düzenleyici, menülerinizi tasarlamayı çok daha kolay hale getirir. Ayrıca, ziyaretçinizin dikkatini hızlı bir şekilde yakalayabilmeniz için bir tam ekran menüsü eklemenizi sağlar..

Superfly ile istediğiniz menüyü ekleyebilirsiniz. İçeri kaydırma, statik, kompakt simge gezinme çubuğu, eğri panel veya tam ekran modu gibi birçok farklı seçenek sunar. Ayrıca inanılmaz özelleştirme olanakları, pürüzsüz bir kaydırma, harika bir simge kütüphanesi, güzel animasyon ve çok daha fazlası var.

5. UberMenu

UberMenu

UberMenu, CodeCanyon pazarında bulunan bir başka premium menü eklentisidir. Menülerinize çarpıcı bir görünüm kazandırabilecek en havalı özelleştirme seçeneklerinden bazılarını sunar. Ayrıca bu menülere resimler, haritalar, simgeler, formlar ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

UberMenu mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve tarayıcılar arasında da uyumludur. Sekmelerin farklı konumlarda hizalanabileceği sekmeli alt menüler de ekleyebilirsiniz. Özelleştiricinin canlı önizlemesiyle, menülerinize hak ettiği en iyi görünümü vermek için rengi, yazı tiplerini vb. Değiştirebilirsiniz..

6. Duyarlı Menü

Duyarlı Menü web sitenize güzel bir menü eklemenize yardımcı olan ücretsiz bir WordPress menü eklentisidir. Bu listede belirtilen diğer tüm eklentiler gibi, Duyarlı Menü de renkleri değiştirme, yazı tipleri, arka plan resimleri ekleme gibi şaşırtıcı özelleştirme seçenekleri sunar..

Ayrıca bir arama çubuğu ekleyebilir, alt okları ve logoları yükleyebilirsiniz. Ayrıca farklı sitelerde aynı özelleştirilmiş menüyü kullanmak için tek tıklamayla içe / dışa aktarma seçeneği sunar.

7. Maks Mega Menü

Maks Mega Menü

Max Menu, mevcut menülerinizi mega menülere dönüştürmenizi sağlayan başka bir WordPress menü eklentisidir. Bu yapıldıktan sonra, eklenti menünüze herhangi bir WordPress widget’ı eklemenizi, tema düzenleyicisini kullanarak menünüzü yeniden başlatmanızı ve yerleşik ayarları kullanarak menü davranışını değiştirmenizi sağlar. Maks Menü ile oluşturulan menüler yanıt verir ve yerel dokunma etkinliklerini destekler.

Özelleştirme seçenekleriyle filtreler, eylemler, simgeler ve alt menü geçişleri ekleyebilirsiniz. İsterseniz daha iyi kullanıcı deneyimi için alt menüleri mobil cihazlardan da gizleyebilirsiniz.

8. WordPress için Mega Menü Eklentisi

AP Mega Menüsü

Bu AccessPress tarafından harika bir menü eklentisidir. Eskiden WP Mega Menüsü olarak bilinen bu eklenti, web sitenize çarpıcı mega menüler eklemenizi sağlar. Dikey, yatay, widget’lı ve benzeri çeşitli düzenler sunar. Siteniz için en çarpıcı menülerden bazılarını oluşturmak için sürükle ve bırak oluşturucusunu tam olarak kullanabilirsiniz. Eşleşen şablonlarla da stil uygulayabilirsiniz.

Ayrıca bu eklentiyle herhangi bir WordPress temasını kullanma seçeneğiniz de vardır. Tüm gelişmiş temalar ve modern eklentilerle mükemmel uyumluluk gösterir. Ayrıca animasyonları, solmaları veya slayt geçişini, 300+ FontAwesome, 160+ Genericon ve 100+ Dashicons’u destekler.

9. WP Mobil Menüsü

WP Mobil Menüsü

Adından da anlaşılacağı gibi, WP Mobile Menu, tek bir kod yazmak zorunda kalmadan web siteniz için güzel menüler oluşturmanızı sağlayan mobil duyarlı bir WordPress menü eklentisidir. Kullanıcılarınızı etkileşimde tutmak için çıplak bir başlık, 3 derinlik menü düzeyi oluşturabilir, menü açıkken örtme maskeleri oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca arka plan resimleri eklemenize ve metin veya görüntü tabanlı logolar yüklemenize olanak tanır.

Bunların hepsi eklentinin ücretsiz sürümü ile yapılabilir. Ayrıca, yukarıda belirtilenlerden çok daha fazla seçenekle gelen premium bir sürüme sahiptir. Örneğin, bir başlık canlı arama, altbilgi menüleri, belirli sayfalarda mobil menüleri görüntüleme vb. Ekleyebilirsiniz..

10. QuadMenü

QuadMenu , incelemeye değer başka bir duyarlı menü eklentisidir. Eklenti, yeni Word’ler ekleyebileceğiniz, sütunlar oluşturabileceğiniz, widget’lar ekleyebileceğiniz veya yerel WordPress menü meta kutularında bulunan herhangi bir öğe türünü kullanabileceğiniz bir sürükle ve bırak oluşturucusuyla birlikte gelir.

Ayrıca, menülerinizin öne çıkmasını sağlayan harika özelleştirme seçeneklerine de sahip olacaksınız. Ancak, tema özelleştirici yalnızca eklentinin premium sürümünü satın alırsanız kullanılabilir.

Bu kadar. Bunlar, sitenize çarpıcı ve duyarlı menüler eklemenizi sağlayan en şaşırtıcı duyarlı menü eklentilerinden bazılarıdır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, WordPress için en iyi iletişim formu eklentilerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map